L’Amministratore delegato e Direttore di Leonardo, Roberto Cingolani, ha presentato i termini del accordo di portata strategica con Rheinmetall AG siglato ad inizio del mese di luglio.
aresdifesa.it
Leonardo értékes szövetségesre talált Rheinmetallban, és
új megállapodást írt alá a KF 51 Panther tankokra és a KF 41 Lynx gyalogsági harcjárművekre az olasz hadsereg AICS vagy A2CS néven ismert modernizációs és megerősítési programjának részeként.
Ennek érdekében várhatóan
jövő szeptemberre aktiválják a két cég vegyesvállalatát, amely az a jogi személy lesz, amely a tárgyév során fizikailag aláírja a szerződéseket a Honvédelmi Főtitkársággal és a Nemzeti Fegyverkezési Főigazgatósággal. az olasz hadsereg, vagy legalábbis ez a remény.
A vegyes vállalat célja egy európai ipari és technológiai megközelítés kialakítása a földvédelmi rendszerek területén, így a tervek szerint az új MBT és az AICS program az első közös kezdeményezések egy sokkal szélesebb stratégián belül.
Az új tank
Elsőként a KF 51 Panther alapján kifejlesztett új fő harckocsihoz kapcsolódó program lesz véglegesítve.
A jelenleg formalizálás alatt álló megállapodások előírják, hogy a Rheinmetall gondoskodik az új tartály alvázáról, futóművéről és lánctalpáról, motorjáról és sebességváltójáról; viszont Leonardo feladata lesz az új MBT elektronikus részének és toronyának gondozása.
Ami a fegyverkezési szektort illeti, a megállapodásnak tökéletesen kiegyensúlyozottnak kell lennie a két vállalat között; A Rheinmetall a 120L55 mm-es fegyvert vagy az új 130L51 mm-es fegyvert kínálja; Leonardo az RWS szektorban tevékenykedik, és befejezi az új 30x173 mm-es X-Gun géppuska és a 30x113 mm-es kaliberű BLAZE30 fegyverek fejlesztését, amelyek az új MBT-k fedélzetén másodlagos rendszerként és az UAV-k által előidézett egyre szélesebb körű fenyegetés ellen is használhatók. /UAS és lézengõ lőszerek.
A Leonardo és a Rheinmetall közötti megállapodás sarokköve olyan eszközök kifejlesztése lesz, amelyek nyílt architektúrát használnak, hogy korlátozott költségek mellett folyamatosan modernizálhassák őket, és így képesek legyenek reagálni a csatatéren jelen lévő új fenyegetésekre.
Leonardo kilátásai
Ha betartják a határidőket,
a la Spezia-i Leonardo gyárból, amely jelenleg az Ariete harckocsik modernizálásával és a Centauro II páncélozott járművekhez HITFACT Mk II tornyok, valamint a Freccia gyalogsági harcjárművekhez (IFV) való HITFIST gyártásával foglalkozik, valamint a Hitrole a Lince 2-höz és más járművekhez, elképzelhető, hogy az új járművek első példányai az olasz hadsereggel kötött szerződés aláírásától számított két-három éven belül elhagyják a gyártósort.
A La Spezia-i gyár számára ez egyedülálló lehetőség a nagyszabású újraindításra, amit a munkaerő fiatalodása és bővülése is bizonyít, amely az elmúlt három évben mintegy harminc százalékos növekedést mutatott, és a tendencia növekedésre van ítélve; ugyanazokat az infrastruktúrákat korszerűsítették és fektették be a magasabb termelési szint megbirkózása érdekében.
Az új MBT sokkal többnek ígérkezik, mint egy "átmeneti" megoldás, és külföldön is bemutatásra kerül, hogy megpróbáljanak sikereket elérni az exportpiacokon.
Hódító export
Az új jármű minden bizonnyal lehetővé teszi majd a Leonardo (és maga a Rheinmetall, amely a KNDS partnere a Main Ground Combat System programban) olyan technológiák kifejlesztését, amelyeket át lehet vinni az Európai Védelmi Alap (EDF) által finanszírozott európai programba, és ez előkészítheti a út (vagy inkább autópálya) a piaci sikerhez.
Jelenleg a KNDS a Leopard 2A8-at ajánlja, amelyet Olaszországnak szintén 130 példányban, plusz 140 speciális járművet kellett volna beszereznie a Hadsereg Mérnöki Hadtestének feladataira, valamint mentő- és mentőjárműként; Európában más programok a brit Challenger 2 modernizálására vonatkoznak, amelyhez a tornyokat és a fő fegyverzetet a Rheinmetall fogja szállítani, míg Franciaországban a Leclerc XLR program után az Ascalon kezdeményezésről kezdünk beszélni egy 140 mm-es ágyú telepítésére.
Ezek a kezdeményezések figyelembe veszik az amerikai M1 Abrams és a dél-koreai K2 egyre erősödő versenyét is, amely a lengyelországi sikere után a romániai piacot is kezdi meghódítani, engedéllyel rendelkező járművek gyártásával, amelyeket az ügyfelek számára "testreszabnak" európaiak.
Ezért, miközben arra várunk, hogy megértsük az MGCS-program fejlődését, egy olyan járművet, amelyet 2035 előtt semmi esetre sem fognak bevetni, Leonardo és a Rheinmetall kezdeményezése valószínűleg egy ideig a legmodernebb harcjármű, amelyet Európában fejlesztettek és telepítettek. .