1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Aknavetők

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - rejsz felügyelő által indítva @ 2017. december 2..

1. luperator

luperator Well-Known Member

Látom nem ismeretlen számotokra a cucc. Figyelemreméltó fejlesztés bár kecses mint egy tégla :D

Pogány likes this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

3. Azzurro

Azzurro Well-Known Member

Na ez lehetne a következő lépés. Ez a Nemo konténer Rába H25 hordozójárművön tökéletes lenne.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Komplex fejlesztés a védelmi doktrína jegyében Haditechnika 1990/1
    A DiGép 82milis automata aknavetője,MT-LB alvázon

5. Asszem' az eredeti elképzelés az volt hogy bázisok védelmére alkalmazzák, de valószínűsítem hogy a teherautó hátáról is képes tüzelni.

6. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Jo kis jatek.

7. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Masztiff likes this.
  9. Hátha még nem voltak ezek a képek: Mjölnir, CV-90 alvázas aknavető.

alfa74, LMzek 2.0, Bleroka and 2 others like this.
  10. Negan and antigonosz like this.
  11. 81mm-es Cardom aknavető Vamtac alvázon.

alfa74, HAndrás, svajcibeka and 3 others like this.
  12. Terminator

Terminator Well-Known Member

Rheinmetall Defence 81mm mortar system family - Ready for Action

13. dkes

dkes Well-Known Member

Így könnyebb bemutatókra hurcolászni ... :)

Egy fokkal komolyabban lehet ezt ilyen moduláris platformként is felfogni. Amennyiben nem ez a konténer kellene, akkor a teherautó egy másik fajtát markolna fel.

Persze el lehet képzelni, mint tábori körülmények között is. Mint ahogy most is Afganisztánban bevágnak egy ágyút a tábor közepére meg némi C-RAM -ot ide-oda, aztán, adott esetben ágyúval is oda lehet suhintani, ha az "ellenérdekeltek" közel merészkednek. Hát most majd ilyet is le lehet dobni majd egyes kiemelt lőirányokra ...

14. Ruby de Puteaux

Ruby de Puteaux Well-Known Member

A jó öreg Vasziljok, Gaz-66 alvázon. Ukrán haderő.

Pogány likes this.
  15. Ruby de Puteaux

Ruby de Puteaux Well-Known Member

Mivel lusta vagyok, csak bemásolom az angol szöveget:

Masstech vehicle with tracked system and Thales mortar mounted at the rear of the vehicle made by the French Company Technamm. (Picture source Army Recognition)

The Toyota tracked vehicle is based on a modified Land Cruiser wheeled vehicle chassis, the wheels were removed and replaced by tracks systems designed by the Company Mattracks.

The front of the vehicle is fitted with an enclosed cabin with two seats, the rear part of the vehicle has a cargo area equipped with a Thales Scorpion 81mm mortar system.
    Scorpion is an integrated automated mobile mortar platform, capable of target acquisition, onboard fire control, and automatic laying of the mortar tube.

Mounted on a single palletized platform, it fires from the back of a vehicle in less than 15 seconds. This is made possible through ballistics calculations, orientation methods and recoil absorption.

The Scorpion can operate in day or night conditions. It boasts direct and indirect fire capabilities with high accuracy (pointing and positioning), improved responsiveness and rapid target switching (shoot, shift, shoot). It has a high first round hit probability and is digitally connected to the battlefield.

Pogány likes this.

Ezen oldal megosztása