Alternatív energia energia-veszélyhelyzetre - beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
a tetetjére szigorúan tilos tenni fóliát ha födémről van szó......nem akarok kekeckedni de tuti nem 1000 ft a különbség 30 cm-nél...inkább 10 cm-t 1000 az
15 cm-es vastagságú rétegekben gondolkodok, és úgy értettem az 1000 Ft/m2 különbséget. Tehát igen, a végén az több, mint 2000 Ft a különbség.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 825
30 438
113
Szigeteléssel kapcsolatos téma: padlásfödém szigetelésen gondolkodom. Sima betonfödémről van szó, de aránylag kis felület (12 m2). Házilag akarom megcsinálni, magamnak. Üveggyapot vagy kőzetgyapot lesz, ez már biztos (a járhatóság azon a területen nem feltétel). Amiben bizonytalan vagyok: kell-e alá, illetve a tetejére fóliát elhelyezni? Valaki azt mondja igen, máshol meg azt olvasom, hogy kőzetgyapot esetén nem szükséges. Vajon mi az igazság? Tartós megoldást szeretnék.
Szerintetek hogy érdemes csinálni?

15 cm-es vastagságú rétegekben gondolkodok, és úgy értettem az 1000 Ft/m2 különbséget. Tehát igen, a végén az több, mint 2000 Ft a különbség.
Esetleg gondolkozz el rajta, hogy a beton felé, hőtükrös kőzetgyapotot raksz fel. Mondjuk a 30 cm az elég sok. Páraáteresztő fóliát meg szerintem mindenképpen érdemes. Esetleg, mivel táblás, cseréplécre raknám a helyedben, mert akkor van 3cm légrésed, ami szintén szigetel, illetve a nedvesség oda le tud csepegni. Persze kezelni kell a cseréplécet Tetollal+lenolajjal. Persze ha jól értettem a problémát... szerintem....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 651
55 288
113
20+ évvel ezelőtt --még a pályázós-/pályázatos i.e.(Időszámításunk előtt :) ). -- segítettem ötletes barátomnak:
a sok ház körüli --hűtő/mosogép-egyebek-- hungarocelt, +kis szomszéd-segítséggel elegendő mennyiségre gyarapítva, majd azt kb. 2-3-4 centiméter átmérőjűre "darálva", és a bevált (csempe- ?) ragasztóval bevonva/"mártogatva/"tunkolva" bevakoltuk --a sörözve 10-15 centisre becsült vastagságban-- a Kádár-kockát és az északi (ablak-mentes) oldalra " ragasztott" garázst.

Mindig lelkesen köszön, --és hasonlóan viszonzom--, szerintem elégedett !!!

...mert ugyebár: "Nincs lehetetlen, csak tutyi-mutyi/sznob/( + egyebek, rád bízom)..."

Ha valakinek segít az ötlet, akkor örültem és :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
Na basszus. Ez kemény. Le a kalappal! :)
Szerintem a tábla könnyebben kezelhető mint a
tekercses, ami ráadásul idővel összesik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Mert pumpás kút nincs mi ? Meg szélkerekes tartályos gravitációs se ?
30 éve nem láttam ilyen kutat, az sem működött.
Ezen felül vegyük már észre a témát.
A videó ajánlás lenne blackoputra. Nem láttam azt a részét, ami tisztázná, hogy "akkor keress áram nélküli kutat, ami emberi fogyasztásra alkalmas vizet ad".
 
  • Tetszik
Reactions: bel

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Milyen kútból? Amit villany szivattyú hajt?
Nekünk például van rendes pumpás (norton) kút is, ivóvíz minőségben.
Tudom, nem lehet mindenkinek, de hát mindennek meg van az ára.

30 éve nem láttam ilyen kutat, az sem működött.
Napi szinten használom.
Azért néha nagyon elcsodálkozom, hogy se kutat nem láttál, se vegyes tüzelésű kazánt. :eek:

A videó ajánlás lenne blackoputra. Nem láttam azt a részét, ami tisztázná, hogy "akkor keress áram nélküli kutat, ami emberi fogyasztásra alkalmas vizet ad".
Ausztriában nem egy megugorhatatlan feladat valami patakot találni, ha már semmi nem lenne. És ilyen esetben az ivóvíz jelentése is tágabb értelmet nyer, mint "békeidőben". Amúgy szerintem a vízellátást meg lehet oldani ha a szivattyútelepeket agregátorral üzemeltetik, elvileg ezt a célt (is) szolgálják szerintem az üzemanyagtartalékok. Vagy megy napelemről. :D
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Azért néha nagyon elcsodálkozom, hogy se kutat nem láttál, se vegyes tüzelésű kazánt. :eek:
STOP. KUTAT láttam.
Kézi pumpás kutat dédanyámnál Szentmártokátán és Szigetbecsén több helyen is.
Egyik sem működött ével vagy évtizedek óta.

Hol kéne látom vegyestüzelést? Városban?
Minek? Kinél? A kiépült ingatlanok nagy részben eleve lehetetlen és tárolása a tüzelőnek meg végképp.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
STOP. KUTAT láttam.
Kézi pumpás kutat dédanyámnál Szentmártokátán és Szigetbecsén több helyen is.
Egyik sem működött ével vagy évtizedek óta.

Hol kéne látom vegyestüzelést? Városban?
Minek? Kinél? A kiépült ingatlanok nagy részben eleve lehetetlen és tárolása a tüzelőnek meg végképp.
Ahol udvar/kert van, ott tárolható. 10. emeleten persze nem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
STOP. KUTAT láttam.
Kézi pumpás kutat dédanyámnál Szentmártokátán és Szigetbecsén több helyen is.
Egyik sem működött ével vagy évtizedek óta.

Hol kéne látom vegyestüzelést? Városban?
Minek? Kinél? A kiépült ingatlanok nagy részben eleve lehetetlen és tárolása a tüzelőnek meg végképp.
Gondoltam, ahogy az egyik ember megy városba, a másik ember meg csak jár-kel falun, vidéken.
Ne haragudj, csak annyira hihetetlen.

Jó-jó, igazad van mea culpa; működő kutat nem láttál.