Aknavetők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Vajon stabilizált? A videóból nem úgy tűnik, szóval érdekes ez a menetből tüzelés.
U.ezt a tornyot használják motorcsónakokon is, ami a lenti videó alapján nyilvánvalóan igen magas szinten stabilizált.
V.színű nem túlzás feltételezni hogy ezt a fajta stabilizálást átemelték a járműre szerelt változatba is.

Nekem inkább az a furcsa hogy - ha jól látom - a toronynak minden lövés előtt vissza kell fordulni töltési pozícióba, és töltés után újra célra kell állnia.
Kicsit dolgozhattak volna még a fiatal Finn mérnökök hogy az aknavatő minden pozícióban tölthető legyen...
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
A svédek a 20 lábas konténeres Nemo változatot is tesztelték hajón, a 600-class Fast Supply Vessel (Latt trossbat) osztály egy példányán.


Bocsi a féloffért, meg tudom az a legutolsó, de ideális lenne ez a hajó a Nestin utódjának. Mindenféle konténerizált mission modullal felszerelve és igény szerint még Pöcshuszár cukikockáját is nagy valószínűséggel elcipeli, merülése is annyi mint a Nestinnek. Meg mellé jöhetne pár CB90 is ráadásnak. :)

Kristina%2520Swaan-F%25c3%25b6rsvarsmakten-1.jpg


If you know what I mean Maróth Úr! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
A svédek a 20 lábas konténeres Nemo változatot is tesztelték hajón, a 600-class Fast Supply Vessel (Latt trossbat) osztály egy példányán.


Bocsi a féloffért, meg tudom az a legutolsó, de ideális lenne ez a hajó a Nestin utódjának. Mindenféle konténerizált mission modullal felszerelve és igény szerint még Pöcshuszár cukikockáját is nagy valószínűséggel elcipeli, merülése is annyi mint a Nestinnek. Meg mellé jöhetne pár CB90 is ráadásnak. :)

Kristina%2520Swaan-F%25c3%25b6rsvarsmakten-1.jpg


If you know what I mean Maróth Úr! ;)
Kicsit részletezd ezt a csónakot,légyszives?Aknamentesitést tudja?
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 568
113
A svédek a 20 lábas konténeres Nemo változatot is tesztelték hajón, a 600-class Fast Supply Vessel (Latt trossbat) osztály egy példányán.


Bocsi a féloffért, meg tudom az a legutolsó, de ideális lenne ez a hajó a Nestin utódjának. Mindenféle konténerizált mission modullal felszerelve és igény szerint még Pöcshuszár cukikockáját is nagy valószínűséggel elcipeli, merülése is annyi mint a Nestinnek. Meg mellé jöhetne pár CB90 is ráadásnak. :)

Kristina%2520Swaan-F%25c3%25b6rsvarsmakten-1.jpg


If you know what I mean Maróth Úr! ;)
Az "AN-2 aknamentesítő járőrhajó" topikban válaszolok erre.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
Iron Sting: networked precision fire system a precise, Laser and GPS Guided Mortar Munition

Elbit - Iron Sting

Laser and GPS-Guided Mortar Munition (GMM) 120mm precision-guided munition SAL/GPS/IMUThe Iron Sting Guided Mortar Munition offers a range of 1-12 km, depending on the mortar tube. Three modes of operation, GPS/IMU, SAL+GPS/IMU and SAL+IMU provide robust capabilities in all battlefield scenarios. Iron Sting features a seeker laser sensor capable of operating with standard pulse (NATO STANAG 3722) and an encoded CW laser diode (lightweight and low-cost, suitable for small drones and UAS). The warhead is capable of penetrating Double Reinforced Concrete (DRC) with a blast and fragmentation effect. The mortar bomb features a multi-mode fuze with Point Detonation (PD), Point Detonation Delay (PDD) and proximity sensor (PRX) operating modes. Mission loading time is 15 seconds, and no meteorological data is required.

Range:1-12km (depending on the mortar system)
Accuracy: CEP 50% : GPS < 10m ; SAL <1 m
Guidance: GPS/IMU+SALSeeker/SensorStiff neck CMOS dual mode
Hit angle: 50-75 deg
Warhead: 10.8 kg (fragmentation/penetration)
Length: 950mm
Mission load time: ~15 sec.
No meteorological data is required

 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
RoK Army receives initial batch of locally developed mortar system

South Korea's Defense Acquisition Program Administration (DAPA) announced the delivery of an initial batch of indigenous 120 mm self-propelled mortar systems to the Republic of Korea Army (RoKA).

According to DAPA, the new mortar system has a range 2.3 times and firepower 1.9 times greater than the system it will replace. It also features improved accuracy and a 360° firing capability.

The new system – integrated onto the M113-type tracked armoured personnel carrier (APC) – is expected to replace the ageing M30 107 mm mortar system that has been in RoKA operation for several decades.

DAPA said that the new system will be operated by the RoKA alongside new “fire direction centre vehicles”, which Janes assesses is the K277A1 command post vehicle. This platform is similarly based on the M113 APC.

According to DAPA, local firm S&T Dynamics produced the new mortar system and integrated it onto a vehicle provided by Hanwha Defense.



 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
@ozymandias , @Nagy Csaba
Elnézést hogy megidézlek titeket,de szükségem lenne a tudásotokra.
Kérdésem a következő:
-Hogyan lehet megnövelni egy fém tömegét ,úgy hogy a repeszképzés sűrűsége megmaradjon, viszont a megnövelt repesztömeg miatt a repeszszóródás távolsága megnövekedjen, mindezt a explozív töltet megnövelése nélkül?
Egészen pontosan az AGS 17-19es gránátokról van szó. Ami eredeti formájában 6m-es sugarú körben szóródott, de a Lengyel gránát már 12-őt tud. Mikor rákérdeztem azt mondták hogy a Szovjet-Orosz gránát "sima" alumínium repeszeket szór, a Lengyel " Dur-Alumínium"-ot. Lehetséges-e emiatt ekkora különbség?
Vagy inkább az explozív töltetanyag, és a gránát előmarása repeszképzéshez a lényeges?
( Tény hogy az alu könnyű, tehát hamar elveszti az átütő képességét, a duralu lehet vajon annyival nehezebb hogy duplájára növelje a gránát "Ölőhatár"-át?)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 432
113
Segítenétek, ez milyen gép? Felmerült már, hogy Vena, de van egy párhuzamosított gépágyúja is:
8p1uOmQY_o.png