Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 149
113
https://index.hu/belfold/2019/07/26/hassay_zsofia_vagyonosodas_terezvaros_kampany/
https://www.google.com/maps/@47.560...4!1srPRfCiC_40PjXptIdqELCQ!2e0!7i13312!8i6656
Én rühellem a Fideszt, de ezt ne már, az egész utcában nincsen kétszázmilliós ingatlan.
Viszont olyat nem engednék polgármesternek, aki nem az adott településen lakik, ismerje már legalább látásból a helyi viszonyokat.
És persze az sem túl fasza mikor valaki egész életében politikus, nem dolgozik mást, de hát ha neki jó csinálja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Az eu-re forditott penz keves. A rezsin es a gyogyszer koltsegeken alig tud a rendszer sporolni, vagyis marad a dolgozok lehuzasa. Ez megy hosszu evtizedek ota es ezt mindenki tudja. Na most ezek utan menj be egy rendelobe es mondd el, hogy neked jogaid vannak es voltal katona is... Majd nezd meg az arcukat. :rolleyes:
Hiaba te fizetsz, megsem te rendelsz, hanem a doki. Tudom, szokatlan, de ez egy ilyen szolgaltatas. Persze a folosleges hisztivel es kopkodessel akkor sem fognak foglalkozni, ha tobbszorosere emeled a fizetesuket. (Lehet tovabb szidni oket. Egyik fulemen be, a masikon ki.)
Én megint csak azt tudom mondani, alap vizsgálat, telefonon időpontot foglaltam a Honvédba szemészetre, tény hogy 5 hétre előre kaptam időpontot, de akkor is, telón nulla fáradtsággal, diszpécser elmondta akkor van időpont amikor, jó-e? Mondtam kiváló! Odamentem, rátenyereltem automatára a bejáratnál ahová kellett, kiköpte a papírt, felmentem, leültem, 10 perccel hamarabb odaértem, kijött mosolygós nővérke, nevemen szólított, hogy ha gondolom akár be is mehetnék, doktornő pont ráér...
Teljesen elégedett voltam mindennel.

Köszönöm az EÜ dolgozóknak, szuper hogy vagytok!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Románia 1916 augusztus 27-én lépett be a háborúba, a Moldvai éhezés 1916-1917 telén volt, ugyebár egy gyerek kihordása 9 hónap, vagyis akik 1916 végén, 1917 elején születtek, azok még bőven a háború előtt fogantak, vagyis még nem voltak fogságban az apáik.
A Ganznál nem dolgozott volna annyi román hadifogoly, ha nem támadják meg az addigi szövetségesüket majd pedig nem esik hadifogságba a fél román hadsereg.
Mégis mit kellett volna velük csinálni? Főbelőni, vagy esetleg visszaküldeni Moldvába, hogy ismét harcolhassanak ellenünk?

Nem védem őket, mindenki mocskos volt.
Ugyanúgy dolgoztak német hadifoglyok is francia földeken.

Románia sosem volt szövetséges, lezárta a határokat és nem volt hajlandó ételt adni, miközben pl. Németországban 1915 telét "fehérrépa télnek" hívták, mivel csak ahhoz tudott hozzájutni a népesség.

Az osztrák-magyar katonákról meg 7:15-től:
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Románia sosem volt szövetséges, lezárta a határokat ....
1883-ban egy félig titkos szerződéssel csatlakozott a hármas szövettséghez. (Berlin-Róma-Bécs). Ezt 5 évente meghosszabbították, utoljára 1913-ban. A szerződés értelmében háború esetén a teljes romulán hadseregnek a Monarchia segítségére kellett volna kelnie.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
Az eu-re forditott penz keves. A rezsin es a gyogyszer koltsegeken alig tud a rendszer sporolni, vagyis marad a dolgozok lehuzasa. Ez megy hosszu evtizedek ota es ezt mindenki tudja. Na most ezek utan menj be egy rendelobe es mondd el, hogy neked jogaid vannak es voltal katona is... Majd nezd meg az arcukat. :rolleyes:
Hiaba te fizetsz, megsem te rendelsz, hanem a doki. Tudom, szokatlan, de ez egy ilyen szolgaltatas. Persze a folosleges hisztivel es kopkodessel akkor sem fognak foglalkozni, ha tobbszorosere emeled a fizetesuket. (Lehet tovabb szidni oket. Egyik fulemen be, a masikon ki.)
Elvekről írtam, hogyan kell(ene) működnie egy országnak. Az eü problémájához senki nem nyúlt még, mert darázsfészek. De a harmadik ciklusban kétharmaddal már igazán elvárható lenne, hogy legalább elképzelése legyen pártunknak és kormányunknak. De közel, s távolban sincs. Valószínűleg (szerintem biztos) alkalmatlan emberek vannak kulcspozícióban.
@zsolti Azért a dolgozók (orvosok és ápolók) túlnyomó többsége lelkiismeretes, csak túlterhelt. A Honvédkórház melyik részlegébe mentél? Mert pl. amikor kardiológiára jártam (időpontra), akkor minimum két órával később kerültem mindig sorra. Igaz, a doki a rendelési időn túl is dolgozott, (alaposan) megvizsgált minden pácienst.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
1883-ban egy félig titkos szerződéssel csatlakozott a hármas szövettséghez. (Berlin-Róma-Bécs). Ezt 5 évente meghosszabbították, utoljára 1913-ban. A szerződés értelmében háború esetén a teljes romulán hadseregnek a Monarchia segítségére kellett volna kelnie.

Majd a háború kitörésekor azonnal beintettek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Elvekről írtam, hogyan kell(ene) működnie egy országnak. Az eü problémájához senki nem nyúlt még, mert darázsfészek. De a harmadik ciklusban kétharmaddal már igazán elvárható lenne, hogy legalább elképzelése legyen pártunknak és kormányunknak. De közel, s távolban sincs. Valószínűleg (szerintem biztos) alkalmatlan emberek vannak kulcspozícióban.
@zsolti Azért a dolgozók (orvosok és ápolók) túlnyomó többsége lelkiismeretes, csak túlterhelt. A Honvédkórház melyik részlegébe mentél? Mert pl. amikor kardiológiára jártam (időpontra), akkor minimum két órával később kerültem mindig sorra. Igaz, a doki a rendelési időn túl is dolgozott, (alaposan) megvizsgált minden pácienst.
Írtam hogy szemészet. Voltam már ott SBO-n is, meg később gyógytornán, mindenhol korrekt és szerintem szakszerű elbánásban volt részem. Tény hogy VIP szobát civileknek nem nyitják ki míg várakoznak, de nem ezen múlt az hogy jó véleményem van róluk.
 
M

molnibalage

Guest
According to Eurostat, in 2010 there were 1.8 million foreign-born residents in the Netherlands, corresponding to 11.1% of the total population. Of these, 1.4 million (8.5%) were born outside the EU and 0.43 million (2.6%) were born in another EU Member State.[183] On 21 November 2016, there were 3.8 million residents in the Netherlands with at least one foreign-born parent ("migration background").[184] Over half the young people in Amsterdam and Rotterdam have a non-western background.
https://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands#Demographics

Ez azért nem túl rózsás helyzet.
A bevándorlás jó dolog, mindaddig, amíg a bevándorlók átveszik a befogadók nyelvét és kultúráját. De ha rövid idő alatt túl nagy méretű a bevándorlás, ráadásul gyökeresen eltérő kultúrájú és nyelvű emberek jönnek, akkor nem lesz idő a beolvadásra.
Felhívnám külön a figyelmed az utolsó mondatra.
Amsterdam és Rotterdam fiatal lakosságának a fele nem nyugat-európai.
Vagyis 20-30 év múlva (addigra meghalnak az idősebb hollandok) már a teljes lakosság fele nem lesz nyugati. Most lehet abban reménykedni, hogy azok mind kelet-európaiak, de az első két mondat leírása szerint nem valószínű.

Nézd meg azt is, milyen gyorsan nő az ország lakossága még most is, pedig már az 1970-es évek óta 1,6-1,7 között ingadozik a termékenységi mutató, még annak ellenére is, hogy a bevándorlók valószínűleg ennél jóval több gyereket vállalnak, vagyis annak a kevés vállalt gyereknek is nagy része valószínűleg nem hollandé.
https://en.wikipedia.org/wiki/Demography_of_the_Netherlands#Total_Fertility_Rate_from_1840_to_1899
Ez megint olyan csodas.
  • Feltételezés, hogy ket teljes varos lakossag aránya országosan reprezentatív.
  • Feltetelezes, hogy minden nem western az veszélyes. De minimum sugallod.
Ez kb olyan, mint Mo. demigrafiajat levezetni ozd es kazincbarcikabol es feltenni, hogy minden cigany bűnöző es a legmagasabb roma lakosság arányú városok jenetik az atlagot. Mar ha ez a ket város sz.

Bocs. Ez így komolytalan...
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ez megint olyan csodas.
  • Feltételezés, hogy ket teljes varos lakossag aránya országosan reprezentatív.
  • Feltetelezes, hogy minden nem western az veszélyes. De minimum sugallod.
Ez kb olyan, mint Mo. demigrafiajat levezetni ozd es kazincbarcikabol es feltenni, hogy minden cigany bűnöző es a legmagasabb roma lakosság arányú városok jenetik az atlagot. Mar ha ez a ket város sz.

Bocs. Ez így komolytalan...

Egyfelol jogos, hogy nem Ozdbol kellene extrapolalni a teljes magyar lakossagra, masreszt ettol meg az ozdi eredmenyek orszagos szinten is valid tendeciat mutatnak (Magyarorszag eseteben).

Tovabba a helyben szuletett masod/harmadgeneracios migrans, aki nem volt hajlando alkalmazkodni nagyobb problemat jelent eleg sokszor mint az elso generaciosok. Az meg nem fog igy megjelenni a statisztikaban. BBC-nek volt egy jopofa interjuja (ma sem ertem, hogy ment anno adasba a full balos/liberalis BBC reszerol) Svedorszagban egy rendorrel: a rendor hatarozottan cafolta, hogy bevandorlok lennenek a bunelkovetok. Aztan kozolte, hogy a gyerekeik azok :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 051
113
Én megint csak azt tudom mondani, alap vizsgálat, telefonon időpontot foglaltam a Honvédba szemészetre, tény hogy 5 hétre előre kaptam időpontot, de akkor is, telón nulla fáradtsággal, diszpécser elmondta akkor van időpont amikor, jó-e? Mondtam kiváló! Odamentem, rátenyereltem automatára a bejáratnál ahová kellett, kiköpte a papírt, felmentem, leültem, 10 perccel hamarabb odaértem, kijött mosolygós nővérke, nevemen szólított, hogy ha gondolom akár be is mehetnék, doktornő pont ráér...
Teljesen elégedett voltam mindennel.

Köszönöm az EÜ dolgozóknak, szuper hogy vagytok!

Te tiszt vagy és a Honvédbe mentél...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Te tiszt vagy és a Honvédbe mentél...
Neked is jár minden olyan szolgáltatás ami nekem. Bekerülsz az SBO-ra ahogy én bekerültem, mondták hogy ha valaki hivatásos, már nyitják is neki a külön szobát, én nem kértem, nem is tudtam addig hogy van ilyen. Mondták hogy ne ellenkezzek, minden hivatásosnak jár.

A szemvizsgálat meg nem azon múlt. Mindenkinek pont ugyan úgy áll a lehetőség hogy telefonon egyeztessen időpontot, majd mikor eljött a pillanat, odafáradjon 10 perccel korábban, megnyomja az erre a célra fenntartott kis gépen amit kell, és felérjen ahogy én.

A gyerekeimből kettő pl. nem ott született, és a másik két kórházzal is elégedett voltam.
 
M

molnibalage

Guest
Egyfelol jogos, hogy nem Ozdbol kellene extrapolalni a teljes magyar lakossagra, masreszt ettol meg az ozdi eredmenyek orszagos szinten is valid tendeciat mutatnak (Magyarorszag eseteben).

Tovabba a helyben szuletett masod/harmadgeneracios migrans, aki nem volt hajlando alkalmazkodni nagyobb problemat jelent eleg sokszor mint az elso generaciosok. Az meg nem fog igy megjelenni a statisztikaban. BBC-nek volt egy jopofa interjuja (ma sem ertem, hogy ment anno adasba a full balos/liberalis BBC reszerol) Svedorszagban egy rendorrel: a rendor hatarozottan cafolta, hogy bevandorlok lennenek a bunelkovetok. Aztan kozolte, hogy a gyerekeik azok :)
Akkor hol huzod meg a határt, hogy ki a bevándorló? Nehez röhögés nélkül bevándorlónak hivni, aki egy ország allampolgaranak szuletik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Érdekes, amikor én legutóbb 13 órára kaptam időpontot Tatabányán vesekő ellenőrzésre, 13 órakor fogadtak, pedig csak 2 perccel előtte mentem oda.
Ráadásul én csak egy vasutas vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti
M

molnibalage

Guest
Érdekes, amikor én legutóbb 13 órára kaptam időpontot Tatabányán vesekő ellenőrzésre, 13 órakor fogadtak, pedig csak 2 perccel előtte mentem oda.
Ráadásul én csak egy vasutas vagyok.
Az lehet, hogy tupontosan fogad a bőrgyógyász 5 het mulva, csak kurvara nem vigasztal, ha eppen aznap szar a kezem es instant kéne rá valami...
Kepzeld el, ha valaki mondjuk élelmiszer iparban dokgozik, ahol adott betegség eseteb nem dolgozgat tudtommal. Akkor mi a f*szt csinal 5 hetig es azt sem tudja mi baja van?

Agyfaszt kapok, komolyan mondom.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and dudi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Érdekes, amikor én legutóbb 13 órára kaptam időpontot Tatabányán vesekő ellenőrzésre, 13 órakor fogadtak, pedig csak 2 perccel előtte mentem oda.
Ráadásul én csak egy vasutas vagyok.
Tényleg ezt látom amúgy én is. S abszolút pozitív az a néhány példa is számomra, mikor valami hivatalos ügyet kellett úgy intézzek, hogy előtte ügyfélkapun kaptam időpontot. Odamentem, és kb. 5 perces ablakokon belül fogadtak.

Én nem tudom csak én vagyok szerencsés, vagy az emberek nem használják ezt az időpont foglalás lehetőséget általánosan?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 051
113
Neked is jár minden olyan szolgáltatás ami nekem. Bekerülsz az SBO-ra ahogy én bekerültem, mondták hogy ha valaki hivatásos, már nyitják is neki a külön szobát, én nem kértem, nem is tudtam addig hogy van ilyen. Mondták hogy ne ellenkezzek, minden hivatásosnak jár.

A szemvizsgálat meg nem azon múlt. Mindenkinek pont ugyan úgy áll a lehetőség hogy telefonon egyeztessen időpontot, majd mikor eljött a pillanat, odafáradjon 10 perccel korábban, megnyomja az erre a célra fenntartott kis gépen amit kell, és felérjen ahogy én.

A gyerekeimből kettő pl. nem ott született, és a másik két kórházzal is elégedett voltam.

Igen nekünk dea civileknek nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 051
113
Az hogy foglaljon időpontot nekik nem játszik? Ez nekem új. Szerintem minden van nekik is, kivéve a VIP váró. Biztos nem vagyok benne, de így tudom.

A katonákat előnyben részesítik a Honvédban minden téren kivéve a sürgősségi ellátást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
A katonákat előnyben részesítik a Honvédban minden téren kivéve a sürgősségi ellátást.
Szerintem ez rendben is van így. SBO-n triage-olni kell, nem megkülönböztetni, de amúgy normál rendelésen ezen nem látok kivetnivalót. Viszont akkor is bár lehet hogy későbbre kap időpontot, amit elfogad ha odamegy, ugyan úgy nem kell már várakozni tömött sorokra.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 051
113
Szerintem ez rendben is van így. SBO-n triage-olni kell, nem megkülönböztetni, de amúgy normál rendelésen ezen nem látok kivetnivalót. Viszont akkor is bár lehet hogy későbbre kap időpontot, amit elfogad ha odamegy, ugyan úgy nem kell már várakozni tömött sorokra.

Persze,hogy nincs vele baj még is csak Honvéd kórház.A baj az,hogy tisztként a magyar egészségüggyel kapcsolatban a Honvédkórházzal példálózol.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Status
Not open for further replies.