A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 647
7 146
113
MED_0017746757.jpg
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 647
7 146
113
Nem akartam az ukrán topikba tenni, de lehet, hogy oda kéne:

Ukrajna is érintett a világ legnagyobb kripto-botrányában?​

 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Nem ugyanaz. A +50 mrd euró pluszbefizetéssel és/vagy közös hitellel járt volna, míg az ukrán csatlakozási tárgyalás megkezdése egy fillérbe sem kerül és semmilyen gazdasági hátrányt nem okoz.

Az előleget a 7 éves uniós költségvetésből most is megkapjuk. Itt az előleg lehivásában, mi vagyunk az élen.


Kibaszott bonyolult egyébként az egész, de nagyjából ez egy jó ábra.

a-2021-2027-es-unios-forrasok-merete-es-hozzaferhetoseguk-feltetelrendszere-627995.jpg





Összesen 32,4 mrd euró jár nekünk az Uniótól.
22 mrd a 7 éves költségvetés. Ebből az előlegeket minden blokkolás ellenére folyósítják. Amit bekopiztam korábbi hozzászólásomat az erről szól.
Ezenfelül van a Covid utáni helyreállítási alap., ami 3 fejezetben 5,8 mrd euró + 3,9 mrd euró ( ez hitel, de qrva alacsony 0,5-1,0 % kamatra) j0,7 mrd eurót jelent.


Mi történt a héten pénzügyi kérdésekben?

Varga a hét közepén kiszabidott a Covid csomagból ( fent jobbra a 3 tétel)2x10% előleget.
Februárban 175 mrd HUF és decemberben 175 mrd HUF akkor is jön, ha semmilyen feltételt nem teljesítünk.

Orbán még intézett 10,2 mrd eurót a 7 éves koltsegvetesből. A horizontális blokkolást feloldották, az igazságügyi reformot elfogadták.Ez sztem a fenti ábrán a 13 mrd eurós kohezios források nagy része. Kábé 3 évnyi Uniós támogatás szabadult fel. Eddig 500 millió eurónyi számlát küldtünk el. 60 napjuk van fizetni kb. február végéig. Ha megjön, sztem beindul a gyorsított számlázás és pályázatok.


Mi lehet a januári csúcson? Csak pénzügyi szempontból. Valószínű a maradék kb. 20 mrd eurónyi Uniós forrásunkat az ukrán támogatáshoz kötjük.

Szal Orbán ügyesen tárgyalt és 4.225 mrd HUF-t zsákolt.
Persze akkor leszünk egyenesben ha januar-februarban elkezdenek utalni. Most ennek jogi akadálya nincs, persze bármikor generálhatnak újat.
Csengett a kassza!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113

"Ez több, mint amire eredetileg számítottunk, mert az első hírek szerint úgy tűnt, hogy 10 plusz 10 százalékos részletekben fogja folyósítani az előleget a bizottság. Valami oknál fogva most év végén úgy döntöttek, hogy 20 százalékot folyósítanak. De ez csak az újjáépítési alap kedvezményes kamatozású hitel része, amelyet jobbára energetikai fejlesztésekre fog a kormány költeni, és aztán majd vissza kell fizetni" - mutatott rá Navracsics Tibor.

Mint mondta,

a helyreállítási alap támogatási részének, a körülbelül 2300 milliárd forintnyi összegnek (amit nem kell visszafizetni) a folyósítása várhatóan a jövő év első felében megindulhat.
A most beérkezett pénzre vonatkozóan minimális összegben már megindultak a tervezési folyamatok és ez valamennyi kiadást jelentett a költségvetésből, de ez valójában "friss pénznek" tekinthető, vagyis most lehet majd elkölteni.

"Az összegek másik része, amely a mostani ígéretek és tervek szerint jövő év január első felében érkezik, és amely már a kohéziós pénzekkel van összefüggésben - valamint amely a magyar várakozás szerint 400-450 millió euró körül lesz - az olyan összeg, amelyet a költségvetés már megelőlegezett különböző operatív programokra, pályázatokra" - fejtette ki a miniszter. Az akkor érkező pénz tehát a költségvetés megelőlegezett összegeinek pótlására lesz használható.

Továbbra is támaszt bizonyos elvárásokat az Európai Bizottság. A jogállamisági feltételességi eljárás még mindig zajlik, emlékeztetett Navracsics Tibor, kifejtve: itt a tanács döntése értelmében 3 operatív programot sújtja a teljes keretösszeg 55 százalékát érintő felfüggesztés:

IKOP (Integrált Közlekedésfejlesztési Operatív Program; jobbára közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési projektek)
KEHOP (Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program)
TTOP (Terület-és Településfejlesztési Operatív Program).
A többi operatív program elmondása szerint 100 százalékban elérhető, és abban bíznak, hogy a kormányzat kiírhat pályázatokat és zökkenőmentesen jönnek majd az uniós pénzek ezek támogatására.

Navracsics Tibor szerint a tárgyalások folyamatosak, a nehézségek inkább abból adódnak, hogy ahogyan közeledünk a 2024 júliusi uniós választásokhoz, az Európai Bizottság egyre óvatosabbá válik, hiszen az Európai Parlament részéről egyre növekvő politikai nyomásnak van alávetve.

"Az EP pedig nagyjából havonta, másfél havonta fogad el egy-egy olyan határozatot, amely megtiltja az EB-nek, hogy bármilyen pénzt juttasson Magyarországnak, tisztán politikai alapon. Ezek jobbára hatástalanok. De azzal kell számolnunk, hogy a következő időszakban nehezebben fogunk előre jutni a tárgyalásokkal. Mi azonban nyitottak vagyunk továbbra is a kompromisszumokra" - fejtette ki a területfejlesztési miniszter.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 647
7 146
113
Politikai kompromisszum, mert politikai zsarolás alatt vagyunk.
Nem értem.
A pénz jár nekünk.
Elismerték.
Nem tetszik a sapkánk miatt visszatartják. (ők akarnak zsarolni)
Kibírjuk, nem álltunk bele a földbe. Ergó ezzel nem tudnak zsarolni.
Én perelnék és nem szavaznék meg semmit. Minden fórumon lobogtatnám, hogy sokkal demokratikusabbak vagyunk.
Felhoznám a lengyel közszolgálati TV-t, Holland tüntetésbe lövést, stb.
Szerintem az EU többet veszít ezzel, mint mi.

Most szerintem Te fordítva gondolkozol:
Ahhoz hogy odaadják, ami jár, még mi tegyünk kompromisszumot.

Vagy tudsz olyan infót, amit a halandó nem vagy én nem nézek valamit félre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Nem értem.
A pénz jár nekünk.
Elismerték.
Nem tetszik a sapkánk miatt visszatartják. (ők akarnak zsarolni)
Kibírjuk, nem álltunk bele a földbe. Ergó ezzel nem tudnak zsarolni.
Én perelnék és nem szavaznék meg semmit. Minden fórumon lobogtatnám, hogy sokkal demokratikusabbak vagyunk.
Felhoznám a lengyel közszolgálati TV-t, Holland tüntetésbe lövést, stb.
Szerintem az EU többet veszít ezzel, mint mi.

Most szerintem Te fordítva gondolkozol:
Ahhoz hogy odaadják, ami jár, még mi tegyünk kompromisszumot.

Vagy tudsz olyan infót, amit a halandó nem vagy én nem nézek valamit félre.
A perelni az Európai Bíróságnál lehet, ami, ahogy a Bizottság, az európai intézményrendszer része többségében a nagy tagállamok által delegált birakkal és a politikai pártosságát már többször bizonyította. Így sok értelme nincs.

Most is volt politikai kompromisszum, bár mki tagadja, de amíg kisétált az ukrán szavazás alatt Orbán kávézni, megdobták 10mrd euróval és lásd eddig az utalásnál nem kekeckednek. Korábban utaltak és többet. Cserében hagytuk őket jóemberkedni Ukrajnával, hogy legyenek pozitív Guardian szalagcímek, de vétő a kezünkben maradt.

Most januárban folyt. kövi. Vagy lesz új Uniós költségvetés vagy azon kívül, a közös hitel mellőzésével kapja tovább Ukrajna az infúziót. Az idő őket sürgeti, mert a beteg könnyen legyengül, ha nem megy a nafta.

Igazából az egész Unió a politikai kompromisszumokról szól.
Tehát lehet őket a fentiekkel(lengyel/holland) szivatni szóban, de nem fogja őket meghatni. Amíg ilyen erőfölénnyel szemben játszunk, marad a húzd meg, ereszd meg.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 647
7 146
113
A perelni az Európai Bíróságnál lehet, ami, ahogy a Bizottság, az európai intézményrendszer része többségében a nagy tagállamok által delegált birakkal és a politikai pártosságát már többször bizonyította. Így sok értelme nincs.

Most is volt politikai kompromisszum, bár mki tagadja, de amíg kisétált az ukrán szavazás alatt Orbán kávézni, megdobták 10mrd euróval és lásd eddig az utalásnál nem kekeckednek. Korábban utaltak és többet. Cserében hagytuk őket jóemberkedni Ukrajnával, hogy legyenek pozitív Guardian szalagcímek, de vétő a kezünkben maradt.

Most januárban folyt. kövi. Vagy lesz új Uniós költségvetés vagy azon kívül, a közös hitel mellőzésével kapja tovább Ukrajna az infúziót. Az idő őket sürgeti, mert a beteg könnyen legyengül, ha nem megy a nafta.

Igazából az egész Unió a politikai kompromisszumokról szól.
Tehát lehet őket a fentiekkel(lengyel/holland) szivatni szóban, de nem fogja őket meghatni. Amíg ilyen erőfölénnyel szemben játszunk, marad a húzd meg, ereszd meg.
Te vagy Navra?
Ha igen, vagy van ráhatásod: nyomjon angol, német, francia nyelven felvilágosítást a Kormány vagy csináljanak egy alapítványt, NGO-t stb. az EU választás előtt és az nyomja.
Persze értem én, hogy ideígértek 10milliárd EUR-t, amiből megkaptunk 0,8-at, pedig 27-et kellett volna kapni. És cserébe jóemberkedhetnek. De nem vagyok nyugodt. (képzelje ide mindenki a Tango & Cash jelenetet, nem találtam meg youtube-on.)
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo and Pogány

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nem volt rossz:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Ha igen, vagy van ráhatásod: nyomjon angol, német, francia nyelven felvilágosítást a Kormány vagy csináljanak egy alapítványt, NGO-t stb. az EU választás előtt és az nyomja.
Persze értem én, hogy ideígértek 10milliárd EUR-t, amiből megkaptunk 0,8-at, pedig 27-et kellett volna kapni
A 27 mrd 7+X évre szól.
Még most is mkinek többségében a 2014-20-as költségvetési támogtasok utólagos elszámolásai jönnek.
A decemberi megállapodás alapján 0,4 mrd-nak kellett volna jönni januárban, helyette jött 0,8 mrd decemberben.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber