1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Az európai védelmi szektor

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Tcat által indítva @ 2014. július 2..

1. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

@endre @fip7
    Ugye nemrég bejelentették hogy a KMW+Nexter közösen csinálja a következő európai MBT-t Leo3 néven(vagy valami hasonló). Gondolom a közös munkát "gyakorolják".

2. torsen

torsen Well-Known Member

Szerintem is. A lőszerek egy része viszont közös- így (éretelmszerűen azonos a töltényűr is), mert a franciák használják a német DM43-t is. (frencs kódnév alatt LKE1)

fip7 and endre like this.
  3. ulippo

ulippo Well-Known Member

Az uniós finanszírozásnak köszönhetően egyre több közös védelmi projekt, fejlesztés és kiképzés valósul meg, az egyikben mi is részt veszünk.

4. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Megcsodálhatjuk ezt a hibridet másik szögből is.

endre likes this.
  5. Telak2

Telak2 Well-Known Member

pár éve elvetemült makettezéseim alkalmával el gondolkoztam hogy nézne ki, de szerencsére letettem róla. Nagyon ronda

6. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Egyébként a leo 2 testére a britek is terveztek másik tornyot azt hiszem a 90-es években. Vickers Ml VII talán

7. andris.7

andris.7 New Member

Igen, méghozzá érdekes koncepció volt. A Leopárd 2 tank teknőjére terveztek egy saját és egyedi a Challenger tankokéhoz hasonló tornyot Chobham páncéllal és a megrendelő választhatott, hogy német sima csövű vagy angol huzagolt csövű 120 mm-es ágyút akar-e hozzá. De nem vett belőle senki sem valamiért.
    http://www.military-today.com/tanks/vickers_mk7.htm

Nagy Csaba, Telak2 and endre like this.
  8. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Mondjuk mert aki tankot akart vett leot challengert, Abramst, vagy csinált sajátot. Nem is tudom ki lett volna a célközönség.

9. Szittya

Szittya Well-Known Member

Az egyesult arab emirsegek de inkabb olasz of 40 et vettek

10. endre

endre Active Member

Ennek a gépnek a Dassault-reklámból mennyi esélye lehet a megvalósulásra?

Ezen oldal megosztása