A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
Most vettem két havi ennivalót 65ezer Ftért. Mind finom. Csak olyat eszem, amit szeretek. +72 liter kólát 14ezerért.
húst a hentesnél, halat a halasnál, zöldséget gyümölcsöt a zöldségesnél, kenyeret a pékségben. igazából olcsóbb mint a hipermarketben.
oda csak üdítőt meg apróságokat járok venni. tej felvágott élesztő tejföl cba...
persze lehetne minden olcsóbb. nem szeretem a hipermarketeket pláne hogy nállunk kb mindent megkapni egy utcába.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 410
3 672
113
Meg ha megveszik ennyiért az emberek a boltban ...
Azt hiszem, hogy nekik mindegy, hogy hol olcsóbb a Pick termék, ami sose volt a szegény ember eledele.

Én nem is értem ki veszi meg ezeket, az Auchanban 12ezer felett van a Pick téliszalámi kilóára, dobtam is egy hátast rögvest... volt 50%-al leárazva is, de még a 6300-at is sokallom.
Múlt héten a fővám téren sima "gagyi" (nem penészes, érlelésszabályozott) szalámit vettem 2100-ért/kg. Na, az szerintem is jó ár! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 952
19 242
113
Én nem is értem ki veszi meg ezeket, az Auchanban 12ezer felett van a Pick téliszalámi kilóára, dobtam is egy hátast rögvest... volt 50%-al leárazva is, de még a 6300-at is sokallom.
Múlt héten a fővám téren sima "gagyi" (nem penészes, érlelésszabályozott) szalámit vettem 2100-ért/kg. Na, az szerintem is jó ár! :)
Én néha megveszem. Finom, és elég jó minőségű. Pillanatnyilag mondjuk elég durva az ára.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 952
19 242
113
Most voltam a boltba.
A hazafias magyar vaj ( magyar zászlós)1.050 Ft.
Mizo ha kettőt veszel akcióban 399ft darabja.

Ugyanakkora kiszerelés., 650ft különbség. Majdnem megszokásból a hungaristát vettem, de győzött a matek.
nekünk sok vaj fogy a háztartásban, a múltkor a President vaj olcsóbb volt mint hazai termékek, csak a madarasáruház sajátmárkása lett volna olcsóbb, ha van belőle... bevásároltunk vagy 8 kilót. Az internet szerint fagyasztva minőségromlás nélkül eláll.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 077
31 011
113
nekünk sok vaj fogy a háztartásban, a múltkor a President vaj olcsóbb volt mint hazai termékek, csak a madarasáruház sajátmárkása lett volna olcsóbb, ha van belőle... bevásároltunk vagy 8 kilót. Az internet szerint fagyasztva minőségromlás nélkül eláll.
Brie mindig is olcsóbb volt,mint bármelyik hazai sajt-gran órában véve.
Az árlista összehasonlítástol...Minden drágább nálunk,ami nem arsapkas.Az adók miatt van az,hogy a magyar áru is olcsóbb kint.AFA,kint jóval kisebb Bár magyar árut kint elvétve látni.Valojaban már élelmiszer importőr ország vagyunk.
Éljen államunk és pártunk...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Brie mindig is olcsóbb volt,mint bármelyik hazai sajt-gran órában véve.
Az árlista összehasonlítástol...Minden drágább nálunk,ami nem arsapkas.Az adók miatt van az,hogy a magyar áru is olcsóbb kint.AFA,kint jóval kisebb Bár magyar árut kint elvétve látni.Valojaban már élelmiszer importőr ország vagyunk.
Éljen államunk és pártunk...
Ebben minimum 33 év kemény munkája van, s az eu-s közöspiac se nekünk kedvezett, amin az se segített, hogy 2004-ben egy francia gazda támogatásának mindössze a 10%-át kapta a magyar gazda, s ez valamikor '10-'11 körül érte el majd a 100%-ot; továbbá csak nagyon kevés területen értünk el kellő mértékű halasztás az uniós jog harmonizációjában, ami a mezőgazdaságot illeti.
Meg persze lehetne írni erről oldalakat, de kb. ez a lényeg.
Most voltam a boltba.
A hazafias magyar vaj ( magyar zászlós)1.050 Ft.
Mizo ha kettőt veszel akcióban 399ft darabja.

Ugyanakkora kiszerelés., 650ft különbség. Majdnem megszokásból a hungaristát vettem, de győzött a matek.
Valahogy alá kell tenni a versenytársaknak a kisebbedő tortában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 077
31 011
113
Ebben minimum 33 év kemény munkája van, s az eu-s közöspiac se nekünk kedvezett, amin az se segített, hogy 2004-ben egy francia gazda támogatásának mindössze a 10%-át kapta a magyar gazda, s ez valamikor '10-'11 körül érte el majd a 100%-ot; továbbá csak nagyon kevés területen értünk el kellő mértékű halasztás az uniós jog harmonizációjában, ami a mezőgazdaságot illeti.
Meg persze lehetne írni erről oldalakat, de kb. ez a lényeg.

Valahogy alá kell tenni a versenytársaknak a kisebbedő tortában.
Érdekes.Lengyel meg a cseh mezgaz meg fellendült.....
Nyomják Khrahacsot....Franciákat,mi basztik el.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Érdekes.Lengyel meg a cseh mezgaz meg fellendült.....
Nyomják Khrahacsot....Franciákat,mi basztik el.
Az előzőeken túl még a KAP-ot lehetne megemlíteni (Közös agrárpolitika - 2007-től). Az unijó nagyon félt attól, hogy a brazil cukor teret nyerhet az uniós piacon, ezért erősen visszafogták a jól fizető cukorrépa termesztést. Minden ország megkapta a maga kvótáját. Mi is. Kedves ferkó úgy gondolta sokat kaptunk, ezért adott belőle (!) a németeknek (nyilván volt valamilyen háttéregyezség, de az is lehet, hogy puszira ment). Ilyen "életképek" voltak a magyar mezőgazdaságot illetően.

A lengyelek - mivel sokkal népesebb és nagyobb ország - sokkal jobb feltételeket tudtak kiharcolni, ahogy az iparosodottabb és fejlettebb csehek is, bár a mezőgazdaságot illetően én csak a lengyelek kapcsán olvastam*. Ezentúl, a '14-'20-as költségvetésnél sokkal több hazai forrást tettek az uniós pályázatok mellé (egyébként most nálunk is a plafon 80%-át akarják hozzátenni ebben a ciklusban). A lengyelek egyébként jól jöttek ki a '08-as válságból, míg minket eleve egy önmagunk kreált válság idején ért, ezért is tartott '15-ig, míg végre elértük a válság előtti szintet...

Ezért is írtam, hogy a jelenlegi állapotok, ezen a területen, 33 év munkájának a gyümölcsei.

Szerk.: Csak egy jó példa. Egy időben megérte venni egy kisbuszt, kimenni lengyelbe, behozni a káposztát és árulni azt pl. a miskolci piacon, és azzal a lengyel káposztával a magyar gazda nem tudott versenyezni, mert más volt a támogatási rendszer... Szabad-piac, "egyenlő esélyek".
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 077
31 011
113
Az előzőeken túl még a KAP-ot lehetne megemlíteni (Közös agrárpolitika - 2007-től). Az unijó nagyon félt attól, hogy a brazil cukor teret nyerhet az uniós piacon, ezért erősen visszafogták a jól fizető cukorrépa termesztést. Minden ország megkapta a maga kvótáját. Mi is. Kedves ferkó úgy gondolta sokat kaptunk, ezért adott belőle (!) a németeknek (nyilván volt valamilyen háttéregyezség, de az is lehet, hogy puszira ment). Ilyen "életképek" voltak a magyar mezőgazdaságot illetően.

A lengyelek - mivel sokkal népesebb és nagyobb ország - sokkal jobb feltételeket tudtak kiharcolni, ahogy az iparosodottabb és fejlettebb csehek is, bár a mezőgazdaságot illetően én csak a lengyelek kapcsán olvastam*. Ezentúl, a '14-'20-as költségvetésnél sokkal több hazai forrást tettek az uniós pályázatok mellé (egyébként most nálunk is a plafon 80%-át akarják hozzátenni ebben a ciklusban). A lengyelek egyébként jól jöttek ki a '08-as válságból, míg minket eleve egy önmagunk kreált válság idején ért, ezért is tartott '15-ig, míg végre elértük a válság előtti szintet...

Ezért is írtam, hogy a jelenlegi állapotok, ezen a területen, 33 év munkájának a gyümölcsei.

Szerk.: Csak egy jó példa. Egy időben megérte venni egy kisbuszt, kimenni lengyelbe, behozni a káposztát és árulni azt pl. a miskolci piacon, és azzal a lengyel káposztával a magyar gazda nem tudott versenyezni, mert más volt a támogatási rendszer... Szabad-piac, "egyenlő esélyek".
Hát mondjuk az EU csatlakozási szerződés tárgyalását pont S fikusz csinálta.
De igen,ez 33 év problémája.
De alapvetőena mi hibánk,a mi korrupt oncelu allamszervezeztunk,politikai "elittünk" bűne.Meg a milyenek,hogy hagyjuk őket garazdalkodni
Szóval,ha bűnös kerestetik,elsőnek tükörbe tekintsünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Hát mondjuk az EU csatlakozási szerződés tárgyalását pont S fikusz csinálta.
De igen,ez 33 év problémája.
De alapvetőena mi hibánk,a mi korrupt oncelu allamszervezeztunk,politikai "elittünk" bűne.Meg a milyenek,hogy hagyjuk őket garazdalkodni
Szóval,ha bűnös kerestetik,elsőnek tükörbe tekintsünk.
Ha emlékezetem nem csal, akkor két fejezetet nem zártak le 2002-es választásokig, s az egyik a mezőgazdaság volt.
Egyébként, mindegy volt, hogy a fidesz '98-'02-es vagy a '02-'04es időszakról beszélünk, mivel a magyar politikai elit egymást is segítette a tárgyalások során, tehát ténylegesen folytak kölcsönös egyeztetések. Hogy ez mennyire segítette, vagy hátráltatta a kedvezőbb egyezségeket, azt nem lehet megállapítani, de valószínű, hogy inkább előnyös volt (ez saját vélemény).

Egyet kell értsek, de én nem a rendszerváltó nemzedékhez tartozom, mint tudja. Én még akkor se voltam szavazóképes, mikor az eu-s csatlakozásról volt a szavazás... : )
A múlt hibáiról nagyon sokat lehetne írni, ha és amennyiben tanulnánk belőle, s azt a jelenlegi és a jövőbeni helyzetben kamatoztatni tudnánk. Csak itt fontos és megkerülhetetlen kérdések merülnek fel. Tanultunk belőlük? Amennyiben igen, hogyan lehetne kamatoztatni, s ezáltal a Haza javára fordítani? Melyek ma a legjobb reális lehetőségeink? Én lényegesen több "harmadik utas" pártot szeretnék. '10-ben volt kettő (jobbik, lmp), ma egy tekinthető talán annak. ~4 éve egy se volt.
Mert hogy a másik oldal unokái nem hozzák el a megváltást, az olyan biztos, hogy most a monitort bámuljuk. Sőt...

De lényeg a lényeg, csak arra kívántam reagálni, hogy a jelenlegi problémákért könnyű csak és kizárólag a jelenlegi kormányt okolni (mezőgazdaság/élelmiszeripar), ám mint sok minden az életben, ez a kérdés is sokkal összetettebb. Hogy ők is hibásak? Persze. Én nem is erről írtam, mielőtt erre lyukadna ki. A részemről ehhez a témához nem tudok többet hozzátenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Brie mindig is olcsóbb volt,mint bármelyik hazai sajt-gran órában véve.
Az árlista összehasonlítástol...Minden drágább nálunk,ami nem arsapkas.Az adók miatt van az,hogy a magyar áru is olcsóbb kint.AFA,kint jóval kisebb Bár magyar árut kint elvétve látni.Valojaban már élelmiszer importőr ország vagyunk.
Éljen államunk és pártunk...
Természetesen a magyar állam a hibás a magasabb árakért.
Mert hát az ÁFA 3 százalékponttal magasabb, meg az adók.
Az, hogy a német szupermarket láncban 3X annyit keresnek a dolgozók, nem nyomja feljebb a német árakat, csak a magyar ÁFA.
Az még véletlenül se forduljon meg senki fejében, hogy esetleg a német láncnak egy icipicit nacionalista árszabása van és a külföldiekkel fizettetik meg a német jólétet.
Javaslom menj el a Tedibe, ott minden terméken rajta van a német és az összes másik ország ára.
Ami Németországban 5 euró, az Ausztriába, Szlovákiába és a többi euroövezeti országban 6 euró, míg a nem eurót használókban 6,5-7 eurónak megfelelő összegbe jön ki. Természetesen ennek semmi köze ahhoz, hogy a Tedi német cég.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ki tud kedvezőbb feltételeket kiharcolni egy ártárgyaláson? Aki veszi esetenként 1-2 száz darabos tételt; vagy annak, aki havi rendszerességgel garantálja, hogy 2000 darab termékedet megveszi és még vesz mellé mást is tőled?
Meg ha megveszik ennyiért az emberek a boltban ...


Azt hiszem, hogy nekik mindegy, hogy hol olcsóbb a Pick termék, ami sose volt a szegény ember eledele.
Most tolhatnék egy populista szöveget, hogy jószágot kell tartani, de inkább mehhhh....
A pickes történethez még annyi , hogy Németországban 7% az áfája itthon meg 27%.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 060
4 021
113
tegyük hozzás hogy a kaja meg ömlik kifele az országból. az olcsó ukrán gabona ellen pampogtak hogy agyonveri a gazdát. az FSZt megveszik az olcsó ukránt a sajátot meg adják el sokan jó árba...

itt az olcsó ukrán gabona az országba és emelkednek a gabonaárak ???

itt írta valki pár hónapja ha az ő gyárukba élelmiszeripari nem termelnének külföldre csődbemennének mert rájuk rohadna az árú. ezekkkel nem lehet lenyomni az árakat??? miért áramlik még mindig ki a kaja ilyen drasztikus árak melett???
tán mi etetjük ukrajnát feldolgozott termékkel?
Mert itthon mindenre magasabb adót vet ki a kormány, mint az exportra!
Népegészségügyi termékadót például csak itthon fizetünk, az export verseny pozíció erősítése miatt. Vagy az áfa különbségek miatt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A pickes történethez még annyi , hogy Németországban 7% az áfája itthon meg 27%.


Az a baj, anno mikor levitték a húsok áfáját 5%-ra 1 héten belül ugyannyiba került, mint előtte.

Egyszerűen a termék annyit ér amennyit adnak érte, a magyar pick szalámi árában benne van, hogy idehaza "neves márka" és a tv-ben reklámozzák főműsoridőben (végső soron ezt is a vásárló fizeti), Németországban meg csak valami külföldi szalámi...

Anno ukránoknál a Hell is 60ft volt, pedig ugyanott ugyanannyiért gyártották, mint az akkor 150ft-s magyart, csak odakint a 30-40ft-os helyi márkákkal kellett versenyezni (de ez gyakorlatilag mindenről elmondható volt).
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Egyszerűen a termék annyit ér amennyit adnak érte
tipik kapitalista hazugság.
Van olyan termék, ami annyit ér amennyit adnak érte. Na az élelmiszer nem ilyen, ugyanis a legtöbb ember erős pressziót érez arra, hogy ne haljon éhen.
És amíg inkább kidobják a terméket, de nem viszik lentebb az árát, addig ez nem más, mint profit maximalizálás.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: zeal and Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Qrvasokat emelkedtek az árak ez nem kérdés, ami sokat ront az életszínvonaon.
De alapvetően az osztrákhoz képest még olcsóbb az élelmiszerár is.. Telex, nem propi összehasonlítás.

3ad7ab131721642d499878656e863e0c.jpg


Azóta változhatott de sztem az arányok hasonlóak.
És szlovákokkal van tele a győri Árkád is

A tejnél azt látom, hogy a valóságban a 3,5-ös az kb. a duplája mint ami ida van írva, 600 körül van.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 435
46 329
113
tipik kapitalista hazugság.
Van olyan termék, ami annyit ér amennyit adnak érte. Na az élelmiszer nem ilyen, ugyanis a legtöbb ember erős pressziót érez arra, hogy ne haljon éhen.
És amíg inkább kidobják a terméket, de nem viszik lentebb az árát, addig ez nem más, mint profit maximalizálás.
Ugyan arról beszélsz!
Van egy olyan felfogás itthon, hogy kaján nem spórolunk.
Meg egy másik mondás, hogy: Szegények vagyunk, de jól élünk.
Egyszerűen olyan jól sikerült a középréteg megerősítése, hogy a túlárazott kaját is megveszik (mert meg tudják). Hangsúlyosan itt a bolti vásárlásról beszélünk.
Ha már szolgáltatás is kapcsolódik az élelmiszerhez, vagy luxus kategória, ott már megy a fogtechnika. Itt hangsúlyosan az éttermi fogyasztásról beszélek.
Nem véletlenül kezdett el a kormány rámenni a külföldi multi kiskerek kiszorításához. Mert rájöttek, hogy ezen a téren extraprofitot talicskáznak ki az országból. Ugyebár a Real, Coop, CBA, és most már az Auchan is magyar. A Tesco döglődik. Nem gondolom, hogy sokáig fogja húzni. A német diszkontok (Lidl, Aldi) és a Penny egész jól elvannak. Valószínűleg ők fognak megmaradni, hogy az EU se kezdjen el hisztizni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ugyan arról beszélsz!
nem ugyanarról beszélek
Egyszerűen olyan jól sikerült a középréteg megerősítése, hogy a túlárazott kaját is megveszik (mert meg tudják). Hangsúlyosan itt a bolti vásárlásról beszélünk.
azért veszi meg a kaját, mert valamit enni kell. Nem akarok nagyon a lelkedbe gázolni, de a kutatások a témában azt mondják, hogy 3-4 hét élelemmegvonás 100%-os letalitású.
Ugyebár a Real, Coop, CBA, és most már az Auchan is magyar.
Semmivel sem olcsóbbak, sőt a legtöbb esetben drágábbak, mint a külföldi láncok. Sőt mostanában már a kisboltok is versenyképesek velük árban.