Admiral Kuznyecov / Kuznetsov / Project 11435 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Korábban ha jól emlékszem volt róla szó (kb-1-2 éve) hogy nagy civil hajókat építenek és tesznek alkalmassá helikopterek ,rakéták,repülők hordozására az oroszok.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Megakadt a lemez ? :) mert ismétlitek magatokat.
Mindezt màr itt àtràgtuk elejétől a végéig.
Szerintem a Kuznya kazànjainak àllapotàn nincs mit szépiteni ( feltéve, hogy igaziak a képek). Eszköz és felszerelés lehet régi, de soha sem elhanyagolt, koszos, rosszul karbantartott.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Majdnem lett 2 helikopter hordozoja az oroszoknak. Nem rep.hordozot akartak azok mar 10 eve sem. Ez latszik a Kuznyan is, Ha esetleg megis messze foldon, pl. Kubaban :) lett volna dolguk, akkor odaig el tudna vinni a repuloket a Kuznyecov es aztan uzemelhetnenek szarazfoldrol.
Szamomra erdekes a tema, mert soha nem gondoltam meg bele, hogy ekkora kulonbsegek lehetnek a rep.hordozok kozott. Ha az oroszok epitenek is ilyeneket a jovoben, gondolom az is nagyon mas lesz mint az amerikai vagy pl. a francia hordozok.

Egyébként persze visszavonom majd minden bírálatom és az összes lelkes Kuznya-fant látványosan megkövetem, amennyiben a Szu-33-asok csak azért települtek a szárazföldre, hogy helyet csináljanak a napokban beérkező két tucat frissen gyártott MiG-29KR-nak, és beindul igazából a buli. :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ez a bevetés (ha nevezhetjük annak) sok problémára rávilágít, és nem csak az oroszok profitálnak majd belőle, hanem a "kaszinó hajó" tulajdonos Kína is. Szerintem jegyzetelnek is rendesen a kis fickók. :)
A tanulság elég egyértelmű: A Su-33/J-15 túl nagy ide. Jobb (a feladatkörre alkalmasabb) gép kell vagy katapult. Az oroszoknak a Mig-29 lehet az, a kínaiaknak nem tudom, hogy a J-10-nek van-e/ lesz-e hajófedélzeti változata, de ha még nincs, akkor szerintem már lázasan dolgoznak rajta Chenék.:rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
Helik Jl 9 lessz a liaoning on és j 15. A j 15 az eddigi képek alapján légvédelmi szerepkört lát majd el. A fegyverzet 2 pl 12 és 2 pl 9 vagy 4 pl 9 vagy 4 pl 12.
Bombateherrol is voltak képek de azok csak a tesztelés idoszakabol hajok ellen ha szukseges a c802 integralva van. Ha azt vesszük hogy a33 asnal fiatalabb a gép mégha az tervei alapján is készült de biztos hogy hasznaltak konnyebb anyagokat a sarkanyhoz konnyebb stamitogepeket es rendszereket konnyebb hatekonyabb kabelezest bizonyos források szerint mintegy 3000+ kg al konnyebb ez ha igaz és miért ne lehetne hisz a repipar fejlődésével ennyi kihizhato rengeteg plussz üzemanyagot jelent vagy fegyverzetet esetleg mindkettobol már jelentős +mennyiségnek nevezhetot a 33 as hoz képest. a jl9 közel légi harc rakétákkal fegyverezheto és valószínűleg irányított levegő föld könnyebb iranyitott rakétákkal és iranyitott bombakkal...
De itt jön a de
A liaoning és épülő testverhajoja nem kekvizi egység hanem zöld.
A kínai tenger a celteruletuk. Bőven a honi vadász és awacs gépei hatosugaraba. Ezért a jzy1 awacs ból vagy nem ból fejlesztett awacs gép de túl valószínű hogy hordozva lessz.
A két hordozó feladata a tanulás mint a hordozó személyzet mint a tervezők számára. Az elkövetkezendő nagyobb katapultos hordozokon simán eluzemel majd a j15 csurig töltve megpakolva...ahogy a hordozó fedélzeti awacs is...
Tehát a 2 siugros kínai hajó csak mint kiképző hajok (tanuló a mérnököknek) és asw szerepkörben szerepel majd a kínai tenger védelmébe. Nem módom egy háború esetén biztos kihasznalnak a taktikai stratégiai mozgasi szabadságot de ez jelen pillanatban másodlagos... amire kell nekik bőven meg fog felelni.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Az a lényeg hogy gyűlik a tapasztalat egy hordozó üzemeltetéséről.
Csak attól félek ha tovább gyűlik, nem lesz mit hazavinni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Amúgy nem tudom,hogy feltűnt-e valakinek de a hajóval magával még nem volt égbekiáltó gond pedig mindenki azt szapulja nem a repülőket.

Teljesen igazad van. Az, hogy egy vontatò is része a flotillànak, nem is olyan meglepö, ha arra gondolunk, hogy az oroszoknak nincs vilàgszerte tengeri bàzisuk vagy szövetségeseik, akiknél kiköthetne müszaki problémàk esetén, amit ugyebàr nem lehet soha kizàrni, meg ha egy egység nem is olyan öreg, mint a Kuznya pl Zumwalt :)
Nagyobb gond esetén ( kazàn, turbina, meghajtàsi lànc, hajòcsavar, kormàny...) bizony a Kuznyàt csak Murmanskban lehet javitani.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amúgy nem tudom,hogy feltűnt-e valakinek de a hajóval magával még nem volt égbekiáltó gond pedig mindenki azt szapulja nem a repülőket.
Da-da, mi nincs az nem is tud elromlani, tönkremenni, de viszont nagyon tud hiányozni. Pl. a katapultok, amik sokat tudnának segíteni hogy komolyabb terheléssel is fel tudjanak szállni a gépek.Aztán még mintha sose hallottam volna a Kuznyán üzemelő AWACS-gépről, pedig az is nagy előny tud lenni ha van. Igaz. így az se tud lerobbanni...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Da-da, mi nincs az nem is tud elromlani, tönkremenni, de viszont nagyon tud hiányozni. Pl. a katapultok, amik sokat tudnának segíteni hogy komolyabb terheléssel is fel tudjanak szállni a gépek.Aztán még mintha sose hallottam volna a Kuznyán üzemelő AWACS-gépről, pedig az is nagy előny tud lenni ha van. Igaz. így az se tud lerobbanni...

Ez a hozzászólás már tényleg mindennek az alja amit itt eddig olvastam(pedig láttam már pár kommentet)!!!Nem tudsz belekötni az egyébként jól működő hajóba (nyilván voltak hibák de ahhoz képest,hogy sokan azt vizionálták,hogy menet közben süllyed el...)erre fogod magad és olyan dolgokat kérsz rajta számon amivel nem is rendelkezik és soha ne is rendelkezett+ ideveszed,hogy milyen repülő nincs rajta.

Szánalom!!!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Mellesleg ócskavas Kuznyecov olyan csapásmérő képességgel rendelkezik, amiről a legmodernebb amerikai anyahajó még se álmodna.... 12 db Granit, 2 db mélységi bomba indító, 120 db egyszerre.....apró légvédelmi, AK-630 gépekről nem is beszélve.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez a hozzászólás már tényleg mindennek az alja amit itt eddig olvastam(pedig láttam már pár kommentet)!!!Nem tudsz belekötni az egyébként jól működő hajóba (nyilván voltak hibák de ahhoz képest,hogy sokan azt vizionálták,hogy menet közben süllyed el...)erre fogod magad és olyan dolgokat kérsz rajta számon amivel nem is rendelkezik és soha ne is rendelkezett+ ideveszed,hogy milyen repülő nincs rajta.

Szánalom!!!
Így van, ugyanis ezekkel IS rendelkeznie kellene egy jól működtethető és üzemeltethető repülőgép-hordozónak. Egyébként nekem semmi bajom a Kuznyecovval és légiflottájával mert nem tudom pontosan milyen problémák vannak rajta, csak a legnagyobbak derülnek ki mint pl. a kötélszakadás utáni káosz miatt elveszített gép. Viszont azok szenvednek vele az ismert hiányosságai miatt akik rajta szolgálnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mellesleg ócskavas Kuznyecov olyan csapásmérő képességgel rendelkezik, amiről a legmodernebb amerikai anyahajó még se álmodna.... 12 db Granit, 2 db mélységi bomba indító, 120 db egyszerre.....apró légvédelmi, AK-630 gépekről nem is beszélve.....

Háááttt.... mondjuk inkább csak annyit, hogy eltéső filozófia mellett fejlesztettek a szovjetek és az amerikaiak. Náluk soha nem volt cél, hogy a saját minimális védelmén kívül egyébb fegyverrel is felszereljenek egy hordozót. A fő csapásmérő erőt az általa szállított gépek adják.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Háááttt.... mondjuk inkább csak annyit, hogy eltéső filozófia mellett fejlesztettek a szovjetek és az amerikaiak. Náluk soha nem volt cél, hogy a saját minimális védelmén kívül egyébb fegyverrel is felszereljenek egy hordozót. A fő csapásmérő erőt az általa szállított gépek adják.
Mack, én ezt tudom. Csak jelezni akartam, hogy hülyeség lenne mondani, hogy katapult nincs vagy AWACS..... De ezzel szemben más van, mert más volt a szándék, ahogy te is írtál.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Én esetleges következő évben kezdődő modernizációja során, telepakolnám kalibr cuccokkal - ezzel legyen főcsapásmérő képesség.... a repülők akkor inkább légvédelmi képesség része maradjanak. Egyébként is....ha pontosan fordítjuk az orosz nevét: авианесущий крейсер - repülőgép-hordozó cirkáló.
 
M

molnibalage

Guest
Mellesleg ócskavas Kuznyecov olyan csapásmérő képességgel rendelkezik, amiről a legmodernebb amerikai anyahajó még se álmodna.... 12 db Granit, 2 db mélységi bomba indító, 120 db egyszerre.....apró légvédelmi, AK-630 gépekről nem is beszélve.....
Gurulok a röhögsétől...

A jenki CVN olyan csapásmérő képességel rendelkezik a repülőgépei által, amiről a Kuznyecov csak álmodik. Jó reggelt, egy repülőgép hordozó csapásmérő kapacitását a repülőgépei adják. A Kuznyecov legnagyobb hibája, hogy minde szarral telibaszták, aminek semmi keresnivalója nincs a rephordozón és egy olyan gépet tettek rá, ami alkalmatlan csapásmérésre lényegében, még full AA konfiggal sem tud felszállni. A 2x500 kg nem irányított bomba kapacitás egy vicc. A II. Vh-ben ennyivel szálltak fel a jenki gépek...
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Roni

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én esetleges következő évben kezdődő modernizációja során, telepakolnám kalibr cuccokkal - ezzel legyen főcsapásmérő képesség.... a repülők akkor inkább légvédelmi képesség része maradjanak. Egyébként is....ha pontosan fordítjuk az orosz nevét: авианесущий крейсер - repülőgép-hordozó cirkáló.

Én nem. Az amerikai iskolát követném. Egy hordozó elsődleges feladata az általa szállított gépek üzemeltetése, minden más ez alá van rendelve. Ami nem ezt a célt szolgálja, az vagy egy kényszerű kompromisszum eredménye vagy ballaszt. Egy amerikai hordozó csak a legszükségesebb védelemmel rendelkezik, mivel a védelmét az általa szállított gépek adják és a kísérete.
Ha modernizálnom kéne a Kuznyecovot akkor lehet egy új multifunkci rakétás rombolóosztály hadrendbeállításával kezdeném.