Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
Mondjuk az komolyabb szal lett volna, ha te szurod a Toth Gabit! :D
Ahhoz naggggggyon sok vodka kellene sztem.
Jobb annál az ízlésem na :D De a kolléga esetében kb tényleg megtalálta a zsák a foltját
Engem baromira zavar a mi szó gyakori használata, én nem vagyok hajlandó semmiféle közösséget sem vállalni sem az ukránokkal, sem a natoval, amúgy mi a tökömet szakért az ezredes úr egy agrártudományi intézetnél
Tudom-tudom nem ide kéne, de nem is az ukrán topikba tartozik. Szóval a legenda szerint az ezredes úr is a DJ Bobo-féle fiatalító lefejezésnek esett áldozatul, aztán ezért kényszerült munkahely váltásra
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Sir Higgins, hogy kell ertelmezni ezt dalszöveget a hozzaszolasaid alatt?
.
"•We'll fight, and we'll conquer again and again!•
•Rule Britannia! Britannia rule the waves!
Britons never, never, never shall be slaves!•"
.
Eröszakos es valahol ironikus is, mert miert irja, hogy nem lesznek rabszolgak?? Nem pont ök csinaltak rabszolgat a fel vilagbol gyarmatositas cimen? :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Sir Higgins, hogy kell ertelmezni ezt dalszöveget a hozzaszolasaid alatt?
.
"•We'll fight, and we'll conquer again and again!•
•Rule Britannia! Britannia rule the waves!
Britons never, never, never shall be slaves!•"
.
Eröszakos es valahol ironikus is, mert miert irja, hogy nem lesznek rabszolgak?? Nem pont ök csinaltak rabszolgat a fel vilagbol gyarmatositas cimen? :)
Ez tulképpen két dalszöveg, a harcolni és hódítani fogunk, újra és újra, a RN indulójából.
A másik meg egy hazafias dalból.
Nem értem, hogy hogyan lehet máshogy értelmezni, mint ahogy írva vagyon? :D
Betehettem volna másikat is, de azok kicsit vaskosak lehetnek az érzékenyebb lelkű fórumlakóknak :p

 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 265
8 171
113
Sir Higgins, hogy kell ertelmezni ezt dalszöveget a hozzaszolasaid alatt?
.
"•We'll fight, and we'll conquer again and again!•
•Rule Britannia! Britannia rule the waves!
Britons never, never, never shall be slaves!•"
.
Eröszakos es valahol ironikus is, mert miert irja, hogy nem lesznek rabszolgak?? Nem pont ök csinaltak rabszolgat a fel vilagbol gyarmatositas cimen? :)
A britek először a rómaiak rabszolgái lettek, majd az angolszászok szolgái, később a dánoké, végül a normannoké. A britek közül - ha jól emléxem - egyedül a skótok és írek vészelték át ezt, maradtak meg. (A kisebb szigeteken - pl. Man - élőket nem számítva.) Lehet, hogy tele van a tökük az angolokkkal;)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fishbed and borisz

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
A britek először a rómaiak rabszolgái lettek, majd az angolszászok szolgái, később a dánoké, végül a normannoké. A britek közül - ha jól emléxem - egyedül a skótok és írek vészelték át ezt, maradtak meg. (A kisebb szigeteken - pl. Man - élőket nem számítva.) Lehet, hogy tele van a tökük az angolokkkal;)
.
"We'll fight, and we'll conquer again and again!"
.

ezzel a sorral inditva, az egesz a "Deutschland, Deutschland uber alles" stilusat idezi.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ez tulképpen két dalszöveg, a harcolni és hódítani fogunk, újra és újra, a RN indulójából.
A másik meg egy hazafias dalból.
Nem értem, hogy hogyan lehet máshogy értelmezni, mint ahogy írva vagyon? :D
Betehettem volna másikat is, de azok kicsit vaskosak lehetnek az érzékenyebb lelkű fórumlakóknak :p

.
Nyilvan, csak akkor lehetunk megertöbbek Putyinnal szemben is hogy conquerolni akar ö is egy kicsit.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Pogány and enzo

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A britek először a rómaiak rabszolgái lettek, majd az angolszászok szolgái, később a dánoké, végül a normannoké. A britek közül - ha jól emléxem - egyedül a skótok és írek vészelték át ezt, maradtak meg. (A kisebb szigeteken - pl. Man - élőket nem számítva.) Lehet, hogy tele van a tökük az angolokkkal;)
.
"We'll fight, and we'll conquer again and again!"
.

ezzel a sorral inditva, az egesz a "Deutschland, Deutschland uber alles" stilusat idezi.
A wiki is jól leírja egyébként, de:

És egy 1800-as évek közepi fordítás:

Midőn a britt föld, égi szóra,
A tenger mélyiből kikelt,
Ez volt a hitlevélbe’ róla,
Mit angyal-kórus énekelt:
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!

Sok nép, mely mint te, nincs megáldva,
Majd kényur-láncokat cipel:
Te nagy, szabad léssz, s a világba’
Mindenki fél és irigyel.
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!

Ha érzed is más nép csapásit,
Dicsőbben támadsz újra föl,
Mint tölgyed izmosodni látszik
A vésztül, amely rája tör.
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!

A gőgös zsarnok nem bir véled,
S ha mégis megpróbálja majd:
Tüzed csak annál jobban éled
S fényt hoz reád - magára jajt!
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!

Falun a gabonád, városidba’
Kereskedelmed gazdagít;
A tenger néked tárva-nyitva,
És úrként járod partjait.
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!

Hol a szabadság szűz legébe’
A múzsa boldogan tanyáz,
Sziget! mit hű fiaktól védve
Páratlan szépség koronáz :
Légy úr, Britannia, bárhol zúg a hab!
Brittből nem lesz soha rab!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 538
10 760
113
Na úgy tűnik valakiknek a bögyébe kerültem és a vatnyikok vatnyika lettem olimpiai bajnok szinten :D
Na ez durva.
Nem az, hogy feltűntél a NAFO-soknak, hanem az, hogy 1. kvázi listáznak nyilatkozókat 2. Respergert és Somkutit is...az előbbi különösen érdekes, mert nem civil.... Ha ezzel az idehaza tevékenykedő ukránok nem léptek át egy határt a szolgálatoknál, akkor nem tudom mi van....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na ez durva.
Nem az, hogy feltűntél a NAFO-soknak, hanem az, hogy 1. kvázi listáznak nyilatkozókat 2. Respergert és Somkutit is...az előbbi különösen érdekes, mert nem civil.... Ha ezzel az idehaza tevékenykedő ukránok nem léptek át egy határt a szolgálatoknál, akkor nem tudom mi van....
Miért kéne, hogy Mo-n tevékenykedő ukránok legyenek? Lehet, hogy egy magyar állampolgárnak ez a véleménye.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
Ez várható volt. A nagyság átka. Igyál az egészségére ...:D
Azt tervezem :D
Na ez durva.
Nem az, hogy feltűntél a NAFO-soknak, hanem az, hogy 1. kvázi listáznak nyilatkozókat 2. Respergert és Somkutit is...az előbbi különösen érdekes, mert nem civil.... Ha ezzel az idehaza tevékenykedő ukránok nem léptek át egy határt a szolgálatoknál, akkor nem tudom mi van....
Amúgy én is kb fixre mondom, hogy ezt valamilyen CIPSzO-hoz köthető szolgálat csinálja, max vannak nekik itthoni kollaboránsai állampolgárságtól függetlenül. Meg hát lehet ide kell berakni ahhoz, hogy a gumitalpas kollégák felfigyeljenek rá :D De ami igazán furcsa az egészben, hogy targeted FB hirdetésben hozta fel az oldalt, ahol persze csak megtaláltam magamat is. Kb mintha Wish-ről rendelt Mirotvorec lenne az egész
Egyébként a nyelvezet, meg a szmájlik végtelen használata emlékeztet miki bácsira itt, a fórumon. Mondjuk ő még senkit nem hívott itt pufajkásnak (úgy tudom, a vatnyik végülis ezt jelenti).
Gyanús amúgy, hogy nem kiejtés szerint írja a vatnyikot, hanem angol átiratban, de lehet csak szimplán balfasz
A maci az azért cukker :D
Van is otthon egy eredeti :D
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 538
10 760
113
Miért kéne, hogy Mo-n tevékenykedő ukránok legyenek? Lehet, hogy egy magyar állampolgárnak ez a véleménye.
Több olyan aspektusa van a dolognak ami idehaza nagyon idegen. Ilyen 1-2%-ra hígított gyümölcsös Mirotvorec :D
Az oldal hirdetéseket jelenít meg, láthatóan van benne munka, de teljesen figyelmen kívül hagyja a polarizációt (ha valakit bántanak azzal hitelesíthetik is) ami elég jellegzetes.
De az sem lepne meg ha Ultrahang Tamásék gerillakampánya lenne :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
Na úgy tűnik valakiknek a bögyébe kerültem és a vatnyikok vatnyika lettem olimpiai bajnok szinten :D

Eltekintve a Busho altal felvetettektol es hogy ez milyen kerdeseket vet fel tulajdonkeppen ezt tekintheted az eddigi munkad elismeresenek. Ha szarul csinalnad, sulytalanul vagy hiteltelenul, akkor ez nem tortenik meg. Szoval en azt mondom, bravo haver!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Több olyan aspektusa van a dolognak ami idehaza nagyon idegen. Ilyen 1-2%-ra hígított gyümölcsös Mirotvorec :D
Az oldal hirdetéseket jelenít meg, láthatóan van benne munka, de teljesen figyelmen kívül hagyja a polarizációt (ha valakit bántanak azzal hitelesíthetik is) ami elég jellegzetes.
De az sem lepne meg ha Ultrahang Tamásék gerillakampánya lenne :D

Egy másik oldalon vergődött spazzmaticus kartárs, hogy ez az oldal az orosz propaganda fertője és hamarosan hallunk még felőle...