Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Lehet hogy nem omlott össze, de ettől függetlenül nekem két napba meg 3x60km oda-vissza autózásba került, hogy műtét előtt legyen egy papírom vércsoport-meghatározással ... amit véradóként fejből tudtam Rh-faktorral együtt és még a véradó-könyvemben is benne van, de azt a klinika nem fogadta el (persze ha előfordulhat hogy a vércsoport minden páratlan évben/hónapban esetleg megváltozik akkor igazuk volt!)!! A klinikán nem tudták, hogy milyen beutalót fogad el a helyi intézmény, aztán velem pingpongozva üzengettek egymásnak mert telefonálni egyik se volt hajlandó a másiknak! Szóval lehet hogy az egészségügy még nem omlott össze, de akkor én nagyon ... :mad::(
Több hetes várólista bőrgyógyászatra, több hónapos MR/CT-re, stb.
De igen, egyesek szerint nem süllyedünk nem süllyedünk...

Ne legyél beteg.
Remélem ez csak szarkazmus volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and migfun

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ja, és ne szülj gyereket se, vagy csak otthon??!!
Speciel tavaly műtötték a feleségem-magán úton,mert ha az államira várunk,lebénul.És endoszkópos módszerrel szedtek le a gerincéről cisztát.Persze tb kártyával nem lehetett fizetni......
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem tudom mire mennénk vele, mert mikor bementem a műtétre, másfél óránál tovább ücsörögtem (további tucatnyi "áldozattal" együtt) a betegfelvételen mert lefagyott a kórház számítógépes rendszere - és mint mondták "már megint, ez hetente bejön egyszer-kétszer".

Pont ezt írtam, lassan haladnak a korral.
Nem kellene lefagyjon a számítógépes rendszer ha nem "ezer" éves lenne.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 196
8 043
113
Pont ezt írtam, lassan haladnak a korral.
Nem kellene lefagyjon a számítógépes rendszer ha nem "ezer" éves lenne.
Valamelyik itteni kolléga szerint csak 7-8 stadion épült, de vagy 35-50 kórházat modernizáltak. Mindkét számmal erősen vitatkoznék. Az eredményességről nem is beszélve.
 
T

Törölt tag 008

Guest
..Pl. mi a francért nincs egy interneten minden korház, rendelő, de még mentőautó által is elérhető adatbázis, ahova minden információ bekerül minden emberről?....
Na ezt így nem. Pont azért mert emberek vagyunk. Eléggé szenzitív infó. Amúgy meg lehetne csinálni, titkosított magánhálózaton, kell egy audit log vagy dual control ...itthon inkább mindkettő és egy harmadik entitás ami ellenőrzi az egészet.
Különben az adatok a biztosítoknál és a cégeknél landolnak. Majd egyszer, ha valamelyik nagykutyának (nem kell NEResre gondolni elég ha befolyásos) lesz egy ITs ismerőse aki felajánlja, hogy bizonyos mennyiségű pénzvisszacsúsztatás fejében ezt összerakja, akkor meglesz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem tudom miért, de valami elképesztő lassúsággal követik le a fejlődést egyes intézmények.
Pl. mi a francért nincs egy interneten minden korház, rendelő, de még mentőautó által is elérhető adatbázis, ahova minden információ bekerül minden emberről?
Szerintem nemhogy sokkal egyszerűbb lenne, de még sokkal olcsóbb is, mint ami most van.

Csirkefarhát kommandó azonnal óbégatna, hogy személyiségi jogaikba tipor a viktor...
Meg asszem uniós szabályozás szerint is tilos.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 229
4 588
113
Különben az adatok a biztosítoknál és a cégeknél landolnak.
Ez a lényeg.
Csirkefarhát kommandó azonnal óbégatna, hogy személyiségi jogaikba tipor a viktor
Te sem örülnél, ha a nyilvános adatokat felhasználva nem, vagy csak nagyon drágán kötnének modjuk élet- vagy nyugdíjbiztosítást veled, mert vagy túl egészségtelen vagy, vagy túl egészséges, és hosszú nyugdíjas évek várnak rád. És ez csak egy üzleti felhasználás. De munkát sem biztos kapna az ember, ha mindent látnának a munkáltatók az egészségügyi előéletéről...
 
M

molnibalage

Guest
Te sem örülnél, ha a nyilvános adatokat felhasználva nem, vagy csak nagyon drágán kötnének modjuk élet- vagy nyugdíjbiztosítást veled, mert vagy túl egészségtelen vagy, vagy túl egészséges, és hosszú nyugdíjas évek várnak rád. És ez csak egy üzleti felhasználás. De munkát sem biztos kapna az ember, ha mindent látnának a munkáltatók az egészségügyi előéletéről...
Ezeket most is megkérdezik, tehát most is lazán elutasíthat magán biztosító, ha túl kockázatosnak ítél.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 946
15 664
113
Na ezt így nem. Pont azért mert emberek vagyunk. Eléggé szenzitív infó. Amúgy meg lehetne csinálni, titkosított magánhálózaton, kell egy audit log vagy dual control ...itthon inkább mindkettő és egy harmadik entitás ami ellenőrzi az egészet.
Különben az adatok a biztosítoknál és a cégeknél landolnak. Majd egyszer, ha valamelyik nagykutyának (nem kell NEResre gondolni elég ha befolyásos) lesz egy ITs ismerőse aki felajánlja, hogy bizonyos mennyiségű pénzvisszacsúsztatás fejében ezt összerakja, akkor meglesz.

TB adatok olyan szinten parák hogy még a szervert üzemeltető sem lehet piaci, pl. egy sima business felhőbe, meg van szabva hogy állami szerverparkon mehet csak az egész. Eü meg adatvédelmi szempontból is az egyik legparább történet az orvosi adatok kezelése.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 229
4 588
113
Ezeket most is megkérdezik, tehát most is lazán elutasíthat magán biztosító, ha túl kockázatosnak ítél.
Nem feltétlenül. Anno a lakáshitelnél kértek orvosi vizsgálatot a biztosításhoz, és a koleszterinszint miatt jól fel is srófolták a díjat, de amikor lejárt, és máshol kötöttem új életbiztosítást, semmit nem kértek. De ha alapból rálátnának, csak drágán kapnék...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 036
66 544
113

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 105
10 341
113
Nem tudom miért, de valami elképesztő lassúsággal követik le a fejlődést egyes intézmények.
Pl. mi a francért nincs egy interneten minden korház, rendelő, de még mentőautó által is elérhető adatbázis, ahova minden információ bekerül minden emberről?
Szerintem nemhogy sokkal egyszerűbb lenne, de még sokkal olcsóbb is, mint ami most van.


EESZT -nek hívják. Rengeteg pénz elment már rá, de még mindig nem működik rendesen.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 105
10 341
113
Többen említették, hogy egy egységes eü. adatbázis milyen visszaélésekre vezethet.
Egy ilyen adatbázis alkalmas arra is, hogy egy mesterséges intelligencia alapú diagnosztikai rendszer adatbázisa lehessen.
 
M

molnibalage

Guest
Aki nem képes katonai szolgálatra, annak nyitott a polgári szolgálat. Mozgáskorlátozottaknak is.
Áruld már el, hogy miféle PSZ-t fog végezni egy mozgáskorlátozott?
Arról lehet és kell is vitázni, hogy feltételhez kötött vagy a jelenlegi feltétlen választójog az inkább üdvös. Én úgy gondolom, hogy az elôbbi, mert most el sem megy szavazni, leszarja, fszt rajzol a szavazólapra vagy arra szavaz akire a vajda mondja neki. Nincs meg sem a képesség, sem az akarat arra, hogy jól átgondolja vagy urambocsá elolvassa a programját annak akire szavaz. Mirôl beszélünk?[/QUOTE]
Annyira bírom az ilyen kommenteket. Az általános választójog lehetővé teszi, hogy ez legyen a programod és szavazzanak rá. Te meg korlátoznád? Nem látod az ördögi ellentmondást az egészben...?

A világon nincs olyan, hogy ezt az alapjogot csak úgy megvonnák. Közröhej az ötleted.

Röghözkötés és rabszolgaság fogalmait elevenítsd fel. Senkinek nem KELL igénybevennie az állami finanszírozást. Az használja akinek ez megfelel. Miért ördögtôl való, ha az aki finanszíroz, meghatározza a finanszírozás feltételeit?
A szabad mozgás nem sérül.
Látom nem sikerül megérteni. Aki eleve kedvezőtlenebb anyagi helyzetben van - mert pl. tragédia is lehetett a családban, mondjuk fater meghalt - abba rúgsz bele még egy szép nagyot ezzel. A legalapvetőbb társadalmi szolidaritással megy szembe az egész. Nekem konkrétan okádhatnékom van tőle annyira szar és gusztustalan az egész ötlet maga is.

És végül: szerintem demokratikusabb az a rendszer, ahol a polgárok is jogosultak fegyver viselésére és nem csak az aktuális hatalom erôszakszervei. De valami miatt itt mindenki kiskorúnak van elkönyvelve és akként van kezelve.
Mi a fasz köze van a civil fegyver tulajdonlás és viselésnek a szavazati joghoz és sorkötelességhez? Itt már tényleg pislogok.

Nem csak a honvedsegbe ferne el evi par honapra a sok fiatal.
Az egeszsegugybe johetne egy nyari "felprges" a nyari szabadsagok kerdese is megoldodna ugyan ez igaz lehet a mavra ahol nyaron nagyobb a forgalom vagy a postara.
Mi van...? Nővér és orvos hiány van. Ezt nem oldja meg, ha több betegtologató lesz.

De az adminisztrativ terhek is nolnek nyaranta. A katasztrofa vedelemnel is hasznosak lehetnenek nyari tuzesetek hirtelen aradasok kanikulak...
Az csak a fasza, osszál be veszélyes munkára arra képzetlent...
Azt, ha meghal egy diák a tűzben, akkor nyugaton a gatyát is leperelik az államról. Itthon látom, hogy mi lenne. Semmi. Kösz, újabb hülye ötlet.

A munkaerô elvándorlàsa és az arra adható válaszok nem a topik témája.
Jah, már ott tartunk, hogy a választójoggal játszadoznak egyesek. Annak semmi köze a katonai szolgálathoz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tegnap olvastam valamelyik híroldalon talán 888? Hogy valami brit vagy Usa filmes akárki hiányolja a négereket ebből a csernobili sorozatból... :D
Szóval az ilyen agyhalottaknak mindegy milyen filmet,hogyan forgatsz.

Nem tudom mi a baj ezzel a filmmel? Szerintem eléggé realisztikusan dolgozza fel az eseményeket. Az orosz szereplők túlnyomó része nagyon is pozitívan vannak bemutatva, aki meg nem, az mind keményvonalas szovjet pártitkár.
Azon meg mit lepődik meg bárki is, hogy a szovjetek próbálták eltussolni a történéseket?
A japánok ugyanezt csinálták Fukusimában, Kanada is ugyanezt csinálta, amikor náluk volt egy baleset (nem épp ennyire súlyos), az amerikaiak, angolok szintén. Akkoriban dúlt a hidegháború egyik ország sem akarta bevallani, ha náluk valamit elrontottak, főleg nem az atomiparban.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst