Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
Tegnap egy sör mellett elfilozófálgattunk, egy régi ismerőssel. Szóba került, hogy miért lehet "energia ital" a neve ezeknek a fiatalok körében is népszerű löttyöknek, melyek közül a cukormentesek még egy kifli energiáját sem tartalmazzák. Valójában nem többek mint stimulánsok. Lehet itt is alkalmazni kellene, mint más tej, vagy hús készítményeknél már alkalmazott szabályt, hogy ne lehessen valamire ráírni, hogy ez vagy az, ha nem tartalmaz legalább X%ban a nevében szereplő hozzávalót. Nem ellene vagyok ezen készítményeknek, csak nevezzük nevén őket.

Valamint, miért nincs mondjuk a legalább 10alkoholszázalékot meghaladó termékek címkéjén a cigarettához hasonló elrettentő kép, meg figyelmeztető felirat. Kár lenne tagadni az alkohol fogyasztás veszélyeit.

Mi a véleményetek ezekkel kapcsolatban?

Megveszed a kis 5 puttonyos aszúdat, hogy végre megadd a módját, erre ez fogadjon rajta:

 
  • Vicces
Reactions: BJani

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 840
113
Valami ilyesmire gondoltam >>
12889_2020_8403_Fig1_HTML.png


Hogy értsük egymást, én nem ezt szeretném, csak az alkalmazott kettős mérce ellen vagyok.

Jobban belegondolva pedig egy sört inkább hívhatnánk (alkoholos) energia italnak, márcsak a beltartalma miatt is. ;)
A RedBull, Hell stb meg lehetne mondjuk serkentő ital.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
egy kis Darwin-díj


A "nagyok" színészekkel, megrendezve csinálják ezeket, sok fiatal meg azt hiszi megteheti ő is és gazdag lesz...

Nálunk is volt vmi afrikai migráns aki tortát dobott egy nő arcába, aztán meghívott egy csövest grillcsirkére, mert az ő "kulturájában" így szokás bocsánatot kérni...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113

A fő probléma sajnos a szocmédia, ami leginkább lehetővé teszi az ilyesmit (mármint nem csak a sztároknál, hanem bármely közemberről előbányászhatnak 10 évvel ezelőtti kommentet és azért kirúgathatják, letilthatják a netes fizetési szolgáltatók vagy épp a bankja is stb.). Volt sok szörnyűlködés, amikor Földi László azt mondta, hogy le kellene kapcsolni az internetet (azt már nem idézik, hogy szerinte is lehetetlen), de az internet adta lehetőségeket nem tudja kezelni az emberiség. Főleg azóta, hogy kialakult a közösségi média, addig az internetet csak a nördök használták, meg voltak anonim fórumok, csetek, de akkor alapszabály volt, hogy személyes adatokat nem ad ki az ember ezeken, csak nagyon vigyázva. Ma meg lelkesen adjuk meg minden személyes adatunkat a techcégeknek, jönnek a böngészési adatokon alapuló reklámok, ajánlások...

Lásd még Black Mirror Hated in the Nation és Nosedive c. epizódok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
jönnek a böngészési adatokon alapuló reklámok, ajánlások...
Lesz rosszabb. Az IMF nyomja, hogy a keresési és weblátogatási előzményeidet vegyék figyelembe a bankok. Jobb esetben csak hitelt nem kapsz rosszabb esetben letiltják a számlád mint Trump esetében.
És itt nem is tenoristákról, szélsőnácikról meg hasonlókról beszélünk, hanem sima konzervatív emberekről, akiknek nem tetszik, hogy a női strand röplabdában dudorodik a tanga, hogy ha elutasítod egy Tgirl közeledését el vagy ítélve, hogy nem mondasz le önként a munkádról egy kvótalényért, hogy nem vagy hajlandó kukacot enni, kidobni a benzines szörnyeteged és inkább ződautót bérelni, vagy csak fehér vagy. Az USA ex-elnökének és cégein már megmutatták milyen világ jön! Teljesen a kínai típusú social credit rendszer lesz bevezetve, csak "soft" módon.

Ha valaki kíváncsi, hogy "na és honnan tudja meg a bank? hö, leül a gépemhez?"

Google wallet, PayPal, Appstore.... Valós adatokat és kártyaszámot kell megadni. Innentől a bank elkéri az adatot tőlük ők pedig ki fogják adni (lesz rá törvény nyugi, természetesen a "mi érdekünkben").

VPN, DuckDuckGo, Brave Browser hisztisre állítva + DuckDuckGo privacy plugin. Socmedia felejtős, több email cím persze titkosítottak. Az android vagy iOS az úgy ahogy van gáz, LineageOS + F-droid.
Sajnos rengeteg kényelmetlenséggel és nagyobb pénzkiadással jár a biztonság.

És még sajnos ezek után is le lehet követni az embert. elég egy email, egy kereszthivatkozás, egy vásárlás figyelmetlenül és össze vagy kapcsolva anonim tracking kukival vagy a fake profiloddal. Senki sem fogja a bankban vagy a munkahelyen megkérdezni, hogy na és kedves xy mi a google/fb/apple accountja? Tudni fogják.
A Bank of America nemrég adta át az FBInak mindenkinek az adatát aki Jan 6-án a kapitólium körül használta a szolgáltatásaikat.

Vidéki ház, kacsák, növények, offline majd offgrid. Következő 1 éves tervem. Nyugodtabb lesz az életem.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ebből az elsőről azt sem tudom, hogy micsoda, a almát kinemszarje le, a Paypallal eddig meg könyvet vettem és játékot Steam és GoG-on. Hát ebből aztán sokat tudnak meg...
pl ha Androidon veszel egy appot vagy vettél régen zenét vagy bármilyen appban fizetsz, de a YT premium is ezt használja. A paypal-google-bankok eddig is cseréltek adatot.
Szóval tudják milyen oldalakat nézegetsz vagyis, hogy "militarista" vagy. :p

Akkor viszlát HTKA?
Pontosan. A tavaszi napsugarakkal eltünök innen (is).
 
M

molnibalage

Guest
pl ha Androidon veszel egy appot vagy vettél régen zenét vagy bármilyen appban fizetsz, de a YT premium is ezt használja. A paypal-google-bankok eddig is cseréltek adatot.
Szóval tudják milyen oldalakat nézegetsz vagyis, hogy "militarista" vagy. :p


Pontosan. A tavaszi napsugarakkal eltünök innen (is).
Soha nem vettem semmit mobilon keresztül.
A YT prémiumot sem én fizetem, családi közös.
Az, hogy mi az érdeklődésem ezek nélkül is tudja bárki.

Hogy a net figyel, telkesen nyilvánvaló.
Amikor múltkor kis LED-ek teljesítményét kerestem a marsi szélkerekes hülyeség miatt, akkor utána a céges gépen 2 napig LED hirdetéseket láttam csak.
(Céges gépen nincs adblock.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Soha nem vettem semmit mobilon keresztül.
A YT prémiumot sem én fizetem, családi közös.
Az, hogy mi az érdeklődésem ezek nélkül is tudja bárki.

Hogy a net figyel, telkesen nyilvánvaló.
Amikor múltkor kis LED-ek teljesítményét kerestem a marsi szélkerekes hülyeség miatt, akkor utána a céges gépen 2 napig LED hirdetéseket láttam csak.
(Céges gépen nincs adblock.)
Tehát mindent tudnak rólad. És valahol itt a baj. De innen már nincs menekvés. A technológiánk fogjai lettünk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Amikor múltkor kis LED-ek teljesítményét kerestem a marsi szélkerekes hülyeség miatt, akkor utána a céges gépen 2 napig LED hirdetéseket láttam csak.
(Céges gépen nincs adblock.)
Ha a főnököd lennék itt most megkérdezném, hogy melyik intranetes oldalunkon van hirdetés és miért vagy belépve céges gépen a google accountoddal a browserbe? :)

De szerencsére sem a főnököd sem az IT biztonsági embered nem vagyok, úgyhogy nem érdekel. :)
 
M

molnibalage

Guest
Ha a főnököd lennék itt most megkérdezném, hogy melyik intranetes oldalunkon van hirdetés és miért vagy belépve céges gépen a google accountoddal a browserbe? :)

De szerencsére sem a főnököd sem az IT biztonsági embered nem vagyok, úgyhogy nem érdekel. :)
Nem kell belépve lenni a G accounttal, akkor is nyomon követnek...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tehát mindent tudnak rólad. És valahol itt a baj. De innen már nincs menekvés. A technológiánk fogjai lettünk.
Bözsi néni a szomszédból is mindent tud az emberről, még azt is, amit maga sem. Bözsinéni pletykájával a helyi közösségben ugyan úgy el tudja vágni magát az ember, nem kell hozzá mítú. Az internet csak egy kiterjesztett Bözsi néni. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Bözsi néni a szomszédból is mindent tud az emberről, még azt is, amit maga sem. Bözsinéni pletykájával a helyi közösségben ugyan úgy el tudja vágni magát az ember, nem kell hozzá mítú. Az internet csak egy kiterjesztett Bözsi néni. :)
Persze, csak Bözsi nénin jót nevetsz, mert csak egy pletykás vénasszony. Egymillió Bözsi néni viszont tönkretesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, csak Bözsi nénin jót nevetsz, mert csak egy pletykás vénasszony. Egymillió Bözsi néni viszont tönkretesz.
A faszt nevet az ember rajta. Tudnád, hogy mit ki nem találnak. És az valahol szarul esik, és egyébként is hitelrontás, vagy becsületsértés, hogy nem nyúl le az ember a rá bízott pénzekből egy fillért sem, aztán meg van, aki kitalálja, hogy abból vettünk házat, vagy a másik, hogy apámék abból festették le a verébdeszkát, meg ilyenek. A szolgálati autó fogalmát 10-en éve nem tudják megérteni. És akkor gondoljuk végig, hogy akkor aki azt hiszi, mert ezt hallotta, akkor az anyagilag le akar nyúlni, mert hát úgyis van neki, vagy mittudom én, irígységből bedobja a betonkockát a kaszálóba, had törjön a penge. Persze néha van, amin röhögünk, meg még jól is sül el, de azt is olyat tudnak kitalálni, hogy csak lestem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Áthoztam ide, mert ez már nem ipar
Érthető és alapvetően teljesen egyet értek. Annyiban nem, hogy csak a természettudományokat kell nyomatni. Jártam műszaki suliba, technikusira, aztán mégis másfele mentem. Értékelem a természettudományt, de nem hiszek "mindenhatóságában". (Bár azt mondom, hogy egy szakmai gimi többet ad, mint egy sima.)
Én se hiszek a természettudományok mindenhatóságában. De a páriaként kezelésével érjük el, hogy tömegek halnak meg c4h10
(bután)
Természetesen, ha valaki festőnek való legyen festő, ha valaki autószerelő lesz nem gond, nem kényszerítés a dolog, csak ismerje, és értse aki a magyar oktatásból kikerül a természet működését, és ne játszuk azt, hogy tömegek kerülnek úgy egyetemre, hogy a matek praktikum megugorhatatlan színt nekik, és a biológia alapjai tárgy egy kötelező rosszból vértizzadós szórótárgyá válik. (nyilván, ha biológusnak megy a delikvens)
Az iskolarendszer teljes átalakítása sürgős lenne. Nem feltétlen radikális és drága megoldásokkal, hanem finomhangolásokkal. Az alap nem lenne rossz, csak egy kicsit több jogkör az intézménynek itt, kicsi szigorítás ott, számonkérés erősítése.
Ezzel így egyetértek. Bár én a radikális átalakítást se látom gondnak, Pl.: az ismerd meg, hogy mi mit csinál gimnáziumban egy nagyon fontos dolog lenne. Megint csak biológia: semmi szükség tömegével a szakon azokra akik kb úgy képzelik el ezt a szakterületet, hogy majd mászkálnak a réteken, meg lepkéket nézegetnek, és állatok de cukíííí
Magam hatáskörében igyekszem rávezetni a jegyzetelésre, hogy annak, hogy kéne kinézni. Nem sok sikerrel. Már az is nyígás, hogy ha fél oldalt kell írni kisméretű füzetben. Felelés meg már kiment a divatból a suliban.
Oké, csak az egyetemen már senki sem kérdezi meg, hogy tudsz-e jegyzetelni. Ha tudsz, az instant +2 jegy. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján. Már csak azért is, mert a jó jegyzeteléshez szükséges átlátni a rendszert.

Az meg megint más kérdés, hogy így az információ milyen mértékben és minőségben raktározódik és milyen lesz a szóbeli kifejezőkészsége.
Borzalmas. De nem is a kifejezőkészség a legrosszabb. Hanem az, hogy megszokta, hogy ilyen nincs, és lefagy. Többszörös tapasztalat. Egyszerűen ritka a jól felépített felelet. Többség leragad ott, hogy a bemagolt séma szerint mondja, belekavarodik, kihagy valamit, és lefagy. Aztán hiába látod, hogy tudja, nem tudsz vele mit kezdeni. (Hacsak nem mész át Bagiba, aki kivágott, hogy fiam, maga ezt 5-ösre tudja, de ez így csak 3-as lenne, én meg nem adok 3-ast) Pedig az egész szóbeli a legjobb szellemi párbaj tanár és diák között. Diákként felépíteni úgy, hogy elleplezd a hiányaid, magabiztosnak látszani, hogy a tanár úgy érezze, az, hogy kihagyta a tétel egy részét csak azért van, mert ezt nem érezte fontosnak, és ne azt érezze, hogy semmit nem tud. Tanári oldalról meg észrevenni, hogy sunnyog, meglátni ki az aki látja az összefüggéseket, ki az aki csak magolt. És legfőképpen később nagyon is fontos, hogy el tudd adni magad, és ne pánikolj be, ha valami gebasz van.
Mindegy, ez is szubjektív lett.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezzel így egyetértek. Bár én a radikális átalakítást se látom gondnak, Pl.: az ismerd meg, hogy mi mit csinál gimnáziumban egy nagyon fontos dolog lenne. Megint csak biológia: semmi szükség tömegével a szakon azokra akik kb úgy képzelik el ezt a szakterületet, hogy majd mászkálnak a réteken, meg lepkéket nézegetnek, és állatok de cukíííí
Azért írtam, hogy nem feltétlen kell radikális változtatás, mert már néhány apróbb dologgal is sokat lehetne javítani. Meg persze alapvetően a következetesség.
Sajnos nagyon szűk az a terület, amit a gyerekek ismernek. Főleg, ha olyan környezetben nőnek fel, ami nem támogatja azt. Ezen kellene sokat javítani. De hiába mondja el az ember a véleményét, ha a gyerek a továbbtanulásban a munkakerülő alig iskolázott szülőre hallgat és onnan veszi a mintát.

Oké, csak az egyetemen már senki sem kérdezi meg, hogy tudsz-e jegyzetelni. Ha tudsz, az instant +2 jegy. Legalábbis a saját tapasztalataim alapján. Már csak azért is, mert a jó jegyzeteléshez szükséges átlátni a rendszert.
Tanulni is meg kell tanulni. Ennyi. Ez -is- hiányzik az oktatásból.

Borzalmas. De nem is a kifejezőkészség a legrosszabb. Hanem az, hogy megszokta, hogy ilyen nincs, és lefagy. Többszörös tapasztalat. Egyszerűen ritka a jól felépített felelet. Többség leragad ott, hogy a bemagolt séma szerint mondja, belekavarodik, kihagy valamit, és lefagy. Aztán hiába látod, hogy tudja, nem tudsz vele mit kezdeni. (Hacsak nem mész át Bagiba, aki kivágott, hogy fiam, maga ezt 5-ösre tudja, de ez így csak 3-as lenne, én meg nem adok 3-ast) Pedig az egész szóbeli a legjobb szellemi párbaj tanár és diák között. Diákként felépíteni úgy, hogy elleplezd a hiányaid, magabiztosnak látszani, hogy a tanár úgy érezze, az, hogy kihagyta a tétel egy részét csak azért van, mert ezt nem érezte fontosnak, és ne azt érezze, hogy semmit nem tud. Tanári oldalról meg észrevenni, hogy sunnyog, meglátni ki az aki látja az összefüggéseket, ki az aki csak magolt. És legfőképpen később nagyon is fontos, hogy el tudd adni magad, és ne pánikolj be, ha valami gebasz van.
Sokat tapasztaltam én is. Hihetetlen, hogy be tudnak pánikolni, pedig a tanár sem emberevő.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55