Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem akartam eltéríteni a MH fejlesztési szobát észrevételemmel, ezért itt tenném meg azt.
A tartalékos vita kapcsán rendszeresen felmerül, hogy micsoda munkaerőhiány van az országban. Kérdezném, hogy hol? Mert, hogy évek óta nézegetek álláshirdetéseket régiómban, lokalitáson kívül más találat szűkítése nélkül. Magyarországon környezetemben két tipusú állás jön zömmel felém: pedagógus és sor mellé betanított. De van olyan cég, ahol már a covid előtt leépítettek.
Szóval vagy csak én élek marha munkaerőileg rossz helyen (ez részben igaz), vagy azért ez nem ennyire lokális és az ország más területei sem "Komárom". Ha meg nem. Akkor ne általánosítsunk, hogy az országban nem találni munkaerőt.
Másik a fizetés. Nyilván mindenki úgy van vele, hogy minél kevesebb munkával minél több pénzt. Összehasonlít versenyszférát állami szférával és sokszor igen jelentős különbségeket lát. De ez sem országos dolog. És ennek fényében pl. a honvédségi fizetések is relatívan alacsonyak, vagy normálisak. (Azt azért semmilyen összehasonlításba nem lehetne mondani, hogy magasak.)
 
M

molnibalage

Guest
Hát ezt a SJW picsát sem az eszéért szerethetik...

8pIYqOV.png
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Hát ezt a SJW picsát sem az eszéért szerethetik...

8pIYqOV.png

Ez csak a logikus kifejlete egy ideológiának, vagy nevezhetjük vallásnak is. Végül is igaza van: miért ne játszhatná fekete színész Julius Caesart vagy Napóleont? Vagy nő? Vagy kerekesszékes színész? Ez diszkrimináció.
A történelmi hűség meg csak ócska rasszista ellenérv, hiszen eddig sem voltak történelmileg hűek a kosztümös filmek. Szóval ha James Bond lehet néger ezentúl, a szuperhősök karakterei megváltoztathatók nőre vagy színesbőrűre és így tovább, akkor nyugodtan lehet az angol királynő is néger. Vagy egy transzvesztita. Őrület, de van benne rendszer.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: papajoe and zeal

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 233
8 097
113
Othello, a "velencei mór" igazából nem mór volt az eredeti történetben, hanem Sékszpír bátyó értett félre valamit. Vannak ilyen bakik az ángliusoknál úgy láccik. Egyébként meg lehet, hogy II. Erzsébet ereiben is csörgedez egy kis fekete vér. Ki tudja? Amilyen bulik voltak arrafelé a középkorban....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Othello, a "velencei mór" igazából nem mór volt az eredeti történetben, hanem Sékszpír bátyó értett félre valamit. Vannak ilyen bakik az ángliusoknál úgy láccik. Egyébként meg lehet, hogy II. Erzsébet ereiben is csörgedez egy kis fekete vér. Ki tudja? Amilyen bulik voltak arrafelé a középkorban....
Lehet, hogy zsidó volt és a neve volt Mór? :)
 
  • Vicces
Reactions: enzo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
SilvioD said:
Off

Ebből a fiktív világból néha nézz ki a valóságba is. Új utcaban lakom, egy nagyváros közeli faluban. A miénken kívül minden ház CSOK-os. Én az 5%-os építésen fogtam jópár milkát. Ez nem csak erre a falura, hanem az összes környezőre is igaz. Nagyon sok kollégám szintén CSOK-os pénzből építkezett. Valaki a babaváróból is vagy abból váltott ki sokkal xarabbul kamatozó hitelt. Nem csak a jómódúak, hanem az összeszerelő üzemek melósai is.

Ezek pont a jó intézkedések. Van egy csomó faszság is, de ebbe ökörség beleállni.


az ígért 2016-os cikk:


=A válási statisztika fényében sztm térjünk erre vissza 10 év múlva is.. (Nekem is sikerült pofára esnem....)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
SilvioD said:
Off

Ebből a fiktív világból néha nézz ki a valóságba is. Új utcaban lakom, egy nagyváros közeli faluban. A miénken kívül minden ház CSOK-os. Én az 5%-os építésen fogtam jópár milkát. Ez nem csak erre a falura, hanem az összes környezőre is igaz. Nagyon sok kollégám szintén CSOK-os pénzből építkezett. Valaki a babaváróból is vagy abból váltott ki sokkal xarabbul kamatozó hitelt. Nem csak a jómódúak, hanem az összeszerelő üzemek melósai is.

Ezek pont a jó intézkedések. Van egy csomó faszság is, de ebbe ökörség beleállni.


az ígért 2016-os cikk:


=A válási statisztika fényében sztm térjünk erre vissza 10 év múlva is.. (Nekem is sikerült pofára esnem....)
Remélem ráment mindened, az asszony lehúzott rendesen.
 
M

molnibalage

Guest
SilvioD said:
Off

Ebből a fiktív világból néha nézz ki a valóságba is. Új utcaban lakom, egy nagyváros közeli faluban. A miénken kívül minden ház CSOK-os. Én az 5%-os építésen fogtam jópár milkát. Ez nem csak erre a falura, hanem az összes környezőre is igaz. Nagyon sok kollégám szintén CSOK-os pénzből építkezett. Valaki a babaváróból is vagy abból váltott ki sokkal xarabbul kamatozó hitelt. Nem csak a jómódúak, hanem az összeszerelő üzemek melósai is.

Ezek pont a jó intézkedések. Van egy csomó faszság is, de ebbe ökörség beleállni.


az ígért 2016-os cikk:


=A válási statisztika fényében sztm térjünk erre vissza 10 év múlva is.. (Nekem is sikerült pofára esnem....)
Aki meg nem tudja felvenni, az meg IJ. Valahol pont olvastam egy cikket, hogy milyen sok embenek nem jár ilyenolyan okból...
-5% ÁFA? Nagy ügy. A CSOK +10 milláját nem kompenzálja.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Igazabol sziciliaba a normanok vikingek voltak. Tuneziat is elfoglaltak de ott nem tudtak tartosan megtelepedni. A kijevi russzt is vikingek alapitottak egesszen a feketetengerig lementek. Onnet jutott el egy kissebb csoportjuk bizancba mint testor a torzs gorogorszagba kapott egy kissebb "orszagot" a sved vikingek inkabb a szarazfoldon terjezkedtek mai oroszorszag feheroroszorszag baltikum es ukrajna.
A norvegok eszaknak eszakkeletnek /irorszag izland./ a norvegok nem voltak olyan jelentosek egyebkent. A danok akik az akkori norvegia teruleteinek nagyjat uraltak. Jutottak el a legtobb helyre es alapitottak allamot hollandia brit szigetek franciaorszag eszakafrika szicilia /az utobbi ketton a foldkozitengerekin norveg szovetsegesek is resztvettek./ viking terkepeken egyebkent japan szigetek is fellelhetoek.

Japán? Azért ez túlzás szerintem. Én ilyet találtam hirtelen:


Viking-World-English-f.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 096
113
Regi viking terkep. Eleg sok helyen elerheto azsia keleti reszen szigetcsoportok. Akdozik a netem de holnap elokeresem de konnyen ratalalhato mert hires terkep.