A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hú de szűk látókörű , rosszindulatú kocka vagy bazzeg ! Borzalom ! Az a mondás meg van , hogy "Épp testben épp lélek !" ? Tudod az egészségügyi helyzetünk javításának egyik alapja a sport
És ennek mi köze van a stadionoknak?
Amúgy vicces, hogy nekem húzod az ívet, amikor világ életemben sportoltam.
Foci (majd elegem lett annak "kultúrájából"...), 20+ éve röplabda, kajakoztam hobbiból és bringázok.
, hogy gyerekeink ne kockuljanak be teljesen hanem mozogjanak amennyit csak lehet mert a sportolás / a rendszeres mozgás élet minőséget/egészséget javít . Tehát a sportolási lehetőségek kiterjesztése , kulturáltabbá tétele az nem pénzkidobás te sügér !
És ehhez hol jönnek azok a létesítmények, amit emberi időben nem lehet használni vagy egyáltalán?
Akkor miért van az, hogy saját költségen röplabdáztam mindig?
Hanem befektetés a következő generációk egészséges életébe ! Ha ezt nem érted akkor add le a szerelésedet és költözz egy lakatlan szigetre !
Bocs, de nem ezt történik.
Nemzetközi szinten botlábú senkiknek épült egy rakat stadion és a világon fajlagosan több pénz senki nem költ erre a foshalomra, amit magyar futballnak hívnak. Én meg saját költségnem járok este 8-kor lepattant minőségű terembe. Már, ha van.

Az BME sportközpontból is a "versenysport" kút ki minket úgy, hogy legtöbbször valahogy a "versenycsapat" nem jelent meg az edzésen.
De nekünk emiatt lett az fél évtizede bejáratott időpontunk elvéve és járhattunk este fél 9-re. Pénteken...
Ha nincs a stadion program akkor ma nincs Magyar , saját építőiparunk
Miért? Iskolát, kórházat építeni / felújítani tilos?
, az ilyen beruházásokat nem megtérülésben mérik hiszen már azon megtérült , hogy megmaradt/túlélt az építő iparunk !
Lásd fent.
Mi lenne, ha nemzetgazdaságilag hasznos infrát fejlesztenénk?
Mérnök létedre sötét vagy mint légvágat !
Én meg remélem, hogy ennyi személyeskedés után kikúrnak innen úgy 6-12 hónapra.
Ami sok, az sok.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem, hogy nem jó hanem egyenesen káros!
Ugyanis az csak egy hülye táblázat amit valaki összerakot.
Se csontsűrűséggel se izomzattal nem számol!
Én amikor aktívan sportoltam 180 cm-hez 91 kg voltam.
A BMI szerint elhízott voltam!
A sportkórházban meg 5%-ra mérték a testzsír indexemet
és mondta a doki, hogy érti ő, hogy 91 kg a súlycsoport határ, de inkább szedjek föl egy kis súlyt mert az 5% hosszútávon nem egészséges. Amúgy igaza is van.

Magyarországon kórosan elhízottak a gyerekek. Miért? Mert BMI indexeznek.
Nálunk középsuliban 8 fiúból 6 sportolt. A BMI szerint ez a 6 fiú elhízott volt, miközben volt köztük focista, testépítő, bírkózó, boxoló stb....
De a papírra az került, hogy dagadtak vagyunk XD
Ezt a BMI indexes f@szságot konkrétan be kellene tiltani! Hamis adatokat szolgáltat!
Amikor leszereltem 95-ben 181cm voltam és 106kg , erős mint az ördög(180kg nyomtam fekve és 210kg-al guggoltam) és gyors mint a veszedelem (11,2s alatt futottam a 100m-t salakon ) 85cm súlypont emelkedéssel mégis mikor jelentkeztem tűzoltónak a BM orvos lekövérezett ! Kérdeztem tőle mennyi fekvőtámaszt tud csinálni (mert ő jó volt a BMI szerint) -mondja vagy 30-at biztos - mondtam neki olyan 200 körül szoktam megunni de 30-at kézen állva is megtudok csinálni . Mégis azt mondta a szabály az szabály az előírást meg nem lehet megbaxni ! Így nem lettem tűzoltó !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
És ennek mi köze van a stadionoknak?
Amúgy vicces, hogy nekem húzod az ívet, amikor világ életemben sportoltam.
Foci (majd elegem lett annak "kultúrájából"...), 20+ éve röplabda, kajakoztam hobbiból és bringázok.

És ehhez hol jönnek azok a létesítmények, amit emberi időben nem lehet használni vagy egyáltalán?
Akkor miért van az, hogy saját költségen röplabdáztam mindig?

Bocs, de nem ezt történik.
Nemzetközi szinten botlábú senkiknek épült egy rakat stadion és a világon fajlagosan több pénz senki nem költ erre a foshalomra, amit magyar futballnak hívnak. Én meg saját költségnem járok este 8-kor lepattant minőségű terembe. Már, ha van.

Az BME sportközpontból is a "versenysport" kút ki minket úgy, hogy legtöbbször valahogy a "versenycsapat" nem jelent meg az edzésen.
De nekünk emiatt lett az fél évtizede bejáratott időpontunk elvéve és járhattunk este fél 9-re. Pénteken...

Miért? Iskolát, kórházat építeni / felújítani tilos?

Lásd fent.
Mi lenne, ha nemzetgazdaságilag hasznos infrát fejlesztenénk?

Én meg remélem, hogy ennyi személyeskedés után kikúrnak innen úgy 6-12 hónapra.
Ami sok, az sok.
1.Ha szét néznél a stadionok legtöbbje egy komplexum utánpótlás nevelővel és igen az a gyerek is szeretne focizni akiből sose lesz profi ! Azzal , hogy "eleged lett a kultúrájából" már is elárultad , hogy nem tudsz objektív lenni a témában !

2.A lányom is röpizik iskolai szinten , sajnos ez sehol a világban nem egy felkapott sportág ez van !

3.Ha nézted volna a listámat akkor láthattad volna , hogy oda is költöttek bőven !

4.Fejlesztenek mindent ! Gondold el ha nem lenne ilyen magas szintű infránk akkor taposnák egymást a befektetők/beruházók ! A GDP-k már most az építkezés fázisában is az eget veri ! Mi lesz ha ezek a vállalkozások termelni is fognak és ontják az adót az államnak / nekünk .

5. HA A SZEMÉLYESKEDÉS LENNE A MÉRCE A KITILTÁSSAL KAPCSOLATBAN AKKOR TÉGED MÁR SOK-SOK ÉVE KIKELLET VOLNA TILTANI ÖRÖKRE ! Még jó , hogy nem te vagy az irányadó és tőled értelmesebbek viszik ezt az fórumot !
 
S

speziale

Guest
Amikor leszereltem 95-ben 181cm voltam és 106kg , erős mint az ördög(180kg nyomtam fekve és 210kg-al guggoltam) és gyors mint a veszedelem (11,2s alatt futottam a 100m-t salakon ) 85cm súlypont emelkedéssel mégis mikor jelentkeztem tűzoltónak a BM orvos lekövérezett ! Kérdeztem tőle mennyi fekvőtámaszt tud csinálni (mert ő jó volt a BMI szerint) -mondja vagy 30-at biztos - mondtam neki olyan 200 körül szoktam megunni de 30-at kézen állva is megtudok csinálni . Mégis azt mondta a szabály az szabály az előírást meg nem lehet megbaxni ! Így nem lettem tűzoltó !
jajaj....valakinek itt igencsak elszaladt a képzelete....

én 19 évesen amikor abbahagytam a versenyzést futottam 800méteren 1:51-et....én nem tudtam 11mp-et rekordtáton 100méteren...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
jajaj....valakinek itt igencsak elszaladt a képzelete....

én 19 évesen amikor abbahagytam a versenyzést futottam 800méteren 1:51-et....én nem tudtam 11mp-et rekordtáton 100méteren...
Mindenkinek legyen a hite szerint !

Nekem már a 400m is sok volt , az izom tömeghez gyenge volt a tüdőkapacitásom ! 200m-ig volt elég oxigénem ez volt a felső határ !
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 055
113
Mindenkinek legyen a hite szerint !

Nekem már a 400m is sok volt , az izom tömeghez gyenge volt a tüdőkapacitásom ! 200m-ig volt elég oxigénem ez volt a felső határ !
Ogre egy korosztály vagyunk...elhiszem ,hogy jó kondiban voltál de kérlek ne ess át a ló túloldalára. :) :) ..én most heti 6-7 crossfit edzés keményen tényleg...83-84 kg vagyok és a héten volt pont HSPU felmérés....25 volt unbroken...és a 25-30 éves srácok csináltak 30-32-t akik 115 kg szakítanak és 140-t löknek....na ők tudnak most 40-50 push up-t nyomni umbroke-n....ez közelében nincs a 200-nak...nos....remélem érted mire szeretnék tiszteletteljesen utalni...ja igyál egy Unicumot az egészségemre!!
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: kamm and ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ogre egy korosztály vagyunk...elhiszem ,hogy jó kondiban voltál de kérlek ne ess át a ló túloldalára. :) :) ..én most heti 6-7 crossfit edzés keményen tényleg...83-83 kg vagyok és a héten volt pont HSPU felmérés....25 volt unbroken...és a 25-30 éves srácok csináltak 30-32-t akik 115 kg szakítanak és 140-t löknek....na ők tudnak most 40-50 push up-t nyomni umbroke-n....ez közelében nincs a 200-nak...nos....remélem érted mire szeretnék tiszteletteljesen utalni...ja igyál egy Unicumot az egészségemre!!
Egy Úriember így kötekszik ! Tisztelet érte ! Nem akarok bizonygatni semmit se hiszen nem szoktam , akik ismertek azoknak azért akik nem azoknak meg azért ! Ha egészen pontos akarok lenni M. Lacit(sokszoros erőemelő világbajnokunk) pont 217 a 130 ellenében fekvőtámaszoztam le igaz 1994-et írtak ! A 100 az kb 8.-os koromba lett meg először !

Az Unicum már vagy 25 éve tiltólistás egyszer egy liter majdnem kivégzett ! Csak pálinkát iszom de azt kettőt ittam az egészségedre ! És azért főleg tisztelet jár , hogy az 50hez közeledve heti 6-7 edzést tolsz ! Most vettem egy zsákot sok sok év kihagyás után és elkezdtem kesztyűzgetni hátha levisz egy kis túlsúlyt !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 523
113
Ogre egy korosztály vagyunk...elhiszem ,hogy jó kondiban voltál de kérlek ne ess át a ló túloldalára. :) :) ..én most heti 6-7 crossfit edzés keményen tényleg...83-84 kg vagyok és a héten volt pont HSPU felmérés....25 volt unbroken...és a 25-30 éves srácok csináltak 30-32-t akik 115 kg szakítanak és 140-t löknek....na ők tudnak most 40-50 push up-t nyomni umbroke-n....ez közelében nincs a 200-nak...nos....remélem érted mire szeretnék tiszteletteljesen utalni...ja igyál egy Unicumot az egészségemre!!

Én nem értem annyira ezt az angolos edzős szaknyelvet, de nekem volt olyan "csapattársam" aki 200 fekvőt tudott....
Én ennek a felét tudtam akkoriban megcsinálni szünet nélkül...
Futni világ életemben utáltam meg nem is igazán tudtam, ezért a 2 órás edzés után inkább felüléseztem.
Pár év után 50-es szériákban már 500 volt a vége XD
Aztán edzőm tanácsára kevesebbet csináltam súllyal. 20 majd 30 kg-os tárcsával a melkasomon felüléseztem, persze közel sem annyit mint előtte.
Szép idők voltak azok. A legtöbb izületem, csontom, porcom az akkori sportolás miatt fáj. Egy életre megtanultam, hogy nem szabad túlzásba esni, mert gyorsan elkopsz :)
 

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Bocs, de nem ezt történik.
Nemzetközi szinten botlábú senkiknek épült egy rakat stadion és a világon fajlagosan több pénz senki nem költ erre a foshalomra, amit magyar futballnak hívnak. Én meg saját költségnem járok este 8-kor lepattant minőségű terembe. Már, ha van.
Abban teljesen igazad van, hogy valahol vicc kategória, hogy egy egyszeri uszodabelépő 3000 Ft a csoda új uszodában. Felújítják adóból, majd annyiért vesztegetik, hogy használni se akard rendszeresen. Lásd debreceni strand. Nagyon fancy, de 4000 egy belépő, előtte 500 volt. Nooooormális? Még ha legalább bent (cserébe a drága belépőért) nem akarnának lehúzni a büfé árakkal, de hát...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Abban teljesen igazad van, hogy valahol vicc kategória, hogy egy egyszeri uszodabelépő 3000 Ft a csoda új uszodában. Felújítják adóból, majd annyiért vesztegetik, hogy használni se akard rendszeresen. Lásd debreceni strand. Nagyon fancy, de 4000 egy belépő, előtte 500 volt. Nooooormális? Még ha legalább bent (cserébe a drága belépőért) nem akarnának lehúzni a büfé árakkal, de hát...

Én a nyári tapasztalatok alapján inkább fizetek többet, de ne kelljen 20-on éves vergődő cigókat kerülgetni a csecsemőpancsolóban...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Hmmm Somogyi Electronic saját webshop, karácsonyi fényfüzér bel és kültéri hideg fehér LED, tavaly ilyenkor 2990 Ft, most 5090. Ugyanazok a LEDek vannak benne, ugyanaz a méret és a LEDtávolság. Tavaly vettem egyet teszt jelleggel, hogy jó-e ez nekünk, még van több régi izzós füzérünk, tavaly pótizzókat vettem ezekhez, de idén már gyakorlatilag az egyik füzért kannibalizálni kellett, mert kb az izzók 50%-a kiégett. Megelégeltem és na tavaly milyen olcsó volt amit tesztből vettem, nézzük meg most.
Nem tudom, hogy a kínai gyártás lett drágább ennyivel a leállások miatt (sokkal keményebben megversenyeztették a bérgyártatókat az üzemidőért) vagy a Somogyi tesz rá többet, vagy idetiplizni a konténert ilyen drága. Tipp: főleg a bérgyártás és szállítás lett főleg drágább, de mr Somogyi is rátett egy kicsit.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hmmm Somogyi Electronic saját webshop, karácsonyi fényfüzér bel és kültéri hideg fehér LED, tavaly ilyenkor 2990 Ft, most 5090. Ugyanazok a LEDek vannak benne, ugyanaz a méret és a LEDtávolság. Tavaly vettem egyet teszt jelleggel, hogy jó-e ez nekünk, még van több régi izzós füzérünk, tavaly pótizzókat vettem ezekhez, de idén már gyakorlatilag az egyik füzért kannibalizálni kellett, mert kb az izzók 50%-a kiégett. Megelégeltem és na tavaly milyen olcsó volt amit tesztből vettem, nézzük meg most.
Nem tudom, hogy a kínai gyártás lett drágább ennyivel a leállások miatt (sokkal keményebben megversenyeztették a bérgyártatókat az üzemidőért) vagy a Somogyi tesz rá többet, vagy idetiplizni a konténert ilyen drága. Tipp: főleg a bérgyártás és szállítás lett főleg drágább, de mr Somogyi is rátett egy kicsit.
És végül megvetted?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 914
15 444
113
Csak szólok nem az M0-ás északi bővítése a kulcs mert az inkább csak kényelmi beruházás most már ! Sokkal fontosabb a Győr-székesfehérvár-Dunaújváros -Kecskemét gyorsforgalmi út mert gyakorlatilag az M0-ás terhelésének 50%-t lefogja venni . Na ez már épül !

Úgy úgy. + Esztergom-Tatabánya. M100 asszem.

Azért az M0 északi szakaszára is szüksèg lenne, csak ott folyton elhal a lakossági (“civil?”) tiltakozás miatt. Ettől függetlenül kell mert a 10-11 járhatatlan, totálisan elégtelen ahhoz képest hogy az észak budai agglomeráció az utóbbi 30-40 évben kiépült.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 914
15 444
113
Aki manapság átvág Bp-en az nettó idióta, vagy elhiszi a Waze faszságát mikor át akar vinni rajta, mert papíron gyorsabb...

Az a helyzet hogy még Geri faszságaival súlyosbítva is még mindig gyorsabb. Az Erzsébet híd / Rákóczi tengely egyszerűen megkerülhetetlen az alternatívàk hiánya vagy távolsága miatt.

Az észak - déli irány sokkal rosszabb, ott az M0 azért gyenge alternatíva mert nagyon nagy kerülő. Van a Vàci/ Szentendrei / Rákóczi / Hungária de kb ennyi.

Most az M2 északi szakasza is épülget, àllítólag lesz új híd Vác / Sződliget /Tahitótfalu között, ott a nyugat felé menő gorgalomnak megint kell egy útvonal az M1/M7 irànyàba.

Ezért is kellene nagyon az északi M0.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
És végül megvetted?
Nem, inkább amazon.de-ről rendelek. Nem akarok valami noname gyulladós cuccot venni.
Somogyi.hu 1db 7 méteres (5m kábel + 7m világító szakasz) IP44 füzér 5090 Ft vs Amazon.de 2 db 10 méteres IP65 füzér 14,49 EUR ~5335 HUF. Ugyanannyi pénzért hosszabb egy helyett két, ráadásul hosszabb füzért lehet kapni.
(rendelek mást is, mert pl a TV okosító Fire stick most féláron 20 EUR ~ 7300 Ft)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
M

molnibalage

Guest
Tudod az ilyen dilettáns posztokat nagyon egyszerű mattolni ! Mert már annyiszor tették fel dilettánsok , hogy már van egy folyton bővülő lista amit nem lehet cáfolni mert mind ellenőrizhető , elvégzett feladat/beruházás ! Íme a lista amit lehet cáfolni :

  • Köszönjük meg akkor az ~50-100%-kal megnőtt lakhatási költségeket, akár bérlés akár vásárlásról van szó?
    A legalapvetőbb és legdrágább tétel lett ennyivel több. Nem luxuskiadás, hanem az, hogy csak önálló életet éljen az ember.

  • Vagy esetleg a 360-as EUR és 300+ USD árfolyamot is?
    Az USD 2010/11 táján 210-220 Ft volt az EUR 260 Ft tája.
    Bármi, amit külföldről veszel (szoftver, könyv, hardver vagy csak utazás) ennyivel több.

  • Az elszálló élelmiszer árak? Csak tavaly óta +10-20-30%-kal került többe egy rakás minden.
    A 2014 és előtte levő időszakot inkább meg sem nézem, mert elröhögném magam.

  • A rezsicsökkentés is elég mulatságos, mert a rögzített árak nélkül emlékeim szerint majdnem egészen máig olcsóbb is lehetett volna az egész. Amúgy kb. kerekítési hiba kb. az éves kiadásokban ez minden más mellett, de valahogy mégis egyesek erre verik...

  • Köszönjük meg, hogy az állami egészségügy a TB befizetés ellenére gyak. nem lát már el értelmezhető időn belül, ezért emberek tömegei nem is keresik fel őket. És még így is ez az eredmény... Cserébe lehet menni a fincsin drága magánba.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Köszönjük meg, hogy az állami egészségügy a TB befizetés ellenére gyak. nem lát már el értelmezhető időn belül, ezért emberek tömegei nem is keresik fel őket. És még így is ez az eredmény...
A rákok gyak gyógyíthatók. Ha időben észreveszed, és megkapod a megfelelő kezelést. Mon a szűrések alapból is nevetségesen lassúak,de a covid óta gyak megszüntek. Persze elvileg "csak" 2 hétre álltak le. A másik remek ötlet,hogy a tb fix összeggel támogatja a különböző gyógyszereket. Ezzel gyakorlatilag eltűntetve magyarfődről a valóban modern gyógyszereket. Viszont átlagneresnek (egy paraszt, vagy egy proletár simán felfogja, így sértő lenne rájuk) csak az esik le, hogy hát mostjólleszámoltunkagonoszgyógyszerlobbival.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
A rezsicsökkentés is elég mulatságos, mert a rögzített árak nélkül emlékeim szerint majdnem egészen máig olcsóbb is lehetett volna az egész. Amúgy kb. kerekítési hiba kb. az éves kiadásokban ez minden más mellett, de valahogy mégis egyesek erre verik...
Ez a lényeg, meg kell venni kilóra a lúzereket, véletlenül sem az hogy az ország nagy részének erre ne legyen szüksége. Teli pofával kommunistáznak, de mindegyik hívő remeg az állam csöcsén lógásért, támogatásért, meg állami kézben tartott cégekért...