A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 351
96 757
113
Na most aztán megvilágosodtam. Rávezetett engem a Moody's a pénzügyi bölcsesség tuti forrására:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...hetetlen-a-koronavirus-sem-arthat-neki-437924

"Elemzésében a hitelminősítő hangsúlyozta: az elsőrendű "Aaa" besorolás megerősítésének fő tényezője az Egyesült Államok kivételes gazdasági ereje, gazdaságának puszta mérete - amelyet az amerikai hazai össztermék (GDP) 21 ezer milliárd dolláros tavalyi értéke is tükröz -, valamint a dollár és az amerikai kincstárjegypiac által a globális pénzügyi rendszerben betöltött egyedülálló és központi szerepe, amely egyéb előnyök mellett rendkívüli finanszírozási kapacitást biztosít.
Az elmúlt évtized halmozódó államháztartási hiányai nyomán az amerikai szövetségi államadósság mára a legmagasabbak között van világon és az "Aaa" besorolású szuverén adósok körében is, és a koronavírus-járvány okozta mély gazdasági sokk ezt a folyamatot felgyorsította - áll a hitelminősítő helyzetértékelésében.
A Moody's közölte: várakozása szerint a GDP-arányos szövetségi államháztartási hiány az idén meredek emelkedéssel eléri a 18 százalékot, és jövőre is még 11 százalék lesz, nagyrészt a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklését célzó költségvetési ösztönzők miatt. Hosszabb távon a hitelminősítő a deficit csökkenésével számol, de még 2030-ra is 7 százalékos GDP-arányos hiányt valószínűsít az amerikai szövetségi költségvetésben."
"A szövetségi kormány kamatfizetési kötelezettségei tavaly a költségvetési bevételek 11 százalékát, a hazai össztermék 1,8 százalékát tették ki, és ez önmagában azt jelentené, hogy az amerikai államadósság a legkevésbé fenntarthatók között van az "Aaa" osztályzatú szuverén adósok és a hét legnagyobb ipari hatalom csoportján (G7) belül egyaránt. Tekintettel azonban az amerikai kamatszintek hosszú távú csökkenésére, a deficit finanszírozásának költségei még ebben a környezetben is alacsonyabbak, mint korábban - áll a Moody's elemzésében."
"A dollár globális tartalékvalutaként betöltött domináns szerepe miatt az Egyesült Államoknak sokkal nagyobb az adósságtűrő kapacitása, mint a világ bármely más szuverén adósának."
"a dollár ma is a világ első számú tartalékvalutája: a globális devizatartalékok 60 százalékát dollárban denominált adósságeszközökben tartják. Az amerikai közadósság-állomány értéke 20 ezer milliárd dollár, és ez azt jelenti, hogy az amerikai kincstárjegypiac messze a legmélyebb és a legbőségesebb likviditású állampapírpiac az egész világon. Ráadásul az amerikai kincstárjegyállomány jelentős hányada nem rezidens befektetők kezében van, és ez is tükrözi az amerikai szuverén adósság elsődleges befektetői menedékstátusát - hangsúlyozza elemzésében a Moody's.
A hitelminősítő szerint a dollár és az amerikai kincstárjegy mértékadó globális szerepe elszigeteli az amerikai gazdaságot, a kötvénypiacot és a pénzügyi rendszert számos lefelé ható szuverén kockázattól."

Tetszik érteni:
- Elismerik, hogy az USA költségvetési hiánya minden normális objektív érce szerint irreálisan magas, fenntarthatatlan. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt, amiből finanszírozható a hiány)
- Elismerik, hogy az USA államadóssága minden normális objektív érce szerint irreálisan magas, fenntarthatatlan. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt, amiből ki lehet fizetni a kamatokat és meg lehet újítani a lejáró állományt, sőt korlátlanul tovább lehet növelni az adósságot.)
- Ugyan nem írják le, de hozzá teszem, hogy az USA fogyasztása szintén fenntarthatatlan a gazdasági teljesítményéhez képest. A külkereskedelmi mérleghiány és folyó fizetési mérleghiány is jelentős. Jó pár évtizede ikerdeficit áll fenn. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt és a tőkeműveletek pozitív egyenlegéből fedezhető a folyó fizetési mérleghiány, a túlfogyasztás.)
- Ugyan szintén nem írják le, de hozzá teszem az USA GDP-je egyre inkább egy mesterségesen felfújt statisztikai mutató csupán, amelyen belül a tényleges termelés egyre kisebb hányadot képvisel. Már 80% a szolgáltatások súlya, melyek statisztikai értékét a más országokhoz képest nagyon magas (akár nagyságrenddel magasabb) árak és a máshol ismeretlen, vagy luxusnak, esetleg kifejezetten értelmetlennek minősülő, jóléti, szórakoztató és luxus szolgáltatások, illetve virtuális szolgáltatások aránya tornázza fel. (De ez nem probléma, mert a dollár nyomtatásból lehet helikopterpénzt osztani, extra pénzügyi hozamokat elérni, költségvetésből pénzt szórni és így bármilyen túlárazott, szükségtelen szolgálatatásra lesz kereslet. A folyamat végén a gazdasági teljesítménye szinte másból sem fog állni mint szórakoztatóiparból, virtuális szolgáltatásokból a neten, kutyakozmetikából, pszichoanalitikából, ügyvédekből, marketingesekból, ügynökökből, életviteli tanácsadókból, esküvő szervezőkből, menedszerekből és statisztika gyártókból.)
- Eközben a termelés egyre versenyképtelenebb a magas bérek és a versenyképességet rontó dollár erősödés mellett. (De mit számít a versenyképesség? Hiszen ha lehet dollárt nyomtatni, akkor termelni sem kell. Az árukat megtermelik máshol és meg lehet venni nyomtatott dollárért. A nem importálható-exportálható szolgáltatásoknak pedig nem kell a külfölddel versenyeznie.)
- A vállalati eredményeknek is egyre kisebb hányada származik a tényleges alaptevékenységből és egyre nagyobb a pénzügyi, vagyonkezelési, hozam jelegű tételek súlya, amelyek ráadásul javarészt nem realizált, csak számvitelileg elszámolt eredmények. (De a vállaltok alaptevékenysége sem lényeges, hiszen a dollár nyomtatással a végtelenségig fel lehet fújni az eszközár buborékokat és ezen eszközök folyamatos újra értékelésével ki lehet mutatni a nagy virtuális pénzügyi eredményeket.)
- Továbbá a GDP-t a folyamatos pénznyomtatással és túlköltekezéssel, az adóssághegy egyre magasabbra építésével emelik mesterségesen a FED, a kereskedelmi és befektetési bankrendszer, a költségvetés, de még a cégek és lakosság oldaláról is. (De ez így rendben is van, hiszen ma már bármilyen gazdaági probléma kezelése megfelel a pénznyomtatás, az állami pénzszórás és a korlátlan hitelezés. Mit számít, hogy az USA megtakarítási rátája fekete-afrikai országok mögött, a világranglista 100. helyén van? A társadalom dolga, hogy fogyasszon. Hitelből. Minő eretnek gondolat felvetni, hogy ez komoly sérülékenységet tükröz és nem a legjobb pénzügyi minősítés irányába kellene, hogy hasson?) (A FED-nek pedig nem csak GDP-t kell pénznyomtatással hizlalni, és a költségvetést pénznyomtatással finanszírozni, hanem még a tőzsdei árfolyamokat is meg kell támasztani pénznyomtatással. Így a tőzsde is nyugodtan elszakadhat a reálgazdasági folyamatoktól és járvány, gazdasági válság, társadalmi felfordulás közetpette is emelkedhet. Már formálisan is csődbe ment cégek részvényei is ralizhatnak. Ha meg valaki egy elektromos autót lő ki az űrbe, akkor 1000 dollár is lehet a részvény árfolyam, mert jó showműsort csinált a részvényesek pénzéből.)
- Erre most beüt egy komoly egészségügyi válság, amit az USA az objektív mutatók alapján az egyik legrosszabbul kezel a világon és még az első hullámból sem tudtak kijönni. Még az is újra gyorsuló ütemű terjedésbe váltott náluk. Ráadásul elég valószínű, hogy lesz második hullám is.
- Beütött egy gazdasági válság, ami már biztos, hogy az 1929-33-as óta legsúlyosabb, de akár azon is túltehet. És még ennek a válságnak is csak az elején tartunk. (De semmi gond, majd megoldják helikopter pénzzel, hogy azok is megéljenek, akik nem csinálnak semmit. Ha feketék, akkor dupla adag helikopter pénzt kapnak, mert BLM.)
- Beütött egy súlyos társadalmi válság, amit jó ideje tartó folyamatos gondolkodás, társadalom, közbizalom, közbiztonság romboló munkával, felforgatással, lázítással alapoztak meg erőteljesen szerveznek is és ami most a nyílt és általános zavargások, pusztítás, fizikai rombolás, erőszak, fosztogatás és anarchia irányába való komoly elmozdulás fázisába léptettek.

Mindezek a hitelminősítő szerint semmit nem számítanak, mert ott van a világpénz és tartalékvaluta dollár, amiből korlátlan mennyiséget lehet nyomtatni. És a dollár ezen szerepét az is igazolja, hogy az USA államadósságának nagy hányada külföldi kézben van. Ezen kívül belföldön és külföldön is igen nagy hányad spekulatív pénzügyi befektetők kezében. Ezt a világ bármely más országa esetén extra kockázatként értékelnék, de az USA esetében a pozitív megítélést támasztja alá.

Sőt. A FED nem csak Amerika, hanem az egész világ pénzügyi megmentője, mert a korlátlan pénznyomtatással ellátja dollár likviditással a világot. A FED, az USA államkincstár és az egyéb jenki kibocsátók mentették meg az összes többi jegybankot, alapot, befektetési bankot és egyéb piaci szereplőt is, mert azokat a semmit nem érő játékpénzeik helyett a kőkemény dollárhoz juttatták, azáltal hogy azok tartalékaikat, a bennük lévő pénzügyi vagyont a végtelenül stabil dollár eszközökben tarthatják. És ilyen dollár eszközökkel bőségesen el is látják a világot, fenntartván a világ pénzügyi stabilitását.
Ez olyan, hogy vannak közgazdasági szabályok, dogmák, de az USA-nak korlátlan jokere van, igy rá egyik sem vonatkozik. Ő írja a szabályokat, eddig mindig a saját kedvére módosítgatta. De most Moody's kimondta, ezzel sem kell tökölni, rájuk semmi sem vonatkozik, másnak meg pofa be!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 293
113
Ez olyan, hogy vannak közgazdasági szabályok, dogmák, de az USA-nak korlátlan jokere van, igy rá egyik sem vonatkozik. Ő írja a szabályokat, eddig mindig a saját kedvére módosítgatta. De most Moody's kimondta, ezzel sem kell tökölni, rájuk semmi sem vonatkozik, másnak meg pofa be!!
A 60% os globalis devizatartalekbol hany% az usa valuta tartaleka? Mert szerintem atkozmetikazva az is benne van...
Menyibe tellik atvaltani a mai vilagba egy orszagnak a teljes keszletet /kb 1 perc?/ az arfolyamok tozydeiek a tozsde nincs ellyel nappal myitva de ha zaraskor kotodik egy uzlet az reggel az elso masodpercben megjeleneik... Tehat komplett orszagcsoportok tudnak ugy valtani egy elyszaka alatt hogy az arfolyamon csak reggel latszik meg.?.
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 590
26 283
113
A 60% os globalis devizatartalekbol hany% az usa valuta tartaleka? Mert szerintem atkozmetikazva az is benne van...
Menyibe tellik atvaltani a mai vilagba egy orszagnak a teljes keszletet /kb 1 perc?/ az arfolyamok tozydeiek a tozsde nincs ellyel nappal myitva de ha zaraskor kotodik egy uzlet az reggel az elso masodpercben megjeleneik... Tehat komplett orszagcsoportok tudnak ugy valtani egy elyszaka alatt hogy az arfolyamon csak reggel latszik meg.?.


Ha ez elindulna na az tenné sírba a USA-t !
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
T

Törölt tag 008

Guest
A 60% os globalis devizatartalekbol hany% az usa valuta tartaleka? Mert szerintem atkozmetikazva az is benne van...
Menyibe tellik atvaltani a mai vilagba egy orszagnak a teljes keszletet /kb 1 perc?/ az arfolyamok tozydeiek a tozsde nincs ellyel nappal myitva de ha zaraskor kotodik egy uzlet az reggel az elso masodpercben megjeleneik... Tehat komplett orszagcsoportok tudnak ugy valtani egy elyszaka alatt hogy az arfolyamon csak reggel latszik meg.?.
Ezek nem zöldhasúként vannak egy széfben, hanem pl állampapírokba fektetve. nem tudod 1 perc alatt átváltani. Évekbe telik vagy irgalmatlan nagyot buksz rajta.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bitekkel nehéz fűteni, illetve sok kell belőle, hogy melegedjen az a processzor :)
Teljesen mindegy. Nincs levegőbe eladott pénz vagy számlán tárolt.
29 milliárd euró a magyar devizatartalék, számold ki csak a napi kamatát.
Ezt a pénzt nem lehet kicsettinteni zsebből.
Amúgy a magyar nagyrészt euró, de van USD és Jüan is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 218
57 584
113
Na most aztán megvilágosodtam. Rávezetett engem a Moody's a pénzügyi bölcsesség tuti forrására:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...hetetlen-a-koronavirus-sem-arthat-neki-437924

"Elemzésében a hitelminősítő hangsúlyozta: az elsőrendű "Aaa" besorolás megerősítésének fő tényezője az Egyesült Államok kivételes gazdasági ereje, gazdaságának puszta mérete - amelyet az amerikai hazai össztermék (GDP) 21 ezer milliárd dolláros tavalyi értéke is tükröz -, valamint a dollár és az amerikai kincstárjegypiac által a globális pénzügyi rendszerben betöltött egyedülálló és központi szerepe, amely egyéb előnyök mellett rendkívüli finanszírozási kapacitást biztosít.
Az elmúlt évtized halmozódó államháztartási hiányai nyomán az amerikai szövetségi államadósság mára a legmagasabbak között van világon és az "Aaa" besorolású szuverén adósok körében is, és a koronavírus-járvány okozta mély gazdasági sokk ezt a folyamatot felgyorsította - áll a hitelminősítő helyzetértékelésében.
A Moody's közölte: várakozása szerint a GDP-arányos szövetségi államháztartási hiány az idén meredek emelkedéssel eléri a 18 százalékot, és jövőre is még 11 százalék lesz, nagyrészt a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklését célzó költségvetési ösztönzők miatt. Hosszabb távon a hitelminősítő a deficit csökkenésével számol, de még 2030-ra is 7 százalékos GDP-arányos hiányt valószínűsít az amerikai szövetségi költségvetésben."
"A szövetségi kormány kamatfizetési kötelezettségei tavaly a költségvetési bevételek 11 százalékát, a hazai össztermék 1,8 százalékát tették ki, és ez önmagában azt jelentené, hogy az amerikai államadósság a legkevésbé fenntarthatók között van az "Aaa" osztályzatú szuverén adósok és a hét legnagyobb ipari hatalom csoportján (G7) belül egyaránt. Tekintettel azonban az amerikai kamatszintek hosszú távú csökkenésére, a deficit finanszírozásának költségei még ebben a környezetben is alacsonyabbak, mint korábban - áll a Moody's elemzésében."
"A dollár globális tartalékvalutaként betöltött domináns szerepe miatt az Egyesült Államoknak sokkal nagyobb az adósságtűrő kapacitása, mint a világ bármely más szuverén adósának."
"a dollár ma is a világ első számú tartalékvalutája: a globális devizatartalékok 60 százalékát dollárban denominált adósságeszközökben tartják. Az amerikai közadósság-állomány értéke 20 ezer milliárd dollár, és ez azt jelenti, hogy az amerikai kincstárjegypiac messze a legmélyebb és a legbőségesebb likviditású állampapírpiac az egész világon. Ráadásul az amerikai kincstárjegyállomány jelentős hányada nem rezidens befektetők kezében van, és ez is tükrözi az amerikai szuverén adósság elsődleges befektetői menedékstátusát - hangsúlyozza elemzésében a Moody's.
A hitelminősítő szerint a dollár és az amerikai kincstárjegy mértékadó globális szerepe elszigeteli az amerikai gazdaságot, a kötvénypiacot és a pénzügyi rendszert számos lefelé ható szuverén kockázattól."

Tetszik érteni:
- Elismerik, hogy az USA költségvetési hiánya minden normális objektív érce szerint irreálisan magas, fenntarthatatlan. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt, amiből finanszírozható a hiány)
- Elismerik, hogy az USA államadóssága minden normális objektív érce szerint irreálisan magas, fenntarthatatlan. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt, amiből ki lehet fizetni a kamatokat és meg lehet újítani a lejáró állományt, sőt korlátlanul tovább lehet növelni az adósságot.)
- Ugyan nem írják le, de hozzá teszem, hogy az USA fogyasztása szintén fenntarthatatlan a gazdasági teljesítményéhez képest. A külkereskedelmi mérleghiány és folyó fizetési mérleghiány is jelentős. Jó pár évtizede ikerdeficit áll fenn. (De ez nem probléma, mert lehet nyomtatni dollárt és a tőkeműveletek pozitív egyenlegéből fedezhető a folyó fizetési mérleghiány, a túlfogyasztás.)
- Ugyan szintén nem írják le, de hozzá teszem az USA GDP-je egyre inkább egy mesterségesen felfújt statisztikai mutató csupán, amelyen belül a tényleges termelés egyre kisebb hányadot képvisel. Már 80% a szolgáltatások súlya, melyek statisztikai értékét a más országokhoz képest nagyon magas (akár nagyságrenddel magasabb) árak és a máshol ismeretlen, vagy luxusnak, esetleg kifejezetten értelmetlennek minősülő, jóléti, szórakoztató és luxus szolgáltatások, illetve virtuális szolgáltatások aránya tornázza fel. (De ez nem probléma, mert a dollár nyomtatásból lehet helikopterpénzt osztani, extra pénzügyi hozamokat elérni, költségvetésből pénzt szórni és így bármilyen túlárazott, szükségtelen szolgálatatásra lesz kereslet. A folyamat végén a gazdasági teljesítménye szinte másból sem fog állni mint szórakoztatóiparból, virtuális szolgáltatásokból a neten, kutyakozmetikából, pszichoanalitikából, ügyvédekből, marketingesekból, ügynökökből, életviteli tanácsadókból, esküvő szervezőkből, menedszerekből és statisztika gyártókból.)
- Eközben a termelés egyre versenyképtelenebb a magas bérek és a versenyképességet rontó dollár erősödés mellett. (De mit számít a versenyképesség? Hiszen ha lehet dollárt nyomtatni, akkor termelni sem kell. Az árukat megtermelik máshol és meg lehet venni nyomtatott dollárért. A nem importálható-exportálható szolgáltatásoknak pedig nem kell a külfölddel versenyeznie.)
- A vállalati eredményeknek is egyre kisebb hányada származik a tényleges alaptevékenységből és egyre nagyobb a pénzügyi, vagyonkezelési, hozam jelegű tételek súlya, amelyek ráadásul javarészt nem realizált, csak számvitelileg elszámolt eredmények. (De a vállaltok alaptevékenysége sem lényeges, hiszen a dollár nyomtatással a végtelenségig fel lehet fújni az eszközár buborékokat és ezen eszközök folyamatos újra értékelésével ki lehet mutatni a nagy virtuális pénzügyi eredményeket.)
- Továbbá a GDP-t a folyamatos pénznyomtatással és túlköltekezéssel, az adóssághegy egyre magasabbra építésével emelik mesterségesen a FED, a kereskedelmi és befektetési bankrendszer, a költségvetés, de még a cégek és lakosság oldaláról is. (De ez így rendben is van, hiszen ma már bármilyen gazdaági probléma kezelése megfelel a pénznyomtatás, az állami pénzszórás és a korlátlan hitelezés. Mit számít, hogy az USA megtakarítási rátája fekete-afrikai országok mögött, a világranglista 100. helyén van? A társadalom dolga, hogy fogyasszon. Hitelből. Minő eretnek gondolat felvetni, hogy ez komoly sérülékenységet tükröz és nem a legjobb pénzügyi minősítés irányába kellene, hogy hasson?) (A FED-nek pedig nem csak GDP-t kell pénznyomtatással hizlalni, és a költségvetést pénznyomtatással finanszírozni, hanem még a tőzsdei árfolyamokat is meg kell támasztani pénznyomtatással. Így a tőzsde is nyugodtan elszakadhat a reálgazdasági folyamatoktól és járvány, gazdasági válság, társadalmi felfordulás közetpette is emelkedhet. Már formálisan is csődbe ment cégek részvényei is ralizhatnak. Ha meg valaki egy elektromos autót lő ki az űrbe, akkor 1000 dollár is lehet a részvény árfolyam, mert jó showműsort csinált a részvényesek pénzéből.)
- Erre most beüt egy komoly egészségügyi válság, amit az USA az objektív mutatók alapján az egyik legrosszabbul kezel a világon és még az első hullámból sem tudtak kijönni. Még az is újra gyorsuló ütemű terjedésbe váltott náluk. Ráadásul elég valószínű, hogy lesz második hullám is.
- Beütött egy gazdasági válság, ami már biztos, hogy az 1929-33-as óta legsúlyosabb, de akár azon is túltehet. És még ennek a válságnak is csak az elején tartunk. (De semmi gond, majd megoldják helikopter pénzzel, hogy azok is megéljenek, akik nem csinálnak semmit. Ha feketék, akkor dupla adag helikopter pénzt kapnak, mert BLM.)
- Beütött egy súlyos társadalmi válság, amit jó ideje tartó folyamatos gondolkodás, társadalom, közbizalom, közbiztonság romboló munkával, felforgatással, lázítással alapoztak meg erőteljesen szerveznek is és ami most a nyílt és általános zavargások, pusztítás, fizikai rombolás, erőszak, fosztogatás és anarchia irányába való komoly elmozdulás fázisába léptettek.

Mindezek a hitelminősítő szerint semmit nem számítanak, mert ott van a világpénz és tartalékvaluta dollár, amiből korlátlan mennyiséget lehet nyomtatni. És a dollár ezen szerepét az is igazolja, hogy az USA államadósságának nagy hányada külföldi kézben van. Ezen kívül belföldön és külföldön is igen nagy hányad spekulatív pénzügyi befektetők kezében. Ezt a világ bármely más országa esetén extra kockázatként értékelnék, de az USA esetében a pozitív megítélést támasztja alá.

Sőt. A FED nem csak Amerika, hanem az egész világ pénzügyi megmentője, mert a korlátlan pénznyomtatással ellátja dollár likviditással a világot. A FED, az USA államkincstár és az egyéb jenki kibocsátók mentették meg az összes többi jegybankot, alapot, befektetési bankot és egyéb piaci szereplőt is, mert azokat a semmit nem érő játékpénzeik helyett a kőkemény dollárhoz juttatták, azáltal hogy azok tartalékaikat, a bennük lévő pénzügyi vagyont a végtelenül stabil dollár eszközökben tarthatják. És ilyen dollár eszközökkel bőségesen el is látják a világot, fenntartván a világ pénzügyi stabilitását.




Ez teljesen OK, mindenki egyért, mindenki énértem.
Akkor nem sokat tévedtek a 60's komcsi vezetok, mert kb azóta vannak csodben, csak rájuk nem vonatkozik semmilyen szabáj. :D
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 387
8 959
113
Ha ez elindulna na az tenné sírba a USA-t !

Reálisan nézve a dolgot ez nem az USA -t tenné sírba, hanem azt akinek ez eszébe jutna (még az ötlet fázisban).

Ez ugyanolyan utopisztikus feltételezés, hogy amennyiben a világon a létező összes adóságot visszafizetnék, akkor eltűnne maga a pénz. Ilyen sosem lesz ...

Másrészt - csak elméleti síkon - mire váltanánk át? Más kisebb olyan ország valutájára, melynek szintén van "tartalék valuta" aspektusa? Emlékezhetünk, hogy hasonló okokból kifolyólag Svájc mennyit szenvedett az évtized közepe táján, hogy kikerüljön a deflációs spirálból (azaz a svájci frank hitelek Őket is igencsak megviselték ... :) ) ... Japán már évtizedek óta teszi ugyanezt - igaz ott e mellett igazából a fő ok még az alapértelmezés szerinti exportorientált reálgazdaságuk (mely a XX. sz. végefelé igen sikeres volt). Bár az is igaz, Japán esetében pont ez is volt az oka, hogy egy idő után a valutájuk egyfajta tartalék/menekülő valutaként is a világ bizalmát egyre inkább élvezte ...

Avagy mindenki a sajátjára váltsa? Persze nem elfeledve - visszakanyarodva az indító gondolathoz - hogy ez alapvetően nem a hosszú élet titka ... :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 841
29 076
113
Ez olyan, hogy vannak közgazdasági szabályok, dogmák, de az USA-nak korlátlan jokere van, igy rá egyik sem vonatkozik. Ő írja a szabályokat, eddig mindig a saját kedvére módosítgatta. De most Moody's kimondta, ezzel sem kell tökölni, rájuk semmi sem vonatkozik, másnak meg pofa be!!
Egyszerűen arról van szó, hogy az USA egy világgazdasági szükségszerűség felelőtlen parazitája a nyolcvanas évek óta, amikor felismerték, hogy a dollár nyomtatható és az államadósság növelhető, mert nincs szoros kapcsolat az USA és a saját pénze, meg adóssága között, akkora annak a világgazdasági jelentősége.

De ez nem jelenti, hogy ez örökké működni fog így. Egy folyamatos kis parazitizmus belefért volna, de dollárárverést csináltak belőle a a többi szereplő fejéhez tett revolverrel. Éppen ezért fog ez bedőlni és akkor jajj mindenkinek!
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 764
26 160
113
Teljesen mindegy. Nincs levegőbe eladott pénz vagy számlán tárolt.
29 milliárd euró a magyar devizatartalék, számold ki csak a napi kamatát.
Ezt a pénzt nem lehet kicsettinteni zsebből.
Amúgy a magyar nagyrészt euró, de van USD és Jüan is.
Meg rubel is, tavaly vagy mikor volt hír, hogy cseréltünk az oroszokkal rubelt huf-ra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 351
96 757
113
Egyszerűen arról van szó, hogy az USA egy világgazdasági szükségszerűség felelőtlen parazitája a nyolcvanas évek óta, amikor felismerték, hogy a dollár nyomtatható és az államadósság növelhető, mert nincs szoros kapcsolat az USA és a saját pénze, meg adóssága között, akkora annak a világgazdasági jelentősége.

De ez nem jelenti, hogy ez örökké működni fog így. Egy folyamatos kis parazitizmus belefért volna, de dollárárverést csináltak belőle a a többi szereplő fejéhez tett revolverrel. Éppen ezért fog ez bedőlni és akkor jajj mindenkinek!
Biztos hogy mkinek annyi lesz? Rövid távon pánik, de aztán rendeződnek a sorok. Kérdés merrefelé???
Nem mintha várnám...
 
  • Tetszik
Reactions: Miskolci Ogre

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 590
26 283
113
Biztos hogy mkinek annyi lesz? Rövid távon pánik, de aztán rendeződnek a sorok. Kérdés merrefelé???
Nem mintha várnám...


Szerintem ha mi egyszerű fotel közgazdászok látjuk a folyamatokat akkor a képzettek már tudják is a megoldást ! Lásd BRICS csoport vagy ez a beteg EU akinek nagy segítség lenne ha a főkonkurens menne a levesbe ! Azt viszont kíváncsian várom ha tényleg lesz egy összecsuklása a dodónak akkor ki/kik veszik át a helyét ?
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 133
8 711
113
Ez olyan, hogy vannak közgazdasági szabályok, dogmák, de az USA-nak korlátlan jokere van, igy rá egyik sem vonatkozik. Ő írja a szabályokat, eddig mindig a saját kedvére módosítgatta. De most Moody's kimondta, ezzel sem kell tökölni, rájuk semmi sem vonatkozik, másnak meg pofa be!!
Hanyatló birodalmak öntelt arroganciája.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ha mi egyszerű fotel közgazdászok látjuk a folyamatokat akkor a képzettek már tudják is a megoldást ! Lásd BRICS csoport vagy ez a beteg EU akinek nagy segítség lenne ha a főkonkurens menne a levesbe ! Azt viszont kíváncsian várom ha tényleg lesz egy összecsuklása a dodónak akkor ki/kik veszik át a helyét ?

Szerintem nem lesz összecsuklás,ha valaha egyszer a dodó elveszti a tartalékvaluta szerepét,az hosszú idő alatt fokozatosan fog végbe menni,és ebben az esetben is a világ egyik tartalékvalutája lenne.
 
M

molnibalage

Guest
Hát fogalmazzunk úgy, hogy sok dolgot nem értek belőle és nem értek vele egyet.
Amikor "there is hope" és a produktum növekedés mellett fenntarható (nem GDP...!), akkor ott pislogok. Egy zárt mennyiségű erőforrással rendelkező világban...?

A konteós és gyíkemberes résznél meg nem foglalkozott azzal, hogy a bankokat eddig mindig kimentették, de a produktumokat előállító elbukó cégeket meg nem.

Ezek után csodálkozik a videó készítője is, hogy miért tekintik sokan a pénzügyi rendszert, annak, aminek...?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 276
13 884
113
Lehet tudni hogy kb mennyi lesz az idei koltsegvetesi hiany?

Csak azert kerdezem mert a cseh az kb 20 milliard euro(GDP 10%-a, 500 milliard korona) lesz de ma olvasom hogy tobb mint egy billio koronas gazdasag elenkitessel(ertsd hitel...) szamolnak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 351
96 757
113
Lehet tudni hogy kb mennyi lesz az idei koltsegvetesi hiany?

Csak azert kerdezem mert a cseh az kb 20 milliard euro(GDP 10%-a, 500 milliard korona) lesz de ma olvasom hogy tobb mint egy billio koronas gazdasag elenkitessel(ertsd hitel...) szamolnak.
3-10% között szórnak a becslések. Sok a bizonytalan faktor.
Ha megjönnek az április-májusi adatok, látható lesz a visszaesés, utána jobban lehet kalkulálni.