Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 692
21 244
113
Na, ezek aztán végképp off lenne ott @Mark1993

Mit szeretnél nyomatékosítani ezzel a He ? szócskával ? Érvek, érvelés hiányában marad az indulatszó ?
Értetlenségemet, hogy mit is akarhattál azzal.

Neked miért vérzik Magyarországról a szíved a Malvinas / Falkland hovatartozásáért ? o_O
Tegyük fel, a britek a háborút elveszítették volna, vagy a közeljövőben gazdát cserél, akkor az milyen érzelmeket, indulatokat fog kiváltani belőled ?
Nem tudom miért, de neked valamiért nagyon érzékeny ez is, úgy, hogy a világ végén fekszik az a szeles, fagyos, kopár, és mit érő szigetecske.

Semmi személyes, de: none of your business :)

Történelmileg elfogadott tényként a nevezett szigeteket 1520-ban fedezte fel Esteban Gómez portugál hajós
Francokat. Az első BIZONYÍTOTT felfedező brit volt 1690-ben.

mégis a Talibánt, egy sokadrangú és nagyszájú afgán csoportosulást tették a felelőssé
Minekután mintha ők 'fogadták volna be'

Szabad kérdeznem, az Iraki háború megindításáról mi a véleményed ?
Hogyne. Meg kellett lennie. Az más kérdés, hogy jobban is meg lehetett volna indokolni.

Ez meg nem viszi előbbrébb a fórumot, csak a beszélgetést elkanyarítod, és a diskurzust teszed tönkre.
Én?? Bakker. Olvasd már vissza, hogy kik vitték félre, jöttek a témába nem vágó hülyeségekkel.
Minden egyéb nélkül /max egy vicces mondat volt előtte/ betettem A Sevastopol-t érő hírrel kapcs egy másikat.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 869
15 293
113
Na, ezek aztán végképp off lenne ott @Mark1993

Mit szeretnél nyomatékosítani ezzel a He ? szócskával ? Érvek, érvelés hiányában marad az indulatszó ?
Értetlenségemet, hogy mit is akarhattál azzal.

Neked miért vérzik Magyarországról a szíved a Malvinas / Falkland hovatartozásáért ? o_O
Tegyük fel, a britek a háborút elveszítették volna, vagy a közeljövőben gazdát cserél, akkor az milyen érzelmeket, indulatokat fog kiváltani belőled ?
Nem tudom miért, de neked valamiért nagyon érzékeny ez is, úgy, hogy a világ végén fekszik az a szeles, fagyos, kopár, és mit érő szigetecske.

Semmi személyes, de: none of your business :)

Történelmileg elfogadott tényként a nevezett szigeteket 1520-ban fedezte fel Esteban Gómez portugál hajós
Francokat. Az első BIZONYÍTOTT felfedező brit volt 1690-ben.

mégis a Talibánt, egy sokadrangú és nagyszájú afgán csoportosulást tették a felelőssé
Minekután mintha ők 'fogadták volna be'

Szabad kérdeznem, az Iraki háború megindításáról mi a véleményed ?
Hogyne. Meg kellett lennie. Az más kérdés, hogy jobban is meg lehetett volna indokolni.

Ez meg nem viszi előbbrébb a fórumot, csak a beszélgetést elkanyarítod, és a diskurzust teszed tönkre.
Én?? Bakker. Olvasd már vissza, hogy kik vitték félre, jöttek a témába nem vágó hülyeségekkel.
Minden egyéb nélkül /max egy vicces mondat volt előtte/ betettem A Sevastopol-t érő hírrel kapcs egy másikat.

A none of your business / FRANCOKAT / Meg kellett lennie ezek megint azt jelzik, hogy objektív érved az nulla, helyette csak dúl benned a nem is tudom milyen hátterű (de nem is az én bajom ez) frusztráció.

Túltolod a cosplay-t, hogy angol szófordulatokkal élsz magyar fórumon :D

A "FRANCOKAT" hozzáállásodra ez a cáfolatom:


Map_of_America-Ribero_%281529%29.jpeg


I. de Sanson néven szerepel a Malvinas.

Ezt a térképét a Kongresszusi Könyvtárban őrzik, független forrásként, és nem is az Argik fabrikálták :cool:



Van olyan érzésem, hogy a világ legfeleslegesebb dolga veled vitatkozni, mert semmi realitás nincs nálad, csak érzelemből meg anglofíliából meg ruszofóbiából irkálsz, nem pedig értelemből.



A 2003-as Iraki háborúnak miért is kellett megtörténnie ? Szaddám az mivel érdemelte meg azt, amit kapott végül is, addig a Szaúdiak meg USA és Brit háttérrel

- a kedvükre nyomhatják el az országuk lakosait,

- az államvallásuk is maga az Iszlám legszélsőségesebb irányzata,

- burjánozhatnak a vallási szélsőségek,

- uszíthatnak,

- szponzorálhatják a terrorizmust,

- politikai gyilkosságokra adhatnak utasítást


És ami Irak helyén mi maradt ?

Te kritika nélkül beveszed a Brit és USA álláspontot, és még háborús héja is vagy.


Mondjuk ez nem az én bajom, mindenki maga döntse el a fórumon, hogy mennyire szimpatikus az az eszmeiség, amit ekkora lelkierővel védelmezel.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 692
21 244
113
A none of your business / FRANCOKAT / Meg kellett lennie ezek megint azt jelzik, hogy objektív érved az nulla, helyette csak dúl benned a nem is tudom milyen hátterű (de nem is az én bajom ez) frusztráció.

Túltolod a cosplay-t, hogy angol szófordulatokkal élsz magyar fórumon :D

A "FRANCOKAT" hozzáállásodra ez a cáfolatom:




I. de Sanson néven szerepel a Malvinas.

Ezt a térképét a Kongresszusi Könyvtárban őrzik, független forrásként, és nem is az Argik fabrikálták :cool:



Van olyan érzésem, hogy a világ legfeleslegesebb dolga veled vitatkozni, mert semmi realitás nincs nálad, csak érzelemből meg anglofíliából meg ruszofóbiából irkálsz, nem pedig értelemből.



A 2003-as Iraki háborúnak miért is kellett megtörténnie ? Szaddám az mivel érdemelte meg azt, amit kapott végül is, addig a Szaúdiak meg USA és Brit háttérrel

- a kedvükre nyomhatják el az országuk lakosait,

- az államvallásuk is maga az Iszlám legszélsőségesebb irányzata,

- burjánozhatnak a vallási szélsőségek,

- uszíthatnak,

- szponzorálhatják a terrorizmust,

- politikai gyilkosságokra adhatnak utasítást


És ami Irak helyén mi maradt ?

Te kritika nélkül beveszed a Brit és USA álláspontot, és még háborús héja is vagy.


Mondjuk ez nem az én bajom, mindenki maga döntse el a fórumon, hogy mennyire szimpatikus az az eszmeiség, amit ekkora lelkierővel védelmezel.
Nem az érveim nullák, hanem nem gondolom, hogy bármilyen érzelmi kötődésemet ezen a fórumon kellene magyaráznom.

Így sem egyszerű vkivel vitatkozni, ha egyre újabb és újabb, az eredeti témához nem is kapcsolódókat hoz be.
Most meg SA...

Mivel érdemelte ki? Kérdezd meg a kurdokat, kuwaitikat, irániakat, irakiakat...
Nem kellett volna megtörténnie, ha id.Bushék nem állnak meg az előző Öböl hb-ban a vége előtt.
Akkor kellett volna befejezni.

Egyébként meg egyáltalán nem kritika nélkül veszem be. Pontosan tisztában vagyok a baromságokkal.
De ez olyan, mintha Boki mondaná, hogy Putler egy szar-szemét-szar-alak.
Szerintem ne várj erre :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 752
113
Egyébként meg egyáltalán nem kritika nélkül veszem be. Pontosan tisztában vagyok a baromságokkal.
De ez olyan, mintha Boki mondaná, hogy Putler egy szar-szemét-szar-alak.
Szerintem ne várj erre :D

Ergo szerinted hiaba tolod a brit oldal hireit es simogatod az ulkranokat, attol meg ok meg „szar-szemét-szar-alak“-ok… oke, ezt igy el tudom fogadni es jobban megertem az itteni tenykedesed.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 208
23 752
113
Soha nem mondtam, hogy nem azok.

Ertem. Tehat szerinted is „szar-szemét-szar-alak“-ok a britek es az ukranok, de ettol meg azt az oldalt erzed magadenak es azzal azonosulsz.
Nnnnna, latod ez tiszta es egyenes beszed toled. Igy kell ezt csinalni. Siman meg is tudom erteni, en a magam reszerol a Waffen SS-t kedvelem… monnyuk ez nalunk csaladi dolog… :D
3PKIdu.gif
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 692
21 244
113
Ertem. Tehat szerinted is „szar-szemét-szar-alak“-ok a britek es az ukranok, de ettol meg azt az oldalt erzed magadenak es azzal azonosulsz.
Nnnnna, latod ez tiszta es egyenes beszed toled. Igy kell ezt csinalni. Siman meg is tudom erteni, en a magam reszerol a Waffen SS-t kedvelem… monnyuk ez nalunk csaladi dolog… :D
3PKIdu.gif
Nyilván nem britekre értettem, hanem az ukránokra
johnny-english-rowan-atkinson.gif
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 869
15 293
113
Nem az érveim nullák, hanem nem gondolom, hogy bármilyen érzelmi kötődésemet ezen a fórumon kellene magyaráznom.

Ez nem egyszerű szimpátia, hanem teljes lelkierőből írkálás, nem akarok csúnya kifejezést használni, de irracionális érzelmi kötődés, miért kerítesz valami mellett ekkora kampányt, ami tőled több száz, vagy akár ezer kilométerre is fekszik ?


Így sem egyszerű vkivel vitatkozni, ha egyre újabb és újabb, az eredeti témához nem is kapcsolódókat hoz be.
Most meg SA...

De kapcsolódik. Nem Irak az egyetlen főbűnös, hanem a térségben vannak más ugyanolyan mértékű szarkavarók, és ez épp Szaúd-Arábia. Az egy dolog, hogy Irakot begyalulták. Szaúd-Arábia az meg miért áll nemzetközi jogon felül ? Továbbra is melegágya az Iszlámot legszélsőségesebben vallóknak, és szponzorálhatja a terrorizmust államilag, és mégsem tesznek vele semmit, sőt ritkán merül fel a kritikája.


Kérdezd meg a kurdokat

A kurdok azok négy ország között vannak szétszóródva, és nem csak Szaddám nem kedvelte őket, hanem a törökök is, náluk hivatalos ideológia a kurdok fizikális megsemmisítése / arra törekvés, és a maradék deportálása és asszimilálása.



A Kuwait elleni háború nem volt örömünnep, ugyanakkor akapcsán is utólag bevallottan kiszínezett rémtörténetet lobogtattak, mint casus belli.

A másik, az átlag magyart mit érdekli hogy egy városkának és 30 km-es környékének van-e "joga" önálló államnak lenni ? Vagy Ausztria, Belize, Nigéria mitől döntőbíró ebben, vagy nem ? És az USA ? Vagy Anglia ?



Szaddám az nem az Iráni Császárság ellen viselt háborút, hanem az Iráni Iszlám Köztársaság, és Homeini ajatollah ellen. Az ellen, aki amerikai sátánokról üvöltözött, és más haverjukról sem volt jobb véleménnyel. Ez durva öngól volt.

balF4tp.jpg




Tisztában vagy az iraki társadalmi berendezkedéssel ?

Tény és való, az egyszerű iraki ember félt Szaddámtól. De ez nem kisebbíti a tényt, hogy az utána következők fényévekkel rosszabbak voltak. Az új Iraki Kormány az egy fantomszervezet volt, nem véletlenül az amerikaiak által létrehozott új Iraki Hadsereg nem tanúsított semmilyen ellenállást az Iszlám Állam és társai ellen. Őket meg megint nem kell bemutatni.

Szaddám megbuktatása alapján hogyan kellett volna tovább menni ? Egyáltalán lehetett volna bármit csinálni ?

Irakkal és társaival az a helyzet, hogy ezeket az országokat nem a helyi hülye, és hataloméhes diktátorjelölt tákolta így össze a semmiből, hanem már a brit gyarmati korszakban is így, vonalzóval nyílegyenesen, ragasztóval, és nem is szép szóval "építették".

Összetett nemzetiségű, egymással nem is nemzetiségi meg vallási, hanem törzsi-családi szinteken évszázados mélységű ellentéteket és ellenségeskedést és gyűlölködést hordozó területek ezek. Szaddám is klán / nemzetségi alapon építette ki hatalmát és országát. Mint mindenki más a térségben.

Irak az 2003 vagy 2011 óta csak papíron létező állam. Bagdad 15 km-es körzetét kivéve, mint egy kis sziget a nagy, 400,000 km2-es fehér foltban.

Nem semmi, hogy 2023-ban is hangoztatják, és el is hiszik, hogy az arab vagy afrikai világban lehet nyugati típusú demokráciát bevezetni és működtetni. Ha mégsem sikerül, az azért van, mert az USA egyszerűen megunta a végeláthatatlan háborút és haza ment. A végeredmény meg nem az ő baja ? :oops:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 692
21 244
113
Ez nem egyszerű szimpátia, hanem teljes lelkierőből írkálás, nem akarok csúnya kifejezést használni, de irracionális érzelmi kötődés, miért kerítesz valami mellett ekkora kampányt, ami tőled több száz, vagy akár ezer kilométerre is fekszik ?
Én sem kívánok tiszteletlen lenni, de ez nem egy -ugyan alapvetően szimpatikus, de mégiscsak ismeretlen emberre tartozik.
De kapcsolódik. Nem Irak az egyetlen főbűnös, hanem a térségben vannak más ugyanolyan mértékű szarkavarók, és ez épp Szaúd-Arábia. Az egy dolog, hogy Irakot begyalulták. Szaúd-Arábia az meg miért áll nemzetközi jogon felül ? Továbbra is melegágya az Iszlámot legszélsőségesebben vallóknak, és szponzorálhatja a terrorizmust államilag, és mégsem tesznek vele semmit, sőt ritkán merül fel a kritikája.
Stabilitás.
A Kuwait elleni háború nem volt örömünnep, ugyanakkor akapcsán is utólag bevallottan kiszínezett rémtörténetet lobogtattak, mint casus belli.
Elég casus belli volt, hogy megszálltak egy szuverén országot.
Bár tudom, ez manapság már itt kb mindenkinek belefér és kit érdekel.
A másik, az átlag magyart mit érdekli hogy egy városkának és 30 km-es környékének van-e "joga" önálló államnak lenni ? Vagy Ausztria, Belize, Nigéria mitől döntőbíró ebben, vagy nem ? És az USA ? Vagy Anglia ?
Ez a különbség a nagyhatalmak és a többi között.
Szaddám az nem az Iráni Császárság ellen viselt háborút, hanem az Iráni Iszlám Köztársaság, és Homeini ajatollah ellen. Az ellen, aki amerikai sátánokról üvöltözött, és más haverjukról sem volt jobb véleménnyel. Ez durva öngól volt.
És? Ettől jobb az elgázosított iráni civileknek?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 869
15 293
113
Én sem kívánok tiszteletlen lenni, de ez nem egy -ugyan alapvetően szimpatikus, de mégiscsak ismeretlen emberre tartozik.

A szimpátia mindenki egyéni dolga, csak ez már ideológiával házalás, megkövetelése, és erőből politizálás, ami meg nem tetszik. Főleg ez a sértődött hangvétel, amiből állnak rendre a hozzászólásaid.

Másokon is rendre számon kéred, hogy ki miért szimpatizál a neked épp nem tetszőkkel, vagy nem jól látom ?

És milyen az amerikai kül / nemzetközi politika mérlege ? Lehet Angliával szimpatizálni, csak az rég aktualitását vesztett dolog, nem ők alakítják a politikát, hanem futnak az események után, kevés eredménnyel ...



Ezt az egyszavas választ nem tudom értelmezni a hosszan körülírt, de végülis érthető kérdésemre. Szaúd-Arábia és a stabilitás hogy tudnak egy mondatban szerepelni ?

A stabilitást nem egy szekuláris és nyugati életstílust hirdető erős kezű elnök / tárgyalóképes diktátor jelentené ? A szaúdi rezsim pedig nem olyan.


Elég casus belli volt, hogy megszálltak egy szuverén országot.
Bár tudom, ez manapság már itt kb mindenkinek belefér és kit érdekel.

A világon kismillió konfliktus van, napi szinten sérül az országok szuverenitása, mégsincsen "nemzetközi" fellépés. A szuverenitás sérülhet gazdasági és politikai erőfölénnyel visszaélés miatt, durván, és természetesen fegyveres erők alkalmazásával is.

A nemzetközi fellépés és a kényszerítő rendszabályok alkalmazása csak a "Too Big to Fail" esetében áll fenn, különben sokakat nem érdekelnek a harmadik világbeli háborúk és az adott ország megléte, vagy nem ...

És a nemzetközi fellépés is relatív. Összetoborozták a Koalíciót, de a gyakorlatban a harcok 90 %-át az USA, 10 %-át Anglia végezte el, és a többi az meg csak felírta magát a jelenléti ívre, hogy ott volt, különben nem kellett semmit csinálniuk.

Ezt hagyva, vannak olyan háborúk is amiket nem értek. Pl. nyilván Kadhafi, vagy az iráni vezetés egyik sem szívmelengető, ugyanakkor az egyik milyen alapon lett kívülről megdöntve, a másik ellen meg csak rendre fenyegetőznek háborús műveletekkel ? Öncélú háborúknak tűnnek, pont a Nyugattól.


Az Öbölben is nem Kuwait volt a védett alany, hanem Szaúd-Arábia, mert elég rossz esélyét látták a szaúdi olajmezők megszerzésének, úgy a világ olajkészletének mintegy harmada - negyede, és Szaddám nem a befolyásolható, irányítható, a Nyugat kegyeitől függő elnök-diktátor volt, mint a szaúdi uralkodó család.

Alapvetően kétféle szaúdi van: a fanatikus és a rettegő. Az előbbi az, aki eléggé elvakult és ostoba ahhoz, hogy kiszolgálja a rendszert, az utóbbi pedig konstans félelemben él és attól retteg, hogy bármikor elvihetik egy rossz megszólalásáért és a fejét vehetik. Gondolhatod, hogy mennyire "szeretik" a helyiek a regnáló uralkodócsaládot.

Csak azért léteznek, mert az USA-val megegyeztek, hogy eladják nekik az olajat, cserébe az USA garantálja, hogy a Szaúd család hatalmon marad. Különben egy nap, valamikor a belátható jövőben elfogy a kitermelhető olajtartalékuk, kiesnek az USA érdekeltségei közül, összeszedelőzködnek, hazamennek az amik, azonnal polgárháború lesz náluk és karóba húzzák az összes imámot, a királyi család jó része is úgy jár ...




És? Ettől jobb az elgázosított iráni civileknek?

Iraki háború alatt én a 2003-asat értem, az Öbölháborút meg Öbölháborúnak nevezem.

Szomorú, ami történt, ugyanakkor

- az Öbölben nem hivatkoztak vissza az Iráni háborús sérelmekre, mivel akkoriban Irán páriaország lett, főleg az USA szemében, csak Kuwait és Szaúd volt a téma,

- 1980 - 88 között az akkori nemzetközi közösség sem foglalkozott a kettő ország elhúzódó háborújával, vagy erőtlen nyilatkozattal ítélték el,

- a Nyugat egymás ellen kihasználta mindkét felet, mint az amerikaiak leszállították Iránnak a Tomcat-ek alkatrészeit, hogy repülőképesekké tegyék őket, amiket le is tesztelhettek, hogy teljesítenek valódi háborúban, Irakot meg a franciák finanszírozták teljes erőbedobással, és még a britek is felajánlkoztak Irak / Szaddám támogatásához, azonban az irakiak visszautasították őket, mert rossznak találták a brit fegyvereket.


The outdated and poor armour protection as well as the Chieftain's poor off-road capability influenced the Iraqis to reject British arms sale propositions, who were at the time courting Iraq for arms sales that included Chieftain MBT's. According to Makki, when the British telephoned the Iraqi director of Armor, Salah Askar, he responded with "We don't want your stupid tanks!"

A 133. oldalon írják ezt a kevéssé ismert, mégis fontos dolgot ...



- az akkori iráni rezsim is előszeretettel élt a kényszersorozással, és használta a civileket élő pajzsként


Lehet a szomorú történésekkel előhozakodni, ugyanakkor a politika az ennél komplexebb, és az érdemi tárgyalásokon ott simán kezet fognak a diktátorokkal is, és dől el, hogy ki a jó diktátor, és ki a rossz diktátor, és ki ellen kell szónokolni, érzékenyíteni a széles néptömegek előtt, moralizálni.

Volt idő, hogy Szaddám volt a nekik megfelelő diktátor, őt nevezték a térség mértéktartó erejének pont a Nyugati politikusok, és Homeini ajatollah volt a közellenség. Az ő szerencséje az volt, hogy Irán egy olyan ország, amibe bármilyen inváziós erőnek beletörne a bicskája a földrajzi adottságai miatt.

Szaddám bűneivel nem foglalkoztak volna, ha az eladósodottságától és a hitelezőjétől nem illegálisan próbál szabadulni, aki ráadásként szent ökör ...



Ez a különbség a nagyhatalmak és a többi között.

Az USA szuperhatalmi elsősége kikezdhetetlen és vitathatatlan. Azonban vannak mellé felzárkózó, és többé - kevésbé egyenrangú, és nyilván ellentétes érdekű nagyhatalom jelöltek is, akikkel számolnia kell.

Anglia viszont nem illik a képbe, régóta, a 20. század közepe óta erősen hanyatló, sem politikailag, sem katonailag, sem gazdaságilag nincs meg az erőkivetítő képességük, az USA mögé bújva próbálnak erősnek és hatalmasnak látszani, akiknek a véleményére mintha adni kellene, különben már nem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A szimpátia mindenki egyéni dolga, csak ez már ideológiával házalás, megkövetelése, és erőből politizálás, ami meg nem tetszik. Főleg ez a sértődött hangvétel, amiből állnak rendre a hozzászólásaid.

Az utóbbi hetekben látványosan a nyakába vette a fő propagandista szerepét szadeszkapitány, akármelyik biztpol topicba olvastam bele ott értetlenkedett.

Majd lenyugszik.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 238
15 039
113
A sokak által ismert Antalffy Tibor, az ország legidősebb bloggere távozott.

RIP. Tibor bá

www.antalffy-tibor.hu
Két könyvét is olvastam az öregnek, a kivándorlos Ausztrál sztorik jók voltak! A blogján is főleg a visszaemlékezéseit olvastam.
Kár érte, jó humorú fura fazon volt! Nagyon szerette a Pinát! :) RIP
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 025
33 056
113
OFF
A képemre gondolsz?
Ő Lalu, az egykori tevém. Egyszer 3 napig tevegeltem a sivatagban. Az első nap végére rájöttem hogy hülye ötlet befizetni erre a hosszú túrára, mert totál kikészített ez a dög! Állandóan hátra hajolt és belém törölte taknyát-nyálát. Kb. sosem akart arra menni amerre kellett volna - nem győztem rugdosni, mert kb csak abból értet. A teve nem egy okos állat - az biztos! Nap végére meg úgy tudtam csak járni mint egy körző. Sajnos a sivatagból nem tudsz csak úgy visszajönni, szóval végig kellett csinálni. Az éjszakai ég nagyon szép a sivatagban csak k. hideg van - a földön aludtunk egy takarón hálózsákban...
Be értünk egy sárkunyhós faluba, egyből egy csupor vizet hoztak, ahogy sivatagi népeknél szokás. A gond az volt, hogy láttam hogy abból a kis medencéből merték, amiből az előbb még a tevék ittak. Mivel nagyon bunkó dolog lett volna nem elfogadni (alán el is ástak volna érte egy bűne mögé :p) így ittunk belőle. Több heti non-stop hasmenés után már mindegy volt - azért túléltük... :)
(Ez most nem vicc: tényleg voltam ilyen túrán...)
ON
Aladeen was a 2areg...
F6BFfNwagAAAv4x

https://www.amazon.com/Pearl-Harbor-Date-Infamy-December/dp/B0CHG8SZSC

Ezt csak ide teszem, mert humornak erős, ki a fene enged ilyesmit nyomtatásba?! Valamit rosszul tudok a Graf Zeppelin-ről?
Akkor ezek szerint a németek porig bombázták Peal Harbort? Csak nem Fw-190-nel?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 799
29 049
113

Most épp nem a keresztes lovag tör elő belőlem, csak tényleg beszarás, hogy ha nem hozom be a hazai közbeszédbe a Rybart és a Rybar napi videókat kb a háború elejétől kezdve, úgy az egész magyar sajtónak fingja sem lenne arról, hogy kik vagy mik ők. Miközben a korábban emlegetett orosz think-tank kultúra hiányát részben ők töltik be.

Elsőként a Mandi és Somkúti kolléga kezdte átvenni a Rybar anyagokat, aztán az utóbbi időben a Portfolio is két ukrodefense Twitter között néha nagy kegyesen szemlél egy-két Rybart, persze természetesen úgy előadva, hogy az oroszok szarban vannak.

De látszik, hogy kényszerből csinálják (lehet eljutott a szerkesztőségbe az anyázós cikkeimnek/kommentjeimnek a híre, szóval szoszi pupákok), mert enyhén fingjuk sincs arról mi is igazából a Rybar. A Szíriát megjárt, szolgálata alatt arab-orosz katonai tolmácsként dolgozó Mihail Zvincsukot (mennyiben, hogy a nevét nem tudják) "az orosz védelmi minisztérium volt kommunikációs stábjának" hivatkozni eléggé erős félrenézés.

Na meg nem csak a Rybar számol ám be az orosz veszteségekről, fel tudnék most sorolni legalább 5 másikat, de hülye leszek segíteni nekik újabb források átvételében :D Na meg illene látni a nüanszokat az original orosz meg az ukrán CIPSzO kamu csatornák közt.

Arról nem is beszélve, hogy egy angol - nem is orosz! - Rybar anyagot nem bírnak rendesen lefordítani és a Vaszilij Bikovból Bojkov lesz gecc :D