Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Rendkívüli helyzet esetén, az állam meghatárohatja, hatósági árassá teheti. Nyilván nem a műkörmös Manci, és Üzekedő Gizike árait. Az infláció megállítása a lényeg. A benzin/dízel ára mindenre kihat.

Azért facebook-on már megy a hiszti, miért csak az E10-est, miért csak most, miért annyira, tavaly csak 320 volt, kutakon ezentúl úgyis csak E5 lesz 600ft-ért, stb...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 565
10 925
113
Valamelyik, már meglévő alternatív platform át fogja venni ezek helyét méghozzá belátható időn belül. Hiába épít a Zuck is Metaverzumot ha az egész gondolatviláguk egyre jobban taszítja az embereket. Egyszerűen a cenzúra és a safe space miatt már kezd használhatatlan lenni az összes nagy social oldal, az ajnározott TikTok sem kivétel. Ez utóbbi már az ismeretterjesztő penetration tester videókat is kezdi b@szogatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Hogy lenne veszteséges? Még így is van benne tartalék.
546867_c75dca744a9e5aea5fd1077fddc628e1_wm.jpg

Tegnapi árak a Maglódi Auchan bezinkúton: 95-ös benzin: 277 Ft./liter, Gázolaj: 280 Ft./liter. Nekik ennyiért is megéri. Igaz a szolgáltatás színvonala nem a legmagasabb. Csak a pénztáros van a kúton, és ki sem jön a fülkéből. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tegnapi árak a Maglódi Auchan bezinkúton: 95-ös benzin: 477 Ft./liter, Gázolaj: 480 Ft./liter. Nekik ennyiért is megéri. Igaz a szolgáltatás színvonala nem a legmagasabb. Csak a pénztáros van a kúton, és ki sem jön a fülkéből. :D

Meg a fogyasztásod is magasabb pár decivel ha ott tankolsz, mivel spórolnak az adalékokon, érezhetően jobbat ráz a motor ha Lukoil/OIL/Auchan takony van a tankban.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
de elvagytok ezzel a benzinnel.

nalunk szerbiaban, a soha sem tapasztalt jolet, a nemreg kihirdetett aranyor kezepedte, amikor az "ujgazdag" lakossag egy ressze a szemetesbe turkal, mert olyan jol megy neki... a 500-as lisztbol keszult kenyernek az ara lett befagyasztva!

kozzbe ma nezem minden masfajta kenyer megdragult, hogy a pekeknek megmaradjon a profit (vakartam is a fejem reggel, mi ez most, a kenyer amit anyjamnak szoktam venni par nappal meg olcsobb volt).

kivalo jel hogy milyen jo minden itt.

majd ugy lesz ott is, a benzin ara megmarad, de minden mas amin lehet majd profitot szerezni a kutakon (olaj meg hasonlo biszbasz ami kell a kocsiba, kaja ,pia, stb) az meg majd megdragul.
 
M

molnibalage

Guest
Meg a fogyasztásod is magasabb pár decivel ha ott tankolsz, mivel spórolnak az adalékokon, érezhetően jobbat ráz a motor ha Lukoil/OIL/Auchan takony van a tankban.
Nos, itt azért után kéne járni, hogy honnan van nekik.
Mert itthon lényegében csak a MOL ad el az OMV mellett.
A MOL tudtommal összesen kétféle adalékot ad hozzá, de valamit mindig ad.

Az OMV-t nem ismerem.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Én igen, Suzukiba mindegy szerintem kb. :) De lehet látni ott sokmilliós autókat is tankolni valamiért... benzinen sóherkedik egy új Audi stb. tulaja? Ezt sem értem nagyon.
Igen. Többször láttam a balatoni kocsmasoron, hogy nagy kocsival jövők a gulyáslevest ott vették, ahol az a legolcsóbb (és legrosszabb) volt.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Én igen, Suzukiba mindegy szerintem kb. :) De lehet látni ott sokmilliós autókat is tankolni valamiért... benzinen sóherkedik egy új Audi stb. tulaja? Ezt sem értem nagyon.
nalunk a matrican az autopalyan kepesek veszekedni.
megveszi a draga kocsit, azt is nagynehezen kreditre meg ki tudja hogy es mar masra nem fussa...

kepmutogatas na...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Még életemben nem tapasztaltam, hogy a kocsi reagált volna arra, hogy hol tankoltam.A fogyasztást nem figyelem annyira.
Én igen: a 406-os Peugeot-m egy időben mindig fulladt, a szerelő nem talált hibát több próbálkozásra sem, mire elvittem egy francia autókhoz értő fickóhoz, aki egyből azt kérdezte hogy Lukoilnál tankoltam-e. Ezzel a probléma meg is volt oldva. Addig meggyőződésem volt hogy ez kamu, mind ugyanazt adják el.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
  • Ennek a benzin ár befagyasztásának mi a jogalapja?
  • Minek kellett? 2012 táján még drágább is volt relatív értelemben, akkor miért nem csinálták ezt?
  • Ennyi erővel miért nem avatkoztak be korábban pl. a lakáspiaci folyamatokba vagy más téren?

Hogy képzeled el a lakáspiaci beavatkozást? Nyugaton igen, a balos kormányok maximálták a bérleti díjakat, pl. Berlinben. Eredmény: nem lehet lakást bérelni, sorbaállás van a bérlakásokért...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hogy képzeled el a lakáspiaci beavatkozást? Nyugaton igen, a balos kormányok maximálták a bérleti díjakat, pl. Berlinben. Eredmény: nem lehet lakást bérelni, sorbaállás van a bérlakásokért...
Bezzeg Budapesten lehet, és nem adják ki a seprütárolót is, havi 80+rezsi+bútorkaució+3 hónap kaució+rezsikaució+kisfiszemfaszomért...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Az lehet , hogy már nem volt gyarmatuk fizikálisan de a Holland Kelet Indiai és a Holland Nyugat Indiai társaságok illetve az első tőzsde plusz a zsidók számára vonzó gazdasági és vallási háttér egy olyan nagy vagyonú alapot biztosított ami a mai napig kihat ! A II. vh rombolása kevésbé érintette más államokat . Az meg , hogy a nagy olajválság elterelt őket a bicikli felé hát az is egy következmény !


1. I.VH , Trianon
2. II.VH
3. '48-as államosítás vele az ország pénzügyi és gazdasági elitjének elvesztése
4. 45 évig tartó Szovjet megszállás és rendszer .
5. Kárpótlásnak nevezett világra szóló csalás és lopás !

Így érthető vagyok , őket egyik VH se érintette olyan súlyosan mint minket !
kihagytad a NER-t, szóval 6....