1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] A nagy sakktábla

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Montezuma által indítva @ 2013. február 9..

1. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Ez egy igazi Tulok, de van stílusa.... :) úgy politizál ahogy üzletelt, erőből, fölénnyel....

csibeszke, szegcsab and zsolti like this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem egy minta államférfi, de én még mindig úgy gondolom, Hillary-nél jobb hogy ő lett az elnök, Ő beugat mindenkinek, izmozik gazdasági vonalon Kínával, Iránnal, de tisztán látszik hogy igazából nem akar ő háborút. Hillary szerintem mostanra megcsinálta volna a valóságos tüzet, s sokkal valószínűbb hogy hozzánk közelebb.
    Magyarként jobb ez nekünk, ami most van az USA-ban, mint ami lehetett volna.

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ja,ő a kisebbik rossz .

bartinieffektus and zsolti like this.
  4. Python

Python Well-Known Member

A szkepticizmusáról híres David Rosenberg, a Gluskin Sheff neves elemzője úgy véli, szinte biztosan recesszióba süllyed az Egyesült Államok gazdasága 2019-ban, ahogy a részvénypiac is gyengélkedni kezd.
    Bemondta a neves elemző: idén jön a recesszió

5. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Növekedési jóslat 2019-re.

dragonette likes this.
  6. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Nálunk is van egy kolléga, a szkepticizmusáról híres.
    Minden mondatot úgy kezd, az a baj.
    Megszületett az első gyereke, megkérdeztük, na milyen érzés.

Erre az idióta; " az a baj, hogy előbb-utóbb beteg lesz és akkor mi lesz.

Én inkább olvasnék egy alaposságáról híres elemezőt, akinek bejönnek a jóslatai. :)

7. sata

sata Well-Known Member

Meglepő,hogy egyáltalán megkuffircolta az asszonyt... :D
    ("Az a baj,hogy gyerek lehet belőle,az meg sok pénzbe kerül..." :D)

kiskrumpli, arcas, tindalos and 3 others like this.
  8. FilcTroll

FilcTroll Member

9. miértnemjó

miértnemjó Well-Known Member

Még ő is hibázhat.

sata likes this.
  10. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Ide teszem be, mert az India topic zárva van. Orosz ADMS -k Indiában?

fishbed likes this.
  11. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Micsoda? Best-performing: Syria ??!

12. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

0-ról újjáépítés mindig nagy (látszólagos) GDP növekedéssel jár.

arcas, blitzkrieg, Premortem and 3 others like this.
  13. Roni

Roni Well-Known Member

14. papajoe

15. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Mintha mindenki szándékosan összedolgozna Oroszország erősítésén, nincs ilyen érzésetek? :)
    (Dél-Afrika elsősorban Lauren Southern munkája, megcsinálta a filmet róla, kitört a balhé és azóta lépnek a fehérek Oo.-ba onnan)

16. plushun

plushun Well-Known Member

A búr farmerek több országba is elmentek, hogy menedéket és földet kérjenek. Ha jól emlékszem ide is elnéztek. Oroszország volt az egyetlen aki rábólintott.

fip7, gioo and Sniper like this.
  17. gioo

gioo Well-Known Member

Hát manapság nem elég píszí fehérnek lenni.

18. empontipont

empontipont Well-Known Member

Én úgy hallottam, a Dél Afrikai légierő pilótáinak nagy része már rég átment Ausztráliába .
    Nem hiszem, hogy a farmereiket nehezebben engednék be !

19. papajoe

Szerintem sem gond egyik korona gyarmatról átköltözni a másikra,ua a nyelv,kultúra/kultúrkör,Ír passzussal bármikor kapsz usa,can,au,stb munkavízumot,meg fordítva,nekem nagyobb kalandnak tünik az Orosz letelepedés,mindkét fél részéről.

20. leplezo

leplezo Well-Known Member

Ide és más nyugati országba, +Ausztráliába tudtommal azért nem akarták őket engedni, mert nem akarták, hogy a földet kivásárolják, mert nekik van pénzük, sokan vannak, a föld meg nyugaton le van osztva és kevés van belőle. Logikus lépés részükről Oroszország, hisz a sztyeppei területekből sokat most kezdenek művelésbe vonni, ráadásul népességsűrűség sok helyütt igen alacsony. Így ott reális esély van, hogy tudjanak értelmesen nagygazdaságokat létrehozni. Nem 30-40ha-on bohóckodni mint pl amit Magyarországon lehetett volna nekik. (Ugye nem állampolgárok földet nem vehettek volna, az állam meg nem is akarta volna. hogy legyen nekik) -jegyzem meg okkal, és nekünk (magyaroknak) ez volt a helyes döntés, hogy nem adtunk.

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása