A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Miért akasztanál ki? Amikor hivatásos világutazóként dolgoztam, kiküldetésen én is mindig étteremben ettem. Ha gondolod el tudom mondani a Csang kaj sheken vagy az Atatürkön hol vannak jó kajáldák, de amikor otthon voltam, és amióta prózaibb módon termelem a gdpt főzök magamra. Na jó, most már csak segéderő vagyok asszonka mellett. (Nem szeret zöldséget pucolni, és felvágni, húst vágni, filézni stb)

Valahogy sejtettem, hogy valami ilyesmi.
A mai étkezéseim: reggeli nestquik gabona pehely, 650 Ftért vettem a dobozt, az egyszerűség kedvéért legyen 10 napra elég (inkább 2 hét) 65 Ft
Ebéd zöldbab főzelék fasírttal. A zöldbab kilója kb 650 Ft, kell hozzá még némi fűszer, liszt, só, víz, nagyon durván számolva 1000 ft. Ez nekem egyedül bőven elég 2 napra, szóval a fele fagyó későbbi fogyasztásra. Szóval ez 500 Ft.
Ha lusta vagyok, és most az voltam, 1 kg sertés darálthús 1700 Ft. Kenyérmorzsával mindennel együtt legyen 2000 ft a fasírt. Ebből olyan 10 deka fogyott el. 200 Ft.
Vacsi: egy jószelet kenyér angol szalonnával.
Kenyér: nos háklis vagyok a jó kenyérre, szóval 3 kgos parasztkenyeret veszek, ez 1800 Ft körül van
Egy jó szelet belőle kb az 1/20a. Ez testvérek között is 90 Ft.
Erre ment angol szalonna, 800 Ft 10 dkg. Ebből kb 1 dkg ment a kenyérre. Ez még 80 Ft
Akkor ez eddig: 935 Ft ha jól számolok.
Ehhez jött még 2x 1,8 l manhercz szikvíz, (egyszer nagyon régen ki kellett fizetni a szifonok letéti díját, de az ugye egyszeri költség volt) ha jól emlékszem darabja 100 Ftos díjjal. De lehet csak 80, ezt most nem tudom hírtelen. Számoljunk a nagyobbal.
1135 Ft.
És nem érzem úgy, hogy rosszul étkeztem...
Nem akarlak megbántani de ez így nekem egy éheztetés , mindezt úgy hogy kb 8 hónapja nem sportolok...
Ha beleroppantok a reggeli 6-8km futásba, és a délutáni kondi-park-ba...
Akkor egy grillcsirke egy vacsora...22 után meg nyitogatom a hűtőt mint egy éhenkórász.
-Reggeli olivás tonhal, friss kenyér. - 400Ft
  • 10órai egy nagy tepertős pogácsa. -380Ft
  • Ebéd.Nagy palócleves kenyérrel.-1800Ft
-Uzsonna 2 szelet téliszalámis, krémsajtos kenyér.-500Ft ( Ugye egy sor egy szelet kenyér a szalámiból, 800g összesen.)
-Vacsora 6 füstli lesz, és kenyér evidens.... -600Ft
És biztos hogy a meccs alatt elmegy minimum egy mikros popcorn, egy üveg borral. - 2500+180Ft
( Vagy sokat zabálok? :rolleyes:)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93
Az unixos hirdetéseket néztem. Egy sincs amelyik nettója 140 ezer lenne. :O
Akkor ez most, hogy van?
Ismerősöm kb egy hónapja mondta mennyit keres, mint futár (Unix). Nettó 180, és nem kap túlórapénzt. Ahhoz képest hogy 500 nettó körül kellene legyen az átlag minimum, a 200-300-400 is marha messze van. Lehet reszelgetni a tízezreket, de sajnos nem ezen múlik.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem akarlak megbántani de ez így nekem egy éheztetés , mindezt úgy hogy kb 8 hónapja nem sportolok...
Ha beleroppantok a reggeli 6-8km futásba, és a délutáni kondi-park-ba...
Akkor egy grillcsirke egy vacsora...22 után meg nyitogatom a hűtőt mint egy éhenkórász.
-Reggeli olivás tonhal, friss kenyér. - 400Ft
  • 10órai egy nagy tepertős pogácsa. -380Ft
  • Ebéd.Nagy palócleves kenyérrel.-1800Ft
-Uzsonna 2 szelet téliszalámis, krémsajtos kenyér.-500Ft ( Ugye egy sor egy szelet kenyér a szalámiból, 800g összesen.)
-Vacsora 6 füstli lesz, és kenyér evidens.... -600Ft
És biztos hogy a meccs alatt elmegy minimum egy mikros popcorn, egy üveg borral. - 2500+180Ft
( Vagy sokat zabálok? :rolleyes:)
Nem bántasz meg, mindenki maga tudja, hogy mit és mennyit eszik.
A palócleves szvsz bolti, úgy a zöldbabfőzelék se olcsó.
De sztem fél kg zöldbab 15 deka fasírttal simán hozza a nagy palóclevest.
A bort és az alkoholt én külön kasszába rakom, az azért akárhogy is nézem nem alapélelmiszer.
Ahogy a csokit és egyéb édességeket is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ismerősöm kb egy hónapja mondta mennyit keres, mint futár (Unix). Nettó 180, és nem kap túlórapénzt. Ahhoz képest hogy 500 nettó körül kellene legyen az átlag minimum, a 200-300-400 is marha messze van. Lehet reszelgetni a tízezreket, de sajnos nem ezen múlik.
Az egyik futárt kérdeztem (GLS), ő azt mondta, hogy nem rossza fizetés.
Gondolom akkor azért vannak az unixos hirdetések, hogy megemelt bérrel -bár igen tág határok között- mert nem találnak oda sofőrt. Ismerősöm férje hasonló cégnél ha jól tudom 240-et visz haza értékesítőként, ezért is keveselltem.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ismerősöm kb egy hónapja mondta mennyit keres, mint futár (Unix). Nettó 180, és nem kap túlórapénzt. Ahhoz képest hogy 500 nettó körül kellene legyen az átlag minimum, a 200-300-400 is marha messze van. Lehet reszelgetni a tízezreket, de sajnos nem ezen múlik.
Azt az egy alapelvet kellene megtanulni , hogy a kapitalista munkáltató 1 Ft-tal se fog többet adni mint amennyit muszáj ! Az embernek meg kell tanulnia eladnia magát . Ha egyszer rátalál az útra nem lesz többé gondja ! Tehát ha többet akarok keresni meg kell találnom a hozzá vezető utat !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt az egy alapelvet kellene megtanulni , hogy a kapitalista munkáltató 1 Ft-tal se fog többet adni mint amennyit muszáj ! Az embernek meg kell tanulnia eladnia magát . Ha egyszer rátalál az útra nem lesz többé gondja ! Tehát ha többet akarok keresni meg kell találnom a hozzá vezető utat !
Ebben teljesen egyetértek.
Ismerős járt úgy, hogy napi bejelentővel volt foglalkoztatva; mondta a főnöknek, hogy az ő életkorában ez marhára nem pálya. Semmi nem történt. Kirakta a face'-ra, hogy munkahelyet keres. Másnap rendes munkaszerződést kapott a cégnél. Sajnos ez így megy. Bár én is egy élhetetlen fasz vagyok ebből a szempontból. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Miért akasztanál ki? Amikor hivatásos világutazóként dolgoztam, kiküldetésen én is mindig étteremben ettem. Ha gondolod el tudom mondani a Csang kaj sheken vagy az Atatürkön hol vannak jó kajáldák, de amikor otthon voltam, és amióta prózaibb módon termelem a gdpt főzök magamra. Na jó, most már csak segéderő vagyok asszonka mellett. (Nem szeret zöldséget pucolni, és felvágni, húst vágni, filézni stb)

Valahogy sejtettem, hogy valami ilyesmi.
A mai étkezéseim: reggeli nestquik gabona pehely, 650 Ftért vettem a dobozt, az egyszerűség kedvéért legyen 10 napra elég (inkább 2 hét) 65 Ft
Ebéd zöldbab főzelék fasírttal. A zöldbab kilója kb 650 Ft, kell hozzá még némi fűszer, liszt, só, víz, nagyon durván számolva 1000 ft. Ez nekem egyedül bőven elég 2 napra, szóval a fele fagyó későbbi fogyasztásra. Szóval ez 500 Ft.
Ha lusta vagyok, és most az voltam, 1 kg sertés darálthús 1700 Ft. Kenyérmorzsával mindennel együtt legyen 2000 ft a fasírt. Ebből olyan 10 deka fogyott el. 200 Ft.
Vacsi: egy jószelet kenyér angol szalonnával.
Kenyér: nos háklis vagyok a jó kenyérre, szóval 3 kgos parasztkenyeret veszek, ez 1800 Ft körül van
Egy jó szelet belőle kb az 1/20a. Ez testvérek között is 90 Ft.
Erre ment angol szalonna, 800 Ft 10 dkg. Ebből kb 1 dkg ment a kenyérre. Ez még 80 Ft
Akkor ez eddig: 935 Ft ha jól számolok.
Ehhez jött még 2x 1,8 l manhercz szikvíz, (egyszer nagyon régen ki kellett fizetni a szifonok letéti díját, de az ugye egyszeri költség volt) ha jól emlékszem darabja 100 Ftos díjjal. De lehet csak 80, ezt most nem tudom hírtelen. Számoljunk a nagyobbal.
1135 Ft.
És nem érzem úgy, hogy rosszul étkeztem...
Én két dolgot csinálok a konyhában-bundáskenyeret meg palacsintát.Egyébként ki vagyok tiltva a konyhábol,merthogy állitólag nagy rendetlenséget csinálok.Sőt,rombadöntöm!ÉééééN???Csak enni mehetek be.Meg vizcsapcsepegés/villanykörte vészhelyzet esetén.
Reggeli szalonnás rántotta,ebéd rizseshús,vacsorára most dinnye volt-meleg van.Halványlilagőzőmsincs,hogy mennyibe került.De asszony morog,hogy mindennek úgy felment az ára,hogycsakna!Kedvenc krumplisveknink tavaly még 450 volt,most 650,azt tudom.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: phaidros and Filter

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én két dolgot csinálok a konyhában-bundáskenyeret meg palacsintát.Egyébként ki vagyok tiltva a konyhábol,merthogy állitólag nagy rendetlenséget csinálok.Sőt,rombadöntöm!ÉééééN???Csak enni mehetek be.Meg vizcsapcsepegés/villanykörte vészhelyzet esetén.
Reggeli szalonnás rántotta,ebéd rizseshús,vacsorára most dinnye volt-meleg van.Halványlilagőzőmsincs,hogy mennyibe került.De asszony morog,hogy mindennek úgy felment az ára,hogycsakna!Kedvenc krumplisveknink tavaly még 450 volt,most 650,azt tudom.
valóban durván felmentek az árak. Ezt legfeljebb csak egy elvakult tagadja, vagy aki winnys tudom már nincs) termékből is csak az akcióst veszi. De ez nem azt jelenti, hogy ésszerű áron ne lehetne kiegyensúlyozottan étkezni. Csak nem húst hússal, abból is a Spáros félkész kajákat kell venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and phaidros

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ebben teljesen egyetértek.
Ismerős járt úgy, hogy napi bejelentővel volt foglalkoztatva; mondta a főnöknek, hogy az ő életkorában ez marhára nem pálya. Semmi nem történt. Kirakta a face'-ra, hogy munkahelyet keres. Másnap rendes munkaszerződést kapott a cégnél. Sajnos ez így megy. Bár én is egy élhetetlen fasz vagyok ebből a szempontból. :D
előző munkahelyemen volt egy nőszemély, aki állandóan azon panaszkodott, hogy de rosszul fizetik. Ezen csodálkoztam, mert én a bértárgyaláson rádobtam egy százast alsó határnak az akkori átlagfizura, és 150et a felső határnak. És a felsőhöz közelebbi összeget kaptam. Na most egyszer megfelelő mennyiségű alkohol után finoman megérdeklődtem, hogy ugyan mennyit is keres. Mint kiderült ő mondott egy 140 ezres összeget (akkor 150 k nettó volt az átlag) és megkapta. De semmivel se többet.
E van. Az ő kárából tanultam meg, hogy sose mondj kevesebbet mint amennyit tééényleg el tudsz fogadni. mert nem fogsz többet kapni a két szép szemedért.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
valóban durván felmentek az árak. Ezt legfeljebb csak egy elvakult tagadja, vagy aki winnys tudom már nincs) termékből is csak az akcióst veszi. De ez nem azt jelenti, hogy ésszerű áron ne lehetne kiegyensúlyozottan étkezni. Csak nem húst hússal, abból is a Spáros félkész kajákat kell venni.
Asszony a spárt utálja,félkész kaját nem veszünk.(igy ez nem igaz.Mit itt degradálón irni szoktak,ha elfoigy az észérv,hogy menj babkonzervet enni a kamionba,no olyan pont van-szeretem a sólettet ;) ).Mondjuk a tonhalsaláta minek számit?Tonhal konzervből van (spec azt hollandba veszem,mert kilós 5 euró,és nem napraforgó olajos,mint nálunk).Ilyenkor nyáron jol fogy.Asszony háklis a minőségre,ugyanakkor takarékos parasztlány.(ez a tejfől nem jó,az túl drága,ez nem jó Jókai bablevesbe,az meg nem jó túróstésztára-szerintem tökegyfórmák,tejföl,szóval egy nagybevásárláskor végigmegyünk 5-6 bolton....kellet nekem megnősűlni?!?)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Asszony a spárt utálja,félkész kaját nem veszünk.(igy ez nem igaz.Mit itt degradálón irni szoktak,ha elfoigy az észérv,hogy menj babkonzervet enni a kamionba,no olyan pont van-szeretem a sólettet ;) ).Mondjuk a tonhalsaláta minek számit?Tonhal konzervből van (spec azt hollandba veszem,mert kilós 5 euró,és nem napraforgó
Meglátásom szerint valahol a 2000es évek közepétől történt egy csúnya átalakulás a magyar étkezési szokásokban, ami nagyon nem vált az ország előnyére. Ennek keretében a húst hússal, és közben a piacozás ha meg nem is halt, erősen visszaszorult. Viszont erre még szerencsésebb időkben is csak a félkész fagyasztott cuccokkal, meg sertés, csirke vonalon ment. Így lényegében nagyon visszaszorult a többi hús fogyasztása, és a főzelékek is kvázi eltűntekbaz étrendből.
Ennek viszont az a vége, hogy gyakorlatilag drágán és nem jó minőségben étkezünk.
Amire azt tudom mondani mindenkinek lelke rajta. Csak ha nem ismer legalább egy normális hentest, és normális zöldségest, akkor ne sírjon, hogy drága a kaja. Akkor meg pláne ne, ha snack leves, meg kajáldás kaja a teljes étkezési kultúra. És még egyszer ettől még minden drágul.

szóval egy nagybevásárláskor végigmegyünk 5-6 bolton....kellet nekem megnősűlni?!?)
Hát igen, voltam egy esküvőn, ahol megkért a ceremónia mester, hogy minden férfi álljon amellé, akitől a boldogságát kapja. Szegény csapost majdnem agyonnyomtuk :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Meglátásom szerint valahol a 2000es évek közepétől történt egy csúnya átalakulás a magyar étkezési szokásokban, ami nagyon nem vált az ország előnyére. Ennek keretében a húst hússal, és közben a piacozás ha meg nem is halt, erősen visszaszorult. Viszont erre még szerencsésebb időkben is csak a félkész fagyasztott cuccokkal, meg sertés, csirke vonalon ment. Így lényegében nagyon visszaszorult a többi hús fogyasztása, és a főzelékek is kvázi eltűntekbaz étrendből.
Ennek viszont az a vége, hogy gyakorlatilag drágán és nem jó minőségben étkezünk.
Amire azt tudom mondani mindenkinek lelke rajta. Csak ha nem ismer legalább egy normális hentest, és normális zöldségest, akkor ne sírjon, hogy drága a kaja. Akkor meg pláne ne, ha snack leves, meg kajáldás kaja a teljes étkezési kultúra. És még egyszer ettől még minden drágul.


Hát igen, voltam egy esküvőn, ahol megkért a ceremónia mester, hogy minden férfi álljon amellé, akitől a boldogságát kapja. Szegény csapost majdnem agyonnyomtuk :)
Nagyon lehervatt a magyar konyha,sajnos.Nyúlhúst németből hozm,mert itthon ha van,az is kritikán aluli,és marha drága.....Szégyen......
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 008
93

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 029
2 918
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nagyon lehervatt a magyar konyha,sajnos.Nyúlhúst németből hozm,mert itthon ha van,az is kritikán aluli,és marha drága.....Szégyen......
lényegében nagyon visszaszorult a többi hús fogyasztása
A másik oldalról nézve:
Mi régen nyulaztunk, nem volt sok, csak olyan száz. A faluban vagy 4 helyen állt meg a teherautó és vették át, lemérték, rakták teheraitóra, fizették. Ma ha jól tudom nincs itthon átvétel, feldolgozó. Olyat hallottam, hogy Nyugat Magyarországról valaki viszi Csehországba. De kb. ugyan ez van a galambbal is, amire elvileg pár éve lett volna program, de nem hallottam eredményről. Mostanában felénk többen struccoznak, emuznak.
Juh szinte teljes mértékben élve megy ki Olaszországba, állítólag itthon nem kell. Pedig de, csak nem a selejtezett öreg, vagy a faggyús. (Bár ezeknek is megvan a kedvelője.) Ugyan ez van a marhával, csak az részben Törökországba megy élve.
Halat lehetne többet előállítani, valamiért mégsem fut fel.
Víziszárnyasokat a mindenféle kórság meg az osztrák négymancs és bajnai vágta taccsra.

Meg hát sokszor milyen minőségű húst lehet kapni?
Én nem is csodálom, hogy visszaszorult. Ámbár a régen se ettek minden nap húst.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Negan akkor volt kamion sofőr (alkalmazott) amikor én apósommal együtt dolgoztam...15 éve. :D :D :D ...... aki ma kamionozással nettó 1 misit keres tisztán annak cége van..(nem zavar egyáltalán akár 10 misit is kereshet).:):)..de ebben a szar MO-n akkor csak kap valamit!!! csak meg lehet élni vagy Ő is NER csicska?????????..ha kiteszi ,hogy Ő alkalmazott akkor és is ,hogy mennyi volt az osztalék......én kiteszek mindent én nem szégyelem nekem utánam nézhet bárki de ez az ordenáré siránkozás ez vérázító .hogy ebben az országban minden szar......nem Negan a lényeg hanem bárki