Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Így van, ugyanis ezekkel IS rendelkeznie kellene egy jól működtethető és üzemeltethető repülőgép-hordozónak. Egyébként nekem semmi bajom a Kuznyecovval és légiflottájával mert nem tudom pontosan milyen problémák vannak rajta, csak a legnagyobbak derülnek ki mint pl. a kötélszakadás utáni káosz miatt elveszített gép. Viszont azok szenvednek vele az ismert hiányosságai miatt akik rajta szolgálnak.


Miért kéne egy STOBAR hordozóra katapult?Az nem a hajó baja,hogy tapasztalatlan a legénység hanem a legénységé!!!Már megint olyan dolgokat keversz ide ami nem ide való.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Gurulok a röhögsétől...

A jenki CVN olyan csapásmérő képességel rendelkezik a repülőgépei által, amiről a Kuznyecov csak álmodik. Jó reggelt, egy repülőgép hordozó csapásmérő kapacitását a repülőgépei adják. A Kuznyecov legnagyobb hibája, hogy minde szarral telibaszták, aminek semmi keresnivalója nincs a rephordozón és egy olyan gépet tettek rá, ami alkalmatlan csapásmérésre lényegében, még full AA konfiggal sem tud felszállni. A 2x500 kg nem irányított bomba kapacitás egy vicc. A II. Vh-ben ennyivel szálltak fel a jenki gépek...
Én ezeket "csonthülye vagy" beszélgetéseket nem fogok támogatni. Talán el kell olvasnod ez előzményeket.... Kuznyecov vs Halálcsillag összehasonlításokhoz további jó kedvet és röhögést kívánok!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Én nem. Az amerikai iskolát követném. Egy hordozó elsődleges feladata az általa szállított gépek üzemeltetése, minden más ez alá van rendelve. Ami nem ezt a célt szolgálja, az vagy egy kényszerű kompromisszum eredménye vagy ballaszt. Egy amerikai hordozó csak a legszükségesebb védelemmel rendelkezik, mivel a védelmét az általa szállított gépek adják és a kísérete.
Ha modernizálnom kéne a Kuznyecovot akkor lehet egy új multifunkci rakétás rombolóosztály hadrendbeállításával kezdeném.
Pont ezt írtam neked csak másképp... egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Mackensen

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
A Kuznyecov egy fejlődési lépcsőfok volt, Kijev-Kiznyecov-Uljanovszk. Az Uljanovszk már nukleáris meghajtású lett volna, a szögfedélzeten katapultokkal. A de nagy szar a Kuznya elméletben ezt is számításba kellene venni. Ettől függetlenül az tényleg tény, hogy a hajónak már rég a teljes körű átépítésén-felújításán kellene lennie.
 
M

molnibalage

Guest
Én ezeket "csonthülye vagy" beszélgetéseket nem fogok támogatni. Talán el kell olvasnod ez előzményeket.... Kuznyecov vs Halálcsillag összehasonlításokhoz további jó kedvet és röhögést kívánok!
Már elnézést, de nem én kezdtem a "csonthülye" beszólásokat... A Kuznyecov csapásmérő kapacitása sehol nincs egy jenki hordozóéhoz képest... A csapásmérés nem csak ASM-ből áll...
 
M

molnibalage

Guest
Csak ami hordozó van a világon vagy mi?
  1. A repülőgép hordozó feladata a repülőgép hordozás. Az, hogy az oroszok kitaláltak állatságot és végre is hajtották, az nem az én hibám...
  2. Egyetlen másik rephordózn a világon soha nem volt más támadófegyverzet, mint a gépe. Angol, francia, jenki hordozó, egyre megy.
  3. A légvédelmük is CIWS vagy kis hatótávolságú végszükséges esetére. A hordozónak okkal van kísérete...
  4. Ezen felül az VD állítása önmagában is hülyeség volt...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Miért kéne egy STOBAR hordozóra katapult?Az nem a hajó baja,hogy tapasztalatlan a legénység hanem a legénységé!!!Már megint olyan dolgokat keversz ide ami nem ide való.
Talán pont azért, hogy ne STOBAR legyen. Ha van katapult, akkor a Szu-33-ak telitankolva, sokkal komolyabb fegyverzettel is fel tudtak volna szállni róla. Ez 1,5-2-szer nagyobb hatótávolságú csapásmérést vagy légvédelmi tevékenységet tenne lehetővé, mint a Granit rakétákkal vagy a hajó-légvédelemmel, és azért a Szuhoj fegyverzetében van néhány "nagykalapács" hajó elleni rakéta is, nemcsak a Granit van a világon.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Már elnézést, de nem én kezdtem a "csonthülye" beszólásokat... A Kuznyecov csapásmérő kapacitása sehol nincs egy jenki hordozóéhoz képest... A csapásmérés nem csak ASM-ből áll...
Kuznyecov orosz definíció szerint először is egy cirkáló... Vagy tévedek? Felőlem lehet bármivel összehasonlítani....végtelen lesz a lista - mi nincs-van rajta.... Van értelme? Csapásmérő képesség alatt természetesen hajó-hajó elleni szituációra írtam...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
  1. A repülőgép hordozó feladata a repülőgép hordozás. Az, hogy az oroszok kitaláltak állatságot és végre is hajtották, az nem az én hibám...
  2. Egyetlen másik rephordózn a világon soha nem volt más támadófegyverzet, mint a gépe. Angol, francia, jenki hordozó, egyre megy.
  3. A légvédelmük is CIWS vagy kis hatótávolságú végszükséges esetére. A hordozónak okkal van kísérete...
  4. Ezen felül az VD állítása önmagában is hülyeség volt...
Szóval csak amerikai hordozó van a világon?

Talán pont azért, hogy ne STOBAR legyen. Ha van katapult, akkor a Szu-33-ak telitankolva, sokkal komolyabb fegyverzettel is fel tudtak volna szállni róla. Ez 1,5-2-szer nagyobb hatótávolságú csapásmérést vagy légvédelmi tevékenységet tenne lehetővé, mint a Granit rakétákkal vagy a hajó-légvédelemmel, és azért a Szuhoj fegyverzetében van néhány "nagykalapács" hajó elleni rakéta is, nemcsak a Granit van a világon.

De ez egy STOBAR hordozó!!!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A Kuznyecov egy fejlődési lépcsőfok volt, Kijev-Kiznyecov-Uljanovszk. Az Uljanovszk már nukleáris meghajtású lett volna, a szögfedélzeten katapultokkal. A de nagy szar a Kuznya elméletben ezt is számításba kellene venni. Ettől függetlenül az tényleg tény, hogy a hajónak már rég a teljes körű átépítésén-felújításán kellene lennie.
Átépíteni betonvasnak.
 
M

molnibalage

Guest
Kuznyecov orosz definíció szerint először is egy cirkáló... Vagy tévedek? Felőlem lehet bármivel összehasonlítani....végtelen lesz a lista - mi nincs-van rajta.... Van értelme? Csapásmérő képesség alatt természetesen hajó-hajó elleni szituációra írtam...
Még abban sem éri el a CVN-t. Lehet, hogy a Gránit nagy, csak a baj az, hogy a tűzerő az nem csak nagyságból áll. A 20 db ASM az lótúró mennyiség volt régen is. Hiába könnyű célpont az AGM-84, ha tucatszám lehet eregetni őket horizont alatt.
Az, hogy neked a csapásmérés = ASM az a te szűklátókörűséged és még csak nem is igaz.
 
M

molnibalage

Guest
Szóval csak amerikai hordozó van a világon?
Dudi, rádjött az öt perc? A világos elég sok CV épült már. Az oroszoknak egy STOBAR és az is elbaszott. Tehát kurvára vicc, hogy te az orosz vas alapján akarsz valamiféle mércét felállítani. A farok csóválja a kutyát...? Eszemfaszom megáll...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Már elnézést, de nem én kezdtem a "csonthülye" beszólásokat... A Kuznyecov csapásmérő kapacitása sehol nincs egy jenki hordozóéhoz képest... A csapásmérés nem csak ASM-ből áll...
Elnézést kérek, és tényleg bem beszólásnak írom.

Már megint kiragadtál egy szeletet az életből és ezen nyámmogsz.

vajkremes_torta.jpg


Az összképet kell nézni. Bár ez a szelet tartalmaz némi keserűsót.

Még 1* elnézést kérek.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Ha a 20 Granit adja csapásmérő erőt akkor kár erőlködni egy "repülőgép-hordozó cirkálóval", mert ahhoz kurva drága.
Pont az orosz kaszpi flotta korvetjei mutatták meg hogy alig 1000t-ás hajók és képesek rakétafegyverzettel/robotrepülőkkel komoly csapást mérni nagy távolságból, egy olyan korvett gyanítom töredékébe kerül a Kuznyecovnak (65 ezer t), mind a beszerzési, mind pedig a fenntartási költségeket tekintve - elég csak a személyzet létszámát összehasonlítani.

Értelmes repülőcsoport kéne rá, ez folyamatban is van, de még legalább 2-3 év mire lesz értékelhető mennyiségű MiG-29KR kiképzett pilótákkal.
Addig a hajó meg maradhatott volna a dokkban, simán felújították volna, mire a 29-esek rendelkezésre állnak.
Úgy küldték Szíriába, hogy a rendszer egyik eleme (hajó/repülő/személyzet) sincs kész, ez a baj.
Gyanítom presztízs okokból erőltették a bevetést, meg akarták mutatni a világnak, hogy ők is képesek arra amire Amerika.
Az egész szír kaland engem egy fapados Desert Stormra emlékeztet, csak most nem a CNN-en megy élőben a hadiipari reklám, hanem az RTV-n.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
  1. A repülőgép hordozó feladata a repülőgép hordozás. Az, hogy az oroszok kitaláltak állatságot és végre is hajtották, az nem az én hibám...
  2. Egyetlen másik rephordózón a világon soha nem volt más támadófegyverzet, mint a gépe. Angol, francia, jenki hordozó, egyre megy.
Ez így ferdítés. A repülőgép hordozók egy részére a hőskorban amerikai és brit hordozókon egyaránt nagy 120mm-es ágyúk is kerültek. Igaz akkor mindössze 2-3 romboló kísérte azokat.
Lásd pld a Lexington osztályt.

https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Lexington_(CV-2)
A Saratoga 203mm-es lövegekkel is rendelkezett -

https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Saratoga_(CV-3)


1942-ben még az Enterprise is fasza 125mm-es lövegekkel is rendelkezett.

https://en.wikipedia.org/wiki/5"/38_caliber_gun

Aztán változott a filozófia és és csak kisebb méretű gyorstüzelő ágyuk kerültek a hordozókra, + sok géppuska, amelyek egy részét szinte csak a támadás elött szereltek fel mindenféle korlátra.

A brit Ark Royal is 110mm-es lövegekkel rendelkezett, amely a repülőgépek lelövésén túl csakorlatilag egy romboló főfegyverzetének felelt meg, sőt néhány könnyűcirkálóének.

Az Indefatigable 120mm-es lövegei szintén vizfelszini hajók elleni is több mint alkalmasak voltak,kivéve csatahajók..

https://en.wikipedia.org/wiki/QF_4.5-inch_Mk_I_–_V_naval_gun

Még a Eagle is rendelkezett ilyen lövegekkel.
https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Eagle_(R05)

A francia Clemenceau és Foch is 100mm-es lövegekkel is rendelkezett.
https://en.wikipedia.org/wiki/Clemenceau-class_aircraft_carrier


Az orosz hordozó a viszonylag kisszámú kísérőhajó (eleve kevés romboló és cirkáló volt az amcsikéhoz képest) és az eltérő feladatkör miatt kapott csapásmérő fegyverzetet.

Fentiek ellenére szerencsétlen megoldás, mivel a hordozó tényleg arra való, hogy repülőeszközt hordozzon, de attól még a felszini, és viz alatti csapásmérő képességet sem hanyagolták el sehol a világon. Más kérdés, hogy a hordozókat amerikai oldalon annyi romboló és cirlkáló sőt tengo kísérte, hogy a 60-70 ev évektől - tehát a lérak korszak után, nem tartották szükségesnek az USN-nél csak a rövid hatótávolságú és pontvédelmi fegyvereket (majd később a lézerfegyvert is)

A többi ország hordozóit viszont 2-3 kísérőhajó védi, tehát ott közepes hatótávolságú lérakot és általában felszerelnek, a nagyobb hatótávolságú vizfelszin - vizfelszin rakéta viszont csak az orosz hordozok sajátja..