A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 247
20 050
113
Tudod István, hogy kinek van akla? Az állatnak. Szóval első ami egy pénzügyi témánál eszedbe jut, az az, hogy aki nem ért veled egyet, az kapásból nem ember, az untermensch a szemedben? Gratulálok.
ÁLLATI erős spin!
BAROMi szar lehet úgy élni, hogy több évtizedes bejáratott szófordulatok ennyire fájnak.

Hogy egyből ez jut eszedbe... NERokauszt kárpótlást ne fizessek egyből?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
A hipáról alkotott véleményedre lettem volna kíváncsi, nem személyeskedésre.
A hipáról az a véleményem, hogy ha Paksnak nem ellenzéki polgármestere lett volna, fel sem merült volna az egész.
A másik ok, amit írtam korábban, hogy annyira forráshiányos a költségvetés, hogy ezért kapkodnak fűhöz-fához, de persze ilyenkor az ellenzéki vezetésű önkorikhoz, amikor osztogatni kell, akkor meg a kormánypártiakhoz.
A TA(H)O-ról mi a véleményed?
Szerinted normális az, hogy nálunk megye3-ban fizetett focisták vannak, miközben több országban a válogatott focistáknak a foci mellett munkahelyük van, és abból élnek elsősorban. Ráadásul még focizni, kézizni is tudnak, lásd pl. Izland!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 270
30 406
113
A hipáról az a véleményem, hogy ha Paksnak nem ellenzéki polgármestere lett volna, fel sem merült volna az egész.
A másik ok, amit írtam korábban, hogy annyira forráshiányos a költségvetés, hogy ezért kapkodnak fűhöz-fához, de persze ilyenkor az ellenzéki vezetésű önkorikhoz, amikor osztogatni kell, akkor meg a kormánypártiakhoz.
A TA(H)O-ról mi a véleményed?
Szerinted normális az, hogy nálunk megye3-ban fizetett focisták vannak, miközben több országban a válogatott focistáknak a foci mellett munkahelyük van, és abból élnek elsősorban. Ráadásul még focizni, kézizni is tudnak, lásd pl. Izland!
Ez már relevánsabb.
De halkan megsúgom, hogy a pénzügyi szervek igen bőven vesznek vissza onnan, ami alapvetően koránypárti támogatónak, támogatottnak van, vannak elkönyvelve. ;)
TAO felesleges, megszüntetném. Amatőr sportoló meg azért amatőr, mert nem az a fő bevételi forrása.
Sőt, nem téma, de pont ebben a témában nézek videót, az élelmiszerekre rakódó "adók" mértékét is csökkenteném. Bár ez jelenleg külföldi kerekedők révén nem feltétlen hazai vállalatoknak tenne jót. Csak akkor enne értelme, ha ebből valamennyit a fogyasztó is lát.
Meg mint mindenki az adócsökkentés sem állna távol tőlem.
Az más kérdés, hogy a korábban általam írt 10 millió fő fölötti lakosságszámra kitalált állami, oktatási, egészségügyi stb. rendszerek fenntartását viszont nem látnám ebből finanszírozhatónak.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 246
33 549
113
Új megjelenés, Geomonopoly-BRICS DLC
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Egy ok a sok közül, hogy miért zuhant be a fogyasztás Magyarországon:


Nálunk 6 év alatt duplázódtak az élelmiszerárak, miközben az EU átlagos élelmiszer inflációja 40% volt.
És persze ez a tendencia nem csak az élelmiszer árakra jellemző.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Dübörög a bevásárló turizmus is, hála a magasan ragadt áraknak.
Már azok is kijárnak, sokszor szervezetten a határon túlra vásárolni, akiknek eddig eszükbe sem jutott, vagy nem érte meg.

 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 438
3 780
113
Egy ok a sok közül, hogy miért zuhant be a fogyasztás Magyarországon:


Nálunk 6 év alatt duplázódtak az élelmiszerárak, miközben az EU átlagos élelmiszer inflációja 40% volt.
És persze ez a tendencia nem csak az élelmiszer árakra jellemző.

Kérdezhetek valamit?
Hányszor vásároltál az elmúlt évben külföldön? Én valahogy nem tapasztalom, hogy minden olyan fenemód olcsó lenne más helyeken...
Mondjuk a svájci 9500Ft/kg-áras akciós! csirkemell az különösen mellbevágó volt... De az albán 800Ft/literes tej is meglepett.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 903
19 227
113
Kérdezhetek valamit?
Hányszor vásároltál az elmúlt évben külföldön? Én valahogy nem tapasztalom, hogy minden olyan fenemód olcsó lenne más helyeken...
Mondjuk a svájci 9500Ft/kg-áras akciós! csirkemell az különösen mellbevágó volt... De az albán 800Ft/literes tej is meglepett.
Rendszeresen vásárolok külföldön. Osztrákoknál,olaszoknál, tótoknál. Szerintem jobban nézz körül,mert a két kiragadott példa sánta.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Kérdezhetek valamit?
Hányszor vásároltál az elmúlt évben külföldön? Én valahogy nem tapasztalom, hogy minden olyan fenemód olcsó lenne más helyeken...
Mondjuk a svájci 9500Ft/kg-áras akciós! csirkemell az különösen mellbevágó volt... De az albán 800Ft/literes tej is meglepett.
A Dél-Alföldön élek, ezért nem járok Szlovákiába, Nyugat-Európába vásárolni.
Tőlünk Szabadkára szokás járni a piacra, ahol minden megtalálható a ruhaneműkön keresztül a műszaki cikkeken át az élelmiszerig.
De aki nem akar a határon átmenni, a Határ Diszkont is megteszi.
Nyilván nem éri meg 100+ km-ről leugrani, a heti bevásárlást intézni, de a nagybevásárlást, és célzottan a túlnyomó többségében jóval olcsóbb termékeket beszerezni igen.
És minél magasabbak itthon az adóterhek, annál jobban megéri átjárni.
De otthonról is be lehet szerezni az olcsó termékeket, ha az embernek van ismerőse, aki a határon túlra jár dolgozni, vagy csak piacozni. Nekem vannak ilyen ismerőseim, és a környéken élők többségének szintén.
De gondolom a Szlovákiába járó, 75 ezres facebook csoport tagjai sem a jó társaság miatt járnak át a határon, vagy nyelvet tanulni!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 270
30 406
113
Tőlünk Szabadkára szokás járni a piacra, ahol minden megtalálható a ruhaneműkön keresztül a műszaki cikkeken át az élelmiszerig.
Erről beszélgettünk volt munkahelyemen, a délvidéki kolléga nem értette, hogy miért járnak a Szabadkai Piacra a kollégák, mikor onnan meg ide jönnek vásárolni. Azt mondta, aki kijár, hogy neki ez részben neki kirándulás.
Az igaz, hogy sokan járnak Romániába építési anyagot, meg ilyesmiket venni, mert azt hiszem, hogy csak 10% rajta az adó és így már csak ezen van különbség, de ismerős is azt mondta, hogy kimentek, hogy na majd jól bevásárolnak, de igazából volt, ami olcóbb volt kicsit, volt, ami egy árban volt és csak ezért nem nagy buli kimenni. Van egy Battonyai betelepült oláh videós, na az is a helyi, meg a magyarországi boltba, meg piacra jár vásárolni a videók alapján [is].
Szóval azért ez sokkal sokszínűbb dolog.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 072
3 066
113
Egy ok a sok közül, hogy miért zuhant be a fogyasztás Magyarországon:


Nálunk 6 év alatt duplázódtak az élelmiszerárak, miközben az EU átlagos élelmiszer inflációja 40% volt.
És persze ez a tendencia nem csak az élelmiszer árakra jellemző.

Én nem mernék ennyire mindenhez is érteni, mint a fórumlakók többsége, de most neke is feltűnt valami. Sose nézem az élelmiszer boltban az árakat, de mivel az elmúlt években látványosan nőtt a kosár ára, azért óhatatlanul is megjegyzett az ember egy-két árat. így most azt vettem észre, hogy a pékáruk árai jelentősen visszaestek a tavalyihoz képest. Ami kenyeret szoktam venni tavaly volt, hogy elérte a 790 Ft-ot a fél kilós, most 390 Ft, a gyerek virslis táskája, ami volt 319 Ft is, az most 239 Ft. Kiragadott pédák, de engem elgondokodtatnak. Nem ment le az Áfa, nem ment le a gáz ára. Lehet, hogy csak azért emelt a Spar, mert elbírta a piac? Most hogy csökken a forgalom csökkenti az árakat?
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 391
2 709
113
Lehet, hogy csak azért emelt a Spar, mert elbírta a piac? Most hogy csökken a forgalom csökkenti az árakat?
Attól, h a fórumtárs elfogult a konkrét állítása makroszinten tény.

SPAR minuszos volt a különadó miatt, melyet a forgalom után fizet, így könnyen lehet hogy mostani árképzése a profit elérését célozza…
Ezért nem kell belepiszkálni ilyen típusú adókkal a piaci működésbe.
Ami bejön a révén el megy a vámon.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240914/amiota-vilag-a-vilag-ilyen-meg-nem-volt-az-usa-ban-709649
"Az elmúlt években felborult az amerikai költségvetés egyensúlya. Ennek az egyik leglátványosabb elemét mutatjuk most meg. Pedig lehetőség lenne a helyzet gyors és érdemi javítására, de a politikai akarat egyelőre hiányzik."
választásokig ezzel ott se fog senki foglalkozni…
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 831
8 069
113
Én nem mernék ennyire mindenhez is érteni, mint a fórumlakók többsége, de most neke is feltűnt valami. Sose nézem az élelmiszer boltban az árakat, de mivel az elmúlt években látványosan nőtt a kosár ára, azért óhatatlanul is megjegyzett az ember egy-két árat. így most azt vettem észre, hogy a pékáruk árai jelentősen visszaestek a tavalyihoz képest. Ami kenyeret szoktam venni tavaly volt, hogy elérte a 790 Ft-ot a fél kilós, most 390 Ft, a gyerek virslis táskája, ami volt 319 Ft is, az most 239 Ft. Kiragadott pédák, de engem elgondokodtatnak. Nem ment le az Áfa, nem ment le a gáz ára. Lehet, hogy csak azért emelt a Spar, mert elbírta a piac? Most hogy csökken a forgalom csökkenti az árakat?
Ugyanez nálam is: Tavaly kollegáim szőrnyülködtek, hogy 4000Ft/kg a trappista. Mondom, akkor ne vegytek és le fog menni az ára. Most: 2000Ft/kg.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Erről beszélgettünk volt munkahelyemen, a délvidéki kolléga nem értette, hogy miért járnak a Szabadkai Piacra a kollégák, mikor onnan meg ide jönnek vásárolni. Azt mondta, aki kijár, hogy neki ez részben neki kirándulás.
Az igaz, hogy sokan járnak Romániába építési anyagot, meg ilyesmiket venni, mert azt hiszem, hogy csak 10% rajta az adó és így már csak ezen van különbség, de ismerős is azt mondta, hogy kimentek, hogy na majd jól bevásárolnak, de igazából volt, ami olcóbb volt kicsit, volt, ami egy árban volt és csak ezért nem nagy buli kimenni. Van egy Battonyai betelepült oláh videós, na az is a helyi, meg a magyarországi boltba, meg piacra jár vásárolni a videók alapján [is].
Szóval azért ez sokkal sokszínűbb dolog.
A szabadkai piacot ismerni kell.
Alapból is olcsóbbak, főleg a ruhaneműk (szabadidőruha, dzseki, farmer, póló, ing, cipő, fehérneműk...), de "kötelező" alkudni. Aki sűrűbben jár, az ismeri az árakat, az eladókat, és sokszor féláron veszi meg az ember a ruhát, az alapból kínált árhoz képest.
De fehérneművel jártam már úgy, hogy nagy büszkén félárra alkudtam, aztán harmadáron kínálták, ha veszek még.
A török árusoktól érdemes vásárolni, mert általában náluk jó a ruhanemű, és ha látják hogy "rutinod" van, könnyebb alkudni.
Élelmiszerből is megvannak azok a termékek, amiket érdemes ott megvenni.
De ott jobban képben kell lenni, mert ha nem ismered az adott termékeket, piában, fűszerben, könnyen lehet hogy gyengébb minőségűt kapsz csak olcsóbban.
De nekem első a ruhanemű, az élelmiszerből pl. a nagy kiszerelésű Nutella, és hazafelé a Határ-Diszkontban pedig szintén az élelmiszer, mosószerek, állat eledelek....
De ha már 75 ezres facebook csoportok alakulnak a határon túli bevásárlásokra, szerintem nyugodtan gyanakodj, hogy annak oka van! ;)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 903
19 227
113
A szabadkai piacot ismerni kell.
Alapból is olcsóbbak, főleg a ruhaneműk (szabadidőruha, dzseki, farmer, póló, ing, cipő, fehérneműk...), de "kötelező" alkudni. Aki sűrűbben jár, az ismeri az árakat, az eladókat, és sokszor féláron veszi meg az ember a ruhát, az alapból kínált árhoz képest.
De fehérneművel jártam már úgy, hogy nagy büszkén félárra alkudtam, aztán harmadáron kínálták, ha veszek még.
A török árusoktól érdemes vásárolni, mert általában náluk jó a ruhanemű, és ha látják hogy "rutinod" van, könnyebb alkudni.
Élelmiszerből is megvannak azok a termékek, amiket érdemes ott megvenni.
De ott jobban képben kell lenni, mert ha nem ismered az adott termékeket, piában, fűszerben, könnyen lehet hogy gyengébb minőségűt kapsz csak olcsóbban.
De nekem első a ruhanemű, az élelmiszerből pl. a nagy kiszerelésű Nutella, és hazafelé a Határ-Diszkontban pedig szintén az élelmiszer, mosószerek, állat eledelek....
De ha már 75 ezres facebook csoportok alakulnak a határon túli bevásárlásokra, szerintem nyugodtan gyanakodj, hogy annak oka van! ;)
Átlagban három hetente járok a tótokhoz Komáromba,ami átmenetileg Komarno. A Kaufland vevőinek szerintem legalább a fele itthoni magyar.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 270
4 628
113
Én nem mernék ennyire mindenhez is érteni, mint a fórumlakók többsége, de most neke is feltűnt valami. Sose nézem az élelmiszer boltban az árakat, de mivel az elmúlt években látványosan nőtt a kosár ára, azért óhatatlanul is megjegyzett az ember egy-két árat. így most azt vettem észre, hogy a pékáruk árai jelentősen visszaestek a tavalyihoz képest. Ami kenyeret szoktam venni tavaly volt, hogy elérte a 790 Ft-ot a fél kilós, most 390 Ft, a gyerek virslis táskája, ami volt 319 Ft is, az most 239 Ft. Kiragadott pédák, de engem elgondokodtatnak. Nem ment le az Áfa, nem ment le a gáz ára. Lehet, hogy csak azért emelt a Spar, mert elbírta a piac? Most hogy csökken a forgalom csökkenti az árakat?
Ha jól emlékszem, a kenyér nem volt árstopos. Viszont az lett az egyik olyan termék, amivel nagy tételben be tudták hozni, az árstopból keletkező bevétel kiesést.
Az árstop kivezetésével, és a fogyasztás drasztikus visszaesése okán ezért bőven volt lehetőség a pékáruk, zöldségek, gyümölcsök..., és a többi "korrekciós áru" esetében is az árcsökkentésre.
Ennek ellenére az árstop még Matolcsi szerint is, általánosan 3-4% extra inflációt generált, a különadók miatti magas áremeléseken felül is!
Egyébként Sparban nagyon ritkán vásárolok, mert talán még a hazai multiknál is drágábbak az árai. Pedig a nagyok közül ez van a legközelebb.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 572
4 575
113
https://www.portfolio.hu/uzlet/2024...n-a-vilag-harmadik-leggazdagabb-embere-710125
"A vállalati sajátrészvény-vásárlások nagyon komoly vételi erőt jelentettek az elmúlt bő évtizedben az amerikai részvénypiac számára. Érdekes megvizsgálnunk a jelenlegi talán legerősebb grafikonnal bíró nagy technológiai cég, az Oracle esetét, a vállalat részvényszáma 46 százalékkal csökkent az elmúlt 13 évben. Elképesztő matematika jön ki akkor, ha kicsit ezen számok mögé nézünk."
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 247
20 050
113
Ugyanez nálam is: Tavaly kollegáim szőrnyülködtek, hogy 4000Ft/kg a trappista. Mondom, akkor ne vegytek és le fog menni az ára. Most: 2000Ft/kg.
Na, ha az a megoldás a magas élelmiszerárakra, hogy nem eszünk, már csak a magas lakhatási költségek problémáját kell megoldani! Erre is van esetleg valami jó ötleted? Tippelek: Csövezzenek?

Mellesleg legyen az a sajt inkább 3000 Ft/kg inkább, ha esetleg hűek akarunk lenni a valósághoz. Mi, akik nem a karmelita menzájának a kasszájánál állunk sorba, egyelőre más árakat fizetünk, mint az itt kommentelő sikeres olcsón vásárlók.