A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 789
113
Nem vagyok @SilvioD kápója, de azért szerintem kapj egy kicsit az agyadhoz.
Nem olyan nehéz az egyes felhasználókról egy hevenyészett profilt összerakni.
De megpróbálok segíteni neked:
@SilvioD az egyik itthon működő nagy autoipari multinál dolgozik - ha jól sejtem - középvezetői pozícióban, többszöri nyugat-európai kiküldetési kanyarral. (Ha jól sejtem pont HR területen. Ha akar kijavít...)

Hogy hogyan gondolod őt kioktatni a "valódi munkaerőpiaci" életben maradásról, azt nem tudom. Közben te - saját elmondás szerint - egy energetikai cégnél dolgozol beosztott (!) mérnökként, miközben folyamatosan sírsz, hogy nem vagy megfizetve, és hogy itt nem lehet megélni.

Mondtam már tessék egy kicsit felnőtt módjára kommentelni!
Alsó közép az a közép. Nem HR. o_O
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
ha egy ország nem érti egy másik ország mondását azt hiba eröltetni.
Nem az ország felfoigó képességével van baj-hanem az agitprop gőzhenger agymosó hatásával.
Érdekes mód,ki filmben hallja/könyvben olvassa,rögtön érti a mondás értelmét-mert ott nincs torzitó agitprop.
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
M

molnibalage

Guest
Mit is nem?
Feltetted a költői kérdést, hogy:

Amiket leírtam, azok szerint úgy tűnik, hogy életképtelen a valódi munkaerőpiacon?
Sanszosan ahol dolgozik ott le kell tennie a minőséget.
Csak akkor az nem világos, hogy ez alapján miért azt lövi be, hogy egy közfeladatot ellátó szervezetnél, ami közpénzből működik, akkor miért jó az, hogy "jóvanazúgy".
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Nem vagyok @SilvioD kápója, de azért szerintem kapj egy kicsit az agyadhoz.
Nem olyan nehéz az egyes felhasználókról egy hevenyészett profilt összerakni.
De megpróbálok segíteni neked:
@SilvioD az egyik itthon működő nagy autoipari multinál dolgozik - ha jól sejtem - középvezetői pozícióban, többszöri nyugat-európai kiküldetési kanyarral. (Ha jól sejtem pont HR területen. Ha akar kijavít...)

Hogy hogyan gondolod őt kioktatni a "valódi munkaerőpiaci" életben maradásról, azt nem tudom. Közben te - saját elmondás szerint - egy energetikai cégnél dolgozol beosztott (!) mérnökként, miközben folyamatosan sírsz, hogy nem vagy megfizetve, és hogy itt nem lehet megélni.

Mondtam már tessék egy kicsit felnőtt módjára kommentelni!
Az oroszlánok nem foglakoznak az antilopok napi szarságaival....engedd el őket,pont ezért nem jutnak 1-ről a kettőre....mindig más a hülye.Na megyek a jakuzziba :D :D :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ez kemény mint a kád széle. Birkalegelő.
A cselekvő polgárok aránya Európában, 2008-ban. Cselekvő polgárokon azokat értve, akik nem valamilyen csoporttól, vagy felsőbb hatalomtól, államtól várják az ösztönzést és irányítást a tetteikhez, hanem önerőből akarnak és mernek boldogulni.
08.jpg
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Ez kemény mint a kád széle. Birkalegelő.
A cselekvő polgárok aránya Európában, 2008-ban. Cselekvő polgárokon azokat értve, akik nem valamilyen csoporttól, vagy felsőbb hatalomtól, államtól várják az ösztönzést és irányítást a tetteikhez, hanem önerőből akarnak és mernek boldogulni.
08.jpg
én ezt nem hiszem ,hogy. (10.6).. 10-bő 9 magyar mástól várja a megoldást a saját életére......bár azért itt a fórumon lehet kijön...:D:D:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 789
113
most csinálok egy magyar házaspárnak házat szegeden kint dolgonak 15 éve.....Elmondta a EU parlamentben dolgozik,mint szinkron tolmács.Mégis itthon akart házat építeni 50 és 60 évesek.Brüsszelben vagy te is?...rosszul emlékszem?
Már itthon, de Brüsszelben is éltem.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Amíg bólogatsz nem is lesz. Szar duma, szegénynek nincs más választása, így született? Ezek is csak addig mennek el amíg van rá támogatás, majd ha nem 2/3 a jutalom hanem 4 millió nem szavazó (mert nem kötelező az udvari moslékra sem szavazni), majd azért számot vet mi látszik a holdról. Én vagyok naiv, amikor besz*pjátok hogy ez az "ellenzék" a másik választás...
Mondom: hazait vagy KÜLFÖLDIT!

A politikus egy ilyen foglalkozás. Tehetségtelen politikus nem jut el a polcra. Ahhoz pedig, hogy eljusson oda, tudnia kell hihetően hazudnia.
Ez a munkaköri ártalom.
Ahogy autokereskedőhöz is megfelelően vastag arcbőr kell. Teréz anyuból sem véletlenül lett apáca és nem politikus.
 
K

kamm

Guest
Ugye egy termékkel sem elvárásod hogy működjön ahogy ígérték a reklámban? Egy szakmunkással sem hogy minőségi munkát csináljon? A bankkal sem hogy ne nyúlja le a pénzed? A munkáltatóddal hogy fizessen? Azért ne legyen már menő ebben a marha keresztény mélymagyar közösségben a gerinctelen átb*szása a másiknak. De ha családon belül ez a norma akkor sry, akkor jogos.
Fejezzuk be az indokolatlan csaladozast, nem kotottbeled, ez vegtelenul proli tempo, hagyjuk meg az amugy szamosan jelenlevo trolloknak.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 901
113
Ez kemény mint a kád széle. Birkalegelő.
A cselekvő polgárok aránya Európában, 2008-ban. Cselekvő polgárokon azokat értve, akik nem valamilyen csoporttól, vagy felsőbb hatalomtól, államtól várják az ösztönzést és irányítást a tetteikhez, hanem önerőből akarnak és mernek boldogulni.
08.jpg

Ez az ESS 4. körének adatait felhasználva készült a doktorandusz kolléga és témavezetője által kidolgozott - jelentős részben Allport “előítéletesség” teóriáján alapuló - módszertannal előállított kompozit mérőszám(ok) térképen megjelenített reprezentációja.

A kompozit mutató hét dimenzió aggregált értéke (maguk a dimenziók az adott - a kutatók által kiválasztott - válaszok alapján jönnek létre különböző súlyokkal); a “társadalmi bizalom” például az egyik ilyen dimenzió (az elxúrtuk után járunk és beütött a válság, elszabadulnak a devizahitelek).
Csak azért írom, mert azóta lement még 6 kör és állítom, hogy ugyanazzal a metódussal most más eredmény jönne ki - ehhez képest ezt történelmi meghatározottságbak beállítani meglehetősen vérlázító.

Különösen pikáns, hogy a témavezető (sőt: az elméleti alapot adó forrás) az a (volt eszdéeszes) Csepeli prof, aki az “elmúlt8évben” ITH politikai államtitkár volt (emlékszünk még Kókára, Elenderre, Sulinetre?), konkrétan aktív részese volt a társadalom mentálhigiénés amortizálódásának.

én ezt nem hiszem ,hogy. (10.6).. 10-bő 9 magyar mástól várja a megoldást a saját életére......bár azért itt a fórumon lehet kijön...:D:D:D
Jól teszed, hogy nem hiszed. Ez egy abszurd állítás. Ilyen a világon nincs (főleg nem egy olyan individualista társadalomban, mint a magyar).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 575
32 068
113