A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Nyugdíjra havi fix 10. 000-et rakok félre, mellette állampapír 50-150.000ft havonta.

Mondjuk eleve nem is bízok benne, hogy megélem a nyugdíjas kort, ha anno a Máv nem rakott volna ingyen pénzt manyup számlára nem is lenne.

Kiváncsi lennék ezen a fórumon, hogy állunk ezekkel.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 481
33 890
113

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jó nyünnyögést! Avagy: szinted amikor már a reddit alá jutsz mindenszarista picsogásban. Ez ma a Jobbik/Mihazánk színvonal. :)


64e540e3383f8c9b678eac9270b156e83b290893.jpg


Érdemes mondjuk mással is összevetni ezeket az árakat. Eközben más áruházban:
ftwGOmi.png



 
M

molnibalage

Guest
Nah, tegnap a napi bevásárlásnál egyes termékcsaládoknál a múlt heti árhoz képest befigyelt egy laza 15-20%-os drágulás.
Egy éves távlatban van olyan termék, ami majdnem 3-szor annyiba kerül már.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 206
113
Nah, tegnap a napi bevásárlásnál egyes termékcsaládoknál a múlt heti árhoz képest befigyelt egy laza 15-20%-os drágulás.
Egy éves távlatban van olyan termék, ami majdnem 3-szor annyiba kerül már.
Nem tudtad?Piros lesz a paradicsom,jó drága,magyar forint inflálódik qrvára....
 
  • Vicces
Reactions: Lupus80

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 146
4 241
113
Nah, tegnap a napi bevásárlásnál egyes termékcsaládoknál a múlt heti árhoz képest befigyelt egy laza 15-20%-os drágulás.
Egy éves távlatban van olyan termék, ami majdnem 3-szor annyiba kerül már.
Kíváncsi vagyok a holnapi inflációs adatra!
Bár mintha a kettő mostanában tudomást sem venne a másikról!
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudtad?Piros lesz a paradicsom,jó drága,magyar forint inflálódik qrvára....
Kíváncsi vagyok a holnapi inflációs adatra!
Bár mintha a kettő mostanában tudomást sem venne a másikról!
Talán még 1 éve sem, de mondjuk kb. 1 éve a magyar tej 299 Ft-volt a SPAR-ban, ami eleve drága. Tegnap 749 Ft.
Eddig sem ezt vettem már, de kb. a többi ára is ilyen arányban ment fel.
A régen whatever 350 Ft-os műzli most laza 900 Ft.
A tejszínnél és tejfölnél kezdem azt érezni, hogy az valami cseppfolyósított heroin lehet, mert olyan drága.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 146
4 241
113
Talán még 1 éve sem, de mondjuk kb. 1 éve a magyar tej 299 Ft-volt a SPAR-ban, ami eleve drága. Tegnap 749 Ft.
Eddig sem ezt vettem már, de kb. a többi ára is ilyen arányban ment fel.
A régen whatever 350 Ft-os műzli most laza 900 Ft.
A tejszínnél és tejfölnél kezdem azt érezni, hogy az valami cseppfolyósított heroin lehet, mert olyan drága.
Nálunk falun a tojás ára ment fel 3 hónap alatt 60-ról 120-ra.
Van 3 tyúkunk, ami tavasztól őszig elég, de ilyenkor pont nem tojnak, és ez így lesz kb. tavaszig.
Margarinból, tejfölből már nem a magyart veszem, mint eddig, a külföldi sokszor olcsóbb, jobb.
Árstoppos termékeket pedig nanyon ritkán lehet kapni, nagyjából heti egyszer, mutatóban vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Talán még 1 éve sem, de mondjuk kb. 1 éve a magyar tej 299 Ft-volt a SPAR-ban, ami eleve drága. Tegnap 749 Ft.
Eddig sem ezt vettem már, de kb. a többi ára is ilyen arányban ment fel.
A régen whatever 350 Ft-os műzli most laza 900 Ft.
A tejszínnél és tejfölnél kezdem azt érezni, hogy az valami cseppfolyósított heroin lehet, mert olyan drága.

Stabil 419ft-ért veszem a 3,5% tejet egyszer a Spar-ban, egyster a Tesco-ban.

Mondjuk Lidl kapcsán is olvastam, hogy ugyanaz a Hell ugyanazon a napon 350ft volt belpesten és 250ft Miskolcon...
Ami nincs benne az akciós újságban az mind szabad áras.


Mondjuk csirkemellet, de lassan combot is Szlovákiából kell hozni mert nálunk hiánytermék (lidl-ben időnként van vmi nyesedék amit annak hívnak) . Mondjuk legutóbb ott is 6€ volt 1 kiló csirkemell.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 206
113
Talán még 1 éve sem, de mondjuk kb. 1 éve a magyar tej 299 Ft-volt a SPAR-ban, ami eleve drága. Tegnap 749 Ft.
Eddig sem ezt vettem már, de kb. a többi ára is ilyen arányban ment fel.
A régen whatever 350 Ft-os műzli most laza 900 Ft.
A tejszínnél és tejfölnél kezdem azt érezni, hogy az valami cseppfolyósított heroin lehet, mert olyan drága.
Nálunk falun a tojás ára ment fel 3 hónap alatt 60-ról 120-ra.
Van 3 tyúkunk, ami tavasztól őszig elég, de ilyenkor pont nem tojnak, és ez így lesz kb. tavaszig.
Margarinból, tejfölből már nem a magyart veszem, mint eddig, a külföldi sokszor olcsóbb, jobb.
Árstoppos termékeket pedig nanyon ritkán lehet kapni, nagyjából heti egyszer, mutatóban vannak.
Vasárnap voltam boltban,Arheimben (ahol a hid túl messze volt).Zsemlét vettem,mert volt minden másom.10db-os puffancs zsemle csomag 1,05 E.....Nemtudom,otthon mennyi a puffancs zsemle,mert otthon maszek péksékben veszek krumpis kenyeret.Tejet megnézztem,hogy mennyi,mert asszony kérdezte-3,8%os 1,09E.Németben kapni 10db-os főtt tojást (még be is van festve,mint a húsvéti tojás)-és olcsóbb,mint otthon a sima nyers tojás.....Mazsolás zsemle,6db-os (én szeretem,reggeli kávé mellé) 1,29E(és ezek se kicsik.van kisebb változat is,de azt nem kedvelem).Szintén vettem 1kg-os türkys yoghurtot,ami egy tejfől sűrűségű joghurtféleség (nyáron kifejezetten ajánlom,egy üditő,enyhén sós valami,de én spec télen is kedvelem).Nemtudom már pontosan mennyi,de nincs 2E.Spec semmi húsfélét nem vettem,mert van nálam házi kolbász-vadhúsos szalámi-egyébbként meg autohof vendéglőjében kosztolok,benne van a főétkezés a parkoló árban.Nem néztem semmi sütnivalót (van mindenféle előpácolt,natur,akármilyen mit venni szoktam és megsütöm.Ennyi még tellik a nemlétező szakácstudományomtol,hogy megsüssek egy húst,de ippen most nem kellet).
Majd holnap megint elsétálok boltba,ha nem esik (kocsinak annyi,gyári hibás hajtókar szétverte a motort.Tréleren fogom hazavinni,de az meg még otthon van javitás alatt.....Nabravo.Szóval baromira ráérek)
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Itt a lista, hogy mik tünhetnek még el a boltok polcairól (a zárójelben az éves drágulás mértéke található %-ban):
Sajt, trappista, tömb, kg (95)
Rétesliszt, kg (94)
Kenyér, fehér, (92)
Félbarna kenyér, kg (92)
Vaj, legalább 80 százalékos zsírtartalom (87)
Tejföl, 20 százalékos zsírtartalom(86.00)
Zsemle, 1 db (84)
Tejföl 12 százalékos zsírtartalommal, (75)
Tejes margarin (75)
Sertészsír, (72)
Spagetti, (68)
Pasztőrözött ESL tej, 1,5 százalékos (67)
Csirkecomb (65)
Pasztőrözött ESL tej, 2,8 százalékos (62)
Bontott csirke (59)
Marhahús, rostélyos (59)
Őrölt kávé 200–250 (58)
Tojás, 10 darab (56)

https://24.hu/belfold/2022/11/08/lista-elelmiszer-arsapka-inflacio/
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Nem értem ezt az áremelkedés miatti hatalmas felháborodást! Attól, hogy 100x leírjátok, hogy minden szahar, jobb lesz? Az éhenhalás réme roppantul szórakoztat, de ugye ti nem éltetek még a 80as évek Romániájában Csau idején? Ha emiatt sírtok, mi lett volna akkor veletek?
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and kétkedő

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 146
4 241
113
Vasárnap voltam boltban,Arheimben (ahol a hid túl messze volt).Zsemlét vettem,mert volt minden másom.10db-os puffancs zsemle csomag 1,05 E.....Nemtudom,otthon mennyi a puffancs zsemle,mert otthon maszek péksékben veszek krumpis kenyeret.Tejet megnézztem,hogy mennyi,mert asszony kérdezte-3,8%os 1,09E.Németben kapni 10db-os főtt tojást (még be is van festve,mint a húsvéti tojás)-és olcsóbb,mint otthon a sima nyers tojás.....Mazsolás zsemle,6db-os (én szeretem,reggeli kávé mellé) 1,29E(és ezek se kicsik.van kisebb változat is,de azt nem kedvelem).Szintén vettem 1kg-os türkys yoghurtot,ami egy tejfől sűrűségű joghurtféleség (nyáron kifejezetten ajánlom,egy üditő,enyhén sós valami,de én spec télen is kedvelem).Nemtudom már pontosan mennyi,de nincs 2E.Spec semmi húsfélét nem vettem,mert van nálam házi kolbász-vadhúsos szalámi-egyébbként meg autohof vendéglőjében kosztolok,benne van a főétkezés a parkoló árban.Nem néztem semmi sütnivalót (van mindenféle előpácolt,natur,akármilyen mit venni szoktam és megsütöm.Ennyi még tellik a nemlétező szakácstudományomtol,hogy megsüssek egy húst,de ippen most nem kellet).
Majd holnap megint elsétálok boltba,ha nem esik (kocsinak annyi,gyári hibás hajtókar szétverte a motort.Tréleren fogom hazavinni,de az meg még otthon van javitás alatt.....Nabravo.Szóval baromira ráérek)
Én a péksüteményeket most viszonylag olcsóbban kapom, mint akár egy éve.
Ez azért van, mert pár hónapja nyitott nálunk egy albán pékség üzletet.
Azóta a helyi Coop forgalma, ahol eddig voltam kénytelen vásárolni, és ahol durván elszálltak az árak, meredeken visszaesett. Főleg mert zöldséges is nyílt.
Remélem megmaradnak az új üzletek, és meg tudnak élni a falu forgalmából!
Ha nem, akkor megszívjuk.

Nekem az öreg Opelemen a hengerfej tömítés szállt el. :(
23 évet, 340.000km-t bírt. Ha minden igaz, időben észrevettem, nem károsodott a motor.
Nem szeretnék pont most autót cserélni, amikor kb. a plafonon van az áruk!
Szerintem a válság miatt nem csak a lakások, a használt autók ára, forgalma is vissza fog esni idővel. Főleg ha a forint sem gyengül, és a chiphiány is megszűnik majd egyszer.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem értem ezt az áremelkedés miatti hatalmas felháborodást! Attól, hogy 100x leírjátok, hogy minden szahar, jobb lesz? Az éhenhalás réme roppantul szórakoztat, de ugye ti nem éltetek még a 80as évek Romániájában Csau idején? Ha emiatt sírtok, mi lett volna akkor veletek?
Semmi. Meg sem mertek volna nyíkani!
Egyébként lehet ezt még fokozni olyan finomságokkal, mint jegyrendszer, hajnali sorban állás, minden féle-fajta tulajdon beközösítése (korábban: államosításnak nevezték), társadalmi pontrendszer, nem megtakarítható számlapénz (amit letiltanak, ha kibeszélsz), települések közötti útlevél (utazási vízummal), stb.
Hajaj, túlzottan hozzászoktunk a jóléthez!
Lesz ez még így sem és úgy is jó lesz. Vagy ahogy a német mondja: örvendj a mának, mert a holnap rosszabb lesz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 739
32 438
113
Semmi. Meg sem mertek volna nyíkani!
Egyébként lehet ezt még fokozni olyan finomságokkal, mint jegyrendszer, hajnali sorban állás, minden féle-fajta tulajdon beközösítése (korábban: államosításnak nevezték), társadalmi pontrendszer, nem megtakarítható számlapénz (amit letiltanak, ha kibeszélsz), települések közötti útlevél (utazási vízummal), stb.
Hajaj, túlzottan hozzászoktunk a jóléthez!
Lesz ez még így sem és úgy is jó lesz. Vagy ahogy a német mondja: örvendj a mának, mert a holnap rosszabb lesz.
Kíváncsi lennék, hányan osztanák a NER, O1G, fityisz, alcsúti törpe és egyéb jelzőket egy nyilvános fórumon, amikor a https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Duna–Fekete-tenger-csatorna várt volna rá.... Ja, jegyrenszer+Fekete piac...Én átéltem, láttam. A mai szörnyűségek egy árnybábjáték... ahhoz képest. És túléltük... itt meg megy a sírás, "meraprémiumgörögdzsoghurt" kéccerannyibakerül...
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 146
4 241
113
Semmi. Meg sem mertek volna nyíkani!
Egyébként lehet ezt még fokozni olyan finomságokkal, mint jegyrendszer, hajnali sorban állás, minden féle-fajta tulajdon beközösítése (korábban: államosításnak nevezték), társadalmi pontrendszer, nem megtakarítható számlapénz (amit letiltanak, ha kibeszélsz), települések közötti útlevél (utazási vízummal), stb.
Hajaj, túlzottan hozzászoktunk a jóléthez!
Lesz ez még így sem és úgy is jó lesz. Vagy ahogy a német mondja: örvendj a mának, mert a holnap rosszabb lesz.
Azért elég jó úton haladunk a jegyrendszer felé!
Tulajdonképpen "jegyre kapjuk az üzemanyagot, gázt, áramot", azzal a különbséggel, hogy most a kvóta felett is kapsz, csak jóval drágábban!
Ha kapasz, mert üzemanyagot, árstoppos termékeket nem mindig, nem mindenhol kaphatunk most sem!
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem ezt az áremelkedés miatti hatalmas felháborodást! Attól, hogy 100x leírjátok, hogy minden szahar, jobb lesz? Az éhenhalás réme roppantul szórakoztat, de ugye ti nem éltetek még a 80as évek Romániájában Csau idején? Ha emiatt sírtok, mi lett volna akkor veletek?
Ja, értem, a narratíva az, hogy előre megyünk, nem hátra, majd mércének csau rendszerét hozod, meg örüljünk, hogy nem lőnek közénk.
Az igen...