Ausztrália újabb Super Horneteket akar

Nekem elmagyarázhatod, mert úgy néz ki akkor nem olvastam. Én úgy tudom, hogy a két gép nem egy kategória(csak ugye F-35 5.gen).

tallking:

Obama legfőbb gondja jelenleg az, hogy hogy tudná elvenni a lakosság jogosan otthon tartott lőfegyvereit, hogy bevezesse a szocializmus egy "magasabb" formáját, ahelyett, hogy rendbe tenné a gazdaságot valóban szocialista elgondolás alapján.
 
<i>Az is még csak kicsit több , mint a fele az F-15-ösnek, az F-35.</i>


F-15C cikkben levő adatokkal kezdjé vagy első körben nézzed meg, hogy a CL póttartályos CFT-s F-15C két Mk-84-gyel ~830 méröldes hatósugárral bír. (Mellékletek.) Apró gond, hogy az F-15E-n emelett még egy, de leginkább két pod állandó jelleggel fent van, tehát ennél kisebb a hatósugár.

Apró gond, hogy ez mennyi kerót is jelent? Az F-15 cikk ezt is tartalmazza, de csak neked segítek, kb. 27'000 font. Az F-35A belső kapacitása 18'500 font. Tehát, ha engedélyezed a hansonló konfigot - alacsony észlelhetőség nélkül - és pótost raksz rá, akkor bezony hozza a kettő azonos.

Megint az van, amit nem először emlegetek. <b>MINDEN</b> infromáció rendelkezésedre áll, egy része <b>MAGYAR</b> nyelven, de továbbra is derogál ezeket használni.

Kezditek kapiságlni, hogy miért szökik fel igen hamar a vérnyomásom...? Több év folyamotos okítás után akkora baromságokat olvasni itt, hogy az ember legszívesebben a Dunának menne...
 
Szerintem három másik dolog is közrejátszhat a dologban:

Egyrészt a SH valamivel olcsóbb, mint a Sas

Bár jelentősen továbbfejlesztett, az alapjai mégiscsak a Horneten nyugszanak, ami Ausztráliában régóta szolgálatban áll. Gondolom anno, amikor először rendeltek SH-et, ez is sokat nyomott a latba. Nem kellett 100 %-ig új gépet rendszeresíteni.

Harmadrészt már itt is elhangzott, hogy a SH alapvetően haditengerészeti gép. Jobban bírja a sós tengeri levegőt, mint a Sas, ami alapvetősen szárazföldi gép. (Tudom, ott van pl Japán, aminek a Sasai ugyanúgy repülnek tenger felett, vagy a szingapúri F-15SG-k, de ha pl egy Sas és egy SH ugyanannyi időt tölt egy évben tenger feletti repülésekkel, szerintem egy SH korróziós szempontból kevésbé érzi azt meg. Ha hülyeséget írtam, kérlek, javítsatok ki.)
 
molnibalage.

Te szavajárásoddal élve már N+1-szer el lett magyarázva, hogy nem szökik fel a vérnyomás a másik értetlenkedése miatt. Különösen nem egy fórumban. Otthon vagy, nyugodt környezetben, nincs semmi ok az idegeskedésre. Ilyenre egyszerűen nincs szükség.

Hiába írsz te igen kiváló gyüjtőmunkákat, ha ilyen heves reakciókkal porig rombolod a nimbuszod. Ennek a repülős szakértősködésnek az egyik legfontosabb eleme, hogy soha, semmilyen körülmények közt nem viszünk a kommentbe személyeskedést vagy érzelmeket, maradunk a tárgyilagosságnál, amig csak lehet.

És ami ennél is fontosabb, mi (minden kommentelő) itt nem okítunk senkit.
Senki se kérte, pénzt se kapunk érte, személy szerint el se fogadnám.

Itt véleményeket közlünk. Csak lazán... :)
 
doca:
Obamának ki kell sajtolnia az adósságpénzt , sokkal gyorsabb ütemben annál amit a gazdaság vágyálmokban elképzelt teljesítőképessége lehetővé tenne. Egyszerűen csak vissza kell skáláznia kell az adósságot, ez már nem gazdaságpolitika ez csak önindokolt politikai lépés. Romney ezt nem volt hajlandó tudomásul venni.
 
Értem én, hogy magyarázunk, véleményketm tényeket és összefüggéseket közülnik. Azoban, ha valaki egy mondatban akarja megmondani a frankót az egem elszomorít főleg az után, hogy nem először lett elmagyarázva, én meg nemcsak körbepontoztam a nyuszit, de meg is rajzolta.

Ezek után mit mondjon az ember? Azt, hogy "ügyes vagy kisfiam"? [fejvakarás]
 
fip7

"Szerinted szüksége van Ausztráliának a villámra vagy elegendőek lennének a szuper darazsak is?"


Egyertelmuen szukseg van rajuk. Mi egy kis orszag vagyunk egy sziget. Telis tele asvanykincsekkel es hatalmas halaszati teruletekkel elelmiszer termelo kapacitassal alig 23 millionyi lakosaggal. Olyanok vagyunk mint egy dugig tomott penztarca amelyik egy naiv es 40 kilos turista zsebebol dudorodik ki a Berkocsis utcaban. Ha nincs furkosbot a kezben akkor hamar vege a dalnak.
 
doca


"Indonéziára gondoltam a hozzászólásomban a Washington-Jakarta relációt, abba nem fér bele az ausztrál F-15-ös."

Tehat az indonezeknek lehet SZU-27 es meg 30 as addig a te logikad szerint nekunk meg nem F-15 os ?

Mar ha jol ertem .
 
Kuruc71

Köszi a választ, érthető az aggodalom.
Amúgy érdekes számomra az, hogy az amúgy békés jóléti államok (Norvégia, Svédország, Svájc) milyen sokat költenek fegyverkezésre, és a nem éppen jóléti államokban meg állandóan csak a leépítés megy. Ezt most nem csak erre a mostani rövid időszakra írtam. Van egy olyan érzésem, hogy a jól felfegyverkezem és felkészülök mindenre mentalitás összefügg hosszútávon a jóléttel...
 
Ausztráliát sztem se rövid sem középtávon nem fenyegetik stealth gépek! Kína még hosszútávon sem tud Ausztrália közelébe lopakodót küldeni,hacsak nem anyahajóról teszi arról meg azért még nincs szó!
Ezért lehet hogy az F-35 kicsit overkill és kicsit (nagyon)drága is nekik!
 
"Soha nem tűntek el 15 évre."
Kuruc 10-15 évet írt, a wiki alapján pedig 1996 és 2007 között, 11 éven és 268 napon keresztül nem munkáspárti, hanem liberális kormány volt.

"Azonban nallunk ugy nez ki hogy komolyan belemarkolnak a kasszabba ( tolvaj banda ) es sok projektunk most kesest szenved vagy egyaltalan meg sem valosul."
Például milyen projektek?
 
Érdekes hallani Kuru71 szavait egy jól működő erős államba is ezekszerint a libiszeláris szolcialista erők jó ha 10-15 évet tudnak hatalomra kerülni.

Fip7 jó léti államok javarész konzervatív államok. Egyik ismerősőm idén gyert el Sváci kémia PHD-s állást. Félév után a vissza jelzés óriási szerencséje van hogy kijuthatot. Mivel ő már ott PHD-zik alkalmazni fogják, kap kutatói munka helyet. De ha mint idegen végzett poszt doktor jelentkezne kutatói állásért Svácba esetek nagyrészében elutasitanéák.

Svácba íratlan szabály ameddig van sváci államporgár aki betőlt hetné a poziciót addig idegent nem vesznek fel.


Csak a ostoba hisz a világbékében, az okos tudja,hogy amie van azt bármikor megkell tudni védeni. Romaiaktól kedvenc idézetem: Ha békét akarsz, készülj a háborúra.
Jóléti államok javaikat készek megvédeni bármikor, és maguk úrai. Aki leépit, meg mindig negatív a államháztartási mérleg, az már nem úra önmagának. Más külső hatalmaktól függ. Valós megoldások nélküli megszoritások álladolsúlt leépüléshez vezetnek lásd magyar GDP adatokat.


Kuruc71 örülök, hogy jó nálatok a helyzet lehet pár év múlva nekem is az lessz a második hazám :( :( :(
 
Chimera

Kina mostansag szoros barati kapcsolatokat kezd kialakitani Fijivel Vanuatuval es ezen az uton van Indoneziaval is. Ezek mind mind lehetnek elsulyeszthetetlen anyahajok.

Egy repulonek nem feltetlen kell csak kinaban ropkodni ha mehet kozelebb is.


A Stealth kepesseg kialakitasa kinaban erosen nyomva van. Raadasul az o kapacitasukkal sok mindenre futhatja. Egy ellen lepeshez ez hasonlo kepesseg kialakitasahoz evekre van szukseg szoval sokat tokolni nem lehet.
 
tallking:
Köszi a videókat.

molni:
~830 mérföld kevés, sokkal többnek gondoltam, de ez így akkor jogos. Viszont az F-35 még csak papíron lehet az ossziknak, egyelőre US és szorosabb NATO tagok fognak kapni szerintem első körben.

Kuruc71:
Igen, a Jakarta reláció fontos Washingtonnak. Indonézia moszlim ország és Kínával,oroszokkal sincsenek túl rosszban. Teli nyersanyaggal, növekvő iparral és technológiai lehetőségekkel. Egyelőre jó ha van 10 darab Szu-27 és Szu-30-as ott hadrendben(10 darab F-16-os emelett). Erre bőven elegendő a közel 100 db. osszi F-18, talán még sok is.
 
Sajna messze nincs 100 darazs !
Viszont ha jol alakulnak a dolgok akkor lesz ujabb es igy 48 db turbodarazs es en szerintem a 100 db os F-35 rendelest leviszik majd olyan 60-70 db ra.

Az viszont tovabbra is kerdes szamomra hogy a Canberra class partraszallo hajokon mi a bubanat fogja adni a legifedezetet mivel ezek mar 2015 ben szolgalatba alnak es a helokon kivul semmi nincs a lathataron ezen a teruleten.
 
<i>~830 mérföld kevés, sokkal többnek gondoltam, de ez így akkor jogos.</i>

Most akkor döntsük már el, hogy mi a kevés és mi sok. Először kijelented, hogy az F-35 nem F-15E kategória, aztán meg benyögöd, hogy kevés a 830 tfm. Erre szoktam mondani, hogy egyesek fikázási céllal igen rugalmas világképpel rendelkeznek.

Kevés...? <b>Ez Budapest London oda-vissza,</b> ráhagyással, a ugyanis a két város geometriai közepe közötti távolság csak 780 tfm.

Ráadásul mivel F-15C volt a példában, ennél a szárnypótosok <b>helyén </b>van a két Mk-84, az E változaton még megfejelhető ez 2x600 gallonnal.

Persze a 830 tmf sanszosan HI-LO-HI vagy HI-HI-HI profillal van, de akkor is impresszív. Egy-egy légitankolással oda-vissza a gépek behatolási mélysége Angliából indulva egy VSZ elleni összecsapásban "kicsit" mélyen lett volna.