[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 249
113
Mert nem teljesen igaz. Nem egyenes következménye. A gyarmati rendszer 60 éve megszűnt, de csak most 2 éve jött elő ez a probléma. Ez bizonyos körök működésének eredménye, akik európát le akarják nyomni. Mivel háborúval nem lehet, így marad a rázúdított bűnözői majd humanitárius katasztrófával módszer.

A háborúk változnak. 200 éve még felsorakoztak akatonják és egymásra lőttek. 100 éve szuronyrohamoztak, ma politikai és gazdasági vonalon háborúznak.


A gyarmati rendszer formálisan valóban megszűnt, a függés, kiszolgáltatottság, megosztottság, az erőforrások kiszivattyúzása maradt.
A volt gyarmatok mai állapota elsősorvan a volt gy.tartóknak köszönhető. A felelöségük nem tagadható! A most megindult migráció enélkül nem jöhetett volna létre.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
A gyarmati rendszer formálisan valóban megszűnt, a függés, kiszolgáltatottság, megosztottság, az erőforrások kiszivattyúzása maradt.
A volt gyarmatok mai állapota elsősorvan a volt gy.tartóknak köszönhető. A felelöségük nem tagadható! A most megindult migráció enélkül nem jöhetett volna létre.
Ez ìgy nem igaz. Az erőforrások megkaparintása valóban létezik. De van viszontszolgáltatás is. Megvolt mindenük ami kellett ahhoz hogy fejlődőképes, politikailag stabil országokat épìtsenek. Hogy ebből lószar sem lett sehol azt csakis saját maguknak köszönhetik. A korrupció állami szinten elfogadott, a törzsi-nemzetségi konfliktusok, a népirtás úgyszintén. De ezekben az országokban nem is lehet máshogy uralkodni mint erőszakkal.Vadak idegengyűlöløek és képtelenek a fejlődésre. Ugyanúgy gondolkodnak mint ezer évvel ezelőtt, a különbség csak annyi hogy banánlevél helyett nejlonponyva fedi a sárkunyhó tetejét. Az emberjogi törvényeken csak röhögnek.Ezekhez semmi köze a volt gyarmattartóknak, øk éppen a gazdasági érdekeik miatt szeretnének politikai stabilitást. Sok országban láttam a gyarmati korban kiépített infrastruktúra NYOMAIT mert ma már semmi sincs belőlük. A mindenkori hatalmi párt egyszerűen MINDENT ellop. Egyszer már ìrtam erről nemszeretném ismételni magam. De egy példát felhozok: Rodézia. Akit érdekel nézzen utána a történetének mi lett belőle mára..Mindezzel nem lenézni akarom øket hanem érzékeltetni mennyire mások mint európa. Két különböző világ amit néhány szarjancsi ( és egyéb tényezők ) megpróbál összemosni összeboronálni. A migrációs válságnak vannak gazdasági és politikai okai is de nem a volt gyarmattartók sara. És amíg létezik ez a willkomenskultur f*ság addig jönni fognak. Európa meg belerokkan
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem az a kérdés, hogy beengedjünk 1500 kecske kergetőt az országba vagy sem , hanem, hogy elinduljunk-e Ny Eu után pár évtized lemaradással az iszlamizáció és népesség csere útján.
Ott 2-3 évtized múlva abszolút többségbe kerülnek a muszlimok. Nincs olyan Európában elfogadható módszer amivel ezt meg tudnák akadályozni. Nekik már tök mindegy.
A közel keleten és Afrikában az elmúlt 30 évben háromszorosára nőtt a lakosság. Ez pont olyan népességrobbanás mint amely a Római birodalom bukását okozó népvándorlást elinditotta. Nyugat Európának már mindegy mennyit engednek be. Ők 50-100 év múlva úgy fognak élni mint a Koptok Egyiptomban.
Az EU alapja a közös kultúra lenne, amit nyugaton most vernek szét.
Az Európai Egyesült Államok elméletileg jó lett volna, de nem lesz. Mindegy hogyan keverik a hatásköröket.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Globalizáció és populizmus
A bal- és jobboldali populizmus megerősödése miatt egyre több közgazdász emel szót a túlzásba vitt globalizáció ellen, köztük olyanok is, akik korábban a neoliberális szabadpiac hívei voltak. A brit liberális lap publicistája szerint a nemzetállami szuverenitás erősítésére van szükség.
http://www.metazin.hu/index.php/item/3444-globalizacio-es-populizmus
A pénzvilág erkölcse
A pénzvilágot egészen a modern korig szigorú erkölcsi és vallási normák irányították. Az amerikai publicista szerint a gazdasági válság hatására ismét nagy igény van a bankokkal és a hitelezéssel kapcsolatos morális kérdések tisztázására.
http://www.metazin.hu/index.php/item/3443-a-penzvilag-erkolcse




 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 392
2 656
113
Méghogy ue-usa szembenállás?!
Újabb eu-s szankciók a krimi témában az oroszokra.
Haladunk előre....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Bár az Oroszországgal szembeni szankciókat rögzítő törvénycsomag aláírásakor az amerikai elnök jelezte, az abban megfogalmazott intézkedéseket jelentős mértékben elhibázottnak tartja, Moszkvában tudatosult, hogy Donald Trump államfő akarata ellenére képtelen áttörést elérni a kétoldalú kapcsolatokban. A szigorítás nehéz helyzetbe hozza az Európai Unió Oroszországgal együttműködésre kész országait is, köztük Magyarországot, amely – a „frontvonalban” lévő régió részeként – a Kelet és a Nyugat közé szorulva a mind határozottabban kibontakozó új hidegháború eszközévé, majd akár áldozatává is válhat.
Azt, hogy az Egyesült Államok és Oroszország között elmélyülő ellentétek nemcsak a két ország kapcsolatát rontják meg hosszú időre, de Európa jövőjét is jelentős mértékben meghatározzák, szinte minden szakértő tényként kezeli. Mint a „front” mindkét oldalán emlékeztetnek rá, az, hogy a Pentagon Észak-Koreával és Iránnal egy sorba állítva ellenségként határozta meg Oroszországot, egyértelműen a kapcsolatok befagyását jelzi, és semmi jóval nem kecsegtet.
Ahogy a lapunknak nyilatkozó orosz szakértő, Szergej Mihejev, a moszkvai Politikai Konjunktúrakutató Intézet igazgatója ennek kapcsán megjegyezte, harminc éve nem volt ilyen rossz a kétoldalú viszony, s ahol most tartanak, onnan már nehéz visszafordulni. Egyébként a minap Trump elnök a Twitter közösségi oldalon maga is úgy fogalmazott, hogy „Oroszországgal a viszonyunk történelmi, veszélyes mélypontra került”. Hozzátette, hogy ezért az amerikai emberek a kongresszusnak tartoznak köszönettel, azon politikusoknak, akik még az egészségügyi ellátást sem képesek megoldani az országban. Ez összecseng azzal, amit Szergej Mihejev mond, azaz hogy alapvetően az amerikai belpolitikában kialakult „polgárháború” mozgatja a történéseket.
A szakértő azonban hozzáteszi: e kiszorítósdi globális üzenete, hogy az Egyesült Államok választási vereségén revansot vevő hagyományos elit minden erővel ragaszkodik az egypólusú világban megszerzett privilégiumokhoz. Ebben a harcban Moszkva eszköz a belpolitikai szembenállásban, míg globális értelemben olyan célpont, amelynek megerősödését meg kell akadályozni. Így a mostani szankciók elsődleges geopolitikai célja Oroszország feltartóztatása, amit Washington – szövetségeseinek érdekeit is semmibe véve – alapvetően saját gazdasági szempontjait követve kíván elérni.
Térdre kényszerítenék az oroszokat
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fishbed

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Méghogy ue-usa szembenállás?!
Újabb eu-s szankciók a krimi témában az oroszokra.
Haladunk előre....
Ez most inkább kidobós és nem két csapat meccse.
Mindenki mindenki ellen, alkalmi szövetségek vannak/ lehetnek- de " csak egymaradhat." Fôleg az USA szemszögébôl" ( a sebesült nagy vad a legveszélyesebb- nincs vesztenivalója)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://rusnext.ru/news/1501950582
Dmitrij Rogozin orosz minisziszterelnök helyettes Iránban találkozott Dodonnal, Moldova elnökével. Megvitatták a szükséges lépéseket, hogy megakadályozzák a két ország kapcsolatainak romlását, és a Dnyeszteren túli helyzetet

- Rogozin Iránban - Nem meglepő. ( http://www.interfax.ru/business/573654 )
- Dodon Iránban. -Elméletileg kissé meglepő hogy az elméletileg EU barát Moldova vezetője Iránba megy, viszont az nem meglepő, hogy Moldova orosz barátnak mondható elnöke, dacára a jelenleg még kormányon lévő nyugat barát jelenleg még parlamenti többségnek, Iránba ment, és ott találkozott azzal a Rogozinnal, akit gyakorlatilag kissé NATO nemzetközileg összehangoltan nem engedtek "Moldovába"- mert vélhetően lényegében féltek attól hogy Moldova kvázi átáll orosz oldalra.) És azért is mert úgy látszik, valamely kör elhatározta, hogy visszaszerzik "Moldovának" Transznyisztrát) És ebből akár az is levonható, milyen kevéssé bíznak meg a NATO egyes (vezető/USA) körei Moldova nyugati elkötelezettségében.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 739
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Full-scale war between India, China likely soon’, predicts political analyst Desai
Written By: Oneindia Staff Writer Published: Saturday, August 5, 2017

"New Delhi, August 5: Noted commentator on international affairs Meghnad Desai in an interview predicted that a war could break out within a month between India and China."

http://www.oneindia.com/internation...india-china-likely-soon-predicts-2515420.html
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Status
Not open for further replies.