1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Airbus Helicopters (Eurocopter) EC135 / EC635, EC645, H145M

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - weasel007 által indítva @ 2014. december 16..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

A szerbek a "Hforce - Option 1" csomagot választották, abban nincs benne az MX-15.
    Csak 3 géphez rendeltek védelmi redszert.
    A hadseregnek szánt gépek közül 2 lesz SAR feladatú.Valószínűleg ez az egyik.
    Saját fegyvereket akarnak integráltatni a típusra. Ezzel vannak még problémák.
    Az igazi katonai gépeket jövőre kapják meg. Ez inkább egy "belügyes" helikopter.

arcas, Python, anonim999 and 2 others like this.
  2. wankel

wankel Well-Known Member

A videóban látható helikopter, mellyel a drágalátos védelmi miniszter úrat röptetik, jövő év márciusában fog Szerbiába érkezni (átrepülést írnak), addig a pilóták és a kiszolgáló személyzet kiképzésében fog részt venni. Ez a gép az első az öt katonaság számára legyártott helikopterből, a rendőrségiek ilyen festést fognak kapni:
    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...vi-helikopteri-vojske-i-policije-foto/6p8n3ky

zsolti and fishbed like this.
  3. Terminator

4. Terminator

H135 military training helicopter

fishbed and Pocok75 like this.
  5. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

6. Terminator

Érdekes, hogy a németek az oldalajtón keresztül akarják betenni a hordágyat... nem hátul, ahogy a reklám mutatja.
    (És ahogy az EC-145 mentőhelikopterekben is szokták)

7. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

Kíváncsian várom hogy végül milyen felszereltséggel jönnek majd a mieink ,remélem hamar rájönnek hogy ezek mellett igenis szükség van a Mihu kaliberű helikopterekre.

8. Terminator

Állítólag már el van döntve 20 darab H225 Super Puma beszerzése is...

9. fedett_mókus

és ez ennyire negatív lenne? vagy úgy érted hogy a H225 az egy kaliber lenne a Mihu-val ?

10. Terminator

Bocs, benéztem. Nem szállító helikopterre gondolsz, hanem harcira. Valamelyik másik topikban egy hónapig ment erről a vita. Ha jól emlékszem itt: olvass vissza kb 1 hónapot.

fedett_mókus likes this.
  11. fedett_mókus

:D
    , félre ne érts nincs semmi bajom a 225-el, csak úgy vélem hogy a mihukat butaság lenne utód nélkül kivonni, hallottam pár olyan elméletet hogy a H145 a mihukat is felfogják tudni váltani egy kis továbbfejlesztéssel. Ez szerintetek mennyire lehet igaz? Én elég pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban.

12. Terminator

Itt olvas vissza néhány oldalt, itt volt ez a téma: https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-179

13. fedett_mókus

@Terminator
    igyekszem bepótolni minden lemaradást :D:hadonaszos:

Terminator likes this.
  14. ms07

ms07 Well-Known Member

Én már elvesztem az EC/Airbus átnevezésekben, amit írtál helit ez most a leánykori nevén EC725 Caracal? Vagy azt hívjâk most H225M-nek?
    .... De így a BlackHawk kiesik, mi lesz a nagy vizen túlról? Csak nehogy Abrams

15. borisz

borisz Well-Known Member

Dettó, a 225 az most az EC-725?

16. fedett_mókus

Igen a H225 régi EC725 ,de azért a Blackhawk kicsit más kaliber mint a H225. H225 szerintem inkább a CH-47hez van közelebb. Egyébként a Blackhawkot max a H145-ösök helyet tudtam volna/ lehetett volna elképzelni.
    (Abrams csak akkor lesz ha nagyon buták, ahogy most látom amióta Benkő képben van azért logikus döntések születnek. Inkább Javelin vagy valami kisebb lesz szerintem Trumptól.)

17. Terminator

Gondolom valamelyik Puma változat lesz, de nem tudok semmit, csak itt olvastam valakitől. Én sem tudom követni az újraszámozást... Az EC725 Caracal-nak szerintem H225M lett az új jelölése.

18. ms07

ms07 Well-Known Member

Az Airbus oldala szerint a H225 a civil változat, olaj és gáz platformokhoz, kutatás mentéshez stb, 19 "személyes", a H225m a katonai mindenféle jósággal, 29 "személyes", elvileg ez a Caracal, de azért túl sokat nem tennék rá :D
    Karácsonyig jó lenne valami bejelentés még igazán :)

19. fedett_mókus

@ms07 nem hiszem hogy a szállítóheli érkezne USA-tól sajnos :/

Elírtam bocsi Terminator mondta jól , az EC725 a H225M

ms07 likes this.
  20. Terminator

Ezen oldal megosztása