1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Armored Multi-Purpose Vehicle (AMPV) program

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - GrGLy által indítva @ 2014. december 25..

1. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Stay tuned...

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azért kicsit fura lenne, ha ilyen rövid idő alatt és ilyen olcsón megvalósúlne. Legalább 20 évet el kéne pöcsölni ezzel is.

3. GrGLy

Ez csak egy átmaszkírozott Bradley. Ha a belső tartalommal nem kéne pepecselni, akkor jövőre indulhatna a sorozatgyártás.

4. GrGLy

Egyébként ha úgy vesszük, akkor 15 éve húzzák a dolgot, mire rendszerbe áll, meg lesz a 20 :)

5. Mackensen

És ha azt is beleszámoljuj, hogy eljátszottak a DE meghajtás ötletével...
    :)

6. GrGLy

A D/E-meghajtás elvileg a GCV IFV-ben már benne volt (abban is részt vett a BAE Systems), kérdés ide hogy tudnák átemelni.

7. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

@GrGly

Sejtettem én, hogy hova kell neked a htka-s open source ifv koncepciója :DD

8. GrGLy

Az Kínába ment, ezek amatőrök... :)

9. doberamann

doberamann Member

Kíváncsi leszek, M113 már Vietnamban is kohószökevény volt.

10. Mackensen

Szerintem még most sincs semmi baj az M113-mal. Ha hagyományos háborúban gondollkodunk akkor bőven elegendő amit tud.

11. GrGLy

Attól függ, melyik hadseregben. Az amerikaiak már régóta váltani akarják, eleve a Bradleyt is azért hívták életre, mert bizonyos téren kevés volt az M113. Emellett kifutó technika már olyan értelemben, hogy egyre kevesebb jármű alapszik rajta, tehát egyre nagyobb terhet jelent a logisztikai rendszernek.

12. fip7

fip7 Well-Known Member

Remélem azt azért figyelitek, hogy a tipikusan "amerikai" "svájci bicska-mindenre jó és világmegváltó" programtól iszonyat pénz elköltése után, eljutottak a "nem mindenre jó, de világmegváltó forradalmi baromságig".
    Majd ismét egy valag pénz elköltése után:
    Bill! Vegyük le a tornyot a Bradlay-ról, jó lesz az úgy!

Szerintem ez is a sikkasztás egy formája lehet.

13. Mackensen

A leglényegesebb különbség szerintem, hogy nagyobb lett a belső tér. Nekem nagyon bejön ez az elképzelés.

14. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Amíg nem integrálnak hozzá tornyot, addig nem előrelépés az M113-hoz képest. Nekem is tetszik, de figyeld meg megint horribilis összegekbe fog kerülni egy olyan jármű ami a BTR-80SKJ koncepció csak Bradley alapon.

15. Mackensen

Egy APC-nek nem olyan fontos a torony. A 90-es évek utáni mindenféle békemissziók egy kicsit "elvitték" a szállítójármű tervezést egy olyan irányba, ahol őket mint harcjárműveket is lehet használni. Erre egy hagyományos összecsapásban elég kevés esély van. Szóval ha egy hagyományos szállítójárművet akarnak, akkor bőven elég egy ráncfelvarrás az M113-nak.

Ezen oldal megosztása