A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 312
10 060
113
Mármint, hogy széjjelebb legyen e dobva, vagy, hogy mire költődjön? Az elsőben szerintem döntsön az állam, mert mindenki a maga javára akarna dönteni; második meg maradjon önkormányzati hatáskör. -Szerintem.
Utobbira gondoltam. Lattunk nem egy peldat, hogy a NER hajlamos 'rebellis' szavazobazist buntetni...

Ezt nem tudom. Nekem Budapesttel kapcsolatban inkább az a kérdésem, hogy ha egy cég zékhelye BP-en van, és a termelést máshol végzi; látva, hogy mennyi ilyen kvázi fiktív székhely van, illetve sokszor max egy panellakás, vagy kicsi iroda, akkor, mivel megosztva kell fizetni a HIPÁt, mi lapján oszlik meg? Hisz effektív az érdemi tevékenység az máshol történik.
Ez sajna a vilagon mindenhol igy van. Ha en a cegem egyik helyen jelentem be, mert ott alacsonyabb az iparuzesi, akkor ott fizetem, ez van. Tessek a masik helyen lejjebb vinni es akkor ott lesz bejelentve. Avagy legyen kotelezo telephelynek bejelenteni es akkor arra is lehet adot kivetni - aztan majd jol elmegy mindenki a fenebe onnan, es megszunik az onkori is. Ez az egesz adoztatasi orulet egy tipikus europai, plane komcsi mentalis zavar. Ha azt akarod, hogy jolet legyen, ahhoz munkahely kell, jo fizetesekkel stb. Ehhez beruhazas-befekteto kell, ahhoz meg kedvezo kornyezet, aminek az elso szamu ismerve az adoztatas - ha az normalis, akkor lesz minden. Ha tulzott, akkor nem.
Nem rocket science, de a szellemileg serult balos-globalista ostobak megsem kepesek megugrani, megakadtak a marxista redisztribucional, meg annak elmeroggyant adorendszerenel.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 312
10 060
113
A “Nagy” Budapest tervnek minden(!) kormányzat keresztbe feküdt a rendszerváltás óta….
Nem tudom, de az o kreaciojuk volt az a rettenetes parazitahalozat. Persze oket ez tartotta fenn, a sokezer kamuallas fizujai, a sokszaz kamupalyazati meg sikerpenzek stb. Halistennek az egesz hazaarulo, exkomcsikkal osszeallo szakallas "szakertok" brigadja ment a levesbe, nyomtalanul. No mindegy, nem akarok belpolbunozni, ennek igazabol csak a penzugyi resze a lenyeges, hogy keptelenseg atfogo fejlesztesekbe kezdeni Budapesten, hacsak nem csinal beloluk 'kiemelt' projecteket az allam (ami meg jogi abszurdum, de ertem, miert csinaljak).
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 251
4 587
113
Köszönjük a releváns információt a témában. Lehet, hogy Neked minden vicces, még az adópolitika is; holott tényleg érdekes kérdés, vita lehet, hogy ha egy településen működik egy gyár, ami lehet, hogy csak annyiban kötődik a településhez, hogy helyrajzi szám alapján ott található, de lehet, hogy egyébként a szomszéd település, települések életére is hatással van, tájképileg, környezetvédelmileg, forgalmilag, munkaerőileg stb. -csak egy település részesüljön a befizetett iparűzési adóból, vagy ugyan úgy jogosult lenne e rá a tágabb környezet is.
Ugyan már! Itt csak a vak nem látja, hogy miről szól a történet!
A megcsappant bevételeket úgy kell elosztani, hogy a Fideszes önkormányzatoknak több jusson, a többi kárára!
Ezzel 2 legyet ütnek 1 csapásra. Erősítik a Fidesz szavazótáborát, ha már az eredménytelenség miatt máshogy nem megy, és gyengítik, ellehetetlenítik az ellenzékieket.
 
  • Tetszik
Reactions: Redgreg

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 246
30 351
113
Utobbira gondoltam. Lattunk nem egy peldat, hogy a NER hajlamos 'rebellis' szavazobazist buntetni...


Ez sajna a vilagon mindenhol igy van. Ha en a cegem egyik helyen jelentem be, mert ott alacsonyabb az iparuzesi, akkor ott fizetem, ez van. Tessek a masik helyen lejjebb vinni es akkor ott lesz bejelentve. Avagy legyen kotelezo telephelynek bejelenteni es akkor arra is lehet adot kivetni - aztan majd jol elmegy mindenki a fenebe onnan, es megszunik az onkori is. Ez az egesz adoztatasi orulet egy tipikus europai, plane komcsi mentalis zavar. Ha azt akarod, hogy jolet legyen, ahhoz munkahely kell, jo fizetesekkel stb. Ehhez beruhazas-befekteto kell, ahhoz meg kedvezo kornyezet, aminek az elso szamu ismerve az adoztatas - ha az normalis, akkor lesz minden. Ha tulzott, akkor nem.
Nem rocket science, de a szellemileg serult balos-globalista ostobak megsem kepesek megugrani, megakadtak a marxista redisztribucional, meg annak elmeroggyant adorendszerenel.
De miért ne lehetne egységesíteni országosan a mértékét?

No, nekem ezzel az a problémám, hogy akkor BP valójában mennyi GDP-t is termel és mennyi a "fiktív" része a dolognak, amik valójában vidéken termelődnek meg?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 246
30 351
113
Ugyan már! Itt csak a vak nem látja, hogy miről szól a történet!
A megcsappant bevételeket úgy kell elosztani, hogy a Fideszes önkormányzatoknak több jusson, a többi kárára!
Ezzel 2 legyet ütnek 1 csapásra. Erősítik a Fidesz szavazótáborát, ha már az eredménytelenség miatt máshogy nem megy, és gyengítik, ellehetetlenítik az ellenzékieket.
Én ezzel nem értek egyet. Már a logikai érvet is teljesen hibásnak tartom. Érdekes a téma, de szerintem ne menjünk el pártpolitikai vonalra.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 381
2 651
113
No, nekem ezzel az a problémám, hogy akkor BP valójában mennyi GDP-t is termel és mennyi a "fiktív" része a dolognak, amik valójában vidéken termelődnek meg?
Bp-Pest megye(nuts 2 régió a régi besorolás szerint) adja a GDP uszkve 50-52%…. Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem a székhely szolgáltatók miatt van így.

S ott van pl Újlengyel…. Na az is egy szép történet és pont a fordítottja annak, amire gondolsz…

HIPA rendszer úgy szar ahogy van.
De több mint érdekes, h hirtelen most lett sürgős hozzányúlni, s pláne így…
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 381
2 651
113
Más.
Ha(!) igaz meg érdekesebb a kínai hitel háttér sztorija:


HUNGARY’S CHINESE LOAN HUNT WITH A BALKANS TWIST

This July, Hungary announced a €500 million loan for North Macedonia, a country once again led by the nationalist VMRO-DPMNE party and thus seen as a close ally of Viktor Orbán. Soon after, data from the Hungarian state’s debt agency revealed that Hungary itself took a €1 billion loan from China earlier in 2024, a fact Orbán’s government didn’t advertise to the public. Multiple diplomatic sources told me that the two loans are linked, suggesting Hungary is using Chinese funds to support North Macedonia – essentially acting as China’s intermediary. According to a North Macedonian expert source, when Hristijan Mickoski, the VMRO-DPMNE leader, announced a €1 billion loan for strategic projects on the day he was elected, he immediately denied it would come from Russia or China, claiming a European country would provide it. However, this source soon heard unconfirmed reports that the money would indeed be Chinese, but funneled through Serbia or Hungary. Later, Mickoski said €500 million would be enough. My sources remain baffled by Hungary’s involvement, especially as Orbán’s government faces its own financial struggles. What makes the story even more mysterious is that, according to an internationally connected business source, Hungary originally hoped to secure a much bigger loan during Xi Jinping’s visit to Budapest as a substitute for the country’s frozen EU funds (here’s my earlier piece on Xi’s Hungarian visitin case you missed it). I, for one, have so many questions – Why is Hungary fronting for China? Why give away even that little €500 million? – but the Orbán government, once again, did not respond to my request for comment.”