A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
Már megint idekeversz mindent. A politikusokra irtam és nem a családra, meg a vizvezetékszerelőre. De ha nem akarod megérteni a vilagot, a politikát akkor sorry.
Mert nem lehet szétválasztani, az miért lenne kivétel? Bent van a politikus tankönyvben? Az elb*szott világot nem érteni és elfogadni kell. Szimpla igénytelenség.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 785
113
Mert nem lehet szétválasztani, az miért lenne kivétel? Bent van a politikus tankönyvben? Az elb*szott világot nem érteni és elfogadni kell. Szimpla igénytelenség.
Mond, hol működik másképpen? Ez a tömegdemikrácia. Nem igénytelenség, realitás. És ha ezt elfogadod, segít megérteni, kevesebbet hőbörögni, idióta utópiájat követni.

A mérték nem mind1, ezen lehet vitatkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Érintőlegesen volt róla szó, h érdemes figyelni hogyan alakulnak az AKK aukciók.
Sokszor indikátorként viselkedik.
Ez most csak érdekes.

Kevés ajánlatot kapott az ÁKK a mai aukción

“Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 15 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.

Az elsődleges forgalmazók csupán 3,2 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot, amelyből az ÁKK Zrt., csökkentett értékesítéssel, 2,0 milliárd forintot fogadott el.

Az aukciós átlaghozam 9,58 százalék volt, 178 bázisponttal magasabb az előző aukción kialakult átlaghozamnál, és 13 bázisponttal magasabb a szerdai másodpiaci referenciahozamnál.

A 12 hónapos dkj aukciós hozama 2022 elején 4,11 százalék volt, 2021 elején 0,43 százalék, 2020 elején pedig 0,03 százalék.

A 12 hónapos diszkont kincstárjeggyel együtt piacra vitt, 7 éves, változó kamatozású kötvényből, a meghirdetett mennyiséget 10,5 milliárd forinttal megemelve, 20,5 milliárd forintért értékesített kötvényeket az ÁKK, miután az elsődleges forgalmazóktól 64,7 milliárd forint értékű ajánlat érkezett”
- írta az MTI.

Vagy itt>>>

 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: zeal and LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Tartsál nyulat...2000ft körül van emlékeim szerint háznál nyúzva/belezve kilója. Sok? De ha a zöldséget is a termelőtől vennéd, nem a multitól, akkor a magyar konyhád is jobb lenne. ;)Tudom, egyszerűbb besétálni egy szupermarketbe...
Gyerekkoromban voltak nyulaink.Most viszon nem tudok senkiről,ki környékünkön tartana.....Ott tartunk,hogy már egy kósza tyúk is ritkaságszámba megy a környékbeli falvakban.20+ éve tejet is vettem háztol,még kecsketejet is,otthon csináltam túrot és a tejfelt.Még sajtgyártással is kisérleteztem,nem valami sok sikerrel (oyan macisajt szerűséget sikerűlt ősszehoznom).Tudtam hozzá házi tejet venni.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ugye egy termékkel sem elvárásod hogy működjön ahogy ígérték a reklámban? Egy szakmunkással sem hogy minőségi munkát csináljon? A bankkal sem hogy ne nyúlja le a pénzed? A munkáltatóddal hogy fizessen? Azért ne legyen már menő ebben a marha keresztény mélymagyar közösségben a gerinctelen átb*szása a másiknak. De ha családon belül ez a norma akkor sry, akkor jogos.
Ha te mutatsz nekem egy 100%-ig őszinte politikust (legyen az ismert hazai, vagy külföldi), akkor én azonnal megmutatom, hogy mikor hazudott.
Ne tessék már hipokratának lenni! o_O
 
  • Tetszik
Reactions: hete and Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
A faszt. Nekem nincs olyan elvárásom a politikusoktól, hogy igazat mondjanak. Neked van. Biztos en vagyok a hülye? o_O
Hát,elösször röhögő szmájlit nyomtam reá,de ez inkább végtelenűl és elkeseritően szomorú:(
Sajnálom,hogy ezt kell mondjam,de ez pontosan az a gombalét,miről a mondás szól.És ha tőled ennyi tellik,akkor mit várjunk a többi beképzelt,pöchendi taplógombátol?
 
M

molnibalage

Guest
Ha te mutatsz nekem egy 100%-ig őszinte politikust (legyen az ismert hazai, vagy külföldi), akkor én azonnal megmutatom, hogy mikor hazudott.
Ne tessék már hipokratának lenni! o_O
Látom nem sikerült megérteni.

Az, hogy IGÉNYT sem teremt az őszinteségre az, ami kibaszottul szánalmas.

Ez kb. az a mentalitás, hogy egy cukrászdába bemenve elég, ha barna színű a csokitorta, az se baj, ha szarból készült. Ha van, az önmagában elég.

Kb. ez a fajta igénytelenség az, ami elképesztően irritáló. Ahogy Negan írja, ez az igazi gombalét. Ezzel mindig megindokolható, hogy miért ne akarjon az ember minőséget. Te , ezek közpénzből vannak fizetvei. Az ország kormányzása az valójában egy szolgáltatás. Kapnak rá felhatalmazást a választás alapján és ezért fizetik őket. És erre egyesek reakciója az, hogy "kit érdekel, ha hazug szarok"... Ezt a szolgáltatási szintet akarják validálni?

Az igen...
Remélem ilyen szolgáltató megy ki bármit pénzért csinálni szilvának és az összes többi hülyének. Aztán majd reklamáljon, ha majd közli, hogy "nem voltam őszinte, nem értek hozzá, de hát maga választott engem."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 785
113
Látom nem sikerült megérteni.

Az, hogy IGÉNYT sem teremt az őszinteségre az, ami kibaszottul szánalmas.

Ez kb. az a mentalitás, hogy egy cukrászdába bemenve elég, ha barna színű a csokitorta, az se baj, ha szarból készült. Ha van, az önmagában elég.

Kb. ez a fajta igénytelenség az, ami elképesztően irritáló. Ahogy Negan írja, ez az igazi gombalét. Ezzel mindig megindokolható, hogy miért ne akarjon az ember minőséget. Te , ezek közpénzből vannak fizetvei. Az ország kormányzása az valójában egy szolgáltatás. Kapnak rá felhatalmazást a választás alapján és ezért fizetik őket. És erre egyesek reakciója az, hogy "kit érdekel, ha hazug szarok"... Ezt a szolgáltatási szintet akarják validálni?

Az igen...
Remélem ilyen szolgáltató megy ki bármit pénzért csinálni szilvának és az összes többi hülyének. Aztán majd reklamáljon, ha majd közli, hogy "nem voltam őszinte, nem értek hozzá, de hát maga választott engem."
Hülyeséget kértek szamon politikusokon, majd ha erre rámuatatunk, akkor gombák vagyunk. ( a gombás hadonlatot meg egy dilettáns, de számotokra szimpatikus politikustól veszitek)

Mi lenne ha egymás minősitgetése nélkül beszélgetnénk. Nehéz nagyon??? (a frusztráltságot megértem. 16 év hosszú idő lesz, én is nehezen bírnám, 8 is sok(k) volt.)
 
M

molnibalage

Guest
Hülyeséget kértek szamon politikusokon, majd ha erre rámuatatunk, akkor gombák vagyunk. ( a gombás hadonlatot meg egy dilettáns, de számotokra szimpatikus politikustól veszitek)
Szerintem az, hogy te bármiféle szolgáltatásnál nem vársz el minőséget az igen kontraproduktív...
Mi lenne ha egymás minősitgetése nélkül beszélgetnénk. Nehéz nagyon??? (a frusztráltságot megértem. 16 év hosszú idő lesz, én is nehezen bírnám, 8 is sok(k) volt.)
Te miről beszélsz? Én úgy kb. 20+ évről beszélek.
Felnőtt létem alatt nem volt még, hogy ne olyan kormány lett volna hatalmon, hogy ne akartam volna pofánrúgni a benne levő vezetők túlnyomó részét.
A frusztráltságot az okozza, hogy te az említett maximális igénytelenségeddel ezt kb. végtelenbe tolnád ki, mondván "jóvanazúgy".

A minősítgetés kapcsán meg esetleg szólják pogánynak és másnak is.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
784
2 006
93
Ha te mutatsz nekem egy 100%-ig őszinte politikust (legyen az ismert hazai, vagy külföldi), akkor én azonnal megmutatom, hogy mikor hazudott.
Ne tessék már hipokratának lenni! o_O
Amíg bólogatsz nem is lesz. Szar duma, szegénynek nincs más választása, így született? Ezek is csak addig mennek el amíg van rá támogatás, majd ha nem 2/3 a jutalom hanem 4 millió nem szavazó (mert nem kötelező az udvari moslékra sem szavazni), majd azért számot vet mi látszik a holdról. Én vagyok naiv, amikor besz*pjátok hogy ez az "ellenzék" a másik választás...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 785
113
Szerintem az, hogy te bármiféle szolgáltatásnál nem vársz el minőséget az igen kontraproduktív...
Na jó hagyjuk. Semmi ilyet nem irtam. Sőt már egyszer vkinél reagáltam is rá.
Te miről beszélsz? Én úgy kb. 20+ évről beszélek.
Felnőtt létem alatt nem volt még, hogy ne olyan kormány lett volna hatalmon, hogy ne akartam volna pofánrúgni a benne levő vezetők túlnyomó részét.
A frusztráltságot az okozza, hogy te az említett maximális igénytelenségeddel ezt kb. végtelenbe tolnád ki, mondván "jóvanazúgy".

A minősítgetés kapcsán meg esetleg szólják pogánynak és másnak is.
Én más helyett nem felelek, tőled sem mást kérek számon, csak magadat. Nagyon nem értjük egymást.

Lapozzunk, mert előre nem visz csak hátra. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113
Hülyeséget kértek szamon politikusokon, majd ha erre rámuatatunk, akkor gombák vagyunk. ( a gombás hadonlatot meg egy dilettáns, de számotokra szimpatikus politikustól veszitek)

Mi lenne ha egymás minősitgetése nélkül beszélgetnénk. Nehéz nagyon??? (a frusztráltságot megértem. 16 év hosszú idő lesz, én is nehezen bírnám, 8 is sok(k) volt.)
Tényleg nevetséges-de qrvára siralmas,hogy a mi Hazánk tesped ilyen állapotban...Trgikomédia abszurdisztán módra.
A gomba mondást meg nem MZP találta ki.30 éve hallottam már amerikai filben,és (Air America),és 100+ éve iródott regényben is olvastam.(H:G: Wells)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 250
113
Tényleg nevetséges-de qrvára siralmas,hogy a mi Hazánk tesped ilyen állapotban...Trgikomédia abszurdisztán módra.
A gomba mondást meg nem MZP találta ki.30 éve hallottam már amerikai filben,és (Air America),és 100+ éve iródott regényben is olvastam.(H:G: Wells)
igen mert amerikaiak írták a szövegeit :D és elhitték a csökött aggyal hogy ami ámerikába bejövős duma az a magyarnak is tetszeni fog...
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Tényleg nevetséges-de qrvára siralmas,hogy a mi Hazánk tesped ilyen állapotban...Trgikomédia abszurdisztán módra.
A gomba mondást meg nem MZP találta ki.30 éve hallottam már amerikai filben,és (Air America),és 100+ éve iródott regényben is olvastam.(H:G: Wells)

A Tégla amerikai verziójában(Martin Scorsese) is elhangzik:

Az FBI-os olyan mint a gomba… tartsd sötétben és etesd szarral…(Alec Baldwin mondja).

Valami ilyesmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát igen, erre írtam azt, amikor egyesek fejében kurva nagy bajok vannak.
A valódi munkaerőpiacon meddig maradnál talpon ezzel a mentalitással?
De hát legalább tudjuk mi jár a te fejedben.
Nem vagyok @SilvioD kápója, de azért szerintem kapj egy kicsit az agyadhoz.
Nem olyan nehéz az egyes felhasználókról egy hevenyészett profilt összerakni.
De megpróbálok segíteni neked:
@SilvioD az egyik itthon működő nagy autoipari multinál dolgozik - ha jól sejtem - középvezetői pozícióban, többszöri nyugat-európai kiküldetési kanyarral. (Ha jól sejtem pont HR területen. Ha akar kijavít...)

Hogy hogyan gondolod őt kioktatni a "valódi munkaerőpiaci" életben maradásról, azt nem tudom. Közben te - saját elmondás szerint - egy energetikai cégnél dolgozol beosztott (!) mérnökként, miközben folyamatosan sírsz, hogy nem vagy megfizetve, és hogy itt nem lehet megélni.

Mondtam már tessék egy kicsit felnőtt módjára kommentelni!
 
M

molnibalage

Guest
Nem vagyok @SilvioD kápója, de azért szerintem kapj egy kicsit az agyadhoz.
Nem olyan nehéz az egyes felhasználókról egy hevenyészett profilt összerakni.
De megpróbálok segíteni neked:
@SilvioD az egyik itthon működő nagy autoipari multinál dolgozik - ha jól sejtem - középvezetői pozícióban, többszöri nyugat-európai kiküldetési kanyarral. (Ha jól sejtem pont HR területen. Ha akar kijavít...)

Hogy hogyan gondolod őt kioktatni a "valódi munkaerőpiaci" életben maradásról, azt nem tudom. Közben te - saját elmondás szerint - egy energetikai cégnél dolgozol beosztott (!) mérnökként, miközben folyamatosan sírsz, hogy nem vagy megfizetve, és hogy itt nem lehet megélni.

Mondtam már tessék egy kicsit felnőtt módjára kommentelni!
Most sem sikerült megérteni...
Képtelen vagy értelmezni a legegyszerűbb mondanivalót is.