A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
2,5 éve a 200-250 g-os vajból a 700 Ft volt a drága.
A Pírma időleges árcsökkentése átmeneti volt.
Ma bementem, görög joghurt 1500 Ft.
Ez 700 Ft tája volt 1,5 éve...
450 Ft/l alatt nemigen van tej. 1,5 éve ez volt a luxustej. SPAR 1,5 évvel ezelőtt 280 Ft volt 2,8-as magyar tej. Ez ma 550 Ft tája.

Ebben az emelkedésben az is benne van, hogy az EUR 400 tája és nem 315 tája.
2010-ben mennyi is volt. Ki is van azóta 2/3-on?

Nem kell mindent is a külföldre kenni...
Egészen felfoghatatlannak találom azt, hogy egy tényközlésen egyesek röhögnek.
Nem értem az okát. Vicces az élelmiszer áremelkedés vagy mi?
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11
M

molnibalage

Guest
Mert az elszálló energia áraknak , az inflációnak ehhez semmi köze ugye aranyapám ? Számok tények nélkül nem érnek semmit se !
A háború előtt is volt már a boldog békeidőhöz képest ötszörös gázár, amikor abnormálisan alacsony volt.
De még közvetlenöl február után is megmaradt egy mai szemmel tolerálható, de nem olcsó áron. Ami 100 felett van, az már a gáz.
NbxieoU.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De nem a dömpingárasítsuk állami pénzből elv alapján. Aztán meg az éptőanyag gyártás továbbra is elég energiaintenzív, hiába akarunk nagyobb részesedést, ha nincs mivel legyártani.
Majd lesz. Úgy sem megy egyik napról a másikra.
De ez amúgy is van, ahol úgy megy, hogy kvázi már a kitermelést is előfinanszírozza a megrendelő; addig nem rakják a kemencébe, még ki nincs fizetve.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Majd lesz. Úgy sem megy egyik napról a másikra.
De ez amúgy is van, ahol úgy megy, hogy kvázi már a kitermelést is előfinanszírozza a megrendelő; addig nem rakják a kemencébe, még ki nincs fizetve.
Majd lesz....Ja.Az adófizető kétszer fog akkor fizetni.Egyszer az adójával (mivel az meg minden baromságra nem elég,ha nem jön EU pénz,akkor még a "jóárasitáshoz" szükséges kölcsönt is fizetheti,kamatostul.....),meg még egyszer,mikor megveszi az árút.
De abban biztosak lehetünk,hogy a NER jol hizik majd ezen is-hogy a sápot a magyar nép fizeti,a propizombiknak meg lényegtelen apróság :(
Nagyfater erre mondta-Ha a hülyeség összeadódik az idiótasággal,abbol előbb utóbb nyomorúság lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Majd lesz....Ja.Az adófizető kétszer fog akkor fizetni.Egyszer az adójával (mivel az meg minden baromságra nem elég,ha nem jön EU pénz,akkor még a "jóárasitáshoz" szükséges kölcsönt is fizetheti,kamatostul.....),meg még egyszer,mikor megveszi az árút.
De abban biztosak lehetünk,hogy a NER jol hizik majd ezen is-hogy a sápot a magyar nép fizeti,a propizombiknak meg lényegtelen apróság :(
Nagyfater erre mondta-Ha a hülyeség összeadódik az idiótasággal,abbol előbb utóbb nyomorúság lesz.
Egészen a harmadik sorig izgulnom kellett, lesz e benne NER. De látható, bármi is a téma, a színvonalad legalább konstans.

Igen, lesz; van ideje. Van a világon pár olyan dolog, ami nem emberi léptékkel és idővel mérhető és mérendő.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
A brit pénzügyminisztert, Kwasi Kwartenget,:))) menesztették alig pár hét után. Liz Trust is készülnek egyes Tory fejesek lefürészelni. Mintha nem igazán értenének a dolgokhoz...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A brit pénzügyminisztert, Kwasi Kwartenget,:))) menesztették alig pár hét után. Liz Trust is készülnek egyes Tory fejesek lefürészelni. Mintha nem igazán értenének a dolgokhoz...
Amúgy mi rosszat csinált a feka? (nem követem, őszintén kérdem)

Mármint azon túl, hogy sokaknak csak azért, mert brittaniában feka, ezért ezen nevetnek, tapsolnak, érdekelne, hogy rászolgált-e szakmailag? (nem örülök a nyugati világ elfeketedésének, mert minket is érinteni fog, de az egy ettől teljesen független dolog. Nekem a rendszerszintű pozitív diszkriminációval, kvótaemberekkel van bajom, és nem tudom, hogy itt ez történt, vagy egy jó szakember került-e nála nagyobb politikai kereszttűzbe?)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 484
113
Amúgy mi rosszat csinált a feka? (nem követem, őszintén kérdem)

Mármint azon túl, hogy sokaknak csak azért, mert brittaniában feka, ezért ezen nevetnek, tapsolnak, érdekelne, hogy rászolgált-e szakmailag? (nem örülök a nyugati világ elfeketedésének, mert minket is érinteni fog, de az egy ettől teljesen független dolog. Nekem a rendszerszintű pozitív diszkriminációval, kvótaemberekkel van bajom, és nem tudom, hogy itt ez történt, vagy egy jó szakember került-e nála nagyobb politikai kereszttűzbe?)
Fogalmam nincs, hogy miket tett, milyen végzettsége van, mennyire kompetens, stb.
Egy ügy a sok millióból az én szememben az esete.

De mondhatni tény, hogy lassan már nincs olyan egyszerű tevékenység, amihez ne kéne képzettség, továbbképzés, kredit, portfólió, szakmai, pszichológiai, alkalmassági vizsgálat stb.

Kivéve a politikust.
Ahhoz nem kell semmilyen alkalmasság, se képzettség amit az egyéb munkavállalóktól elvárnak, s nincs is gyakorlatilag se anyagi, se büntetőjogi felelőssége.
("Vállalom a politikai felelősséget"; na bazzeg, most aztán kijjebb vagyunk a vízből...)

Ne legyen gerince, lelkiismerete, úgy tudjon szemrebbenés nélkül hazudni, mint a vízfolyás, tudjon népszerűen pofázni, színészkedni.
Amihez tehetség kell, az a gátlástalanság, irgalmatlanság, kikönyöklés, a pofátlanság, a hatalmi harchoz való érzék. Ha másért nem, de azért mindenképpen, mert a környezetének a konkurens országai politikusai is ilyenek.

A politikus morálisan az emberi faj legalja.
(Kivétel erősíti a a szabályt).

Véleményem szerint.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Legalább olvassatok rá egy témára, mielőtt hozzászóltok. Dereng a brit valuta árfolyama a feka által benyujtott budget eredményeként? Nem az a baj, hogy feka, hanem hogy szakmailag egy idióta. Ahogy Trussel se az a baj, hogy nő, hanem hogy amióta tory elnök lett, a toryk messze a labour mögött van a közvéleménykutatásokban. Azy hittem, Johnsonután nincs lejjebb. De van.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Legalább olvassatok rá egy témára, mielőtt hozzászóltok. Dereng a brit valuta árfolyama a feka által benyujtott budget eredményeként? Nem az a baj, hogy feka, hanem hogy szakmailag egy idióta. Ahogy Trussel se az a baj, hogy nő, hanem hogy amióta tory elnök lett, a toryk messze a labour mögött van a közvéleménykutatásokban. Azy hittem, Johnsonután nincs lejjebb. De van.
Nem, nem dereng, hogy lenne összefüggés. A magyar valuta árfolyama is épp gyengélkedik... akkor Varga Mihály is gondolom AL-KAL-MAT-LAN? Sok tényezőtől lehet. Nem olvasom a költségvetési tervét minden országnak, ami bekerül a hírekbe.
 
M

molnibalage

Guest
Legalább olvassatok rá egy témára, mielőtt hozzászóltok. Dereng a brit valuta árfolyama a feka által benyujtott budget eredményeként? Nem az a baj, hogy feka, hanem hogy szakmailag egy idióta. Ahogy Trussel se az a baj, hogy nő, hanem hogy amióta tory elnök lett, a toryk messze a labour mögött van a közvéleménykutatásokban. Azy hittem, Johnsonután nincs lejjebb. De van.
Milyen?
De akkor lehetek szemét? A Ft árfolyama miatt akkor itthon hány narancsost kéne úgy pofánverni, hogy a Hold körüli pályára álljon?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Nem, nem dereng, hogy lenne összefüggés. A magyar valuta árfolyama is épp gyengélkedik... akkor Varga Mihály is gondolom AL-KAL-MAT-LAN? Sok tényezőtől lehet. Nem olvasom a költségvetési tervét minden országnak, ami bekerül a hírekbe.
Elég lenne, ha pl belekukkantanál a bbc-be stb. Eddig intelligensebbnek tartottalak, minthogy a fontot és a forintot (mindkettő neve ráadásul f-el kezdődik. :)) hasonlitsad össze. Tévedtem. :(