A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 356
113
Úgy tippelem, hogy egy durva HUF-rángatás még várható, mielőtt Viktor --mindent-is-feladva-- megkapja a jogos magyar pénzek felét, aminek a folyósításába további folyamatos nyomásgyakorlási eszközöket fognak beépíteni!
Az évi 100+ milliárdos kincstár-médiával ezt is tudja majd adni sikerként, de az csak a "Pislogó béka az alágyújtott üstben!" folyamat kezdete, ez a korábbi sikerekkel kivívott társadalmi bizalom felhasználásának, elégetésének egyik legrosszabb módja lenne!!!

ÉBRESZTŐ ???
ÉBRESZTŐ !!!


Visszatérve a pénzügyekés azok ("papírformájának") környékére: ...ugyan ez az ügymenet "kicsit" eltér belépéskori EU-s társulási szerződéstől, de a "jogállamiság az jogállamiság", az egyenlők között pedig ismét van még-egyenlőbb...

1, Ezzel Viktornak --és Magyarországnak :mad: -- jelzik, hogy: "Tudd meg mi vagy, és hol vagy, hol a helyed ...(Hozzánk képest Ny-Eu)"... :mad:

2, ...és csak úgy mellesleg: a Forint-rángatásokról a bejelentés előtt pár órával az "Éppen Soros Filantrop" telefont kap, hogy az NGO-i finanszírozása tuti meglegyen egy évek alatt begyakorolt és évek óta működő rendszer szerint.
Például így: egy gyors HUF-short-olással, az NGO támogatások sok-milliárdját "Hipp-hopp", órák alatt megteremtve. Hmmm...

Aki kicsit figyelmesen olvasta az elmúlt évtized "Filantropok-anyagi-forrásai" híreket, elemzéseket, azoknak elég ordító ez az összefüggés, nem véletlenül tolják ezerrel ezen a területen a "szaklapok/szakértők" mellébeszélő-elemzéseket("divatoljunk" a néhány jól hangzó, ide illő idegen kifejezéssel: dezinformáció, fake-news, egyebek...).

Nyílt titok, hogy "Nem-Párhuzamos" filantrópunk az amerikai kormányzati körök hivatalosan nem vállalható piszkos-munkáit végzi, "szinte bámulatos tőzsdei megérzésekkel" megteremtve ennek biztos anyagi hátterét! Aha... :oops:


.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az eddigi stabilról a hosszú és rövid futamú litván államadósság-kötelezettségek elsőrendű, "A plusz/A-1" osztályzatának kilátását az S&P Global Ratings.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/252189/
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ennek mi az értelme?
Csak lassítani fogja a fizetést.
Amerikában 15 évvel ezelőtt teljesen normális dolog volt a cashback a kasszánál, azt hiszem 200 dolláros limitje volt. Különösebben nem lassított semmit, kértél X összeget cashback, ami felkerűlt a termékek végére, s kifizetted kártyával. Akkor is jó ötletnek tartottam, nem kellett még az ATM-ig elmenj ha készpénzre is szükséged volt, hanem bevásárlásnál ezt megtehetted (mondjuk lehet ha a supermarketekre volt korlátozva meg olyan üzletekre, ahol nagy a készpénzforgalom). A banknak is megéri, mert a készpénzkezeléses terhek egy részét átvették az áruházláncok. Ehez mondjuk az kell, hogy minimum az ilyen tranzakciókra ne vegyenek le semmilyen kezelési díjat a bankok, csak azokra, amik árut érintenek.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Amerikában 15 évvel ezelőtt teljesen normális dolog volt a cashback a kasszánál, azt hiszem 200 dolláros limitje volt. Különösebben nem lassított semmit, kértél X összeget cashback, ami felkerűlt a termékek végére, s kifizetted kártyával. Akkor is jó ötletnek tartottam, nem kellett még az ATM-ig elmenj ha készpénzre is szükséged volt, hanem bevásárlásnál ezt megtehetted (mondjuk lehet ha a supermarketekre volt korlátozva meg olyan üzletekre, ahol nagy a készpénzforgalom). A banknak is megéri, mert a készpénzkezeléses terhek egy részét átvették az áruházláncok. Ehez mondjuk az kell, hogy minimum az ilyen tranzakciókra ne vegyenek le semmilyen kezelési díjat a bankok, csak azokra, amik árut érintenek.

Penny-nél eddig is volt ilyen idehaza, de csak OTP-s kártyával.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

Magyarország a világ öt legsérülékenyebb országa közé került ...

Bajban vagyunk, sok szempontból saját döntéseink miatt vagyunk bajban ...

az ársapkák 3-4%-os inflációs többletet okoznak, azonnal ki kell vezetni ezeket ...

Az infláció pedig Matolcsy szerint nem „szankciós” vagy „háborús”, mert 2021 nyarától szökött fel az energiaárak miatt.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Amerikában 15 évvel ezelőtt teljesen normális dolog volt a cashback a kasszánál, azt hiszem 200 dolláros limitje volt. Különösebben nem lassított semmit, kértél X összeget cashback, ami felkerűlt a termékek végére, s kifizetted kártyával. Akkor is jó ötletnek tartottam, nem kellett még az ATM-ig elmenj ha készpénzre is szükséged volt, hanem bevásárlásnál ezt megtehetted (mondjuk lehet ha a supermarketekre volt korlátozva meg olyan üzletekre, ahol nagy a készpénzforgalom). A banknak is megéri, mert a készpénzkezeléses terhek egy részét átvették az áruházláncok. Ehez mondjuk az kell, hogy minimum az ilyen tranzakciókra ne vegyenek le semmilyen kezelési díjat a bankok, csak azokra, amik árut érintenek.
Írországban is működik. (Legalábbis pár éve még ment) Nem lassabb mint egy kártyás fizetés. Mondjuk egy átlag spárban szinte mindent el tudsz intézni egy kasszánál. Befizeted a számlád, lottót veszel, cigit credited topupot, + cashback. Idehaza ez legalább 4 különböző hely..
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 690
13 356
113
Elég kiszámítható a EU, ha Én --civil LMző-- sokadszor jól tippelem meg a szinte menetrend szerinti "HUF-rángatás" idejét (tegnap-ma) a short-olásra "szükséges" összegben.

Tippelek: néhány "Filantrop" --"kis telefonos emlékeztető-segítséggel" ? -- ismét összehozta a jövő évi NGO-támogatás pár milliárdos összegét + a saját-prémiumot... :oops: ...nem csak rajtunk szokták short-olni egyébként.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Írországban is működik. (Legalábbis pár éve még ment) Nem lassabb mint egy kártyás fizetés. Mondjuk egy átlag spárban szinte mindent el tudsz intézni egy kasszánál. Befizeted a számlád, lottót veszel, cigit credited topupot, + cashback. Idehaza ez legalább 4 különböző hely..
óóó dehogy!
1!
1.Számlát online fizetsz.
2. Lottót nem veszünk, mert az a bolondok adója.
3. A cigit már nem is mondom.
4. A Topupról meg eddig fingom sem volt, de ha az kártyafeltöltés, az meg mobilappal csinálom, kizárólag a gyereknek, mert különben előfizetek - goto 1. pont
:cool:
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
óóó dehogy!
1!
1.Számlát online fizetsz.
2. Lottót nem veszünk, mert az a bolondok adója.
3. A cigit már nem is mondom.
4. A Topupról meg eddig fingom sem volt, de ha az kártyafeltöltés, az meg mobilappal csinálom, kizárólag a gyereknek, mert különben előfizetek - goto 1. pont
:cool:
Top up lehet gáz, vagy villany is arra felé. Jobban el van terjedve az is. Nincs lóvé, nincs villany, melegvíz, fűtés!! Viszont adóságot sem tudsz felhajtani az albérleteden!
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
óóó dehogy!
1!
1.Számlát online fizetsz.
2. Lottót nem veszünk, mert az a bolondok adója.
3. A cigit már nem is mondom.
4. A Topupról meg eddig fingom sem volt, de ha az kártyafeltöltés, az meg mobilappal csinálom, kizárólag a gyereknek, mert különben előfizetek - goto 1. pont
:cool:
Köszönjük az életvezetési tanácsokat, nagyon konstruktív lett.
Nyilván aki nem így működik ahogy te, és lottót netán cigit vesz, pláne topupot, creditet az minimum egy scumbag...
Ha már Írországban élsz, néha körbe is nézhetnél, mert az átlag nagyon is használja ezeket a szolgáltatásokat.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 529
29 737
113
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Köszönjük az életvezetési tanácsokat, nagyon konstruktív lett.
Nyilván aki nem így működik ahogy te, és lottót netán cigit vesz, pláne topupot, creditet az minimum egy scumbag...
Ha már Írországban élsz, néha körbe is nézhetnél, mert az átlag nagyon is használja ezeket a szolgáltatásokat.
Igazad is lenne... ha nem tetted volna hozza, hogy:
Idehaza ez legalább 4 különböző hely..
Leírtam, hogy idehaza hogy működik.
Ha már mindenképpen szeretnél a lottó nevű pénzpazarlásban részt venni, akkor azt neten is intézheted.
Mint ahogy a feltöltős villany egyenleged is minden szolgáltatónál online megteheted.
A cigi maradjon a te bajod. :rolleyes:

Megjegyzés:
Az előző kommentem végén is ott volt smile, amivel jeleztem, hogy félig komolyan gondoltam.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Igazad is lenne... ha nem tetted volna hozza, hogy:

Leírtam, hogy idehaza hogy működik.
Ha már mindenképpen szeretnél a lottó nevű pénzpazarlásban részt venni, akkor azt neten is intézheted.
Mint ahogy a feltöltős villany egyenleged is minden szolgáltatónál online megteheted.
A cigi maradjon a te bajod. :rolleyes:

Megjegyzés:
Az előző kommentem végén is ott volt smile, amivel jeleztem, hogy félig komolyan gondoltam.
Ennyire ne legyél már korlátolt légyszíves! Pont nem arról van szó én vagy TE mit fogyasztasz mit nem.
Azt vázoltam Írországban a fenti dolgokat elérheted egy átlag costcutter vagy Spar pénztárnál. Ami meg tény, hogy ehhez Mari néninek akinek fingja nincs az internethez legalább 4hely.
De persze TE akkora császár vagy, hogy mrg kellett osztanod, hogy TE ezekről mit gondolsz, hogy intézed!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Ennyire ne legyél már korlátolt légyszíves! Pont nem arról van szó én vagy TE mit fogyasztasz mit nem.
Azt vázoltam Írországban a fenti dolgokat elérheted egy átlag costcutter vagy Spar pénztárnál. Ami meg tény, hogy ehhez Mari néninek akinek fingja nincs az internethez legalább 4hely.
De persze TE akkora császár vagy, hogy mrg kellett osztanod, hogy TE ezekről mit gondolsz, hogy intézed!
Éljen a dublini Mari néni, aki albérletben él, láncdohányos, imád lottózni és még digitális analfabéta is! :D
Peace!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Ennyire ne legyél már korlátolt légyszíves! Pont nem arról van szó én vagy TE mit fogyasztasz mit nem.
Azt vázoltam Írországban a fenti dolgokat elérheted egy átlag costcutter vagy Spar pénztárnál. Ami meg tény, hogy ehhez Mari néninek akinek fingja nincs az internethez legalább 4hely.
De persze TE akkora császár vagy, hogy mrg kellett osztanod, hogy TE ezekről mit gondolsz, hogy intézed!

Azért ha ma betévedsz egy postára 50 év alatt nem látni kb. senkit aki csekkel állna sorba, elintézi mobillal oszt kész (január 1-től be is tiltják a QR kód nélküli csekkeket).
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Azért ha ma betévedsz egy postára 50 év alatt nem látni kb. senkit aki csekkel állna sorba, elintézi mobillal oszt kész (január 1-től be is tiltják a QR kód nélküli csekkeket).
Világos. Bizonyára Írországban is egyre terjed az online intezése a dolgoknak. De pár éve még nagyon aktívan használták az emberek ezeket a pénztárnál is intézhető dolgokat. Én kint már 15 éve vettem fel cashback 20-50€ ami most kerül nálunk bevezetésre.

Amit konkrétan tudok itthon 85 éves nagyanyám postára viszi a csekket intézni, és havonta veszí a "buta"telefonjánhoz a feltöltést. Ha lottózna és cigizne Ez simán 4 hely is lehetne. És ne csináljunk már úgy csak azert mert nekünk természetes az online/telefonos vásárlás, hogy ne lenne még igény a hagyományos intézésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Világos. Bizonyára Írországban is egyre terjed az online intezése a dolgoknak. De pár éve még nagyon aktívan használták az emberek ezeket a pénztárnál is intézhető dolgokat. Én kint már 15 éve vettem fel cashback 20-50€ ami most kerül nálunk bevezetésre.

Amit konkrétan tudok itthon 85 éves nagyanyám postára viszi a csekket intézni, és havonta veszí a "buta"telefonjánhoz a feltöltést. Ha lottózna és cigizne Ez simán 4 hely is lehetne. És ne csináljunk már úgy csak azert mert nekünk természetes az online/telefonos vásárlás, hogy ne lenne még igény a hagyományos intézésre.

Van ilyen, de kikopóban. Olyanok is vannak akik mobilszolgáltatók üzleteiben növelik az általában amúgy is kínosan hosszú sort mert odajárnak befizetni az előfizetésüket...
 
  • Vicces
Reactions: BJani