Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Hú, ide most írnék valamit....
Semmilyen sport esetén nem érzek így. Mert minek örülnek ezek? Milyen teljesítménybeli közük van ahhoz, amit összehoznak? Mindig mosolygok, amikor győz a magyar válogatott, akkor "mi győztünk". Amikor meg veszneket, akkor "kikaptak a fiú". Aha. És hol van hirtelen a "mi"...?

Tudod mi vált ki belőlem ilyen érzelmeket?
  • Amikor én csinálok meg valamit, amire nem gondoltam, hogy valaha is képes leszek.
  • Amikor megértek olyan dolgokat, amiről nem gondoltam volna, hogy képes leszek.
  • Amikor meg tudom köszönni az embernek, aki megtanította azt, ami ezt lehetővé teszi.
Nem az, hogy XY, akihez semmi közöm nincs, majd az ő sikerüket lényegében a magamévá teszem.
Miért nézek néha sportot? Snooker, tenisz vagy foci? (1+ éve egyiket sem...) Mert olyan emberi teljesítményt látok, amin tudok csettinteni és messze átlag feletti.
Na, a magyar foci nem ez. Cserébe jó drága. Adóból...

A Fradi pályán is meccs volt ma. Honnan vettem észre? Tömve volt a Népliget kocsival, mert az egész Tisztviselőtelep is. A fűre is ráálltak a bunkók a házak előtti kertben és a parkban is helyenként.

Ez nekem a magyar foci lecsapódása...
Nem nagyon akartam beleállni ebbe, mert akik utalják a magyar focit úgyis meggyőzhetetlenek, meg igazából nem is célom senkit meggyőzni, csak engem meg a foci céltalan fikázása zavar....
Lehet vkinél győztünk van, meg kikaptak a fiúk, de a stadionba járó szurkoloknál győztünk van, meg veszitettünk.

Miért nézek néha sportot? Snooker, tenisz vagy foci? (1+ éve egyiket sem...) Mert olyan emberi teljesítményt látok, amin tudok csettinteni és messze átlag feletti.
Te ugye nem vagy szurkoló ezért azt hiszed a szurkolók ezért mennek ki. Ezért is, de elsősorban nem ezért hanem a hangulatért. Ilyen a snookerben nincs. De más csapatsportban is ritka, bár néha van.
Nem is a focistákkal azonosulnak annyira, ők változnak, hanem a többi szurkolóval, ez ad egy nagy feelinget.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
A focit azt szeretem! Csak az a kicsi kis probléma, hogy ami nálunk megy az nem foci hanem foci-alibizés nagy pénzért - és én is fizetem, sőt az is aki tényleg utálja még a valódi focit is (nem nehéz összehasonlítani a sok sport-csatornán látható valódi focival!!). Ha meg én vagy más akar sportolni vagy bármit hobbizni, akkor fizesse meg piaci alapon??!! Na ettől van az embernek hányingere ...
Más sportok is agyondotáltak állami pénzből, cserében tizedannyian sem nézik. Hiába akár a világon az egyik legjobbak pl. vizilabda, nem olyan látványos, nincs olyan hangulata mint a focinak. Megyei meccsekre járnak annyian mint vizilabdára. Lehet, sőt biztos méltatlan, de ez van.
Én inkább megnézek egy magyar válogatott meccset, mint egy spanyol bajnokit. A színvonal lehet más, de nem ugyanazt éled át szurkolóként.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
De más csapatsportban is ritka, bár néha van.
Egy jó jégkorong, kézilabda, kosárlabda, vízilabda meccsen ugyanolyan szurkolói eufória van, és csak a rendezvények helyszínkapacitása miatt vannak kevesebben, mint a magyar focimeccseken. Ja, és majd mindegyikben európai- vagy világszínvonalat képviselünk, az aranylábú gyerekeknél meg csoda történik, ha valamilyen selejtezőcsoportból feljutnak egy rendes kupába (EL, BL, tökmindegy).
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Stadion annak a 9.000 nézőnek van, aki kiment.

Akkor annak a 9000-nek kellett volna fizetnie.

Az országban van kb 7 millió ember aki valamilyen formában adót fizet. Adózik a bére után, adózik a vásárlásai után stb. Ez a 9000 ember kb 0,13%-a hétmilliónak.

Akik a TV-ben nézik azokat szándékosan nem írom mert azoknak akár egy lelátó nélküli csupasz pályán is játszhatnának a csapatok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Joguk van véleményt nyilvánítani, kulturált formában. Vagy én is lerángathatom egy rendőr vagy ellenőr egyenruháját, ha nem értek egyet vele? Jogom van egy politikusról 20-ad magammal lerángatni az öltönyét, ha nem értek egyet vele, az eredményeivel? Ne haragudj, ne vicceljünk már.
Ha azt nem háborítja fel, akiről leszedték, kívülről ne fájjon jobban.
Félre ne értsd, nekem sem volt szimpatikus.
Elfuthattak volna, de nem futottak el a játékosok.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Stadionokat nem csak focira lehet használni, mikor diák voltam voltunk cirkuszi előadáson, koncerten, monster truck bemutatón a helyi stadionban, focimeccsen egyszer sem...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Egy jó jégkorong, kézilabda, kosárlabda, vízilabda meccsen ugyanolyan szurkolói eufória van, és csak a rendezvények helyszínkapacitása miatt vannak kevesebben, mint a magyar focimeccseken. Ja, és majd mindegyikben európai- vagy világszínvonalat képviselünk, az aranylábú gyerekeknél meg csoda történik, ha valamilyen selejtezőcsoportból feljutnak egy rendes kupába (EL, BL, tökmindegy).
Hát én régen tényleg sokféle meccsre jártam, de azért hangulatban a fociba viszi a prímet. Nah meg a hoki, az is csak azért mert féllegális a pályán a bunyó. :cool:
A vizilabda sajnos néha élvezhetetlen, annyira követhetetlenek a szabályok, a bírói ítéletek. Persze ha nagy a tét oke, de egy sima bajnoki...

A kézi és kosármeccsek többsége felcsúti-mtk nézőszámmal megy, félházakkal (nem kapacitáshiany) hiába vagyunk közelebb a világ élmezőnyéhez. Persze a kiemelt meccsek mások, ott van szinvonal és hangulat is.!!
A mai debreceni kiesési meccs volt, hol van máshol erre 9.000 néző??? A töredéke sem.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 2822

Guest
Stadionokat nem csak focira lehet használni, mikor diák voltam voltunk cirkuszi előadáson, koncerten, monster truck bemutatón a helyi stadionban, focimeccsen egyszer sem...

Az lehet csak, hogy amiket felsoroltál lehet máshol is tartani. A stadionjaink a foci miatt épülnek, illetve Orbán focirajongása miatt. Ezt kár tagadni..

A városban ahol élek, új stadion épült. Rendszeresen jön több nagy cirkusz is, két helyen szoktak tanyát verni az egyik egy tök üres beépítetlen terület, a másik a tesco parkolója ami kb akkora mint egy stadionban a pálya, ha nem nagyobb. Koncertek szintén vannak, fel sem tudnám sorolni hány különböző helyen bőven elférnek mindenhol. Monster truck meg akkor fog bemmeni az itteni stadionba ha lebontják az oldalát vagy ha helikopterrel felülről leengedik.

Szóval tényleg lehet a stadionokat másra is használni, csak ez az érv sántít. Persze, istállónak is használhatjuk, meg a csirkéket is ki lehetne engedi had mászkáljanak ott, a szabadtéri tartás úgyis divatos ma... Stadion a foci miatt van, azért meg kár, fizessék a drukkerek, vagy ami még jobb a klubbok! Koncertezni is lehetne benne, meg jógaórákat tartani, lehet van is ilyen, csak nem ezek miatt épültek és ezeket máshol is meg lehet oldani.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
Akkor annak a 9000-nek kellett volna fizetnie.

Az országban van kb 7 millió ember aki valamilyen formában adót fizet. Adózik a bére után, adózik a vásárlásai után stb. Ez a 9000 ember kb 0,13%-a hétmilliónak.

Akik a TV-ben nézik azokat szándékosan nem írom mert azoknak akár egy lelátó nélküli csupasz pályán is játszhatnának a csapatok.
Már bocs, de amit itt számolgatsz úgy hülyeség ahogy van. Ilyen alapon semmire soha ne költsünk, mert az adózók többségének nem szimpatikus. ( pl. Haderőfejlesztés) Ezzel a kormánnyal ez jár. Ha annyira nem tetszik le kell váltani, hidd el azok nem fognak sportra költeni. Lásd Érd ahol a helyi női kézilabdacsapatot nullázták le, lásd Eger, ahol vilagszínvonalú vizilabdacsapatot szüntette meg az ellenzéki polgármester. Ilyen egyszerű.

Én akkor is kijártam, amikor rohadtak a stadionok. Sőt igazából akkor jártam.
(azt elismerem a jelenlegi túlpénzelt focinak is van rengeteg számomra sem szimpatikus árnyoldala /Felcsút NB1 idegenlégiósokkal, kiemelt milliós fizetések kispadon/ , de pont a stadionok nem azok, amik a nézőknek vannak)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 2822

Guest
Már bocs, de amit itt számolgatsz úgy hülyeség ahogy van. Ilyen alapon semmire soha ne költsünk, mert az adózók többségének nem szimpatikus. ( pl. Haderőfejlesztés) Ezzel a kormánnyal ez jár. Ha annyira nem tetszik le kell váltani, hidd el azok nem fognak sportra költeni. Lásd Érd ahol a helyi női kézilabdacsapatot nullázták le, lásd Eger, ahol vilagszínvonalú vizilabdacsapatot szüntette meg az ellenzéki polgármester. Ilyen egyszerű.

Én akkor is kijártam, amikor rohadtak a stadionok. Sőt igazából akkor jártam.
(azt elismerem a jelenlegi túlpénzelt focinak is van rengeteg számomra sem szimpatikus árnyoldala /Felcsút NB1 idegenlégiósokkal, kiemelt milliós fizetések kispadon/ , de pont a stadionok nem azok, amik a nézőknek vannak)

Hülyeség? Te viccelsz? A haderőfejlesztést hozod példának, miért nem rögtön a tűzoltóságot - végül is kevés embernek van szüksége rájuk az életében.. A honvédség egy hasznos dolog. Háborúban védi az országot, békében meg besegít amikor katasztrófahelyzet van. A focinak mi haszna van?

Engem rohadtul nem érdekel, hogy ki milyen top csapatot szüntet meg. Az, hogy helyi szinten minimálisan támogatja a sportot és ad sportolási lehetőséget az állam vagy az önkormányzat az teljesen jó. Csak ésszerűen kell csinálni.. Semmi gond nincs azzal, és fel se merülne az emberben, hogy felhozza, ha egy olyan városban ahol egy kibérelhető tornaterem sincs, építenek egy csupasz focipályát a fiataloknak, vagy egy konditermet stb. Vajon mennyibe kerülne? Pitiáner összegbe, ha van rá igény és pénz miért ne..

De egy top csapat tartsa fent magát. Sőt, nem csak top csapat hanem mindegyik. Menjen üzleti alapon. Ha egy kisgyerek vagy fiatal felnőtt focizni akar jó ha van egy hely a falu szélén, de ahhoz, hogy Jóska Pista a havi kétmisis fizetésével az én adómból épített csilliárdos stadionban csináljon úgy mint aki focizik, hogy az a 9000 ember jól szórakozzon rajtuk, meg a másik 30 részeg balfaszt kergető rohamrendőrökön az túlzás.

Kivéve persze akkor ha olyan országban vagyunk ahol már nincs másra költeni mert minden tökéletes.
 
M

molnibalage

Guest
Hülyeség? Te viccelsz? A haderőfejlesztést hozod példának, miért nem rögtön a tűzoltóságot - végül is kevés embernek van szüksége rájuk az életében.. A honvédség egy hasznos dolog. Háborúban védi az országot, békében meg besegít amikor katasztrófahelyzet van. A focinak mi haszna van?
Konkrétan én is államat kerestem a földön. Biztosítás jellegű kiadásokat vet össze szórakoztatással. Röhej...

Engem rohadtul nem érdekel, hogy ki milyen top csapatot szüntet meg. Az, hogy helyi szinten minimálisan támogatja a sportot és ad sportolási lehetőséget az állam vagy az önkormányzat az teljesen jó. Csak ésszerűen kell csinálni.. Semmi gond nincs azzal, és fel se merülne az emberben, hogy felhozza, ha egy olyan városban ahol egy kibérelhető tornaterem sincs, építenek egy csupasz focipályát a fiataloknak, vagy egy konditermet stb. Vajon mennyibe kerülne? Pitiáner összegbe, ha van rá igény és pénz miért ne..
Hát igen. Budapest világváros és nincs egy 1,5M+ városban egy szájbavert 50 méteres medence, amit az adófizető használna. Köszi...
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Már bocs, de amit itt számolgatsz úgy hülyeség ahogy van. Ilyen alapon semmire soha ne költsünk, mert az adózók többségének nem szimpatikus. ( pl. Haderőfejlesztés) Ezzel a kormánnyal ez jár. Ha annyira nem tetszik le kell váltani, hidd el azok nem fognak sportra költeni. Lásd Érd ahol a helyi női kézilabdacsapatot nullázták le, lásd Eger, ahol vilagszínvonalú vizilabdacsapatot szüntette meg az ellenzéki polgármester. Ilyen egyszerű.

Én akkor is kijártam, amikor rohadtak a stadionok. Sőt igazából akkor jártam.
(azt elismerem a jelenlegi túlpénzelt focinak is van rengeteg számomra sem szimpatikus árnyoldala /Felcsút NB1 idegenlégiósokkal, kiemelt milliós fizetések kispadon/ , de pont a stadionok nem azok, amik a nézőknek vannak)

Haderőfejlesztés: Vagy a sajátjainkat etetjük, vagy másét fogjuk.Egyszerű.

Sporttámogatás: Az emberek könnyebben nyelnék le, ha teljesítmény alapján ömlene bizonyos sportágakba a támogatás és nem az alapján, hogy a kormányzat melyik sportágakat kedveli. Te is írod, hogy a világszínvonalú egri vízilabda lett lenullázva az ellenzéki polgármesternek köszönhetően.Egyrészt ott ennél azért összetettebb a kérdés, mert volt ott baj már az ellenzéki vezetés előtt is.De ugyanakkor érezhető volt, hogy Mirkóczkiék már "csakazértis" belesz*rtak a palacsintába. Aztán a kormány kimentette végül őket, ha jól rémlik, szóval ott azért végül jó lett a vége.

A szomszédban Csau is stadiont épített a szülőfalujában, lehet csinálni úgy is.Annak is meglett a következménye.
Az új stadiontól nem fognak jobban focizni, tehát annyit értek el, hogy többen mehetnek el a nézők ugyanarra a fosra.Igaz, a stadionok kongnak az ürességtől, mert a nulla produkcióra a kutya se kíváncsi.
Nem elég, hogy egy nulla sportágba ömlik a pénz, de még csak nem is jól használják fel azt a pénzt, mert nem a játék jobb, csak HD-ben lehet nézni.

A játékosokat nem lehet azzal motiválni, hogy a nulla teljesítményre is Lamborghini meg Gucci-szemcsi jár.Azt hiszem, hogy a győri polgármesternek (nem a Borkaira gondolok) volt a legnagyobb igaza, amikor elküldte a francba az ETO-t, mert nem akartak a sz*rért aranyat fizetni és igaza is volt!
A polgi amúgy fideszes, szóval jó kontraszt, ha már felmerült Eger vagy Érd ellenzéki vezetése és a sporthoz való hozzáállás.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Vannak korrekt információk is, csak ha az átlagember tízszer, százszor annyi propagandát kap a kormányoldalról, akkor idővel azoknak hisz, nem a saját szemének. Lám, te is elhiszed, hogy a ballib alatt volt adóemelés, áremelkedés és adósságemelkedés, holott alapvetően épp pont fordítva történt. Az egyik helyen látványosan csökkent egy kicsit egy adón a kormány, két-három másik helyen meg suttyomban emel és máris azt hiszi az átlag polgár hogy jól járt. Persze mostanra például a nyugdíjasok kezdik felfogni, hogy szépen elinflálják a nyugdíjukat. A valóság előbb-utóbb szembe jön. Persze a kormány reméli, hogy nem. Akárcsak 2002 után a ballib kormány.

Az meg hogy esetleg nálatok szokás a hazudozás, abból nem következik, hogy mások is hazudnak. A kettős mércét a nem kormánypárti médián kéred számon, holott látványosan fordított a helyzet. A nem kormánypárti médiáknál ez természetes:

https://www.valaszonline.hu/2020/06/25/buda-gardens-laszlo-imre-szentimrevaros/

Mégis azt hiszed, hogy a nem kománypárti média alkalmaz kettős mércét. Vagyis aligha lehet reális képed például a korrupcióról, a gazdasági fejlődésről, az ország helyzetéről stb. A gazdaság fejlődése pedig úgy áll - ahogy már sokan, sokszor leírták már -, hogy:

https://24.hu/fn/gazdasag/2020/05/20/jaksity-gyorgy-valsag-koronavirus-gazdasag/

vagyis ha kivonod a manyup lopást, az EU támogatásokat, extra adókat stb - amik 2010 után álltak rendelkezésre - akkor szépen látszik, hogy az orbáni gazdaságpolitika semmivel sem jobb, mint a ballib. Ha azt is nézzük, hogy mire lett volna lehetőség, milyen tartalékok maradtak, akkor még rosszabb is. Társadalompolitikában meg - oktatás, szociális rendszer stb - egyértelműen rosszabb. Sajnos muszáj leírnom a gyengébbek kedvéért, hogy nem arról van szó, hogy a ballib nem kúrta el. De elkúrta. Csak a Fidesz folytatta. Te mégis a ballib ellenzéktől félsz. Miközben az ellenzék egy része jobboldali. A 2010 előtti "lib" meg már nem is létezik.

Szóval ha nem akarod, hogy a propaganda befolyásoljon, akkor először azt kell felismerned, hogy mi is a propaganda. És a valós propaganda is természetesen azt fogja állítani, hogy a másik a propaganda, ő az igazi. Szóval kell némi értelem, intelligencia, hogy az ember felismerje a valós helyzetet.
Miért nem félhet valaki egy ellenzki kormánytól? Föleg aki már átélte és a börén érzte ezeknek ténykedéseit, persze hogy tartanak tőlük ez csak természetes. Arról nem is beszélve amilyen válaszokat adnak bizonyos kihíváskra már abban megmutatkozik hogy mindig csak a zsákutcába vezetnék be az országot. A jelenlegi válságot amit még az ellenzék is a 1930-hoz hasonlít ami jóval nagyobb volt a 2008-nál. Ennek ellenére a külföldön is Magyarországot kevésbé sérülékeny országok közé sorolják még a közp-európában is. 2008-ban meg a Görögökhőz voltunk egy szinten emlegetve. Az eu-s pénzeket a környező országok is kapják( aki eu tag) és mégis rosszabb helyzetbe kerültek most a válságban mint mi.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
W

Wilson

Guest
Azért nem hisztiztek annyira a játékosok sem.
Tőzsér, debreceni csk.
"A szurkolóknak joguk van véleményt nyilvánítani. Ha nem tetszik nekik valami, akkor így nyilvánítanak véleményt. Nekünk sem tetszett ez a szezon. Rengeteget szenvedtünk. Tudom, hogy sok játékosnak nagyon fájt az, ami történt, vagy inkább azt mondanám, hogy nekem biztosan nagyon fájt. Én egy játékos voltam, nem nekem kellene elemeznem, hogy miért esett ki a Debrecen."

Egyébként 9.000-en voltak a meccsen.

Debreceniként én azt mondom,hogy hála istennek,hogy kiesett a loki,hátha ezzel elindul a klub a megújulás útján,mivel Szima csak annyi pénzt rakott a csapatba amitől az ép,hogy csak elketyegett,effektíve a csapatból élt na már most az NB2-n ez már nem működik,és mivel az önkormányzatnak 25%részesedése van a csapatban kíváncsi vagyok mit lépnek,mivel eddig sem volt felhőtlen a viszonyuk Szimával. Amúgy a lokinak a múlt évben volt egy véletlenül kifutott eredménye amikor bronzérmesek lettek, de előtte már bizony a portugál kókler tevékenysége idején már megcsapta a lokit a kiesés szele,akkor még megmenekült,de igazából csak idő kérdése volt,hogy a loki mikor fog kiesni.Ez a építsünk a debreceni fiatalokra koncepció nem működött,mivel a debreceni akadémiáról kikerülő játékosok egy kevés kivételtől eltekintve még ezt a harmatgyenge Nb1 -s színvonalat sem ütik meg.De azért belegondolva a következő szezonban a 12 csapatos NB1-n igazán veretes csapatok fognak szerepelni úgy mint Felcsút,Mezőkövesd,Kisvárda,Paks,Budafok,miközben az NB2-n ott lesz pl a Debrecen,Szeged,Nyíregyháza,Szeged,Pécs,Szombathely,Győr ebből is látszik mennyire természetellenesen eltorzult a magyar futball.A szurkolókra is kitérve,szerintem az igazi szurkolók ilyenkor együtt sírnak a csapattal és nem rontanak be a pályára,hogy letépjék a játékosokról a mezeket,ebben az a különösen érdekes,hogy akik letépték a játékosokról a mezeket azok a debreceni ultrák voltak akik gyakorlatilag eddig azzal bojkottálták a Debrecen meccseit,hogy nem mentek ki a meccsekre,most meg amikor megjelentek a vége az lett,hogy letépkedték a játékosokról a mezeket,az én szememben ők nem szurkolók.
,
 
K

kamm

Guest
a 12 csapatos NB1-n igazán veretes csapatok fognak szerepelni úgy mint Felcsút,Mezőkövesd,Kisvárda,Paks,Budafok,miközben az NB2-n ott lesz pl a Debrecen,Szeged,Nyíregyháza,Szeged,Pécs,Szombathely,Győr

Ezt ne mar, komolyan. Egyreszt megis mitol lenne barmelyik csapatnak berelt helye?
Ez nem az elso, amikor ezt az erthetetlen nonszenszet latom magyar forumokon, mintha valamiert a teljesitmenyt felul kellene irnia valamifele idiota 'tortenelmi jognak'...?
Meritokracia, gyozzon a jobbik.

Masreszt eleg hazug dolog lenne oket egy kalap ala venni, mert amig a Felcsutot tudjuk jol, ki nyomja, peldaul a


egy Ausztraliaban szuletett magyar uzletember penzen mukodik, tisztan piaci alapon, o finanszirozza, profi befekteteskent es ugyanakkor a foci iranti lelkesedesbol. Hozzam hasonlo koru uzletember, aki megmondta, ha feljutnak, lesz nagyobb budzse is komolyabb mukodesre - es mivel megcsinaltak, allja a szavat, topbb penz megy majd Budafokra, meg is erdemlik.

Harmadreszt eleve nem is ertem ezt a "veretes" csapatok kitetelt: mar elnezest, a Budafok egy 108 (!) eves egyesulet, Vilagossag neven alapitottak 1912-ben, a kovetkezo evtol Budafok a neve - ne sajnaljuk mar 74 ev utan toluk a feljutast, megdolgoztak erte, raadasul nem a te zsebedbol vasaroltak hozza mindenfele jatekosokat.
 
W

Wilson

Guest
Ezt ne mar, komolyan. Egyreszt megis mitol lenne barmelyik csapatnak berelt helye?
Ez nem az elso, amikor ezt az erthetetlen nonszenszet latom magyar forumokon, mintha valamiert a teljesitmenyt felul kellene irnia valamifele idiota 'tortenelmi jognak'...?
Meritokracia, gyozzon a jobbik.

Masreszt eleg hazug dolog lenne oket egy kalap ala venni, mert amig a Felcsutot tudjuk jol, ki nyomja, peldaul a



egy Ausztraliaban szuletett magyar uzletember penzen mukodik, tisztan piaci alapon, o finanszirozza, profi befekteteskent es ugyanakkor a foci iranti lelkesedesbol. Hozzam hasonlo koru uzletember, aki megmondta, ha feljutnak, lesz nagyobb budzse is komolyabb mukodesre - es mivel megcsinaltak, allja a szavat, topbb penz megy majd Budafokra, meg is erdemlik.

Harmadreszt eleve nem is ertem ezt a "veretes" csapatok kitetelt: mar elnezest, a Budafok egy 108 (!) eves egyesulet, Vilagossag neven alapitottak 1912-ben, a kovetkezo evtol Budafok a neve - ne sajnaljuk mar 74 ev utan toluk a feljutast, megdolgoztak erte, raadasul nem a te zsebedbol vasaroltak hozza mindenfele jatekosokat.
n
Az általam az NB2 felsorolt csapatok egytől egyig egy nagyváros illetve egy magyarországi megyeszékhely csapatai egy egézségesebb sportgazdasági környezetben ezen csapatok nagyrészének már csak ezen városok gazdasági erejénél fogva is stabil NB1 tagsággal kellene rendelkezniük.Ezzel szemben a Debrecen kivételével ezek a csapatok képtelenek feljutni ami valjuk be nonszensz.A Budafok történelmével és jelenlegi helyzetével tisztában vagyok és egy kicsit szimpatikusnak is találom őket de azért az tény,hogy a fentebb említett csapatok jóval nagyobb országos ismertséggel rendelkeznek.Sajnos részben személyes érintettség okán látom,hogy mi megy a magyar futballban,ha érdekel szívesen elmondom,hogy mi befolyásolja az egyes klubbok gazdasági erejét és hogy miért ennyire rossz a magyar utánpótlás:)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
a debreceni akadémiáról kikerülő játékosok egy kevés kivételtől eltekintve még ezt a harmatgyenge Nb1 -s színvonalat sem ütik meg
Melyik akadémiáról kerülnek ki bármilyen színvonalat megütő játékosok? Egy csődtömeg az egész akadémiai rendszer...
 
K

kamm

Guest
n
Az általam az NB2 felsorolt csapatok egytől egyig egy nagyváros illetve egy magyarországi megyeszékhely csapatai egy egézségesebb sportgazdasági környezetben ezen csapatok nagyrészének már csak ezen városok gazdasági erejénél fogva is stabil NB1 tagsággal kellene rendelkezniük.

Micsoda??? Says who? o_Oo_Oo_O
Teljesen mindegy, milyen gazdasagi erejuk van, a loteri doglott kutyat nem erdekli, ha focizni nem tudnak.
A"gazdasagi erejenel fogva" nem szamithat NBI-es tagsaghoz. Hajmereszto az egesz otlet, ne haragudj.

Ezzel szemben a Debrecen kivételével ezek a csapatok képtelenek feljutni ami valjuk be nonszensz.

Mit kellene it "megvallani", mi nonszensz abban, hogy szarul fociznak = nem jutnak fel?

Hala istennek, hogy legalabb ennyi mukodik az amugy igen korrupt es inkompetens magyar fociban.

A Budafok történelmével és jelenlegi helyzetével tisztában vagyok és egy kicsit szimpatikusnak is találom őket de azért az tény,hogy a fentebb említett csapatok jóval nagyobb országos ismertséggel rendelkeznek.

ES??? Meg1x: kit erdekel, milyen orszagos ismertseggel rendelkeznek? Teljesen lenyegtelen.
Ha jobban fociznak, ok jutnak fel es ennek igy is kell lennie, semmi mas nem szamithat.


Sajnos részben személyes érintettség okán látom,hogy mi megy a magyar futballban,ha érdekel szívesen elmondom,hogy mi befolyásolja az egyes klubbok gazdasági erejét és hogy miért ennyire rossz a magyar utánpótlás:)

En mindent meghallgatok, de azt felejtsuk mar el, hogy barmelyik csapat predesztinalva lenne az NBI-re, csak mert "orszagosan ismertebb" avagy mert "gazdasagi ereje nagyobb" es hasonlo hajmereszto elkepzelesek miatt... az egyetlen dolog, ami szamithat, az a teljesitmeny - ha jol fociznak, akkor feljutnak. Ennyi es ez igy van jol.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 654
14 638
113
Vannak korrekt információk is, csak ha az átlagember tízszer, százszor annyi propagandát kap a kormányoldalról, akkor idővel azoknak hisz, nem a saját szemének. Lám, te is elhiszed, hogy a ballib alatt volt adóemelés, áremelkedés és adósságemelkedés, holott alapvetően épp pont fordítva történt. Az egyik helyen látványosan csökkent egy kicsit egy adón a kormány, két-három másik helyen meg suttyomban emel és máris azt hiszi az átlag polgár hogy jól járt. Persze mostanra például a nyugdíjasok kezdik felfogni, hogy szépen elinflálják a nyugdíjukat. A valóság előbb-utóbb szembe jön. Persze a kormány reméli, hogy nem. Akárcsak 2002 után a ballib kormány.

Az meg hogy esetleg nálatok szokás a hazudozás, abból nem következik, hogy mások is hazudnak. A kettős mércét a nem kormánypárti médián kéred számon, holott látványosan fordított a helyzet. A nem kormánypárti médiáknál ez természetes:

https://www.valaszonline.hu/2020/06/25/buda-gardens-laszlo-imre-szentimrevaros/

Mégis azt hiszed, hogy a nem kománypárti média alkalmaz kettős mércét. Vagyis aligha lehet reális képed például a korrupcióról, a gazdasági fejlődésről, az ország helyzetéről stb. A gazdaság fejlődése pedig úgy áll - ahogy már sokan, sokszor leírták már -, hogy:

https://24.hu/fn/gazdasag/2020/05/20/jaksity-gyorgy-valsag-koronavirus-gazdasag/

vagyis ha kivonod a manyup lopást, az EU támogatásokat, extra adókat stb - amik 2010 után álltak rendelkezésre - akkor szépen látszik, hogy az orbáni gazdaságpolitika semmivel sem jobb, mint a ballib. Ha azt is nézzük, hogy mire lett volna lehetőség, milyen tartalékok maradtak, akkor még rosszabb is. Társadalompolitikában meg - oktatás, szociális rendszer stb - egyértelműen rosszabb. Sajnos muszáj leírnom a gyengébbek kedvéért, hogy nem arról van szó, hogy a ballib nem kúrta el. De elkúrta. Csak a Fidesz folytatta. Te mégis a ballib ellenzéktől félsz. Miközben az ellenzék egy része jobboldali. A 2010 előtti "lib" meg már nem is létezik.

Szóval ha nem akarod, hogy a propaganda befolyásoljon, akkor először azt kell felismerned, hogy mi is a propaganda. És a valós propaganda is természetesen azt fogja állítani, hogy a másik a propaganda, ő az igazi. Szóval kell némi értelem, intelligencia, hogy az ember felismerje a valós helyzetet.

Korrekt.
 
Status
Not open for further replies.