A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Egyrészt tüntethetett el nyereséget
Másrész stratégiai fontosságú
Harmadrész úgy tudom, hogy gátolták a vasúti megálló létrehozását, amivel be lehetne kötni a tömegközlekedésbe

Mondjuk én előbb szétadóztattam volna és amikor már szabadultak volna tőle, akkor vettem volna meg.
Valószínüleg tüntet el nyereséget. És ha állami tulajdon lesz, akkor is megy el a nyereség, csak más zsebekbe. (És nem az államéba.)

A vasutat szerintem nem ők akadályozták. Nekik érdekük lenne.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ekkora profitért érdemes befektetni 1500 milliárd forintot? Ez 2%-os hozam. Miközben az EUR államadósságra 4-5 %-ot fizetünk?
Nem ennyi lesz beletolva, mivel partnerrel lesz vélhetően nyélbe ütve az ügylet. És ahogy írtam, jelenleg folyamatosan emelkedik az utaslétszám. 2024-re érheti el a járvány előtti szintet. De ez bőven fejleszthető tovább.
Ráadásul a Cargo üzletág is folyamatosan növekedni fog. Továbbra sem tettünk le róla, hogy Kína kapuja legyünk. Erről szól pl. a saját A330-as üzemeltetése is.
Cargo szállítás Kína-EU viszonylatban, ami a csövön kifér.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 652
76 624
113
Találtaok olyan részletes üzleti beszámolót a reptérről, amiből látszik az hogy a bevételük miből származik és melyik terület milyen arányban járul hozzá az összbevételhez?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 624
5 367
113
Nem ennyi lesz beletolva, mivel partnerrel lesz vélhetően nyélbe ütve az ügylet. És ahogy írtam, jelenleg folyamatosan emelkedik az utaslétszám. 2024-re érheti el a járvány előtti szintet. De ez bőven fejleszthető tovább.
Ráadásul a Cargo üzletág is folyamatosan növekedni fog. Továbbra sem tettünk le róla, hogy Kína kapuja legyünk. Erről szól pl. a saját A330-as üzemeltetése is.
Cargo szállítás Kína-EU viszonylatban, ami a csövön kifér.
Nekem csak az a bajom ezzel, hogy a magyar állam keveset költ azokra a feladatokra, ami egyértelműen állami feladat (hadsereg, rendőrség, oktatás) miközben sokat olyanokra, amit nem feltétlenül kellene csinálnia. Például a profi sport támogatása, cég felvásárlások stb.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and fishbed

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
Hja, csak nem ott.
A Budapesti reptér irgalmatlan pénzt kezdett el fialni az üzemeltetőnek.
A Covid előtti utolsó teljes évben (2019) 29,1Mrd HUF adózott nyeresége volt.
Mindezt úgy, hogy ugyan költöttek rá valamennyit, de a bővülés nem a saját eredményük volt, hanem az ország nemzetközi turizmust erősítő költései generálnak egyre több utazót. És még mindig van benne potenciál. És érthetően a Magyar Kormánynak nem tetszik, hogy a hazai befektetés gyümölcsét külföldi befektetők lapátolják ki az országból.
Tehát ez egy "kihagyni vétek" üzlet.
Most sincs rá elegendő pénzünk, de legalább így már turizmusba fektetett milliárdok nagyobb része (valamint az irányítói jogok) hazai kézbe kerülnek.
Hát.


Remènykedtem benne hogy nem a legendás optimizmusod szól belőled. :rolleyes:

De nem igazán győztèl meg.


A magyar kormány(ok) ezt a repteret nem is olyan règen eladták.
Kezdte fletó(szigorúan kis betüvel).
Folytatta vityesz(ne kivètelezzünk:D).


Ugye 12 ève 36 milliárdèrt adták el a 25 százalèkát.
Most ezt a százalèkot 384 milliárdèrt veszik vissza.:D

12 èv alatt a tízszeresèt èri?


Szóval azt hiszem ez tènyleg megèri majd valakinek. Csak az nem biztos, hogy az ország lessz.

Vègülis a Vodafone is eddig mekkora siker üzletileg.
Mègha több összetevős az a potom èvi 50 milliárd vesztesèg. :oops:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 017
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 065
16 259
113
Ugye 12 ève 36 milliárdèrt adták el a 25 százalèkát.
Most ezt a százalèkot 384 milliárdèrt veszik vissza.:D

12 èv alatt a tízszeresèt èri?

Online inflációkalkulátor szerint az a 2005-ös 36 milliárd ma olyan 85 milliárd forintot ér. Persze azóta történhettek értéknövelő beruházások is, ezt nehéz kitalálni.

Mellesleg van mellette egy üzemeltetési jog, azt még 2005-ben 464 milliárd (!) forintért vette meg a BA.

Kérdés pontosan most mit is veszünk. Én gyanítom benne van az üzemeltetési jog is.

Szóval azt hiszem ez tènyleg megèri majd valakinek. Csak az nem biztos, hogy az ország lessz.

Vègülis a Vodafone is eddig mekkora siker üzletileg.
Mègha több összetevős az a potom èvi 50 milliárd vesztesèg. :oops:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 017
113
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

Ha és amennyiben van alapja ennek az előrejelzésnek, akkor az azt jelenti, hogy a gáz ára télen jelentősen magasabb lehet, mint a mostani szintek.

Akinek lenne bármilyen kétsége afelől, hogy az amerikai időjárás jelentős hatást gyakorolhat a TTF árra, akkor néhány link a közelmúltból, hogy miként is befolyásolta az árakat az ausztrál (!) LNG sztrájk:
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 229
113
€13B = 5044728000000.00 HUF

Otezer-negyvennegymilliard-hetszazhuszonnyolcmillio forint.


Lesz itt HX3 MLRS es SPH is, meg GIdranok is karira... :cool:

Ez inkább a költségvetési lyukak tömködésére kéne a kormánynak:

 
  • Vicces
Reactions: megazez

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 593
8 146
113
Ez inkább a költségvetési lyukak tömködésére kéne a kormánynak:

Több, mint a duplája érkezik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ez inkább a költségvetési lyukak tömködésére kéne a kormánynak:

Igen, így lehet hangulatot kelteni. Te mit szűrtél le ezekből a számokból?
Mond, hogy nem adtad össze 6,3-at, meg a 3,1-et! :rolleyes:
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 656
9 229
113
  • Vicces
Reactions: megazez

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Hát nem csak ez a 2ezer milliárd a probléma az államháztatásban...



Egy propagandával átmosott világban bizony a tények közlése sokszor hangulatkeltésnek tűnhet.
Ezért kérdeztem rá nálad, hogy szerinted milyen tényeket tudtunk meg a linkről!
Tehát akkor elmondhatjuk hogy nem érted az általad belinkelt cikkben leírt számokat, és azok jelentését?
Most akkor mennyi is a hiány?
Hány százaléka a GDP-nek? Melyik GDP-nek?
Fejtsd ki részletesen, és akkor megértjük, hogy milyen "költségvetési lyukakról" beszélsz! Mert addig így ez is csak propagandának tűnik!