Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Több olyan aspektusa van a dolognak ami idehaza nagyon idegen. Ilyen 1-2%-ra hígított gyümölcsös Mirotvorec :D
Az oldal hirdetéseket jelenít meg, láthatóan van benne munka, de teljesen figyelmen kívül hagyja a polarizációt (ha valakit bántanak azzal hitelesíthetik is) ami elég jellegzetes.
De az sem lepne meg ha Ultrahang Tamásék gerillakampánya lenne :D
Mi a .szom az mitrovec?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 155
23 305
113
De mi? Annyit jelent, hogy lista?

Egy cuki oldal:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy cuki oldal:
Kösz :D
De amúgy ez a gugli olyan, hogy nyilván használhattam volna, meg kb mindenki, mindig használhatná,
viszont akkor sosem beszélgetnének az emberek semmiről.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
Több olyan aspektusa van a dolognak ami idehaza nagyon idegen. Ilyen 1-2%-ra hígított gyümölcsös Mirotvorec :D
Az oldal hirdetéseket jelenít meg, láthatóan van benne munka, de teljesen figyelmen kívül hagyja a polarizációt (ha valakit bántanak azzal hitelesíthetik is) ami elég jellegzetes.
De az sem lepne meg ha Ultrahang Tamásék gerillakampánya lenne :D
Ilyen az, ha valakinek nincs élete...
Ha nem a CIPSzO állna az oldal mögött, akkor igen, fixen valami frusztrált félskizo terminally online retard csinálja az oldalt munkanélküliként vagy nyuggerként. Hogy az most az egykori spazzmaticis kartárs vagy valaki, akit régebben kitilthattak Castel oldaláról az már más kérdés. Mondjuk gyanús, hogy ott is mostanában elszaporodtak a trollok, szóval ki tudja.
Eltekintve a Busho altal felvetettektol es hogy ez milyen kerdeseket vet fel tulajdonkeppen ezt tekintheted az eddigi munkad elismeresenek. Ha szarul csinalnad, sulytalanul vagy hiteltelenul, akkor ez nem tortenik meg. Szoval en azt mondom, bravo haver!
Köszike, én is így tekintek amúgy rá :D Mondjuk mondtam én már durvábbakat is, de hát úgy tűnik ez az, ami igazán a kolléga ingerenciáját megfogta :D Gondoltam is, hogy odakommentelek valamit, de azért még dolgozzon meg inkább jobban a kolléga
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 601
113
De mi? Annyit jelent, hogy lista?
Szó szerinti fordításban a mirotvorec az béketeremtőt jelent (Peacemaker), de a békefenntartókra is használják lásd a karabahi orosz békefenntartó misszió. Az egész ukrán Mirotvorec honlap meg amúgy kb egy ilyen frusztráltsági lista, ahol felsorolják azokat a híresebb személyeket, akik bármilyen olyat nyilatkoztak, ami potenciálisan negatívan mutatja be Ukrajnát. Lásd az öreg Kissinger, aki azt merte mondani, hogy lehet a békéhez egy-két területet fel kéne adni
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az oldal hirdetéseket jelenít meg, láthatóan van benne munka, de teljesen figyelmen kívül hagyja a polarizációt (ha valakit bántanak azzal hitelesíthetik is) ami elég jellegzetes.
Érdekes amit a polarizációról írsz. Ugyanakkor van nem egy olyan twitter account, amelyik ugyanezt csinálja, csak “nagyban”, legalábbis NAFO körökben népszerű. Itt van pl ez a finn:
… durván szélsőséges, már-már szociopata módon polarizál, vatnyikoz, stb. olyanokat is, akik azért nagyon nem oroszok. Én azt látom, ennek van befogadó közege, és ez szerintem nagyon rossz irányba visz a jövőt illetően - úgymint: az oroszokkal előbb-utóbb le kell ülni tárgyalni, és minden ilyen szardobálás csak hátráltatni fogja pl a nyugati delegációt, mert hát mindig ott lesz egy kicsi de hangos közösség, akiknek semmi se lesz elég jó.

Ez a fiszfasz magyar oldal pár hónap alatt tudott ezerpárszáz követőt felmutatni, mintha annyira nem lenne közönsége ennek itthon.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Érdekes amit a polarizációról írsz. Ugyanakkor van nem egy olyan twitter account, amelyik ugyanezt csinálja, csak “nagyban”, legalábbis NAFO körökben népszerű. Itt van pl ez a finn:
… durván szélsőséges, már-már szociopata módon polarizál, vatnyikoz, stb. olyanokat is, akik azért nagyon nem oroszok. Én azt látom, ennek van befogadó közege, és ez szerintem nagyon rossz irányba visz a jövőt illetően - úgymint: az oroszokkal előbb-utóbb le kell ülni tárgyalni, és minden ilyen szardobálás csak hátráltatni fogja pl a nyugati delegációt, mert hát mindig ott lesz egy kicsi de hangos közösség, akiknek semmi se lesz elég jó.

Ez a fiszfasz magyar oldal pár hónap alatt tudott ezerpárszáz követőt felmutatni, mintha annyira nem lenne közönsége ennek itthon.

Nyugi, rubint réka egyetlen hétvége alatt 40.000 követőt szerzett.
Igaz vagy 10 volt közüle magyar, 5000 meg eltűnt 1 héten belül az egyik bot bannolási hullámban.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 416
33 655
113
… durván szélsőséges, már-már szociopata módon polarizál, vatnyikoz, stb. olyanokat is, akik azért nagyon nem oroszok. Én azt látom, ennek van befogadó közege, és ez szerintem nagyon rossz irányba visz a jövőt illetően - úgymint: az oroszokkal előbb-utóbb le kell ülni tárgyalni, és minden ilyen szardobálás csak hátráltatni fogja pl a nyugati delegációt, mert hát mindig ott lesz egy kicsi de hangos közösség, akiknek semmi se lesz elég jó.

Mert nyilván nem az a cél, hogy valaha is leüljenek tárgyalni.
A "háttérhatalom" (nevezzük így ezt a mélyállamot, amely amerikai központú, de azért beszövi a "demokratikus nyugati" világot a csápjaival) számára cél lehet egy "örök háború", ahogy a rendszeresen visszatérő pandémiapánikok is.
Rájöttek arra, hogy tisztességes versenyben Kína megveri őket, így belekezdtek a "demokratikus nyugati" világot egy "fallal körülvett kertté" alakítani. Amely persze nem a migrációval szembeni falat jelent. Ehhez viszont kell tartósan ellenséges "másikat" felmutatni.
Persze a multicégek nem igazán érdekeltek ebben, legalábbis a többségük, szóval kérdés, hogy össze tudják-e hozni.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 191
29 209
113
Másik buborékban vannak. Ott kb. elfogadottak ezek a helyzetértékelések, mint tények.
Amerikai, angol aktív és nyugalmazott katonatisztek is hisznek ebben a "filmben" legalábbis látszólag. Milley, Hodges, brit tábornokok stb.
Mainstream körökben tényként kezelt, hogy az oroszok veszteségei a csigaoffenzíva során legalább akkorák voltak, mint az ukriké, eszközökben és emberben is.
Én azért vagyok szkeptikus, mert 1 éve is ez a narratíva ment. Karácsonyra Krím az ukránoké stb. Most ez év végére jósolja ezt Hodges tábornokúr. Talán naiv feltételeznem, hogy valamilyen információkra alapozták.
Az igazán meredek, h a többi témában is ugyanilyen tájékozottak. Ld "a tatárokkal mindig jó viszonyunk volt" "IV Béla forog a sírjában!!" Kár, h ők mongolok voltak, a krími és tatarsztáni tatárok viszont polovécek, akik a jászok rokonai. :)

Nem az a baj, h nem tudnak semmit, hanem, hogy amit tudnak, azt rosszul.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Index (Dívány, de hát ugyan az...) gyalázás: A NASA ÖTVEN ÉVE ELPUSZTÍTOTTA A MARSI ÉLETET EGY TUDÓS SZERINT
Kedves KÁLMÁN SZONJA . Nem, az a tudós nem állította, hogy a NASA elpusztította a MARSI életet. Az a tudós azt állította, hogy a mintát tették tönkre vele amit vettek. Ilyen az amikor valaki egy INIDAI (!) magazinból veszi a tudományos ismereteit. A kedves szerző jobban tenné, ha ezentúl csak olyan világmegváltó dolgokkal foglalkozna, mint a szárnyasbetétek lélektana, vagy a rúzsok és egyéb kozmetikumok színárnyalatai. Talán, bár kétlem, abból nem írna ekkora marhaságot. Ön megkapja a gyémántokkal és babérkoszorúval ékesített nap hatökre kitüntető címet. Egyelőre nem találtam ennél nagyob ökörséget a mai hírfolyamban.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Másik buborékban vannak. Ott kb. elfogadottak ezek a helyzetértékelések, mint tények.
Amerikai, angol aktív és nyugalmazott katonatisztek is hisznek ebben a "filmben" legalábbis látszólag. Milley, Hodges, brit tábornokok stb.
Mainstream körökben tényként kezelt, hogy az oroszok veszteségei a csigaoffenzíva során legalább akkorák voltak, mint az ukriké, eszközökben és emberben is.
Én azért vagyok szkeptikus, mert 1 éve is ez a narratíva ment. Karácsonyra Krím az ukránoké stb. Most ez év végére jósolja ezt Hodges tábornokúr. Talán naiv feltételeznem, hogy valamilyen információkra alapozták.
Ezmiez az "Airhungary"? Van köze ehhez?