A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Sajnos de. Legalábbis a holland gyarmatbirodalom időben és térben való elhelyezése az nagyon nem megy. Sem a folyamat társadalmi és gazdasági hatásainak felmérése. Pontosabban megy, de teljesen egyoldalúan.

Abban egyetértek veled, hogy a nyomorúságunk legnagyobb kovácsai mi magunk vagyunk nem a gyíkemberek sem pedig a nagy repülő spagettiszörny, de te olyan szinten elfogult vagy ami hitelességed minden szinten aláássa. De szerintem már ezt is említettem neked korábban amikor a cikkeid kapcsán beszéltünk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Azért jó távolra és a múltba is eljutottunk a EU vs Magyarország témakörétől :)
Egyébként faszság személyeskedni. A másik pedig, hogy a történelemben sem egy igazság létezik, több látásmód van, több filozofia van és több oldalról is meg kell nézni a történéseket.
OIP.U5JdNFwFW0wrE4sZJWraQwHaMG
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Egyébként érdekes módon a fidesz oldali posztolok, nem említették, hogy bizony ukrajnában törvényt hoztak a magyar kissebbség védelméről (és a többiről is). Persze ezt is tartalommal kell megtölteni, mert az orosz kisebbbség enyhén szólva a mostani háború miatt eléggé kemény elnyomásban van, de tegyük szívünkre a kezünk, hogy az USA a japán amerikakat táborba zárta kvázi 3 évig...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 176
113
Min változtat ez?
Szerinted az oroszok hogyan hódítottak meg Sziberiat?Tan szép szóval?Nem, népirtással.
De ami azt illeti,mi is eljutottunk kicsit kereskedni,míg volt hozzá erőnk.Kilott nyílvesszőt cseréltünk aranyra.Es spec a rabszolga kereskedelem hét is van némi közünk.Egeszen a török kor végéig.Pl a Zrínyi család fontos bevételi forrása volt a rab kereskedelem.Meg a többi nagy nemesi családé is.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Egyébként érdekes módon a fidesz oldali posztolok, nem említették, hogy bizony ukrajnában törvényt hoztak a magyar kissebbség védelméről (és a többiről is). Persze ezt is tartalommal kell megtölteni, mert az orosz kisebbbség enyhén szólva a mostani háború miatt eléggé kemény elnyomásban van, de tegyük szívünkre a kezünk, hogy az USA a japán amerikakat táborba zárta kvázi 3 évig...
Fentebb már páran posztolták egyébként.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Sajnos de. Legalábbis a holland gyarmatbirodalom időben és térben való elhelyezése az nagyon nem megy. Sem a folyamat társadalmi és gazdasági hatásainak felmérése. Pontosabban megy, de teljesen egyoldalúan.

Abban egyetértek veled, hogy a nyomorúságunk legnagyobb kovácsai mi magunk vagyunk nem a gyíkemberek sem pedig a nagy repülő spagettiszörny, de te olyan szinten elfogult vagy ami hitelességed minden szinten aláássa. De szerintem már ezt is említettem neked korábban amikor a cikkeid kapcsán beszéltünk.
Mi irányába vagyok elfogult?? Inkább írd meg priviben.. nem kell palotaforradalmat meg egymással vitatkozást itt folytatni...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Mi irányába vagyok elfogult?? Inkább írd meg priviben.. nem kell palotaforradalmat meg egymással vitatkozást itt folytatni...
NATO és EU támogatóként mondom ezt, hogy szerintem te a nyugatnak mindent elnézel és bármit képes vagy relativizálni és elnézni legyen az hamisítás, jogtiprás, korrupció amíg az a jelenlegi magyar vezetést fingatja.

Addig tökmindegy, hogy hány eurómillió vándorol EP képviselők zsebébe mert a Lölő lop. Vagy melyik prominens Eu-s döntéshozó férjének gyógyszercége kap EU-s megrendelést, hogyan és mennyiért.

Szerintem mindkettő ugyan olyan takonyság és ezért szerintem azt előadni, hogy a nyugaton kollektíve szentek ülnek marha gáz....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ugy egyébként normális vagy?? Mit mondott a doktor bácsi :)... Jobb lenne komolyabb témákkal foglalkozni, mint veled..
Nézd, egyszerűen ismerethiányos vagy, elvont gondolkodásra a fentiek alapján képtelen. De legalább büszkén vagy sötét. Szeretnélek nem sértegetni, szeretnék elkezdeni hosszú karakterek tízezreiből szőni ide neked valamit, de feleslegesnek érzem. Mert büszke vagy rá, hogy kretén vagy és mivel nyugatias a világfelfogásod, a kreténség nálad okosság, amiképpen a tömeggyilkosság ha nyugatos, akkor csak fejlettebb civilizáció, az emberkereskedelem csak a profit lehetőségének kiváló kiaknázása, civil tömegek városokban elégetése csak a hátország megtörése... Hát ilyen vagy.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 176
113
Egyébként a spanyolok hódítottak,portugálok inkább kereskedtek.De a kereskedelmi jogokért akkoriban bizony meg kellet harcolni.Pl kevésbé közismert,de a portugálok az oszmán flottaval ütköztek meg Indiában,1530akarhanyban.Hollandok meg eleinte portugál kereskedelmi telepeket foglalták el.Es valójában a hollandok fő bevételi forrása ez időben nem a gyarmatosítás volt,hanem az európai kereskedelem.Igazabol több bevételük volt a spanyol gyarmati kereskedelemből,mint a saját gyarmati kereskedőtelepeikbol.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
NATO és EU támogatóként szerintem te a nyugatnak mindent elnézel és bármit képes vagy relativizálni és elnézni legyen az hamisítás, jogtiprás, korrupció amíg az a jelenlegi magyar vezetést fingatja.
Addig tökmindegy, hogy hány eurómillió vándorol EP képviselők zsebébe mert a Lölő lop. Vagy melyik prominens Eu-s döntéshozó férjének gyógyszercége kap EU-s megrendelést, hogyan és mennyiért.
Szerintem mindkettő ugyan olyan takonyság és ezért szerintem azt előadni, hogy a nyugaton kollektíve szentek ülnek marha gáz....

A különbség, hogy pld. a Görög hölgyet és másokat most bíróság elé állítanak. Kvázi müködik az EU ügyészség is. Nálunk a Schadl ügyben nyakig sáros Rogán kabinetfőnök is szabadon grasszál. Meg aztán Grujevszki is.. Meg érdekes módon a bűnös és minden mocsokkal megdobált Gyurcsány és bandája ellen 14 év alatt sem sikerült annyi vádpontot kreálni, hogy legalább bíróságig elcitálják és elítélje a "független" haha" bíróság.. (egyébként én is szeretném, hogy eltünjön a Gyurcsány család a politikából, az Orbán familival egyetemben. Talán akkor kezdődne tisztulni a közélet. Azért utóbbi familiy kicsit többet szedett ki az EU és saját forrásokból.
 
  • Tetszik
Reactions: Serathis

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Egyébként a spanyolok hódítottak,portugálok inkább kereskedtek.De a kereskedelmi jogokért akkoriban bizony meg kellet harcolni.Pl kevésbé közismert,de a portugálok az oszmán flottaval ütköztek meg Indiában,1530akarhanyban.Hollandok meg eleinte portugál kereskedelmi telepeket foglalták el.Es valójában a hollandok fő bevételi forrása ez időben nem a gyarmatosítás volt,hanem az európai kereskedelem.Igazabol több bevételük volt a spanyol gyarmati kereskedelemből,mint a saját gyarmati kereskedőtelepeikbol.
Teljesen helyes megállapítás..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
A különbség, hogy pld. a Görög hölgyet és másokat most bíróság elé állítanak. Kvázi müködik az EU ügyészség is. Nálunk a Schadl ügyben nyakig sáros Rogán kabinetfőnök is szabadon grasszál. Meg aztán Grujevszki is.. Meg érdekes módon a bűnös és minden mocsokkal megdobált Gyurcsány és bandája ellen 14 év alatt sem sikerült annyi vádpontot kreálni, hogy legalább bíróságig elcitálják és elítélje a "független" haha" bíróság.. (egyébként én is szeretném, hogy eltünjön a Gyurcsány család a politikából, az Orbán familival egyetemben. Talán akkor kezdődne tisztulni a közélet. Azért utóbbi familiy kicsit többet szedett ki az EU és saját forrásokból.
Nekem ezzel a problémám, az hogy ilyen jogon, hogy kér számon az EU bármit, hogy ha ott is ugyan ez megy pepitában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 176
113
NATO és EU támogatóként mondom ezt, hogy szerintem te a nyugatnak mindent elnézel és bármit képes vagy relativizálni és elnézni legyen az hamisítás, jogtiprás, korrupció amíg az a jelenlegi magyar vezetést fingatja.

Addig tökmindegy, hogy hány eurómillió vándorol EP képviselők zsebébe mert a Lölő lop. Vagy melyik prominens Eu-s döntéshozó férjének gyógyszercége kap EU-s megrendelést, hogyan és mennyiért.

Szerintem mindkettő ugyan olyan takonyság és ezért szerintem azt előadni, hogy a nyugaton kollektíve szentek ülnek marha gáz....
Mindenütt van korrupció,lopás, részrehajlás.De nem mindegy,hogy ez a rendszeren belüli bűnözés,vagy maga a rendszer.
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
A különbség, hogy pld. a Görög hölgyet és másokat most bíróság elé állítanak. Kvázi müködik az EU ügyészség is. Nálunk a Schadl ügyben nyakig sáros Rogán kabinetfőnök is szabadon grasszál. Meg aztán Grujevszki is.. Meg érdekes módon a bűnös és minden mocsokkal megdobált Gyurcsány és bandája ellen 14 év alatt sem sikerült annyi vádpontot kreálni, hogy legalább bíróságig elcitálják és elítélje a "független" haha" bíróság.. (egyébként én is szeretném, hogy eltünjön a Gyurcsány család a politikából, az Orbán familival egyetemben. Talán akkor kezdődne tisztulni a közélet. Azért utóbbi familiy kicsit többet szedett ki az EU és saját forrásokból.