Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Mondjuk amint megláttam a Dél-Amerikai bírót már sejtettem , hogy milyen lesz az ítélkezés....:(
Így is nagyon jó volt a meccs, de jobb lett volna ha a "sport diplomácia" nem szól bele. (tudom, konteó....)
Milyen? Teljesen korrekt volt a játékvezetés. Még a játékosok sem reklamáltak.

Node utána megszületett minden idők legpofátlanabb VB gólja. Komolyan, ilyet még én se kaptam :D:D:D
(kapus asszem egy életre megtanulta, hogy fel kell venni azt a labdát)
Így jár aki lazul. Megyek 2-ben is ciki ez, de még belefért ez is.

Nekem tetszett ez a VB, az előző kettőnél sokkal magasabb színvonalú volt. A videóbíró beváltotta az én szememben azt, amiért van. És ez még javulhat is.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 976
113
molnibalage

"Milyen? Teljesen korrekt volt a játékvezetés."

Én nem így láttam. Például a kezezés az minden volt csak nem szándékos. Takarásban volt a kezező játékos, és természetes mozgást végzett a keze, nem kereste a labdát. Szerintem nem volt 11-s.
Az öngólnál lökés volt, kifele kellet volna szabadrúgást ítélni.
Vagy amikor a horvátok gyors szabad rúgását vissza fújták.
És volt a franciáknál is hasonló kezezés, vissza se nézték stb...

Jó meccs volt, de jobb lett volna ha nem nyúl bele a "sport lobbi" a meccsbe.

"Még a játékosok sem reklamáltak."

Ez sem igaz. Volt reklamálás.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Én végig Horvátországnak szurkoltam. :hadonaszos:
kolinda-grabar-kitarovic-beach.jpg


De tényleg, hatalmas amit véghezvittek.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"Milyen? Teljesen korrekt volt a játékvezetés."

Én nem így láttam. Például a kezezés az minden volt csak nem szándékos. Takarásban volt a kezező játékos, és természetes mozgást végzett a keze, nem kereste a labdát. Szerintem nem volt 11-s.
Nem vagyok játékvezető. A szabálykönyvet kéne elővenni. Sajnos én úgy látom, hogy erre nem lehet normális szabályt alkotni, mindig beleköt valaki úgyis ebbe.

Az öngólnál lökés volt, kifele kellet volna szabadrúgást ítélni.
Senki nem reklamált semmiért. Ezek szerint még maguk a játékosok sem érezték a helyzetet véleményesnek...

Vagy amikor a horvátok gyors szabad rúgását vissza fújták.
Ez meg teljesen egyértelmű. Nem volt rá meg a jel. A szabály az szabály.

És volt a franciáknál is hasonló kezezés, vissza se nézték stb...
Melyikre gondolsz? A támadás közbenire? Ott sem reklamált senki. Akkor van az az érzésem, hogy neked fáj a végeredmény - én nem szurkoltam senkinek, csak sok gólért - és ezért abban is belekötsz, ahol az érintettek sem szóltak kb. semmit.

Jó meccs volt, de jobb lett volna ha nem nyúl bele a "sport lobbi" a meccsbe.
Hát bocs, de nagyon nem ezt láttam.

Ez sem igaz. Volt reklamálás.
Melyiknél? Ha fent lesz valahol a teljes meccs, akkor linkeld majd ezeket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 976
113
molnibalage

Puhl Sanyi úgyis szokta elemezni az ilyen meccseket. Majd megvárom, hogy ő mit mond. Kicsit jobban ért hozzá , mint mi :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 218
33 662
113
Kezezesnel csak a leszoritott kezzel nem szandekos kezezes nem szamit kezezesnek. Marmint amikor meg fociztam igy volt.
/egyebkent en is a horvatoknak szurkoltam/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 976
113
Szittya

Akkor nézzük meg mit mond a hivatalos szabálykönyv:
"A labda kezezése
A labda kezezésekor egy játékos a kezével, vagy a karjával szándékosan kerül érintkezésbe a labdával. A következőket kell figyelembe vennie:
• a kéz mozog-e a labda fele (és nem a labda a kéz felé);
• az ellenfél és a labda közötti távolság (váratlan labda);
• a kéz helyzete még nem jelenti azt, hogy szabálytalanság történt;
• a labda érintése egy kézben lévő tárggyal (ruházat, sípcsontvédő stb.) szabálysértésnek számít;
• a labda megdobása egy tárggyal (cipő, sípcsontvédő stb.) szabálysértésnek számít.
A büntetőterületen kívül a kapusra ugyanazok a labda kezezését illető korlátozások vonatkoznak, mint bármely más játékosra. Saját büntetőterületén belül a kapus nem lehet vétkes közvetlen szabadrúgással szankcionálható kezezésben, vagy bármilyen kezezéssel kapcsolatos szabálytalanságban. Azonban vétkes lehet olyan kezezéses szabálytalanságban, amely közvetett szabadrúgást von maga után."
http://dokumentumtar.mlsz.hu/02_Sza...abalyzatok/JSZ/JSZ (HU) 2016_1_(20160520).pdf 80. oldal
 
M

molnibalage

Guest
Szittya

Akkor nézzük meg mit mond a hivatalos szabálykönyv:
"A labda kezezése
A labda kezezésekor egy játékos a kezével, vagy a karjával szándékosan kerül érintkezésbe a labdával. A következőket kell figyelembe vennie:
• a kéz mozog-e a labda fele (és nem a labda a kéz felé);
• az ellenfél és a labda közötti távolság (váratlan labda);
• a kéz helyzete még nem jelenti azt, hogy szabálytalanság történt;
• a labda érintése egy kézben lévő tárggyal (ruházat, sípcsontvédő stb.) szabálysértésnek számít;
• a labda megdobása egy tárggyal (cipő, sípcsontvédő stb.) szabálysértésnek számít.
A büntetőterületen kívül a kapusra ugyanazok a labda kezezését illető korlátozások vonatkoznak, mint bármely más játékosra. Saját büntetőterületén belül a kapus nem lehet vétkes közvetlen szabadrúgással szankcionálható kezezésben, vagy bármilyen kezezéssel kapcsolatos szabálytalanságban. Azonban vétkes lehet olyan kezezéses szabálytalanságban, amely közvetett szabadrúgást von maga után."
http://dokumentumtar.mlsz.hu/02_Szabalyzatok/02_Labdarugas_uzemeltetesi_szabalyzatok/01_Versenyeztetesi_szabalyzatok/JSZ/JSZ (HU) 2016_1_(20160520).pdf 80. oldal
A probléma, hogy ezen szabály alapján bármikor mondok olyan helyzeteket, ahol aztán találja ki bárki, hogy az büntető vagy sem...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 593
113
Hírekben volt, hogy elloptak egy csónakot, ami régészek használtak. Ott említette régész vagy ki,hogy van mit kutatni, pl egy lezuhant és elsüllyedt Messerschmitt után. Nem emlékszem melyik folyóról van szó.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 745
4 494
113
molnibalage

"Milyen? Teljesen korrekt volt a játékvezetés."

Én nem így láttam. Például a kezezés az minden volt csak nem szándékos. Takarásban volt a kezező játékos, és természetes mozgást végzett a keze, nem kereste a labdát. Szerintem nem volt 11-s.
Az öngólnál lökés volt, kifele kellet volna szabadrúgást ítélni.
Vagy amikor a horvátok gyors szabad rúgását vissza fújták.
És volt a franciáknál is hasonló kezezés, vissza se nézték stb...

Jó meccs volt, de jobb lett volna ha nem nyúl bele a "sport lobbi" a meccsbe.

"Még a játékosok sem reklamáltak."

Ez sem igaz. Volt reklamálás.
Teljesen igazad van, pontosan úgy van ahogy leírtad.
 
T

Törölt tag 008

Guest
WTF, paintball-t használnak az amcsi rendőrök? Ez valami új trendi dolog? Az sima golyó, vagy valami spéci? Gondolom nem pepperball, mert akkor a rendőrök is prüszkölnének.

 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 258
113
SJW-k kaptak rendesen. :D Ez valami só vagy más szétőrlődő anyag lehet. Esetleg valami fenntartható forrásból származó szójaszármazék. :D

Amúgy Dél-Afrikában állítólag árulnak kifejezetten otthonvédelemre paintball markert (a fegyvertartást ellehetetlenítették), azt töltögetik mindenféle gumilövedékkel és effélékkel.. nem halálos, és kellő mennyiség esetén azért elveszi kevésbé elszántak kedvét.
 
Status
Not open for further replies.