Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 040
16 146
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 744
57 138
113
Ezt csak érdekességként berakom ide:
149293309_3639239216188234_3866341537209891765_n.jpg

(Nap, hónap, év....)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 040
16 146
113
Ha már célszerszám akkor legyen klasszikus Dr. Martenstől ! LOL

drmartens.jpg
Jájj, hát csak nem Miskolc környéki tetszik lenni? :p

Budget kategóriában szerintem a BW gyalogsági harci bakancs is kiváló választás lehet rasszista vélemények kinyilvánítására, jó nehéz, kényelemes és amúgy használtan is kiváló minőségű áru, fillérekért.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezek szerint mi Magyarok is a legfurcsább nyelvnek az anyanyelvünket tartjuk? Nehezen hihető! Főleg egy lengyelt hallgatva..
A lengyelekkel sok közös, vagy hasonló szavunk van, pl.: káposzta- kapuszta, bika-byk, kasza-kosa, kukorica-kukurydza, széna-siano, szalma-szloma. Most ezeket tudtam, illetve véletlenszerűen rákeresve ezeket adta ki. Van, ami fordítva van, motyka-motika (kapa). Nyilván sok szó van pl.: a németből is, de hát ugye a területi átfedések miatt az nem nem is meglepő pl.: schwein- swinia.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jájj, hát csak nem Miskolc környéki tetszik lenni? :p

Budget kategóriában szerintem a BW gyalogsági harci bakancs is kiváló választás lehet rasszista vélemények kinyilvánítására, jó nehéz, kényelemes és amúgy használtan is kiváló minőségű áru, fillérekért.
DE és Avasi sőrház lakó 1989-1998-ig ! Egy sötét bordó 20 lyukú még most is van a kollegciómban és a hajamat se kell már nyírni ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 138
14 609
113
A lengyelekkel sok közös, vagy hasonló szavunk van, pl.: káposzta- kapuszta, bika-byk, kasza-kosa, kukorica-kukurydza, széna-siano, szalma-szloma. Most ezeket tudtam, illetve véletlenszerűen rákeresve ezeket adta ki. Nyilván sok szó van pl.: a németből is, de hát ugye a területi átfedések miatt az nem nem is meglepő pl.: schwein- swinia.
Tudjuk, a leggyakrabban használtat pont kihagytad, "Kurva" De ez önmagában nem jelent semmit, mert a Magyar nyelv sok más nyelvből is átvett szavakat, ahogy írtad is, geopolitikai elhelyezkedésünk végett.
Szvsz, a lengyel sokkal furcsább mint bármi más a környékünkön.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
T

Törölt tag 008

Guest
A lengyelekkel sok közös, vagy hasonló szavunk van, pl.: káposzta- kapuszta, bika-byk, kasza-kosa, kukorica-kukurydza, széna-siano, szalma-szloma. Most ezeket tudtam, illetve véletlenszerűen rákeresve ezeket adta ki. Van, ami fordítva van, motyka-motika (kapa). Nyilván sok szó van pl.: a németből is, de hát ugye a területi átfedések miatt az nem nem is meglepő pl.: schwein- swinia.
A legfontosabb kimaradt! Kurwa! :D

Szerk: Na most már tudom kivel jár együtt az agyam....vagy Zapp is WOTozik :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 138
14 609
113
A legfontosabb kimaradt! Kurwa! :D

Szerk: Na most már tudom kivel jár együtt az agyam....vagy Zapp is WOTozik :D
Több Lengyellel is volt szerencsém évekik együtt dolgozni, innen az ismertség, bírom őket, de a nyelvük egy rémálom. Egy kollégám lengyel felesége 2 év alatt viszont úgy megtanúlt Magyarúl, hogy alig lehetett észrevenni, lenyűgoző volt, azóta se hallottam annyira akcentus nélkül jól beszélő külföldit.
Régen én is WOToztam, de évek óta hozzá sem nyúltam már.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
Több Lengyellel is volt szerencsém évekik együtt dolgozni, innen az ismertség, bírom őket, de a nyelvük egy rémálom. Egy kollégám lengyel felesége 2 év alatt viszont úgy megtanúlt Magyarúl, hogy alig lehetett észrevenni, lenyűgoző volt, azóta se hallottam annyira akcentus nélkül jól beszélő külföldit.
Régen én is WOToztam, de évek óta hozzá sem nyúltam már.
Ja lengyel kollégáim nálam is bepróbálkoztak, hogy megtanítanak lengyelül.
Első lecke: hello az úgy mondják co jest kurwa.
:)
Lelomboztam őket, hogy ez ősi közös szavunk, szóval ne nálam próbálkozzanak :D

Ellenben WOTba jól jött ez a tudás :D
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A mezőgazdaságra használt szavaink többnyire szláv eredetűek, feltehetően tőlük lestük el.
Persze, tudjuk... a magyarok nyereg alatt puhították a húst és nem ismerték a földművelést, bezzeg a szlávok fejlett agrokultúrával rendelkeztek ( a pripjaty mocsarában)... :)
Amúgy ezt írja "A magyar nyelvtudomány már régen megállapította, hogy a magyar földművelés szókincsének egy jelentős rétege a (bolgár)török néptől származik." Akkor most szláv vagy (bolgár)török? https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...-magyar-foldmuveles-torteneti-elozmenyei-5A4/
Persze részletezi, meg leírja szépen, hogy vannak szlávoktól átvett szavaink... csak akkor hol a magyar? Jó, tegyük fel tényleg vettünk át szavakat. Adjuk meg a lehetőségét, hogy minden földműveléssel kapcsolatos szavunk szláv, vagy török; de akkor tőlünk nem vettek át soha semmit? Pedig mi adóztattuk őket, nem ők minket. Nekünk is kellett enni. Vagy ha mi átvettük a vélt domináns földművelésükből a szavakat, akkor ők miért nem vettek át a mi domináns állattartásunkból? Vagy csak egyfelé érvényes a dolog? :)
Ja, persze enni sem ettünk, vagy legalábbis a disznót sem ismertük: kolbász – kiełbasa, hurka – hurka, sonka – szynka (Persze a kolbász más szláv nyelvekben is megtalálható; érdekes, hogy volt egy Kolbász-szék nevű kun kerület is.)
Na mindegy. Nem vagyok nyelvész, csak mindig érdekes a nyelvészeti logika, főleg a magyar nyelv vonatkozásában. Valahogy nem érzékelem a nyelvi törvényszerűségeket.

leggyakrabban használtat pont kihagytad, "Kurva"
A legfontosabb kimaradt! Kurwa!
Ezt mindenki ismeri. :)