Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én élek a gyanúperrel, hogy Ő nem ott lett bevonva a "hátsó gyönyörökbe, a férfias játékokba".
Fidesz közeli emberek egyre többen utalnak rá, hogy bizony minimum "sejthető volt" hogy a másik térfélen játszik egy jó ideje.
Eddig sem volt titok, hogy vannak a Fideszben is homoszexuálisok. Nem tudom, hogy ezen mit kell fennakadni. Pont múltkor is felmerült valamelyik műsorban a téma (talán a Politikai Hobbystában?). Nem tudom, hogy ezen mi a meglepő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Eddig sem volt titok, hogy vannak a Fideszben is homoszexuálisok. Nem tudom, hogy ezen mit kell fennakadni. Pont múltkor is felmerült valamelyik műsorban a téma (talán a Politikai Hobbystában?). Nem tudom, hogy ezen mi a meglepő.
Az hogy a francért kell akkor ereszen keresztül menekülni? Miért nem állt vele elő monduk 15 éve? Kiáll időben, elmondja hogy mi a helyzet, de mellette korrekt dolgokat mond, tesz, támogat, semmi bajom nem lett volna vele, ha csak annyi lenne ebben hogy meleg. De nem, ő álszenteskedett, osztotta az erkölcsről az okosságot, aztán meg ereszen kellett menekülni... Cumi!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az hogy a francért kell akkor ereszen keresztül menekülni? Miért nem állt vele elő monduk 15 éve? Kiáll időben, elmondja hogy mi a helyzet, de mellette korrekt dolgokat mond, tesz, támogat, semmi bajom nem lett volna vele, ha csak annyi lenne ebben hogy meleg. De nem, ő álszenteskedett, osztotta az erkölcsről az okosságot, aztán meg ereszen kellett menekülni... Cumi!
Nem szép dolog, amit tett. De vállalta a következményeit. Szerinted olyan könnyű ezt felvállalni? Szerintem nem. Egy átlag embernek sem, nem, hogy egy olyan politikusnak, akire -mint látszik is- vadásznak. Az emberek sokkal kevésbé pikírt dolgokat sem tudnak felvállalni. Még gyakran maguk előtt sem. Én teljesen megértem ezt a részét is a dolognak.
Tudsz idézni Szájertől olyan nyilatkozatot, hogy általánosságban nyilatkozott volna a homoszexualitásról elítélően? Ha van is, de nem emlékszem.
Szerintem a kormánypártnak, de annak támogatóinak sem az egyén homoszexualitása a probléma, legalábbis nekem eddig teljesen ez jött le, csak vannak azon túlmutató dolgok, amik már nem kóserek.
Amúgy ha ez gáz, ami valamelyest jogos, vagy legalábbis azt a nézőpontot is teljesen meg lehet érteni; mit szólsz, hogy ha vélhetően olyan ember ír róla cikket, erkölcsi összeomlással címezve, aki Thaiföldre jár fiatal fiúkhoz? Úgyhogy se egyik, se a másik sem szép és ha egyik álszentség a másik is az. És még mennyi ilyen van...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Nem szép dolog, amit tett. De vállalta a következményeit. Szerinted olyan könnyű ezt felvállalni? Szerintem nem. Egy átlag embernek sem, nem, hogy egy olyan politikusnak, akire -mint látszik is- vadásznak. Az emberek sokkal kevésbé pikírt dolgokat sem tudnak felvállalni. Még gyakran maguk előtt sem. Én teljesen megértem ezt a részét is a dolognak.
Tudsz idézni Szájertől olyan nyilatkozatot, hogy általánosságban nyilatkozott volna a homoszexualitásról elítélően? Ha van is, de nem emlékszem.
Szerintem a kormánypártnak, de annak támogatóinak sem az egyén homoszexualitása a probléma, legalábbis nekem eddig teljesen ez jött le, csak vannak azon túlmutató dolgok, amik már nem kóserek.
Amúgy ha ez gáz, ami valamelyest jogos, vagy legalábbis azt a nézőpontot is teljesen meg lehet érteni; mit szólsz, hogy ha vélhetően olyan ember ír róla cikket, erkölcsi összeomlással címezve, aki Thaiföldre jár fiatal fiúkhoz? Úgyhogy se egyik, se a másik sem szép és ha egyik álszentség a másik is az. És még mennyi ilyen van...
Egyértelmű ez a része is, persze.
Én nincs titok, Szájerre marha mód haragszom, mert hatalmas kárt csinált a nekem szimpatikusabb oldalnak. Egyre kevésbé szimpatikus, de még mindig inkább a jobboldal, mint az a balliberális, ahol be kell fogadni az emberiség szemetét, lassan nem enni húst, és tapsolni az egyéb abnormalitásokhoz mikor példaképet csinálnak belőlük.

Ettől függetlenül ez most giga blama. Értem én hogy nehéz lehet bevállalni az Ő helyzetében, de akkor NE politizáljon, ha nem bírja őszintén felvállalni azt ami. Akkor vissza kell szépen vonulni, mert így is vissza KELL, csak ez nem szép, és brutál kárt okozott.

Hülye volt Ő is, meg aki hagyta neki, az is!
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Tudsz idézni Szájertől olyan nyilatkozatot, hogy általánosságban nyilatkozott volna a homoszexualitásról elítélően? Ha van is, de nem emlékszem.
Én is csak a szépe emlékezem.
Biztos, hogy egy darabig az utcára se mehet ki itthon.
De a keresztényi bocsánat része a bűnbánat is, úgyhogy lehetett volna visszavonni a homofób javaslatokat, meg Alaptörvény-módosításokat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyértelmű ez a része is, persze.
Én nincs titok, Szájerre marha mód haragszom, mert hatalmas kárt csinált a nekem szimpatikusabb oldalnak. Egyre kevésbé szimpatikus, de még mindig inkább a jobboldal, mint az a balliberális, ahol be kell fogadni az emberiség szemetét, lassan nem enni húst, és tapsolni az egyéb abnormalitásokhoz mikor példaképet csinálnak belőlük.

Ettől függetlenül ez most giga blama. Értem én hogy nehéz lehet bevállalni az Ő helyzetében, de akkor NE politizáljon, ha nem bírja őszintén felvállalni azt ami. Akkor vissza kell szépen vonulni, mert így is vissza KELL, csak ez nem szép, és brutál kárt okozott.

Hülye volt Ő is, meg aki hagyta neki, az is!
Haragod teljesen érthető, megérthető, de azért a kritikai oldalról is meg kell különböztetni, hogy van akinek ez magánügy, még ha csoportosan is csinálja, de mégsem az ablakba rakja ki. És sok ilyen van. Ez alapvetően nem jó, harcolni kell az embernek magában ellene, egy küzdés; de van, de tény. Ezt nem szabad összemosni, még ha sok média és sok kommentelő, vágyvezérelten meg is teszi, azzal a jelenséggel, amit az lmbtq+ és társai képviselnek a nagynyílvánosság előtt és a homoszexualitásnak ezt a negatív vonalát, tendenciáját akarja ráerőszakolni a társadalomra. A Fidesz pedig ez ellen az utóbbi ellen lép fel, ami nem meghasonlás a jelen eset kapcsán.

Ha nem ez lett volna, lett volna más. Látszik, hogy ment sorra a "levadászás" tehát Szájer feellősége jelenlegi ismereteink szerint nagy, de ha nem ő, majd másnál mást találtak volna, amit akár felnagyíthatnak. (Demeter Szilárd, Deutsch)

De a keresztényi bocsánat része a bűnbánat is, úgyhogy lehetett volna visszavonni a homofób javaslatokat, meg Alaptörvény-módosításokat.
Ezt, hogy sikerült összemosni? Semmi köze szerintem a kettőnek. Vagy akkor tiltsuk be a homoszexualitást, töröljük el az abortuszt stb. Mert ezek ellen is fellép a Szentírás? Vagy netán csak abban az esetben vegyük elő a keresztyénséget, ha nekünk "kedvezhet"? Ez nem egy bolt, ahol összeválogathatod a kosarad tartalmát.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 935
7 808
113
Az hogy a francért kell akkor ereszen keresztül menekülni? Miért nem állt vele elő monduk 15 éve? Kiáll időben, elmondja hogy mi a helyzet, de mellette korrekt dolgokat mond, tesz, támogat, semmi bajom nem lett volna vele, ha csak annyi lenne ebben hogy meleg. De nem, ő álszenteskedett, osztotta az erkölcsről az okosságot, aztán meg ereszen kellett menekülni... Cumi!

Akkor végül is csak az a bajod, hogy nem volt nyilvános coming out-ot? Miért, ez kötelező? Nem elég, ha a közeli barátai tudják? Nem magánügy?
Mert a kormány ugyan családbarát, de nem üldözi a melegeket. Állása a kérdésben pontosan az, hogy a nemiség magánügy, a négy fal között mindenki olyan nemű partnerrel csinálja amilyennel akarja. Szájer hű maradt ehhez, és most a liberálisok ezt kérik számon rajta. Ez az álszenteskedés. Egyébként ha meleg és nem akarja ezt az egész világgal megosztani, akkor már nem is lehet erkölcsi érzéke? Hm. Ezzel elismered, hogy a melegek nem teljes jogú tagjai a társadalomnak? Ez érdekes. Az egész liberális narratíva szemen köpi saját ideológiáját is és kártyavárként omlik össze, amint megkapargatjuk a felszínt, hogy pontosan min is őrjöng. Ha következetes akarna maradni és nem egy politikai eszköz lenne, akkor maximum abba tudna belekötni, hogy az volt a baj, hogy nem tartották be a járványügyi korlátozásokat.
 
W

Wilson

Guest
Haragod teljesen érthető, megérthető, de azért a kritikai oldalról is meg kell különböztetni, hogy van akinek ez magánügy, még ha csoportosan is csinálja, de mégsem az ablakba rakja ki. És sok ilyen van. Ez alapvetően nem jó, harcolni kell az embernek magában ellene, egy küzdés; de van, de tény. Ezt nem szabad összemosni, még ha sok média és sok kommentelő, vágyvezérelten meg is teszi, azzal a jelenséggel, amit az lmbtq+ és társai képviselnek a nagynyílvánosság előtt és a homoszexualitásnak ezt a negatív vonalát, tendenciáját akarja ráerőszakolni a társadalomra. A Fidesz pedig ez ellen az utóbbi ellen lép fel, ami nem meghasonlás a jelen eset kapcsán.

Ha nem ez lett volna, lett volna más. Látszik, hogy ment sorra a "levadászás" tehát Szájer feellősége jelenlegi ismereteink szerint nagy, de ha nem ő, majd másnál mást találtak volna, amit akár felnagyíthatnak. (Demeter Szilárd, Deutsch)


Ezt, hogy sikerült összemosni? Semmi köze szerintem a kettőnek. Vagy akkor tiltsuk be a homoszexualitást, töröljük el az abortuszt stb. Mert ezek ellen is fellép a Szentírás? Vagy netán csak abban az esetben vegyük elő a keresztyénséget, ha nekünk "kedvezhet"? Ez nem egy bolt, ahol összeválogathatod a kosarad tartalmát.

Ha Szájer (a Fidesz vezető politikusa Brüsszelben óriási tapasztalattal és nagyon fontos kapcsolatrendszerrel és nem melesleg a Fidesz alapító tagja)úgy dönt,hogy felvállalja a dolgot azt vajon a Fidesz engedte volna?Annak fényében,hogy Szájerre nagy szüksége van a Fidesznek Brüsszelben.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
De a keresztényi bocsánat része a bűnbánat is, úgyhogy lehetett volna visszavonni a homofób javaslatokat, meg Alaptörvény-módosításokat.
ne mosd össze a kettőt. a család és gyermekek védelme nem homofób. az lgbt propagandát tartsa meg a nyugat magának. mi nem dobálunk buzikat a tetőről. mi csak a normalitást védjük
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha Szájer (a Fidesz vezető politikusa Brüsszelben óriási tapasztalattal és nagyon fontos kapcsolatrendszerrel és nem melesleg a Fidesz alapító tagja)úgy dönt,hogy felvállalja a dolgot azt vajon a Fidesz engedte volna?Annak fényében,hogy Szájerre nagy szüksége van a Fidesznek Brüsszelben.
Nem gondolom, hogy a nagy nyilvánosság előtt ezt fel kellett volna vállalnia. Szerintem az embernek a szexualitását, legyen bármilyen irányú, nem kell a kirakatba tenni.
 
G

Galthran

Guest
Én a NewPipe-ot használom, androidos yt front end. Play Store-ban nincs fenn, vagy githubról szeded le a legújabb verziót, vagy F-Droidból telepíted.
Nincs reklám, tud háttérben is lejátszani, le is tudsz tölteni vele, csak az ajánlások és a Google fiókhoz tartozó szolgaltatások (pl. feltöltés) nincsenek meg benne.
kösz srácok de a telós probléma megoldódott, ráestem és szarrátört :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Nem gondolom, hogy a nagy nyilvánosság előtt ezt fel kellett volna vállalnia. Szerintem az embernek a szexualitását, legyen bármilyen irányú, nem kell a kirakatba tenni.
Magánember lenne, simán megadnám amit mondasz.

De közszereplő, POLITIKUS, aki annak ellenére élt így, hogy az az oldal aminek prominens, alapító tagja, folyamatosan elítéli azt amit Ő ezek szerint képviselt, mint pl. szőrös manusként 25 fős köcsögpartyn nyomulni droggal vagy drog nélkül a pajtikkal.

Ne mosdassuk már! A hitelesség így is a padlón, minél jobban próbálja megmagyarázni valaki az oldalunkról
a megmagyarázhatatlant, annál cinkesebb ez az egész...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Szájer partivideió. Nincs benne buzulás, nyugodtan kattintható.

"A videón látható nyolc rendőr közül ketten fekete civil ruhát viseltek: egyikük a háttérből végig videózta az eseményeket, a másik (egyedüliként) a fején fülhallgatóval követte az intézkedést – ő diszkréten kaphatott utasításokat, nem tudni, . A felvétel akkor ér véget, amikor az egyik rendőr erélyesen rászól a felvételt készítő partivendégre, hogy fejezze be a videózást. Azkitől arcokat kitakarta, a hangokat torzította a bulvárlap, így alig lehet látni valamit."

Hááááát, én már hívtam ki itt zsarukat. Másfél órát kellett várni és ketten jöttek. Ide egyből nyolcan, kamerával.......

Amikor otthon házibuli miatt ránkhívták, akkor is ketten jöttek, pedig 15 fős ordenáré kanbuli volt vállalhatatlan zenékkel, indulókkal. Még fiatalon... :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Szájer partivideió. Nincs benne buzulás, nyugodtan kattintható.

"A videón látható nyolc rendőr közül ketten fekete civil ruhát viseltek: egyikük a háttérből végig videózta az eseményeket, a másik (egyedüliként) a fején fülhallgatóval követte az intézkedést – ő diszkréten kaphatott utasításokat, nem tudni, . A felvétel akkor ér véget, amikor az egyik rendőr erélyesen rászól a felvételt készítő partivendégre, hogy fejezze be a videózást. Azkitől arcokat kitakarta, a hangokat torzította a bulvárlap, így alig lehet látni valamit."

Hááááát, én már hívtam ki itt zsarukat. Másfél órát kellett várni és ketten jöttek. Ide egyből nyolcan, kamerával.......

Amikor otthon házibuli miatt ránkhívták, akkor is ketten jöttek, pedig 15 fős ordenáré kanbuli volt vállalhatatlan zenékkel, indulókkal. Még fiatalon... :rolleyes:
Egyértelműen meg akarták fogni, ezt is kár tagadni, rá, meg ha voltak a lengyelekre mentek ez 1000%.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szájer partivideió. Nincs benne buzulás, nyugodtan kattintható.

"A videón látható nyolc rendőr közül ketten fekete civil ruhát viseltek: egyikük a háttérből végig videózta az eseményeket, a másik (egyedüliként) a fején fülhallgatóval követte az intézkedést – ő diszkréten kaphatott utasításokat, nem tudni, . A felvétel akkor ér véget, amikor az egyik rendőr erélyesen rászól a felvételt készítő partivendégre, hogy fejezze be a videózást. Azkitől arcokat kitakarta, a hangokat torzította a bulvárlap, így alig lehet látni valamit."

Hááááát, én már hívtam ki itt zsarukat. Másfél órát kellett várni és ketten jöttek. Ide egyből nyolcan, kamerával.......

Amikor otthon házibuli miatt ránkhívták, akkor is ketten jöttek, pedig 15 fős ordenáré kanbuli volt vállalhatatlan zenékkel, indulókkal. Még fiatalon... :rolleyes:
Ráadásul nem pont a belga rendőrök nem kutattak valami terrorista után, mert este nem lehet? :)
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Szájer partivideió. Nincs benne buzulás, nyugodtan kattintható.

"A videón látható nyolc rendőr közül ketten fekete civil ruhát viseltek: egyikük a háttérből végig videózta az eseményeket, a másik (egyedüliként) a fején fülhallgatóval követte az intézkedést – ő diszkréten kaphatott utasításokat, nem tudni, . A felvétel akkor ér véget, amikor az egyik rendőr erélyesen rászól a felvételt készítő partivendégre, hogy fejezze be a videózást. Azkitől arcokat kitakarta, a hangokat torzította a bulvárlap, így alig lehet látni valamit."

Hááááát, én már hívtam ki itt zsarukat. Másfél órát kellett várni és ketten jöttek. Ide egyből nyolcan, kamerával.......

Amikor otthon házibuli miatt ránkhívták, akkor is ketten jöttek, pedig 15 fős ordenáré kanbuli volt vállalhatatlan zenékkel, indulókkal. Még fiatalon... :rolleyes:
Nyilvánvaló, hogy aprólékosan megtervezett művelet volt OV ellen, ez egy közepesen gyenge titkosszolgálatnak is ujjgyakorlat. Az is teljesen világos, hogy egy buziparti nem üti meg a közvélemény ingerküszöbét, ezért drog is kellett a sztoriba, még akár a menekülésre is rávehette valaki
Ha Szájer korábban coming out-ol, akkor a drog és a menekülés miatt csinálják ki. Nem volt esélye...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 382
113
Nyilvánvaló, hogy aprólékosan megtervezett művelet volt OV ellen, ez egy közepesen gyenge titkosszolgálatnak is ujjgyakorlat. Az is teljesen világos, hogy egy buziparti nem üti meg a közvélemény ingerküszöbét, ezért drog is kellett a sztoriba, még akár a menekülésre is rávehette valaki
Ha Szájer korábban coming out-ol, akkor a drog és a menekülés miatt csinálják ki. Nem volt esélye...
Csak azért ütős a hír, mert teljesen mást képviselt a nyilvánosság előtt, mint ahogy viselkedett.

Ha egy liberális politikusról lenne szó, ez egy nem túl érdekes hír lenne.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Én meg jól mosolygok a közreműködőkön és megbízóikon, hogy azért a Viktorék csak összehoztak "valamit", ha ennyire kell a teli húsosfazék/mézesbödön. :D

Ez azért --a maga módján-- "rendesen" a teljesítmény elismerése, mondjuk az ellenfélhez méltó, gusztustalan módon.

Remélem jól túltolják, és kontraproduktív lesz.
...alakul! ;)





U.i: ...bevallom, tettem is érte ;) , "...ha lúd, legyen dundi!" :cool:

U.i2: alakul a helyi listám, "...csak a játék kedvéért" :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti