No, így legalább akkor egyértelművé vált, hol áll az OpenAI meg a sunyi vezetése:
Musknak tökéletesen igaza volt.
Musknak tökéletesen igaza volt.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Akkor az iphone-oknak direct backdoorjuk lesz az NSA-hoz...Ez is eljött. Ki lepődött meg?
Lasd felette, ott a hir eredetiben.Ez is eljött. Ki lepődött meg?
Yup, exactly. Errol szolt az egész szerintem a háttérben, ezért qrva gyanús nekem az egesz OpenAI egyre jobban. Érzékenyebb business célokra már cska Claude-ot használok...Akkor az iphone-oknak direct backdoorjuk lesz az NSA-hoz...
Köszönöm a linket, elolvasom majd. Színtiszta fénylő őrület, hogy ilyen rövid idő alatt milyen messzira jutott ez a technológia, aki nem lát bele, az el sem tudja képzelni micsoda váltó áll át az emberiség történelmében. Az emberiséget egy olyan gyerekhez tudnám hasonlítani, aki a tengerparton a lábujjhegyét nézve körbe-körbe jár egy tíz centiméteres sugarú körben, miközben egy hegynyi magas cunami rohan a part felé. Nekem az első diplomám volt az informatikus mérnöki, és főként ebben is dolgozom, aktívan foglalkozva AI modellek betanításával, finomhangolásával és alkalmazásával különféle területeken, tehát mind matematikailag mind algoritmikailag megértem a működését, de még én is csak nagyon óvatosan merek jóslásokba bocsátkozni, mert az egész technológiai és társadalmi implikációi egyenesen tébolyítóak. Az már biztos, hogy az emberiség 5000 éves meghatározó dogmái dőlnek meg, az emberi szellem, kreativitás, sőt, vallás kérdésében, és azok a legbelső dimenzióink, amiről mindig is azt hittük, hogy definiálnak minket és senki nem veheti el tőlünk, na, azok dőltek le elsőként. Múlt idő. Csak kis túlzás, és persze hatásvadász is, de talán úgy tudnám egy mondatban megfogni hol tartunk, hogy az emberi kreativitást fel tudjuk írni egy egyenletben. Jó sok paraméteres egyenlet, sok milliárd, de eljutott oda az informatika, hogy meg tudjuk oldani. Vagy lefuttatni, ha úgy tetszik. A képzőművészeteknek is gyakorlatilag vége, valami egészen más jön helyette, ahol az embernek epizódszerep jut, ami szinte felfoghatatlan, hiszen ez is olyan dolog aminek művelőit évezredeken keresztül megbecsülték, a tehetség megnyilvánulásait pedig isteni adottságnak tartották. Lehet, hogy ez kicsit töménynek hat, hiszen a viharnak még csak a szélét (se) érezzük, de, hogy megértsük miért kell nagyon-nagyon észnél lennünk, vessünk egy pillantást miként gondolkodnak a kérdésről a világot irányító, az egészbe számlálatlanul pénzt öntő, és minden adatoddal rendelkező százmilliárdosok. Jelenleg folyik az Elon Musk vs. OpenAI per és a jegyzőkönyvekben olyan dolgok szerepelnek, hogy leteszed a hajad:Szerintem nem mindenki hallott rola, de ez egy fontos doksi, megjelenese ota tema: az (ex-Open AI dev) csodagyerek, Leopold Aschenbrenner irta mult honapban - o nemet, 15 evesen felvettek a Columbiara, ahol evfolyamelsokent vegzett, majd kozgazdaszkent dolgozott Oxfordban, vegul az Open AI-nal volt a superalignment teamben -, sokatmondoan "Dedicated to Ilya Sutskever" felutessel indul.
(Ha valaki nem emlekezne: az izraeli-kanadai orosz szarmazasu Sutskever volt aki anno ket tarsaval megcsinaltak az AlexNetet 2012-ben, az elso CNN modelt, amit raadasul vizualis azonositara hasznaltak, amivel elindult a jelenlegi AI forradalom; Open AI alapito volt, nemreg otthagyta, mert elege lett Altman gatlastalansagabol).
You can see the future first in San Francisco.
Over the past year, the talk of the town has shifted from $10 billion
compute clusters to $100 billion clusters to trillion-dollar clusters. Ev-
ery six months another zero is added to the boardroom plans. Behind
the scenes, there’s a fierce scramble to secure every power contract
still available for the rest of the decade, every voltage transformer
that can possibly be procured. American big business is gearing up
to pour trillions of dollars into a long-unseen mobilization of Amer-
ican industrial might. By the end of the decade, American electricity
production will have grown tens of percent; from the shale fields of
Pennsylvania to the solar farms of Nevada, hundreds of millions of
GPUs will hum.
The AGI race has begun. We are building machines that can think
and reason. By 2025/26, these machines will outpace college grad-
uates. By the end of the decade, they will be smarter than you or I;
we will have superintelligence, in the true sense of the word. Along
the way, national security forces not seen in half a century will be un-
leashed, and before long, The Project will be on. If we’re lucky, we’ll
be in an all-out race with the CCP; if we’re unlucky, an all-out war.
Everyone is now talking about AI, but few have the faintest glimmer
of what is about to hit them. Nvidia analysts still think 2024 might
be close to the peak. Mainstream pundits are stuck on the willful
blindness of “it’s just predicting the next word”. They see only hype
and business-as-usual; at most they entertain another internet-scale
technological change.
Before long, the world will wake up. But right now, there are perhaps
a few hundred people, most of them in San Francisco and the AI
labs, that have situational awareness. Through whatever peculiar forces
of fate, I have found myself amongst them. A few years ago, these
people were derided as crazy—but they trusted the trendlines, which
allowed them to correctly predict the AI advances of the past few
years. Whether these people are also right about the next few years
remains to be seen. But these are very smart people—the smartest
people I have ever met—and they are the ones building this technol-
ogy. Perhaps they will be an odd footnote in history, or perhaps they
will go down in history like Szilard and Oppenheimer and Teller. If
they are seeing the future even close to correctly, we are in for a wild
ride.
Let me tell you what we see.
Hosszu es erdekes, a lenyege az, hogy szerinte jo esely van arra, hogy ebben az evtizedben elerjuk az AGI szintet - praktikusan ez azt (is) jelentene, hogy onnantol AI fejlesztene AI-t, nalunk sokkal-sokkal gyorsabban. Ennek aztan van nem keves vonzata, elkepesztoen pozitiv es remiszto is, pl ketseges, tudnank-e ezt ellenorizni, plane ha az AI eleg okos hogy elrejtsen dolgokat stb.
Időközben megszületett a döntés az első nagy precedensértékű perben (OpenAI/Microsoft/GitHub vs. jogvédők) a programozókat segítő AI (Copilot) által generált kódok jogállásáról, ami a jogvédők látványos és megalázó vereségével végződött. A kimenet eléggé különbözik a betanításhoz használt kódoktól ahhoz, hogy ne legyen értelme a követeléseknek.
Felkészülnek a művészek.
Judge dismisses DMCA copyright claim in GitHub Copilot suit
A few devs versus the powerful forces of Redmond – who did you think was going to win?www.theregister.com
Ez nagyon érdekes, pont ma merengtünk munkahelyen az nvidia-lufin (?), és előjött, hogy mekkora számítási teljesítményt képesek 1-1 rack-be rakni már, és hogy mennyire van közel-távol, hogy tényleg használható dolgot érjenek el mesterséges intelligenciával a tökéletesen kiépített utakon történő vezetést leszámítva. Szóval hogy mikor lesz az, hogy bennünket kirúgnak, mert nem kell több beágyazott rendszert programozni, mert bérel a cég valamilyen AI kapacitást, és azt mondja neki "készíts személyautó hajtásláncot", és kész is. Mert ha ez eljön, akkor mi akadálya lesz, hogy én is béreljek ilyen kapacitást, és kvázi bárkinek konkurenciája legyek bármilyen területen?Köszönöm a linket, elolvasom majd. Színtiszta fénylő őrület, hogy ilyen rövid idő alatt milyen messzira jutott ez a technológia, aki nem lát bele, az el sem tudja képzelni micsoda váltó áll át az emberiség történelmében. Az emberiséget egy olyan gyerekhez tudnám hasonlítani, aki a tengerparton a lábujjhegyét nézve körbe-körbe jár egy tíz centiméteres sugarú körben, miközben egy hegynyi magas cunami rohan a part felé. Nekem az első diplomám volt az informatikus mérnöki, és főként ebben is dolgozom, aktívan foglalkozva AI modellek betanításával, finomhangolásával és alkalmazásával különféle területeken, tehát mind matematikailag mind algoritmikailag megértem a működését, de még én is csak nagyon óvatosan merek jóslásokba bocsátkozni, mert az egész technológiai és társadalmi implikációi egyenesen tébolyítóak. Az már biztos, hogy az emberiség 5000 éves meghatározó dogmái dőlnek meg, az emberi szellem, kreativitás, sőt, vallás kérdésében, és azok a legbelső dimenzióink, amiről mindig is azt hittük, hogy definiálnak minket és senki nem veheti el tőlünk, na, azok dőltek le elsőként. Múlt idő. Csak kis túlzás, és persze hatásvadász is, de talán úgy tudnám egy mondatban megfogni hol tartunk, hogy az emberi kreativitást fel tudjuk írni egy egyenletben. Jó sok paraméteres egyenlet, sok milliárd, de eljutott oda az informatika, hogy meg tudjuk oldani. Vagy lefuttatni, ha úgy tetszik. A képzőművészeteknek is gyakorlatilag vége, valami egészen más jön helyette, ahol az embernek epizódszerep jut, ami szinte felfoghatatlan, hiszen ez is olyan dolog aminek művelőit évezredeken keresztül megbecsülték, a tehetség megnyilvánulásait pedig isteni adottságnak tartották. Lehet, hogy ez kicsit töménynek hat, hiszen a viharnak még csak a szélét (se) érezzük, de, hogy megértsük miért kell nagyon-nagyon észnél lennünk, vessünk egy pillantást miként gondolkodnak a kérdésről a világot irányító, az egészbe számlálatlanul pénzt öntő, és minden adatoddal rendelkező százmilliárdosok. Jelenleg folyik az Elon Musk vs. OpenAI per és a jegyzőkönyvekben olyan dolgok szerepelnek, hogy leteszed a hajad:
Érted, Larry Page a Google alapítója szerint semmi gond, ha az AI miatt emberiség akár kihal (!), az csak az evolúció következő lépcsőfoka (!). Elon meg 'specist' (ez gondolom a rasszista vagy a náci AI kori megfelelője lesz), mert azt szeretné, hogy azért inkább ne, ha lehet.
Amikor még mi sem nagyon hittük az egészet, ezek már az első szerverfarmokat építették és azt mondták, hogy az AI el fogja venni a az emberek munkáját. Most, amikor mi is azon agyalunk mennyi munka marad, ezek már azon vitatkoznak, marad-e egyáltalán ember! Jó lenne felébredni.
Egyébként én a kőkemény doomerek közé tartozom, mivel nem nagyon tudok példát mondani arra sem a természetben sem a történelemben, ahol egy intelligensebb szerveződést egy kevésbé intelligens kordában tartott és irányított volna.
Én nagyjából egyet értek azzal, amit leírtál.Ez nagyon érdekes, pont ma merengtünk munkahelyen az nvidia-lufin (?), és előjött, hogy mekkora számítási teljesítményt képesek 1-1 rack-be rakni már, és hogy mennyire van közel-távol, hogy tényleg használható dolgot érjenek el mesterséges intelligenciával a tökéletesen kiépített utakon történő vezetést leszámítva. Szóval hogy mikor lesz az, hogy bennünket kirúgnak, mert nem kell több beágyazott rendszert programozni, mert bérel a cég valamilyen AI kapacitást, és azt mondja neki "készíts személyautó hajtásláncot", és kész is. Mert ha ez eljön, akkor mi akadálya lesz, hogy én is béreljek ilyen kapacitást, és kvázi bárkinek konkurenciája legyek bármilyen területen?
Én is tanultam ilyen hálókról az egyetemen, sajnos nem igazán volt affinitásom hozzá, de az lejött, hogy mivel ezeket tanítják, így új dolgot kitalálni nem tudnak. Mindent fel fog ismerni, mindent tudni fog, amit ember korábban már megalkotott, és a mérhetetlen számítási kapacitás miatt ki fog szuperponálni olyan dolgokat, amik korábban valóban nem léteztek, de egyiknek sem lesz új ötlet az alapja szerintem, korlátolt marad, ahogy korlátolt volt mindig is majdnem minden ember egy szintig (nyilván ez bővült a kőház építéstől a rakéta tervezésig), kivéve azt a néhány művészt/fizikust, akik meg olyat gurítottak a fejlődésen új ötletekkel, amit nem tudtak elképzelni. Cáfoljatok meg, ha korlátoltan látom.
egyetértekÉn nagyjából egyet értek azzal, amit leírtál.
Szerintem sem lesznek ilyen szinten kreatívak ezek a megoldások.
Az specifikáció pedig úgyis valami humánerőforrásnak kell majd megadnia, szerintem, úgyhogy szerintem a fejlesztői munka egy idő után biztia, hogy ennyiben változni fog.
Nekünk anno valami olyasmit mondott egy tanár az egyetemen, hogy egy-egy új nyelv nem old meg problémákat, csak esetleg újabb eszközöket ad a fejlesztő kezébe. Viszont ebből a szempontból más lesz az AI időszaka, szerintem az akár problémák megoldására is képes lehet, de nyilván függ ennek mértéke attól is, hogy min tanították be, ott milyen példákkal találkozott.
Érdekes idők elé nézünk, az biztos, remélem, nem halunk ki a végére...
Ez nagyon érdekes, pont ma merengtünk munkahelyen az nvidia-lufin (?), és előjött, hogy mekkora számítási teljesítményt képesek 1-1 rack-be rakni már, és hogy mennyire van közel-távol, hogy tényleg használható dolgot érjenek el mesterséges intelligenciával a tökéletesen kiépített utakon történő vezetést leszámítva. Szóval hogy mikor lesz az, hogy bennünket kirúgnak, mert nem kell több beágyazott rendszert programozni, mert bérel a cég valamilyen AI kapacitást, és azt mondja neki "készíts személyautó hajtásláncot", és kész is. Mert ha ez eljön, akkor mi akadálya lesz, hogy én is béreljek ilyen kapacitást, és kvázi bárkinek konkurenciája legyek bármilyen területen?
Én is tanultam ilyen hálókról az egyetemen, sajnos nem igazán volt affinitásom hozzá, de az lejött, hogy mivel ezeket tanítják, így új dolgot kitalálni nem tudnak. Mindent fel fog ismerni, mindent tudni fog, amit ember korábban már megalkotott, és a mérhetetlen számítási kapacitás miatt ki fog szuperponálni olyan dolgokat, amik korábban valóban nem léteztek, de egyiknek sem lesz új ötlet az alapja szerintem, korlátolt marad, ahogy korlátolt volt mindig is majdnem minden ember egy szintig (nyilván ez bővült a kőház építéstől a rakéta tervezésig), kivéve azt a néhány művészt/fizikust, akik meg olyat gurítottak a fejlődésen új ötletekkel, amit nem tudtak elképzelni. Cáfoljatok meg, ha korlátoltan látom.
Én nagyjából egyet értek azzal, amit leírtál.
Szerintem sem lesznek ilyen szinten kreatívak ezek a megoldások.
Az specifikáció pedig úgyis valami humánerőforrásnak kell majd megadnia, szerintem, úgyhogy szerintem a fejlesztői munka egy idő után biztia, hogy ennyiben változni fog.
Nekünk anno valami olyasmit mondott egy tanár az egyetemen, hogy egy-egy új nyelv nem old meg problémákat, csak esetleg újabb eszközöket ad a fejlesztő kezébe. Viszont ebből a szempontból más lesz az AI időszaka, szerintem az akár problémák megoldására is képes lehet, de nyilván függ ennek mértéke attól is, hogy min tanították be, ott milyen példákkal találkozott.
Érdekes idők elé nézünk, az biztos, remélem, nem halunk ki a végére...
Pont errol szol a tanulmany, hogy mindez tevedes, hogy a tobbseg el sem tudja kepzelni, mi kozeleg, mint egy gyorsvonat.egyetértek
jelen pillanatban az ellenőrzés, hibakeresés oldalon látom (ipari környezetben) a legnagyobb hasznukat
a kreativitás - valami új alkotása nehezebb feladat (bár mintha már lett volna olyan, hogy sikerült), hiszen az alapötletet, amit aztán "továbbgondol" továbbra is egy humán szolgáltatja
Nem hianyoznak. Miota modern DNNekkel dolgozunk, megoldhatova valt rengeteg dolog, lasd az elozo kommentem.Na ezek a megfoghatatlan dolgok mind hiányoznak az 1 és 0 -ból