AIM-120 AMRAAM (Hughes,Raytheon)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
2017 februárjáig 500 millió dollár értékben szállít AIM-120-t a Raytheon az USAF-nak: http://sputniknews.com/military/20141224/1016168099.html
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
11001715_828745633847209_4606276107025207138_o.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 116
113
"Canada is second country cleared to buy AIM-120D

The U.S. Defense Security Cooperation Agency announced on Nov. 1 that Canada has been cleared to buy 32 AIM-120D air-to-air missiles.
Congress was informed a day earlier that the package, which includes 18 Captive Air Training Missiles and other associative items, will cost an estimate of $140 million."

http://www.dsca.mil/major-arms-sales/canada-aim-120d-advanced-medium-range-air-air-missiles-amraam
Ez csak nekem tűnik mocskos drágának?
Jó, értem én hogy van a 32 rakéta mellé még 18 gyakorló is, de 140 millió dollárért? Jó hogy lehet kapni, pl. egy Mig-21 ellen 100% találati rátával számolva is elgondolkodtató hogy többe kerül amivel lelövöd a gépet, mint a célpont, ez meg azért valahol nonszensz...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka
T

torsen

Guest
Hol találkozik egy kanadai Hornet egy Mig-21-gyel?
Az AIM-120D darabára (2014) 1,786,000 dolcsi, a CATM-120 szerintem drágább...

Egy más helyen (http://www.deagel.com/news/FMS-Cana...ium-Range-Air-to-Air-Missiles_n000017108.aspx) a hír szerint:

"The Government of Canada has requested a Letter of Offer and Acceptance for the procurement of up to thirty-two (32) AIM-120D Advanced Medium-Range Air-to Air Missiles (AMRAAMs), up to eighteen (18) AMRAAM Captive Air Training Missiles (CATMs); up to four (4) AMRAAM Non-Development Item - Airborne Instrumentation Unit (NDI-AIU); up to two (2) AMRAAM Instrumented Test Vehicles (ITV); up to seven (7) spare AMRAAM guidance units; up to four (4) spare AMRAAM control sections for use on their F/A-18 aircraft. Included in the sale are containers; storage and preservation; transportation; aircrew and maintenance training; training aids and equipment, spares and repair parts; warranties; weapon system support and test equipment; publications and technical documentation; software development, integration, and support; system integration and testing; U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support; and other related elements of logistics and program support. The estimated total cost is $140 million."

Tehát van itt más is....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Hol találkozik egy kanadai Hornet egy Mig-21-gyel?
Az AIM-120D darabára (2014) 1,786,000 dolcsi, a CATM-120 szerintem drágább...

Egy más helyen (http://www.deagel.com/news/FMS-Cana...ium-Range-Air-to-Air-Missiles_n000017108.aspx) a hír szerint:

"The Government of Canada has requested a Letter of Offer and Acceptance for the procurement of up to thirty-two (32) AIM-120D Advanced Medium-Range Air-to Air Missiles (AMRAAMs), up to eighteen (18) AMRAAM Captive Air Training Missiles (CATMs); up to four (4) AMRAAM Non-Development Item - Airborne Instrumentation Unit (NDI-AIU); up to two (2) AMRAAM Instrumented Test Vehicles (ITV); up to seven (7) spare AMRAAM guidance units; up to four (4) spare AMRAAM control sections for use on their F/A-18 aircraft. Included in the sale are containers; storage and preservation; transportation; aircrew and maintenance training; training aids and equipment, spares and repair parts; warranties; weapon system support and test equipment; publications and technical documentation; software development, integration, and support; system integration and testing; U.S. Government and contractor engineering, technical, and logistics support; and other related elements of logistics and program support. The estimated total cost is $140 million."

Tehát van itt más is....

Ez az általam linkelt DSCA hivatalos oldalán is olvasható volt.


Én úgy emlékszem, hogy a gyakorló változat olcsóbb.
 
T

torsen

Guest
OK., csak Zsoltinál fordult úgy a dolog, hogy az árat mindössze az éles és gyakorló rakétákra értelmezte. Ezért linkeltem be, hogy vannak ott még más cuccok is. A CATM árát meg szorgosan keresem...
 
T

torsen

Guest
Egy helyen találtam a következő szöveget:
Ez az általam linkelt DSCA hivatalos oldalán is olvasható volt.


Én úgy emlékszem, hogy a gyakorló változat olcsóbb.

Igazad van, nem is kicsivel olcsóbb. Egy helyen találtam a következő szösszenetet:
"A JAS 39 Gripenekhez 2004-ben 40 darab AIM–120C–5-ös éles rakétát (ezek darabára 530 004 USD volt) és 10 darab gyakoroló CATM–120-ast (ára 32 328 USD) vásároltak, a szerződés összértéke 25 389 904 USD volt"
Forrás: https://wikivisually.com/lang-hu/wiki/AIM–120_AMRAAM
 
M

molnibalage

Guest
Hogy mitől lenne drágább a gyakorló változat az rejtélyes lenne, mert rakéta hajtóműve nincs is...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
" The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to Norway for AIM-120 C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM) for an estimated cost of $170 million."

"The Government of Norway requested a possible sale of sixty (60) AIM-120 C-7 Advanced Medium Range Air-to-Air Missiles (AMRAAM) and four (4) AMRAAM guidance section spares. Also included are missile containers, weapon system support, support equipment, spare and repair parts, publications and technical documentation, personnel training, training equipment, U.S. Government and contractor engineering, logistics, technical and support services, and other related elements of logistics and program support. The estimated total case value is $170 million."

http://www.dsca.mil/major-arms-sale...advanced-medium-range-air-air-missiles-amraam
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Potential sale of 150 AIM-120C-7s to Poland

The U.S. government has approved the Foreign Military Sales package for Poland to buy up to 150 AIM-120C-7 air-to-air missiles for an estimated cost of $250 million.

Also included are missile containers, weapon system support, spare and repair parts, support and test equipment, publications and technical documentation, personnel training and training equipment, U.S. Government and contractor engineering, technical and logistics support services, and other related elements of logistical and program support.)

This potential sale would support Poland’s F-16 fighter program and enhances Poland’s ability to provide for its own territorial defense and support coalition operations. Poland previously purchased the AIM-120C-7 missile and will have no difficulty absorbing this equipment into its armed forces.


http://www.dsca.mil/major-arms-sales/poland-aim-120c-7-advanced-medium-range-air-air-missiles-amraam
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Az AIM-120-as rakétahajtóművének mekkora a tolóereje?

(tudom-tudom gyorsító-sebességfenntartó módban legalább kétféle tolóereje is van)
 
M

molnibalage

Guest
Az AIM-120-as rakétahajtóművének mekkora a tolóereje?

(tudom-tudom gyorsító-sebességfenntartó módban legalább kétféle tolóereje is van)
Erre legfeljebb becsléseket találhatsz. Eleve a kérdés az, hogy melyiké... Mert az AIM-120B dual thrust, de egyesek szerint az AIM-120C-nél visszatértek a single thrust-ra, mert nagy magasságban kihasználható az előnye. 6 km alatt a dual thrust a jobb azonos tömegből.