A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 947
95 231
113
Na, ha az a megoldás a magas élelmiszerárakra, hogy nem eszünk, már csak a magas lakhatási költségek problémáját kell megoldani! Erre is van esetleg valami jó ötleted? Tippelek: Csövezzenek?

Mellesleg legyen az a sajt inkább 3000 Ft/kg inkább, ha esetleg hűek akarunk lenni a valósághoz. Mi, akik nem a karmelita menzájának a kasszájánál állunk sorba, egyelőre más árakat fizetünk, mint az itt kommentelő sikeres olcsón vásárlók.

Váltsál boltot
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 391
2 709
113
Értem miért került ide a példa,
De miért akartok trappistát enni? Ezzel példálózott mindenki…
Az egyik leggyengébb minőségű sajt.
S legtöbbször azért ilyen olcsó, mert az adalékok mellett még a tej zsírt is növényi zsírral helyettesítik/pótolják ki benne…
Persze ízlések és pofonok….

Peace
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 247
20 050
113
Értem miért került ide a példa,
De miért akartok trappistát enni? Ezzel példálózott mindenki…
Az egyik leggyengébb minőségű sajt.
S legtöbbször azért ilyen olcsó, mert az adalékok mellett még a tej zsírt is növényi zsírral helyettesítik/pótolják ki benne…
Persze ízlések és pofonok….

Peace
Plusz nem élő a készletinformáció, hogy finoman fogalmazzak. Vagy van az olcsóbbikból, vagy nincs. Persze tudom, rosszkor megyek vásárolni, munkaidőben kellene!
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 783
6 019
113
Értem miért került ide a példa,
De miért akartok trappistát enni? Ezzel példálózott mindenki…
Az egyik leggyengébb minőségű sajt.
S legtöbbször azért ilyen olcsó, mert az adalékok mellett még a tej zsírt is növényi zsírral helyettesítik/pótolják ki benne…
Persze ízlések és pofonok….

Peace
Ha növényi zsírból készül, akkor nem sajt. Mondjuk ez a Cheesland meg Lecker itt fentebb csak a nevében trappista.

Az Orval vagy a (Grand) Chimay környékén kell keresni a valódi trappistát. Nem alacsony minőségűek, érdemes megkóstolni őket - mindenféle prekoncepciók nélkül.

És a sörjeiket is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 270
30 406
113
A szabadkai piacot ismerni kell.
Alapból is olcsóbbak, főleg a ruhaneműk (szabadidőruha, dzseki, farmer, póló, ing, cipő, fehérneműk...), de "kötelező" alkudni. Aki sűrűbben jár, az ismeri az árakat, az eladókat, és sokszor féláron veszi meg az ember a ruhát, az alapból kínált árhoz képest.
De fehérneművel jártam már úgy, hogy nagy büszkén félárra alkudtam, aztán harmadáron kínálták, ha veszek még.
A török árusoktól érdemes vásárolni, mert általában náluk jó a ruhanemű, és ha látják hogy "rutinod" van, könnyebb alkudni.
Élelmiszerből is megvannak azok a termékek, amiket érdemes ott megvenni.
De ott jobban képben kell lenni, mert ha nem ismered az adott termékeket, piában, fűszerben, könnyen lehet hogy gyengébb minőségűt kapsz csak olcsóbban.
De nekem első a ruhanemű, az élelmiszerből pl. a nagy kiszerelésű Nutella, és hazafelé a Határ-Diszkontban pedig szintén az élelmiszer, mosószerek, állat eledelek....
De ha már 75 ezres facebook csoportok alakulnak a határon túli bevásárlásokra, szerintem nyugodtan gyanakodj, hogy annak oka van! ;)
Annyira olcsón nem árulnak ruhát, hogy annyit menjek értük, amennyit. De csak valós eseteket írtam, hogy biztos van amit egyik it, a másik ott olcsóbb, vagy jobb [pl.: román kommentelőket olvasgattam, hogy onnan meg volt, aki meg azt írta, hogy még az is lehet, hogy drágább a magyar bolt, de legalább Mo.-n minőségibbek a termékek. -Hogy mi a valóság? Mint írtam, sokszínűbb a dolog.]

De, szerinted, ha valami az alapból olcsóbbnak a harmadáráért adják, akkor annak valami oka van?

Közben eszembe jutott, hogy az ősszel hallgattam egy beszélgetést Gyulán, ahol pont ezen filóztak, hogy a magyarok Romániába járnak, a gyulai Lidl parkoló meg tele van román rendszámos autóval. [Nem mentem el megnézni az arányokat egy határközeli Lidlhez sem, nem tudom mennyire valós; csak mint érdekesség, hogy sokakat foglalkoztat a téma és most eszembe jutott.]
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 947
95 231
113
Értem miért került ide a példa,
De miért akartok trappistát enni? Ezzel példálózott mindenki…
Az egyik leggyengébb minőségű sajt.
S legtöbbször azért ilyen olcsó, mert az adalékok mellett még a tej zsírt is növényi zsírral helyettesítik/pótolják ki benne…
Persze ízlések és pofonok….

Peace
Nem én hoztam fel, csak rácsekkoltam, hol mennyi.
Olcsó nem olcsó kinek mi. De nem is ez volt a lényeg, hanem fele annyi mint tavaly. Fura törvényei vannak a piacnak....

Ettől függetlenül, én szeretem a trappistát, ahogy a virslit, bár tudom nem gourmet cucc.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 947
95 231
113
Annyira olcsón nem árulnak ruhát, hogy annyit menjek értük, amennyit. De csak valós eseteket írtam, hogy biztos van amit egyik it, a másik ott olcsóbb, vagy jobb [pl.: román kommentelőket olvasgattam, hogy onnan meg volt, aki meg azt írta, hogy még az is lehet, hogy drágább a magyar bolt, de legalább Mo.-n minőségibbek a termékek. -Hogy mi a valóság? Mint írtam, sokszínűbb a dolog.]

De, szerinted, ha valami az alapból olcsóbbnak a harmadáráért adják, akkor annak valami oka van?

Közben eszembe jutott, hogy az ősszel hallgattam egy beszélgetést Gyulán, ahol pont ezen filóztak, hogy a magyarok Romániába járnak, a gyulai Lidl parkoló meg tele van román rendszámos autóval. [Nem mentem el megnézni az arányokat egy határközeli Lidlhez sem, nem tudom mennyire valós; csak mint érdekesség, hogy sokakat foglalkoztat a téma és most eszembe jutott.]
Győri Árkád is tele van állandóan Szlovakiából átjáró vásárlókkal. Mkinek a szomszéd fűje a zöldebb. Okot még talál rá,.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 947
95 231
113
Dübörög a bevásárló turizmus is, hála a magasan ragadt áraknak.
Már azok is kijárnak, sokszor szervezetten a határon túlra vásárolni, akiknek eddig eszükbe sem jutott, vagy nem érte meg.

Most van az, amikor a telex megcáfolja a telexet.



Összességében az látszik, hogy egy átlagos hétvégi nagybevásárlás nem jönne ki sokkal jobban Szlovákiában, mint Magyarországon. Vannak viszont olyan termékek, amelyek árán jelentős különbség van, ha ezekből valaki sokat vásárolna egyszerre, akkor valóban tud érdemben spórolni. És akkor persze ott vannak még a legendás szlovák akciók.

Eszter és Tamás először jártak ebben a Kauflandban, a győri házaspár úgy látja, hogy magyarországi vásárlóként csak akkor érheti meg kimenni, ha valaki céltudatosan az akciós termékek miatt jön,

egy tervezetlen bevásárlás nagyjából 20-25 százalékkal drágább, mint egy átlagos győri áruházban.

Ha az ember összevásárolja azt, ami máskor otthon szokott, akkor nem jön ki jobban, de ez biztos nem igaz a tudatos vásárlókra, mert rengeteg – sőt, szerintem többségben van – a magyarországi magyar, ez látszik a kocsik rendszámain” – mondja Tamás az egyébként magyarlakta település áruházáról.

2024 szeptember elején a győri Tescoban és a nagymegyeri Kauflandban



 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Annyira olcsón nem árulnak ruhát, hogy annyit menjek értük, amennyit. De csak valós eseteket írtam, hogy biztos van amit egyik it, a másik ott olcsóbb, vagy jobb [pl.: román kommentelőket olvasgattam, hogy onnan meg volt, aki meg azt írta, hogy még az is lehet, hogy drágább a magyar bolt, de legalább Mo.-n minőségibbek a termékek. -Hogy mi a valóság? Mint írtam, sokszínűbb a dolog.]

De, szerinted, ha valami az alapból olcsóbbnak a harmadáráért adják, akkor annak valami oka van?

Közben eszembe jutott, hogy az ősszel hallgattam egy beszélgetést Gyulán, ahol pont ezen filóztak, hogy a magyarok Romániába járnak, a gyulai Lidl parkoló meg tele van román rendszámos autóval. [Nem mentem el megnézni az arányokat egy határközeli Lidlhez sem, nem tudom mennyire valós; csak mint érdekesség, hogy sokakat foglalkoztat a téma és most eszembe jutott.]
Én meg azon filózok, hogy miben kapják a határon túli magyarok a támogatásokat?!
Mert ha forintban, azt Romániában, Szerbiában, Ukrajnában, Szlovákiában nem biztos hogy el tudják vásárolni.
De egyébként mindenki ott vásárol, ahol jónak látja, tőlem akár a budapesti Váci utcában is!
Idén a nyaralás előtt itthon frissítettem a ruhatáram.
Töredékét tudtam venni annak, amit Szabadkán. Megpróbáltam, nem jött be.
És továbbra is azokat a szabadidő ruhákat, farmerokat, cipőket, ingeket, pólókat.... használom, amiket Szabadkán vettem.
De persze ott is meg kell keresni a minőséget. Fiatalabb koromban nem kellett hogy pamut legyen a szabadidő ruha, póló, a poliészter sokszor mutatósabb volt, olcsóbb, viszont jóval gyorsabban elhasználódott.
Tudom, hogy az olcsóbb, sokszor drágább, ezért ott is a minőséget keresem. És meg is találom, sokszor töredék áron, az itthonihoz képest.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 270
30 406
113
Idén a nyaralás előtt itthon frissítettem a ruhatáram.
Ne már, Neked, nem, hogy nyaralásra futja, ráadásul olyan hosszú időre mész, hogy egész ruhatárat kell cserélni, sőt, tudsz is itthon ruhatárat cserélni? Csak nem kihíztad a nagy általános szegénységben és nagynépinyomorban? Már csak abban reménykedem, hogy legalább külföldön nyaraltál a hazai drága árak végett... :D :p :D :p :D

És még van aki szerint engem fizet a NER. :D :D :D

[remélem veszed a poént]
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Ne már, Neked, nem, hogy nyaralásra futja, ráadásul olyan hosszú időre mész, hogy egész ruhatárat kell cserélni, sőt, tudsz is itthon ruhatárat cserélni? Csak nem kihíztad a nagy általános szegénységben és nagynépinyomorban? Már csak abban reménykedem, hogy legalább külföldön nyaraltál a hazai drága árak végett... :D :p :D :p :D

És még van aki szerint engem fizet a NER. :D :D :D

[remélem veszed a poént]
A dollárbaloldalhoz tartozom. ;)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 247
20 050
113
Én meg azon filózok, hogy miben kapják a határon túli magyarok a támogatásokat?!
Mert ha forintban, azt Romániában, Szerbiában, Ukrajnában, Szlovákiában nem biztos hogy el tudják vásárolni.
De egyébként mindenki ott vásárol, ahol jónak látja, tőlem akár a budapesti Váci utcában is!
Idén a nyaralás előtt itthon frissítettem a ruhatáram.
Töredékét tudtam venni annak, amit Szabadkán. Megpróbáltam, nem jött be.
És továbbra is azokat a szabadidő ruhákat, farmerokat, cipőket, ingeket, pólókat.... használom, amiket Szabadkán vettem.
De persze ott is meg kell keresni a minőséget. Fiatalabb koromban nem kellett hogy pamut legyen a szabadidő ruha, póló, a poliészter sokszor mutatósabb volt, olcsóbb, viszont jóval gyorsabban elhasználódott.
Tudom, hogy az olcsóbb, sokszor drágább, ezért ott is a minőséget keresem. És meg is találom, sokszor töredék áron, az itthonihoz képest.
Régi vágyam egy kamu-armani vagy kamu-gucci melegítő szett beszerzése a szabadkai piacról. Sajna nekem messzebb van, mint a Kaufland, úgyhogy marad az akciós Kofola.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Régi vágyam egy kamu-armani vagy kamu-gucci melegítő szett beszerzése a szabadkai piacról. Sajna nekem messzebb van, mint a Kaufland, úgyhogy marad az akciós Kofola.
Én hű maradok a régi márkákhoz. Adidas, Nike, bár van Tommy Hilfiger szabadidő ruhám is onnan.
Semmivel nem rosszabbak az itthoniaknál.
Szüleim felvidéki származásúak, régebben sokszor jártunk (Cseh)Szlovákiába.
Nekem annyira nem jött be a Kofola, inkább a csokikat, Lentylkit, kekszeket szerettem. De később jó söröket, Becherovkát is vettünk, vagy kaptunk rendszeresen a rokonoktól.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 246
33 549
113
A Dél-Alföldön élek, ezért nem járok Szlovákiába, Nyugat-Európába vásárolni.
Tőlünk Szabadkára szokás járni a piacra, ahol minden megtalálható a ruhaneműkön keresztül a műszaki cikkeken át az élelmiszerig.
De aki nem akar a határon átmenni, a Határ Diszkont is megteszi.
Nyilván nem éri meg 100+ km-ről leugrani, a heti bevásárlást intézni, de a nagybevásárlást, és célzottan a túlnyomó többségében jóval olcsóbb termékeket beszerezni igen.
És minél magasabbak itthon az adóterhek, annál jobban megéri átjárni.
De otthonról is be lehet szerezni az olcsó termékeket, ha az embernek van ismerőse, aki a határon túlra jár dolgozni, vagy csak piacozni. Nekem vannak ilyen ismerőseim, és a környéken élők többségének szintén.
De gondolom a Szlovákiába járó, 75 ezres facebook csoport tagjai sem a jó társaság miatt járnak át a határon, vagy nyelvet tanulni!
Szerintem szarjunk arra az asztalra, ahonnan eszünk.
Ha tíz forinttal óccóbb, vegyük meg külföldön...persze hivatkozzunk az árelőnyre, meg a szarizmusra.