1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aero L-39 Albatros, L-59 Super Albatros

Diskurzus a(z) 'Kiképző repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. gigabiga

gigabiga Active Member

Az L-159 Alca pont jó lenne nekik. Olcsó többfunkciós gép.

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Gigabiga: és még könnyen össze is lehet téveszteni őket.

4. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Húú Gigabiga! :D Mit fogsz kapni ezért a Molnitól! :D :D

5. borisz

borisz Well-Known Member

Hiába hessegetem a gondolatot, újra felmerül bennem, hogy milyen állapotban is lehetnek a mi L-39-eseink?

6. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ennyi idő után? Gyakorlatilag beolvasztásra váró ócskavasak :(

7. borisz

borisz Well-Known Member

Ilyesmi válaszra számítottam.

8. ms07

ms07 Well-Known Member

Nagy részük visszament Csehországba, nagyjavították, aztán van amelyik már a franciáknál repül polgári színekben - ha jól tudom

9. alfa74

alfa74 Active Member

El adtuk őket, pénzért?
    Na erre nem számítottam. Azt hittem, hogy szokásos magyar sikertörténetként :
    1.rohadnak valahol a reptér szélén és ha már semmire sem jók, akkor lázasan elkezdenek vevőt keresni hozzájuk!
    2. valamelyik bennfentes cége ingyen megkapta és piaci áron eladta!

10. sondor961

sondor961 New Member

Litvánia még nálunk is kisebb ország, de ott legalább megbecsülik a technikát...

11. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez az NG olyasmi, mint a Gripen NG. A lehető legolcsóbban életben tartani a gyártósort. Azonban a Gripen NG-vel ellentétben itt már nem túl korszerű a gép aerodinamikája. Hiába az új és könyebb, de erősebb szárny, az erősebb hajtómű, a konkurens M346 vagy a Jak-130-as gyakorlatban képes úgy repülni bizonyos sebességtartományokban, mint a 4-4.5 generációs gépek, ezzel szemben itt se LERX, se felhajtóerőt termelő törzs, se komoly mechanizáció nincs. És valószínű a vízszintes vezérsík is külön magassági kormánnyal készül. Persze így jóval olcsóbb az egész, de a piacon nem mindenhol a pénz fog számítani. És ahol nem a pénz a legelső, ott a fenti két típus viszi el a győzelmet és a mindennél fontosabb referenciát. 3000 legyártott Alba jól hangzik, de azért az mégse most volt.

12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Szerintem itt inkább az M-345 (leánykori nevén Alenia Aermacchi M-311) a fő konkurencia és épp a szegényebb országok a célközönség.

13. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Igen, épp akartam mondani, hogy mintha nem épp ugyanazt a kategóriát jelentené a két gép.

14. therob

therob Active Member

Az Aranysasban volt nemrég egy hír, hogy az L-159-hez új szárnyat terveznek, meg valami ukrán hajtóművet. Nem rossz elképzelés a régi L-39 upgrade se. Ez a Williams FJ44 esik valamilyen export korlátozás alá? Egyszerűbb lenne eladni, ha nem szólnának bele mások ki kaphat és ki nem.

15. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez egy bjutiful flájing masina , remélem még sokáig megmarad a forma, legyen occo + jó. Az szvsz hogy a 39 -ről van szó szerintem egy upgradet jelöl. De talán ez a jelölés egy kibúvó is mert az L-159 be az usa nagyon beleugatott hogy kinek merre hova. Talán ez a számbeli visszalépés egy új utat jelöl ami szabad kezet ad. Én szurkolok a cselákoknak hogy így legyen.

16. carpmat

carpmat Member

http://hvg.hu/vilag/20140828_Magyar_vadaszgeppel_zuhant_le_egy_katona#rss

Egyem a szívüket, de szeretem én a nyugati médiát. Azért mindenképpen bóknak veszem, hogy repülőgépgyártó kapacitást feltételeznek kis országunkról :)

17. czulu

czulu Well-Known Member

"Xinhua hírügynökség beszámolója alapján"

18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szvsz csak nem értik a kínait, félrefordították. Biztos nálunk volt az a gép előző életében. Bár azért az sem várható el hogy egy kínai újságíró tisztában legyen minden kis körömnyi közép európai ország repülőgép iparával.

19. emel

emel Well-Known Member

Nem baj ha nem ért az újságíró mindenhez. Az a baj, ha úgy ír bármiről, hogy nem kérdezi meg a hozzáértőket. Aztán a hozzáértők elolvassák, jól kidühöngik magukat, és attól kezdve annak az újságírónak/lapnak egy sorát se hiszik el, "hiszen csak egyetlen olyan cikket írtak, amihez értek, rögtön meg is buktak, miért hinném el a többit, amihez én nem értek?". Az újságíró meg csodálkozik, és fel van háborodva, hogy ő nem szokott hazudni...
    Biztos??!!

20. boki

boki Well-Known Member

Ezen oldal megosztása