Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pontosan. A tavaszi napsugarakkal eltünök innen (is).
Ne má'! Vagy akkor visszajön MuldR? Tényleg őt te raboltad el vagy az ufók? Láttam a sorozatot, tuti amnéziás lesz és majd el kell neki mesélni mi minden történt itt, amíg el volt tűnve, és egy Fennek nevű alak vette át a helyét. Bocsi, elég béna forgatókönyvíró vagyok. :)

Eleged lett Zuglóból? Mondjuk ezt megérteném, de ennyire? Offgrid + offline az azért mégis csak a másik véglet. Semmi htka, semmi kpop meg ilyesmi?
 
G

Galthran

Guest
a socialmedia bajaira nem az a megoldás hogy kizárod az életedből fullra. sztem tök jó, el lehet beszélgetni haverral aki európa másik felén él, csomó blogot meg zenekart követek akik máshol nem biztos hogy posztolnak, meg ilyesmi. egyszerűen rá kéne lépni a bigtech cégek tökére és kicsikarni belőlük a biztonságosabb üzemeltetést. gondolom ez nem egyszerű, de ez van, tököt kéne végre növeszteni az eunak :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and gergo55

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Ne má'! Vagy akkor visszajön MuldR? Tényleg őt te raboltad el vagy az ufók? Láttam a sorozatot, tuti amnéziás lesz és majd el kell neki mesélni mi minden történt itt, amíg el volt tűnve, és egy Fennek nevű alak vette át a helyét. Bocsi, elég béna forgatókönyvíró vagyok. :)

Eleged lett Zuglóból? Mondjuk ezt megérteném, de ennyire? Offgrid + offline az azért mégis csak a másik véglet. Semmi htka, semmi kpop meg ilyesmi?

Majd megkérdezzük tőle, hogy: ...és mik a "HTKA-elvonásitünetek"? :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zeal

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 465
18 039
113
 
M

molnibalage

Guest
Ekkora halakat lehet méh ma is fogni?

A rendőrségi boxer annak fényében még érdekesebb, hogy asszem egyes USA tagállamokban még elpostázni sem szabad, nemhogy birtokolni. Akkor meg a yard eszköze volt.

Az viking + iszlám gyűrű az nem kamu? Ez hogyan sikerült?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 465
18 039
113
Ekkora halakat lehet méh ma is fogni?
Tippre igen.

A rendőrségi boxer annak fényében még érdekesebb, hogy asszem egyes USA tagállamokban még elpostázni sem szabad, nemhogy birtokolni. Akkor meg a yard eszköze volt.
Azért nagyon más idők voltak akkoriban. Ez volt szerintem a minimum a endőröknél.
Az viking + iszlám gyűrű az nem kamu? Ez hogyan sikerült?
Igazából kölcsönösen. A vikingek is eljutottak Délre, és az arab kereskedők, utazók is simán eljutottak a Baltikumba, Dániába, onnan Norvégiába is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113


Főleg azzal, amit ki-ki a saját háza-táján rabolt/kalózkodott! Innen (Netflix átiratok, stb...) "vicces", akkor, "élőben" nem...
..asszem' volt, hogy valamelyik viking vezért "kalózkodták meg" Földközi-tengeren, fizettek érte, vagy megszökött, hogy melyik volt a szabadulás útja nem emléxem, de :eek: ...

A "viking Ben Hur" története egész röviden...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 256
15 112
113
Ekkora halakat lehet méh ma is fogni?
A dunai vízlépcső megépítése előtti időkben még elég gyakori volt nálunk is. Tengeri porcos hal, de íváskor jön fel a folyókba, nagyon lassan, de folyamatosan nő. Valami másfél tonna volt a legnagyobb kifogott példány.
Ha jól emlékszem Jókai is ír Aranyemberben róla..
 
W

Wilson

Guest
A dunai vízlépcső megépítése előtti időkben még elég gyakori volt nálunk is. Tengeri porcos hal, de íváskor jön fel a folyókba, nagyon lassan, de folyamatosan nő. Valami másfél tonna volt a legnagyobb kifogott példány.
Ha jól emlékszem Jókai is ír Aranyemberben róla..
Akit érdekel annak itt egy jó összefoglaló az aktuális helyzetről.

 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 221
2 744
113
Soha nem vettem semmit mobilon keresztül.
A YT prémiumot sem én fizetem, családi közös.
Az, hogy mi az érdeklődésem ezek nélkül is tudja bárki.

Hogy a net figyel, telkesen nyilvánvaló.
Amikor múltkor kis LED-ek teljesítményét kerestem a marsi szélkerekes hülyeség miatt, akkor utána a céges gépen 2 napig LED hirdetéseket láttam csak.
(Céges gépen nincs adblock.)

Az egy dolog ha kerested. Ez nem konteo, en egyszer valamilyen tema kapcsan tok random hutoszekrenyekrol beszelgettem eleg sokaig a faterral. Neki mindig az asztalon karnyujtasnyira van a teloja. Hat neki is leesett az alla, hogy utana napokig hutoszekrenyreklamokat kapott a mobiljan, holott sosem keresett ra hutokre . . . Nekem meg egybol az a modas jutottt eszembe, hogy "az nem paranoja ha tenyleg figyelnek" :p:p:p
 
W

Wilson

Guest
Az egy dolog ha kerested. Ez nem konteo, en egyszer valamilyen tema kapcsan tok random hutoszekrenyekrol beszelgettem eleg sokaig a faterral. Neki mindig az asztalon karnyujtasnyira van a teloja. Hat neki is leesett az alla, hogy utana napokig hutoszekrenyreklamokat kapott a mobiljan, holott sosem keresett ra hutokre . . . Nekem meg egybol az a modas jutottt eszembe, hogy "az nem paranoja ha tenyleg figyelnek" :p:p:p
Most gondolj bele milyen hirdetéseket kapott volna a faterod ha a mondjuk a nukleáris fegyverekről beszélgettek:).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 1711

Guest
Az egy dolog ha kerested. Ez nem konteo, en egyszer valamilyen tema kapcsan tok random hutoszekrenyekrol beszelgettem eleg sokaig a faterral. Neki mindig az asztalon karnyujtasnyira van a teloja. Hat neki is leesett az alla, hogy utana napokig hutoszekrenyreklamokat kapott a mobiljan, holott sosem keresett ra hutokre . . . Nekem meg egybol az a modas jutottt eszembe, hogy "az nem paranoja ha tenyleg figyelnek" :p:p:p

Nálunk ugyanez volt autógumival...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113
Római légiósok városa Kínában.
Google jóbarát. o_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Római légiósok városa Kínában.
Google jóbarát. o_O
@tong djagbu korábban írt már erről pár sort a kaukázus topikban.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 822
25 484
113
Valami ilyesmire gondoltam >>
12889_2020_8403_Fig1_HTML.png


Hogy értsük egymást, én nem ezt szeretném, csak az alkalmazott kettős mérce ellen vagyok.

Jobban belegondolva pedig egy sört inkább hívhatnánk (alkoholos) energia italnak, márcsak a beltartalma miatt is. ;)
A RedBull, Hell stb meg lehetne mondjuk serkentő ital.
Valójában a cigarettásdobozokról is le kellene szedetni az "elrettentő" képeket. Ezek ugyanis "kódolnak"!
NEM használ, hanem egyenesen RONT A HELYZETEN A LÁTVÁNY ÁLTAL!
NEGATÍV SZUGGESZTIÓ!

Helyette inkább olyan címke kellene, ami a mértékre int! Én egyébként a tömény alkoholos termékek és a dohánytermékek jövedéki adóját emelném meg.
És sokkal nagyobb erőfeszítést kellene tenni a prevenció terén!
..
A sör meg valóban inkább energiaital, mint a cukros löttyök!
Pláne egy búzasör!
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem tudom ezt hova kéne:


ide is jó.
Lesz rosszabb. Az IMF nyomja, hogy a keresési és weblátogatási előzményeidet vegyék figyelembe a bankok. Jobb esetben csak hitelt nem kapsz rosszabb esetben letiltják a számlád mint Trump esetében.
És itt nem is tenoristákról, szélsőnácikról meg hasonlókról beszélünk, hanem sima konzervatív emberekről, akiknek nem tetszik, hogy a női strand röplabdában dudorodik a tanga, hogy ha elutasítod egy Tgirl közeledését el vagy ítélve, hogy nem mondasz le önként a munkádról egy kvótalényért, hogy nem vagy hajlandó kukacot enni, kidobni a benzines szörnyeteged és inkább ződautót bérelni, vagy csak fehér vagy. Az USA ex-elnökének és cégein már megmutatták milyen világ jön! Teljesen a kínai típusú social credit rendszer lesz bevezetve, csak "soft" módon.

Ha valaki kíváncsi, hogy "na és honnan tudja meg a bank? hö, leül a gépemhez?"

Google wallet, PayPal, Appstore.... Valós adatokat és kártyaszámot kell megadni. Innentől a bank elkéri az adatot tőlük ők pedig ki fogják adni (lesz rá törvény nyugi, természetesen a "mi érdekünkben").

VPN, DuckDuckGo, Brave Browser hisztisre állítva + DuckDuckGo privacy plugin. Socmedia felejtős, több email cím persze titkosítottak. Az android vagy iOS az úgy ahogy van gáz, LineageOS + F-droid.
Sajnos rengeteg kényelmetlenséggel és nagyobb pénzkiadással jár a biztonság.

És még sajnos ezek után is le lehet követni az embert. elég egy email, egy kereszthivatkozás, egy vásárlás figyelmetlenül és össze vagy kapcsolva anonim tracking kukival vagy a fake profiloddal. Senki sem fogja a bankban vagy a munkahelyen megkérdezni, hogy na és kedves xy mi a google/fb/apple accountja? Tudni fogják.
A Bank of America nemrég adta át az FBInak mindenkinek az adatát aki Jan 6-án a kapitólium körül használta a szolgáltatásaikat.

Vidéki ház, kacsák, növények, offline majd offgrid. Következő 1 éves tervem. Nyugodtabb lesz az életem.
linet erről pls érdekelne.

Tegnap egy sör mellett elfilozófálgattunk, egy régi ismerőssel. Szóba került, hogy miért lehet "energia ital" a neve ezeknek a fiatalok körében is népszerű löttyöknek, melyek közül a cukormentesek még egy kifli energiáját sem tartalmazzák. Valójában nem többek mint stimulánsok. Lehet itt is alkalmazni kellene, mint más tej, vagy hús készítményeknél már alkalmazott szabályt, hogy ne lehessen valamire ráírni, hogy ez vagy az, ha nem tartalmaz legalább X%ban a nevében szereplő hozzávalót. Nem ellene vagyok ezen készítményeknek, csak nevezzük nevén őket.

Valamint, miért nincs mondjuk a legalább 10alkoholszázalékot meghaladó termékek címkéjén a cigarettához hasonló elrettentő kép, meg figyelmeztető felirat. Kár lenne tagadni az alkohol fogyasztás veszélyeit.

Mi a véleményetek ezekkel kapcsolatban?
Azt fogja mondani az ügyvéd, a fogyasztó úgy érzi, tele van energiával, oszt ennyi.