A pénz világa

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Ezt akár azzal a szörnyű dologgal is elérhetnék, ha a munkánkkal elegendő pénzt keresnénk! o_O
Szerintem inkább szavazz a kommunistakra. Amiről te beszélsz, az a marxizmus. De gondolom ez nem zavar.
Csak ehhez annyi kellene, hogy a saját hazánkban termelve és az államot alkotva ne tőlünk független pénzügyi rendszer alá legyünk rendelve, de hát ez biztos hülyeség lenne. Hoszen ez a legjobb rendszer amit eddig kitaláltak. Ez abból látszik, hogy nincs pénzünk lakást építeni-vásárolni a fizetésünkből, hiszen sokkal jobb, ha a bankoknak van pénz terméke, mint nekünk közvetítő eszközünk.
Mit jelent nálad a tőlünk függő pénzügyi rendszer?
És nem annak a problémáját nézed, hogy egy retkes fikció a pénzrendszer, a nagybetűs gazdaság ami tollvonással felcserélhető lenne bármilyen másik fikcióra ami a szabályait tarzalmazza, hanem tapsikolsz, hogy ebben a szarban x feltétellel x család akár még támogatást is kaphat a saját államától, ami közben a sokszorosát nyomja egy olyan projektbe, ami elérhetetlen a hazai lakosság javának.
Továbbra sem vagy tisztában a pénzrendszerrel. Tudod, hogy amikor a KP mellett kampányolsz, akkor ugyan úgy egy fiktív rendszert ajnározol?
Félreértés ne essék: nekem semmi bajom a KP-val.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Mondjuk pont az OTP van tele olyan régi számlatulajokkal, mint én, hogy megnyitották a prémium számlát a régi feltételekkel (35 éves korig legalább 250k nettó fizetést utalnak rá havonta, 35-45 között 350k, 45 fölött 500k) és emiatt semmit sem kell fizetniük a havi 1470ft alapdíjon felül.
Persze kb. 2 havonta bombáznak zseniális új számlalehetőségekkel, de ki az a h*lye aki erről átvált.
Én nem nagyon tudok olyan bankszámláról, ahol ne lenne költsége a KP felvételnek.
Az lehet, hogy az állami 150.000 Ft, vagy egyéb kedvezmények miatt a bank ezt kisebb összegben "átvállalja", de attól még a kondíciók között ott a költség.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 471
8 147
113
Mondjuk pont az OTP van tele olyan régi számlatulajokkal, mint én, hogy megnyitották a prémium számlát a régi feltételekkel (35 éves korig legalább 250k nettó fizetést utalnak rá havonta, 35-45 között 350k, 45 fölött 500k) és emiatt semmit sem kell fizetniük a havi 1470ft alapdíjon felül.
Persze kb. 2 havonta bombáznak zseniális új számlalehetőségekkel, de ki az a h*lye aki erről átvált.
Anno én a régi igazi kedvező OTP juniort nyitottam meg és amikor megszűnt mondtak a fasz csomagjaikat mondom koszonom nem inkább máshol nyitok egy újat és elkezdtünk alkudozni és sikerült egy majdnem OTP junior szintut kialkudni a szar opciók helyett. És mivel pénzügyőr vagyok minden költséget át vállalt a cég ami a számlával kapcsolatos így kurva jól jártam
Ebből csak azt akarom kihozni hogy ha ad egy szar opciót a bank nem kell beszarni alkudozni kell. Ilyenkor mindenkinek javaslom hogy legyen Horgas orra :rolleyes: :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 433
67 656
113
a CSOK egyik nagy "segítsége" amúgy az alacsonyabb ÁFA, meg a részleges illetékmentesség, ahol az állam lemond arról, hogy sokadszorra is megsápolja a pénzt amit nagy nehezen kerestél (vagy kölcsönkaptál)... Milyen nagylelkű!

Ugyeneközben hősünk valamiért a KP mint szabadságjogért ágál. Talán meg akarja úszni az adókat? Fizesse más ezeket az adományokat helyette? Rejtegetnivalója volna esetleg?
Igazán át lejetne állítani a gazdasagot arra, hogy ne azért éljünk, hogy tök jókat adózhassunk, miközben a ránk vonatkozó gazdasági rendszer már teljesen elszakadt tőlünk és semmi mást nem csinál csak sápol és a beszerzett sápból basztatva uraskodik és uralkodik és ha igénye úgy tartja, akkor lemond egy részről.

Ez vicc. Az állam a kétoldalú sápolással többet keres egy munkahelyből mint az adott helyet betöltő ember. Majd az adott ember a maradékból ami a kezébe jut, költ a munkára alkalmas életszínvonalához a lakhatására, ha ez egy bérelt lakás, mert nincs sajátja, akkor ez elviszi azt amit egy jó átlag bérből félre tudna tenni önnön gyarapodására. Plusz irreális közös költségek, rezsi, közlekedés díjai, ha ez tömegközlekedés és nem a városban hanem csak a közeli agglomerációban él és onnan jár be, két bérlet, legalább egy okostelefon az internet miatt, ami lehet nem kötelező, csak kell, hogy el tudjon intézni bármit, plusz a munka fajtája is kötelezővé teheti.

Minden amit eközben fizetett, tehát az összes, az állam a munkáján többet kereső lenyúlása után, az összes kötelező befizetnivalója is adóval terhelt, majd az ezután keletkezett maradványból minden további tevékenysége további forgalmi és/vagy jövedéki adókkal terhelt és mindeközben banki költségekkel és az online tér beetetése és belakása után kényelmi költségekkel és hasonló szemét faszságokkal terhelt és a végére minden lehetséges pénz kibaszott 80%-a amit kereshettél volna, járulékra és adóra és extra költségekre megy a hatalmas alapvető megélhetési kényszerek mellett. A maradék maradékának a 20%-át tekintheted a ténylegesen az általad valamire költhető pénznek, a vásárlóerődnek.

Ez fővárosi környezet jobb fizetéseivel és esetleg rosszabb kapcsolato tőkével vagy szociális képességekkel vagy kaputalizmusra való rossz hajlammal életen á kitartó életpályamodell. Amíg tudaz dolgozni, az állam és a lakásod tulajdonosa keres rajta, hogy van hol aludnod és dolgoznod, aztán jöhet a nejlonbódés nyugdíjaskor, hiszen ledolgoztad és adóztál rendesen.

Szóval ja, nem is az adózást kerülném el, miközben igényeim vannak a bolygón eltöltött életemmel kapcsolatvan, hanem ezt az egész szemét faszságot törölném el, ami puszta fogalmak összesége droid verőemberekkel megtámogatva.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én nem nagyon tudok olyan bankszámláról, ahol ne lenne költsége a KP felvételnek.
Az lehet, hogy az állami 150.000 Ft, vagy egyéb kedvezmények miatt a bank ezt kisebb összegben "átvállalja", de attól még a kondíciók között ott a költség.
Választható volt hogy havonta egyszer 250.000ft vagy akárhányszor, de alkalmanként maximum 100.000ft készpénzfelvétel ingyenes, én utóbbit kértem mert akkor veszek ki kp-t ha nagyon kell pl. fodrászhoz.
Átutalás ha jól emlékszem 500.000 ft-ig költségmentes.
Meg kártyadíjat se kell fizetni.
Nem véletlenül szüntette meg az OTP, mai szemmel túl jó ajánlat volt.
De akkoriban 250.000ft nettó még kifejezetten jó fizetésnek számított egy fiatalnál.

A befizetések megvámolása olyan szempontból mondjuk probléma, hogy rokonok kp-ban adják az ajándékot általában.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 433
67 656
113
Szerintem inkább szavazz a kommunistakra. Amiről te beszélsz, az a marxizmus. De gondolom ez nem zavar.
:D kissé beszűkült a fantáziád, de ez jellemző a korunkra. Csak a kapitalizmus, csak a marxizmus és észre sem veszed, hogy ugyanazok csapdájában vergődsz mindkettőben.
Mit jelent nálad a tőlünk függő pénzügyi rendszer?
Valami olyat, ami képtelen irreálisan elszakadni az adott területen élőktől, hogy azok helyett mások számítsanak gazdag, felvásárolni, meghatározni képes erővé ugyanott. Ez megszállás fehyverek nélkül, ugyanazon eredménnyel és a jelen rendszerbe integrált orazágok kormányai ennek a hódításnak teszik ki azokat, akiket kellett volna erre képessé tenniük. Akár pont egy gazdasagi rendszer fikcióját felépítve.
Továbbra sem vagy tisztában a pénzrendszerrel. Tudod, hogy amikor a KP mellett kampányolsz, akkor ugyan úgy egy fiktív rendszert ajnározol?
Félreértés ne essék: nekem semmi bajom a KP-val.
Ha ezek a machinációk lehetetlenné teszik, hogy munkával a megélhetésemet fenntartsam, a kp-t mint első mentőeszközt elvehetem a zsilliárdosoktól (is). A biteket nem.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Ezt nagyon rosszul tudod. Minden esetben biztosítani kell KP-s befizetési lehetőséget is az oviban, iskolában - amellett, hogy esetleg az átutalás kényelmesebb lehet.
Ez ugyan olyan, mint amikor nekem az ovónő azt mondta, hogy hát majd ő velem faszbúkon akarja tartani a a kapcsolatot. Aztán mondtam, hogy felejtse el. Legrosszabb esetben email.
De ilyenre nem kötelezhet.
A KP-s fizetési lehetőség továbbra is kötelező mindenhol!
Nos. A suliban átutalasos számlát küldenek ki, az oviban ki van írva cetlire a számlaszám hogy hova utaljunk. Természetesen mivel a HUF bankjegy hivatalos fizetőeszköz kis hazánkban, ezért mindkét helyen ki lehetne verni a raplit hogy bankjeggyel fizethessek, és a Klikk vonatkozó irodájába elballagva meg is tehetném valszeg (nem teszem, mert 100x kényelmesebb az utalás). Csupán arra akartam példát mondani hogy a kp-t nem minden esetben tudod egyszerűen felhasználni. (A bankszámla meg amúgy minden szervezetnél/ev-nél kötelező, így max a magánszemélyek közötti tranzakcióknál esik ki - már kocsmákban is tudsz kártyával fizetni pl, szóval erre sem kell bankó)

De engem nem zavar ha valaki csak kp-val tranzaktál, nekem kényelmetlen lenne.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 168
113
Szerinted miért lehet ez?
Szerinted miért kellett a CSOK Pluszt bejelenteni?
Majd gyere vissza az új CSOK adatokkal egy fél év múlva!
Mert az eredeti nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket!? És ez nem feltétlenül az elképzelés hibája, hanem mert annyiféle képpen próbálják lehúzni az állampolgárokról az utolsó bőrt is, hogy ezek után megszűnt a pénzügyi bizalom a kormánnyal szemben részünkről is, és az EU részéről is.
Orbánék ezt unortodox gazdaságpolitikának hívják, de ez már régen nem az, aminek indult! Bár lehet, hogy eredetileg sem az ország, hanem saját pozíciójuk előtérbe helyezése volt a cél!
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 433
67 656
113
Mert az eredeti nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket!? És ez nem feltétlenül az elképzelés hibája, hanem mert annyiféle képpen próbálják lehúzni az állampolgárokról az utolsó bőrt is, hogy ezek után megszűnt a pénzügyi bizalom a kormánnyal szemben részünkről is, és az EU részéről is.
Orbánék ezt unortodox gazdaságpolitikának hívják, de ez már régen nem az, aminek indult! Bár lehet, hogy eredetileg sem az ország, hanem saját pozíciójuk előtérbe helyezése volt a cél!
A csok ebben a rendszerben egy jó kísérlet is lehetett volna. Nem ez a valós probléma, hanem pont az azzal a gazdasági fikcióval egybekötött uralmi rendszerbeli szabályok és működési, működtetési kötelezettségek, amiben az eu és az usa is be van integrálva.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Mindenki, de TÉNYLEG MINDENKI hülye, de te bezzeg helikopter vagy! :oops:
Eddig (tavaly nyári adat) 226.000 család vette igénybe a CSOK-ot.
Annyi eszed nincs, hogy rájöjj, hogy akkor is megéri a CSOK-ot választani, ha csak bekamuzod a kölyköket, mivel a csok összege önerőnek minősül. Azaz emeli a hitelképességet. Hallottál már olyat, aki amiatt óbégatott, mert "szemét módon" vissza kellett fizetni a támogatási összeget, mert nem hozta össze a gyerekeket? Ebben az esetben egy olyan személyi hitelnek minősül, amelyiknek halasztott a visszafizetése. Ki kell rá fizetni a kamatokat, de ennyi. Ráadásul sokkal kedvezőbb mértékben, mint egy személyi hitel esetén.
Tehát, ha fiatal házas ember vagy és nem igényelted/igényled a CSOK-ot, akkor egy lúzer vagy.
Emlékeim szerint talán még Molni is bevállalta, akinél nagyobb "minden szaristát" nagyon nehéz találni.
Süt a kommentedből, hogy új "királya" van a Fórumnak. :cool:
Tudod a csok eléggé "személyre" van szabva. Aki felveszi annak valamennyire jó. Aki meg nem, az szopik a csok által generált árfelhajtó hatás miatt. Egyet előre kettőt hátra.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 433
67 656
113
Ezt nagyon rosszul tudod. Minden esetben biztosítani kell KP-s befizetési lehetőséget is az oviban, iskolában - amellett, hogy esetleg az átutalás kényelmesebb lehet.
Ez ugyan olyan, mint amikor nekem az ovónő azt mondta, hogy hát majd ő velem faszbúkon akarja tartani a a kapcsolatot. Aztán mondtam, hogy felejtse el. Legrosszabb esetben email.
De ilyenre nem kötelezhet.
A KP-s fizetési lehetőség továbbra is kötelező mindenhol!
Menj be a 4-6-os kocsmába, ott a khm, kapitalista már elkezdte a csak bankkártyát. Nekem csak pisálnom kellett nagyon, így ott próbáltam ezen enyhíteni, de mivel csak kp volt nálam, bizony ezt a szükségletet sem elégíthettem ki. És ugye inkább kerestem gyorsan más opciót, mint hogy nekiálljak a szabályokon vitatkozni. Te is ezt tetted volna. Mindenki ezt tette volna. A feljelentést meghagytam másnak, nem járok oda, de számontartom.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 842
113
Részben igazad van részben meg is is..... Sajnos idehaza is elszáltak az árak mint a lakáspiacon mint az albérlet piacon ami kurvara nem jó..... ugyanis idővel egy lufit fog generálni.... sajnos még az idén további áremelések várhatóak még attól függetlenül is hogy egyes helyeken már csökkenie kellene mert egyéb tényezők miatt indokolt lenne....
Megj nem Maxi Dubajra meg lenyulható pr beruházasokra lenne szükség hanem normális építőipari beruházásokra... ha ezek megvannak utána ráérünk Dubajozni.....
Egyébként megjegyzem ha már ipar.... Tavasszal igen gyászos adatok lesznek a gazdaságban eu szinten ha nem rendezik le sűrgősen a husszi kérdést.... ránknézve várhatóan igen kedvezőtlen hatással lesz.
Mindenhol elszálltak az ingatlanárak, nálunk is. Amivel lehetne rajta segíteni az a lakásépítés és annak támogatása. Persze hosszú távon, mert rövid távon hanem csak az ingatlanárakat verede fel mégjobban vele. Pl ha az állam azt mondaná, hogy 25 év alatt új lakás vásárlásakor kapsz 50,000 euro állami támogatást, akkor mindenkinek aki 25 évnél fiatalabb megnőne a lakásvásárlási kerete 50,000 euroval, a kereslet így mozdulna, a kínálat utána menne és a lakások megdrágulnának ennyivel. De ha van egy hosszú távú előre tervezhető állami stratégiád, amivel pénzhez jut a lakosság ha új ingatlant akar vásárolni, akkor nem csak az ingatlantulajdonosok mozdulnak meg a kínálati oldalon hanem azok a befektetők is, akik fel tudnak húzni százával vagy ezrével új lakásokat, így a kínálat is meg fog növekedni és nem nőnek meg az árak, legalábbis közel sem annyival.
Ennek a MAxi Dubajnak nem tudom a részleteit, DE minden országban húzó ágazat az építőipar, ezért jó ha van megrendelésük, mindent visznek maguk után. És ha megépűl X lakás, annyival többet lehet majd kivenni vagy megvenni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Tudod a csok eléggé "személyre" van szabva. Aki felveszi annak valamennyire jó. Aki meg nem, az szopik a csok által generált árfelhajtó hatás miatt. Egyet előre kettőt hátra.
Talán a megoldás az, hogy az állampolgár induljon arra, amire az állam rá akarja vezetni!
Tényleg nagyon sírok (az Állam is gondolom) az olyan karrieristák miatt, akiknek derogál pelenkát cserélni, meg utálnák tönkretenni a fitnessz terembe drága pénzen, és kemény melóval összehozott alakjukat.
De különösen az elköteleződéstől megrémülő, mamahotelben dekkoló, esetleg gyerek helyett ölebező tömegekért fáj a szívem, hogy nem képesek egyről a kettőre jutni.
Tessék szépen kihúzni a hüvelykujjat a seggükből, és nekiállni gyereket csinálni. Senki nem mondta, hogy a CSOK ingyenebéd, de lehet hogy az ingatlan drágulás is inkább arra mutat, hogy aki boldogulni akar, az vegye igénybe a CSOKot.
Az eszedbe sem jutott, hogy a személyre szabás talán nem véletlen?
Mert a yorkshire terrier ha kockát szarik sem fogja tudni kifizetni az én nyugdíjamat.
A negyed milliós személyre szabáson meg külön röhögök.
Szerintem egy ilyen számot inkább nevezzünk konfekciónak, OK?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a baj az ingatlanpiacunk is nyitott.
Ha olcsó az ingatlan lefölözi a külföldi tőke és kiadja albérletbe/airbnb.
Egyúttal felveri az árakat.
Így nem látok jobb megoldást, mint a mostani ahol hagyják a piacot a magas árakkal és lakosságot támogatják.
De a lakosság is megéri a pénzét kb. a legelső poszt amit láttam idén, hogy hogyan lehetne összehozni a falusi csokot és a csok pluszt is, a falusi csak arra kellene, hogy vegyen egy romos házat és 5 év alatt "rendbe rakja" majd eladja, míg laknak a városiban.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Talán a megoldás az, hogy az állampolgár induljon arra, amire az állam rá akarja vezetni!
Tényleg nagyon sírok (az Állam is gondolom) az olyan karrieristák miatt, akiknek derogál pelenkát cserélni, meg utálnák tönkretenni a fitnessz terembe drága pénzen, és kemény melóval összehozott alakjukat.
De különösen az elköteleződéstől megrémülő, mamahotelben dekkoló, esetleg gyerek helyett ölebező tömegekért fáj a szívem, hogy nem képesek egyről a kettőre jutni.
Tessék szépen kihúzni a hüvelykujjat a seggükből, és nekiállni gyereket csinálni. Senki nem mondta, hogy a CSOK ingyenebéd, de lehet hogy az ingatlan drágulás is inkább arra mutat, hogy aki boldogulni akar, az vegye igénybe a CSOKot.
Az eszedbe sem jutott, hogy a személyre szabás talán nem véletlen?
Mert a yorkshire terrier ha kockát szarik sem fogja tudni kifizetni az én nyugdíjamat.
A negyed milliós személyre szabáson meg külön röhögök.
Szerintem egy ilyen számot inkább nevezzünk konfekciónak, OK?
Ha te egy ilyen államista szolgalelkű valaki vagy, hát lelked rajta. Az állam takarodjon ki az életemből, majd én eldöntöm mit fogok csinálni.