1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aero L-159 Alca

Diskurzus a(z) 'Kiképző repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. senki

senki Active Member

Köszi megkaptam, válaszoltam is rá.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Úristen, ha T kommentje igaz az elképzelésről, akkor én picit félek. Csak nem az jött le a sok hülye politikusnak, hogy az NFTC baja az, hogy kizúgnak egyesek és akkor megoldjuk mi okosba? Édes istenem, csak nehogy ez legyen...

Nem mindenki alkalmas mindenre. Én hobbiból röpizek a 173 centimmel, de ezzel a magassággal és alapvető fizikai adottságaimmal soha nem lehetnék profi...

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ilyenekbe nem szólnak bele. Ezért lett most katona a miniszter, az átalakításokban is szabad kezet kapott ha igaz amit hallottam.

4. borisz

borisz Well-Known Member

Van kb 25 pilóta.

Nana. Én ziher, hogy nem engedném hogy a szállító pilóták egytípusosak legyenek. És őket is, ha lehet, a vadászok közül válogatnám, aki oda már nem jó, de A-ból B-be még eltalál. Már úgyis rendszerben van, repülőt látott, csak típusátképzés kell, nem felavatni egy teljesen új embert.

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ezt komolyan is gondolod?A "katonai"felsővezetés lényegében kamarillapolitikusokbol áll.Ha valóban elsősorban katonák lennének már régen kirugták volna saját magukat

fip7 likes this.
  6. emel

emel Well-Known Member

Ha van annyi pilóta a Griffekre, az bőven elég.
    Az meg, hogy a szállító-pilóták egy-típusosak lesznek vagy nem, az erősen múlik rajtuk is, meg hogy akit Gripenről letiltanak az egyáltalán marad-e a Honvédségnél vagy nagyobb pénzért irány a polgári légiforgalom - ahol tárt karokkal várják őket, akkora a pilótahiány. Lehet hajtani az embereket, de minél több a jogosításuk, annál könnyebben vonják meg a vállukat és vetik le a katonaruhát egy sokkal jobban fizető egyenruháért.

endre likes this.
  7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. Terminator

Cockpit of L-159 2009 and 2019.

fip7, arcas, szegcsab and 2 others like this.
  9. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

Nagyot fejlődött. Az újat guggolva kell vezetni ! :D:D:D

10. szegcsab

Akarom mondani 'már nem... guggolva' ...:D

11. szegcsab

Na ebből már csak rosszul jöhetek ki, anyám mindig mondta, hogy ne igyak annyit.
    A guggolós az iraki ?

12. Terminator

"Czech Air Force deployment to Leeuwarden

Exact dates are not known yet, but in November 2019 the Vzdušné síly armády České republiky (Czech Air Force) will deploy L-159T training aircraft to Leeuwarden air base (the Netherlands).

The Čáslav based 213.vlt (V cviková Letka, training squadron) will take three dual seat L-159s to Leeuwarden and possibly the new L-159T2, which is originally a single seat aircraft. Main objective will be night flying training."

Ezen oldal megosztása