1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

ATMOS

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - luperator által indítva @ 2014. február 7..

1. luperator

luperator Active Member

2. voltagemultiplier

voltagemultiplier New Member

6 db mióta egy üteg? Csak kérdezem, mert szerintem 9db egy békeidős üteg, 11db egy háborús üteg.

3. dudi

dudi Well-Known Member

voltagemultiplier

Attól függ,hogy milyen a szervezeti felépítés.

4. ijasz

ijasz Well-Known Member

Nálunk is 6 db-os volt a a tüzér dd ütegeinél a D-20 vagy BM-21 esetében, ahk és gl dd -nál a 2sz1 esetében. A vontatott M-30 esetében volt 8 löveg a területvédelmi ezredek ütegeinél.
    A 9-11 a vegyes páncéltörő ütegeknél volt. Vegyesen pct ágyúk, gránátvetők és rakéták.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem értem. A cikk úgy beszél erről, mintha ez valami új trend lenne. Amennyire tudom, kerekes önjáró lövegek mindig is voltak. A TATRA legalább 20 éves. Dél-Afrikában is voltak ilyenek. Az olaszoknál is.

6. chimera

chimera New Member

Még lehet trend, mivel sokkal olcsóbb mint az önjáró lánctalpas és mozgékonyabb és gyorsabban tűzkésszé tehetó, illetve gyorsabban el is tud tünni a tüzelés helyéről , mint a sima vontatott !!

7. voltagemultiplier

http://forums.army.ca/forums/index.php?topic=31598.0;wap

8. voltagemultiplier

http://www.military-today.com/artillery/atrom.htm

9. alfa74

alfa74 Active Member

Nem rossz a lőtávolsága a román verziónak, de a kasztni...

10. donpepe84

donpepe84 Member

ilyet el tudnék képzelni Rába alvázon a MH állományában!

11. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

ATMOS 2000

Alváz: Tatra T815 VVN 6x6.

Ezen oldal megosztása