1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Arleigh Burke-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. rudi

rudi Well-Known Member

2. 32karakter

32karakter Active Member

Izé, csak azért hogy mindenki tisztában legyen a helyzettel: nevezett admirális kb egy hónap múlva egyéként is távozzott volna, utódja már ott van, elfogadva meg amit akartok. Másszóval ez pótcselekvés/porhintés kategória, lássáok, csinálunk valamit.

Egyébként meg, amit úgy kb olvasgatok mindenféle külföldi fórumokon:
    - A DD-k legénysége állítólag alacsony, valami 20-30 fős hiányokat emlegetnek. Legénység kicsit túlhajtott.
    - Mivel az OHP-k kivonásra kerültek, az LCS egy zsák fos és egyéként sincs, bejött egy jófajta mission creep, DDG-vel csinálnak mindent, kalózhajkurászástól kezdve drogőrjáratig.

sirdavegd likes this.
  3. aquarell

aquarell Well-Known Member

Azért èrdekes, hogy a sérüles arra utal, hogy a McCain-t a teherhajò bal-hàtulròl erkezve talàlta el. A DDG tehàt lapos szögben vägott a teherhajò elé. Bàr elvileg elönye volt, nem àrtott volna egy pillantàs a ball vàll felett. :))

4. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az AIS adatok alapján jó kis forgalom volt mikor csattantak. A videón csak a tanker látszik, a Burke-ön nem volt bekapcsolva a transzponder.

sirdavegd likes this.
  5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ahogy látom mögöttük a Ghuang Zhou látta hogy baj lesz és időben menekült.

sirdavegd likes this.
  6. Python

Python Well-Known Member

Felmentették tisztségéből Joseph Aucoint, az amerikai haditengerészet Japánban állomásozó 7. flottájának parancsnokát, mivel idén már négyszer szenvedtek balesetet az irányítása alatt álló hadihajók. Legutóbb, hétfőn a John S. McCain rakétaromboló ütközött össze egy tankerrel, a balesetben 10 tengerész eltűnt, júniusban pedig a USS Fitzgerald romboló karambolozott, akkor heten haltak meg.

fishbed and sirdavegd like this.
  7. Tcat

8. borisz

borisz Well-Known Member

Miért, ő kormányzott??

9. misinator

misinator Well-Known Member

Tudom, én vagyok a gyerekes, de a kérdésedre azt hiszem megvan a válasz (meg talán a Navy-ban uralkodó közállapotokra is):

- Én vezettem? Azt mond meg, én vezettem!?

zsolti, svajcibeka, bolneroll and 3 others like this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Igen, erre céloztam ;)

misinator likes this.
  11. rudi

rudi Well-Known Member

fishbed, Python and antigonosz like this.
  12. antigonosz

Már azt hittem megint karamboloztak...

13. Tcat

Akkor ha jól számolom a 2 összetört Burke javítása összesítve egy Flight IIA változat árának cirka harmadába fog fájni az előzetes becslések alapján. Ebben elvileg akkor benne van a Fitzgerald hazaszállítása és kisebb modernizálása is.

370 + 223 = 593 milla, míg Wiki alapján a Flight IIA egységár a DDG 114–116 hajókból átlagolva 1,85 milliárd körül van mostanában.

Last edited: 2017. október 4.
    fip7, fishbed and Python like this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

jani22 likes this.
  15. jani22

jani22 Well-Known Member

Az írják alább, hogy "A javítások körülbelül 223 millió dollárba kerülnek, és körülbelül egy évig tartanak"

https://news.usni.org/2017/10/05/uss-john-s-mccain-leaves-singapore-repairs-japan

16. jani22

jani22 Well-Known Member

Már szállítják is.

rudi likes this.
  17. jani22

jani22 Well-Known Member

A szenátor, vajon mit érezhet?

fip7 likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

Defektes szerencsétlen mint a hajó...Bár nem róla nevezték el.

arcas, svajcibeka, fishbed and 5 others like this.
  19. Tcat

És ami plusz érdekesség a DDG 56-al kapcsolatban, hogy 2 személy - McCain szenátor nagyapja és apja után lett elnevezve: John Sidney McCain és John Sidney McCain Jr.

http://www.public.navy.mil/surfor/ddg56/Pages/History.aspx

fishbed, arbalest and jani22 like this.
  20. antigonosz

Na ezt pl nem tudtam.

Ezen oldal megosztása