[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kedves Wolfram.....
Bonyolult a kérdés, pedig egyszerűnek tűnik. Alapból GMO-ellenes vagyok.... de.....
A kereskedelmi szerződések, megállapodások akkor jók, ha egyenlő felek tárgyalásai alapján, mindkét félnek hasznot hoznak.
A szabadkereskedelmi szerződés már eleve nem egyenlő felek szerződése. Erről ennyit.
Az az indok, hogy a génmanipulált élelmiszerek segítenek etetni a világot és ellenállóbbak a természeti csapásoknak, nettó hülyeségnek tartom.
Ha és amennyiben például az EU (hibás) gazdaságpolitikája következtében a mezőgazdaság (nem csak nálunk) termelni tudna és a piacpolitika miatt nem a kukában kötne ki, akkor egyedül az EU megetethetné az emberiséget. Tudomásul kellene venni, hogy az élelmiszer-termelés nem mehet tisztán piaci alapon, mert belehalunk.
Mindezt a gátlástalan profitra törekvés eszközének tartom. Még mielőtt komcsinak hívnának vagy egyébnek, leszögezem: egyebekben a szabad piac híve vagyok.

Az emberek génmódosítására gondoltam, nem pedig a táplálékokéra. :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 322
113
Kedves Wolfram.... bocs a félreértésért....
Embereket génmódosítani? Akkor ők még emberek lennének? Ez olyan isteni dolog. Nem akarok Istent játszani. Ha és amennyiben az életszínvonalam engedi, szeretnék sokáig, egészségben élni. De... milyen élet lenne, ha én megengedhetném magamnak, a szeretteim pedig nem. Vagy meddig terjedhet a modosítás, hol lenne a határa? Célja? Katonai droidok készítése? Új láb növesztése egy betegnek az amputálás után? Hmmmm...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 881
9 986
113
Nem érted, mert nem akarod érteni. Bocs, de már rég lejött az elkötelezettséged, amit talán még te magad sem vettél észre... De kifejtem. Tökmindegy, kire/mire hivatkozol, az önvédelemhez jogod van. Pont. Támadáshoz, legyen bár "megelőző csapásnak" minősítve, már nincs. Persze, ha kemény vagy, megteheted, De akkor is te leszel az agresszor, amint átléped a határt. Remélem ezt már érted! :) Ennél bővebben nem óhajtom kifejteni.

Nekem nem is kell kifejtened jobban, mert értem, amit írsz. Inkább próbálj a kérdésemre válaszolni.
Az a baj, hogy mellé beszélsz! Egyrészt magát a konkrét példát, amit felhoztam, simán ignoráltad, s homlokegyenest másról kezdtél beszélni.(fegyvertartás..:confused:) Ezt tényleg nem értem, hogy miért tetted.:)
Másfelől úgy hiszem, hogy a balti államok viselkedését elkötelezettségek nélkül is meglehet ítélni, amit a példáimmal alátámasztva meg is tettem. Ez az, amit nem akarsz, vagy nem tudsz felfogni!
A balti államok hazugságokra alapozva kérnek támogatást a NATO szövetségeseiktől. Ez szerinted nem így van? Te magad írtad, hogy nincs semmi bizonyítékod az orosz agresszióra. Fegyverkezzenek, de miért teszik ezt egy másik ország megrágalmazása mögé bújva?

Amúgy kezd kicsit unalmassá és gyerekessé válni ez a megbéllyegzősdi, amit itt folytatnak páran. Ha enélkül nem tudsz vitázni, vagy épp ezzel szeretnéd kivonni magad a vita alól, hát legyen. Nem vagyok senki irányába elkötelezve. Nem szeretném ha újra orosz bakancsok trappolnának a felvonulási téren, de azt sem csípem, ha amerikai tankok dübörögnek a magyar utakon. Egyelőre az utóbbiak jönnek ide, nem az előbbiek. Azok majd pont az utóbbiak jelenléte miatt jönnek, ha jönnek. Nem kéne.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem nem is kell kifejtened jobban, mert értem, amit írsz. Inkább próbálj a kérdésemre válaszolni.
Az a baj, hogy mellé beszélsz! Egyrészt magát a konkrét példát, amit felhoztam, simán ignoráltad, s homlokegyenest másról kezdtél beszélni.(fegyvertartás..:confused:) Ezt tényleg nem értem, hogy miért tetted.:)
Másfelől úgy hiszem, hogy a balti államok viselkedését elkötelezettségek nélkül is meglehet ítélni, amit a példáimmal alátámasztva meg is tettem. Ez az, amit nem akarsz, vagy nem tudsz felfogni!
A balti államok hazugságokra alapozva kérnek támogatást a NATO szövetségeseiktől. Ez szerinted nem így van? Te magad írtad, hogy nincs semmi bizonyítékod az orosz agresszióra. Fegyverkezzenek, de miért teszik ezt egy másik ország megrágalmazása mögé bújva?

Amúgy kezd kicsit unalmassá és gyerekessé válni ez a megbéllyegzősdi, amit itt folytatnak páran. Ha enélkül nem tudsz vitázni, vagy épp ezzel szeretnéd kivonni magad a vita alól, hát legyen. Nem vagyok senki irányába elkötelezve. Nem szeretném ha újra orosz bakancsok trappolnának a felvonulási téren, de azt sem csípem, ha amerikai tankok dübörögnek a magyar utakon. Egyelőre az utóbbiak jönnek ide, nem az előbbiek. Azok majd pont az utóbbiak jelenléte miatt jönnek, ha jönnek. Nem kéne.

Mondd, te melyik részét nem érted annak, hogy akár a marslakókra hivatkozva is kérhetnének támogatást? Joguk van hozzá? Igen. Az, hogy basztatják az oroszokat szóban? Nos, egyfelől kissé igaztalan, másfelől meg, az oroszok beavatkoztak Ukrajnában (és kérlek, hagyjuk a hülyeséget, mivel ez tény), plusz, az oroszok kissé betámadták pl. Észtországok a kibertérben, ez is tény. Ja, mielőtt rákezdene a kórus, igen az USA is tett ilyesmiket. Attól még kb. négy állam a legaktívabb a cyberhadviselésben és ők folyamatosan tolják egymás ellen. Ez a négy állam az USA, Kína, Oroszország, Izrael. És egyik sem jobb a másiknál.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kedves Wolfram.... bocs a félreértésért....
Embereket génmódosítani? Akkor ők még emberek lennének? Ez olyan isteni dolog. Nem akarok Istent játszani. Ha és amennyiben az életszínvonalam engedi, szeretnék sokáig, egészségben élni. De... milyen élet lenne, ha én megengedhetném magamnak, a szeretteim pedig nem. Vagy meddig terjedhet a modosítás, hol lenne a határa? Célja? Katonai droidok készítése? Új láb növesztése egy betegnek az amputálás után? Hmmmm...

Nos, ez lesz a nem is távoli jövő nagy kérdése így összességében. Én bevallom, nem tudom az egzakt választ... De a fejlődés... És az alternatívák... Paradigmaváltás előtt állunk szerintem. Itt van pl. a migránskrízis, mert lehet nevezni krízisnek, pláne a reakciók tükrében (vagy inkább hiányában?). Meg a többi... Az új hidegháborús hangulat... Az ekkora feszkók eddig mindig háborúkhoz vezettek. Kérdés, meddig lehet lokális szinten tartani? Ha nem lehet, akkor globálisan már nuki is játszik. Valamerre lépni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 881
9 986
113
Mondd, te melyik részét nem érted annak, hogy akár a marslakókra hivatkozva is kérhetnének támogatást? Joguk van hozzá? Igen.

Az a baj, hogy ezzel a hazugsággal már el is érték, hogy pl. te azzal jössz ide a fórumra, hogy "El a kezekkel a balti államoktól". Aztán, ha megkérdezik tőled, hogy ezt mégis miért, hogyan? Akkor jössz a "mindenkinek joga van megvédeni magát" szöveggel. Szükség van a pánik és a feszültség fokozására az EU-ban? Szerintem nincs. Szerinted?

...az oroszok beavatkoztak Ukrajnában (és kérlek, hagyjuk a hülyeséget, mivel ez tény),...

Ez igaz. Ma már ezt ép elméjű ember nem próbálja meg cáfolni szerintem.

[QUOTE="wolfram, post: 313127, member: 433"Ja, mielőtt rákezdene a kórus, igen az USA is tett ilyesmiket. Attól még kb. négy állam a legaktívabb a cyberhadviselésben és ők folyamatosan tolják egymás ellen. Ez a négy állam az USA, Kína, Oroszország, Izrael. És egyik sem jobb a másiknál.[/QUOTE]

Pontosan! Egyik sem jobb a másiknál. Tehát legjobb, ha nem nyaljuk egyik seggét sem, viszont ha valamelyikkel kedvünk támadna üzletet kötni, akkor azt megtehessük retorziók, és kiközösítés nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az a baj, hogy ezzel a hazugsággal már el is érték, hogy pl. te azzal jössz ide a fórumra, hogy "El a kezekkel a balti államoktól". Aztán, ha megkérdezik tőled, hogy ezt mégis miért, hogyan? Akkor jössz a "mindenkinek joga van megvédeni magát" szöveggel. Szükség van a pánik és a feszültség fokozására az EU-ban? Szerintem nincs. Szerinted?



Ez igaz. Ma már ezt ép elméjű ember nem próbálja meg cáfolni szerintem.

[QUOTE="wolfram, post: 313127, member: 433"Ja, mielőtt rákezdene a kórus, igen az USA is tett ilyesmiket. Attól még kb. négy állam a legaktívabb a cyberhadviselésben és ők folyamatosan tolják egymás ellen. Ez a négy állam az USA, Kína, Oroszország, Izrael. És egyik sem jobb a másiknál.

Pontosan! Egyik sem jobb a másiknál. Tehát legjobb, ha nem nyaljuk egyik seggét sem, viszont ha valamelyikkel kedvünk támadna üzletet kötni, akkor azt megtehessük retorziók, és kiközösítés nélkül.[/QUOTE]

Ahh, persze, hogy nincs! De ehhez józanul gondolkodó szavazókra és valóban a polgárok érdekeit képviselő politikusokra lenne szükség. Utópia?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 881
9 986
113
Pontosan! Egyik sem jobb a másiknál. Tehát legjobb, ha nem nyaljuk egyik seggét sem, viszont ha valamelyikkel kedvünk támadna üzletet kötni, akkor azt megtehessük retorziók, és kiközösítés nélkül.

Ahh, persze, hogy nincs! De ehhez józanul gondolkodó szavazókra és valóban a polgárok érdekeit képviselő politikusokra lenne szükség. Utópia?[/QUOTE]

Igen, utópia. Ma Európában nem hogy nem köthetünk üzletet azzal, akivel akarunk, de még azt sem dönthetjük el, hogy mekkora uborkát termesztünk. Változásokra lenne szükség. Pánik keltés, és önnönmagunk szívatása (szankciók) helyett, az együttműködés felé kellene terelni a dolgokat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ahh, persze, hogy nincs! De ehhez józanul gondolkodó szavazókra és valóban a polgárok érdekeit képviselő politikusokra lenne szükség. Utópia?

Igen, utópia. Ma Európában nem hogy nem köthetünk üzletet azzal, akivel akarunk, de még azt sem dönthetjük el, hogy mekkora uborkát termesztünk. Változásokra lenne szükség. Pánik keltés, és önnönmagunk szívatása (szankciók) helyett, az együttműködés felé kellene terelni a dolgokat.[/QUOTE]

Lesznek változások, ez biztos. Hogy lesz-e "felemelkedés"? Vagy jön egy újabb "sötét középkor"? Passz. Talán meg kéne kérdezni azt az AI-t, aki kihozta Trumpot győztesnek már októberben...
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Ne haragudj de fingon sincs ki vagy. Ezt a felvidékit meg a harcostársat nem tudom mibôl deriváltad le. Nagyon sok száz km-rel lôttél mellé, de végülis mindegy.

Ok, akkor savanyodj meg ahol épp vagy. A felvidéki betyárt onnan deriváltam kedves uram, hogy az ô betú elég jellemzô a szlovák billntyun írókra.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Csak azt kívántam jelölni, hogy ironikusan fogalmazok. Amint későbbi kommentedben kifejtetted "Európa keleti határainál".....
... és ha már itt tartunk.... Szerintem szükség lesz azokra a katonákra otthon is, hamarosan. Azért milyen érdekes a történelem, nem? A Führer szócsöve (Goebbels) azt találta hangoztatni, hogy a Wehrmacht Európa keleti határait védi. Moszkva előtt... Most, a demokratikus Európa határait védi a német hadsereg, ugyan nem Moszka előtt, de a Baltikumban. Mi változott? Hogy még nem nyomultak Moszkváig? Hogy most vonattal mentek át Lengyelországon, nem pedig panzerekkel? Szerintem a Führer a Marson lévő támaszponton, már félig droidként röhög a markába..... Egyesül Európa a keleti határoknál az orosz veszedelem ellen, német vezetéssel.... Hát... Nem ironikus, kedves Haubagoi?

De, az.
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Mig25 es Grabo nem hivatasos trollok vagytok? Parizsig amugy mar eljutott par hadsereg , Moszkvaig csak Napoleon de azt meg o is megbanta...
Robotizacio es megujulo energia, nem itt kene vitat nyitni de a letezok sosem valtjak ki a fossziliseket, legalabbis a jelenlegi felallasban. A diktaturazas pedig pont nem ide valo: a nyugati demokraciak oligarchikus diktaturak, csak jol alcazva. A "diktatorikus" RT bol tobbet tudok meg a nyugatrol mint asajat mediaikban, hogy a nyugatihirhamisitasokat neis emlitsem.
Ezzel itt szinte mindenki tisztaban van Mig-25(ugynok?).Mirol szeretnel meggyozni? Az orwelli peldad amugyaz USA fele NSA tevekenyseget sokkal jobban tukrozi mint az altalad fantazialt ruszofil/bolsevik(????) diktatura....amelynek a valosagban tobb teren is jobb a technologia mar most mint a nyugatnak.
Na ebbol mekkora trollkodast rendezel majd....
Temanal maradva, szerintem hamar Parizsban lennenek az Oroszok ha nagyon akarnak...ugyanezt a nato az orosz fovarossal nem tudna megtenni szerintem.

Igazából nevetségesnek tartom amit írtál. Hulyeségeket pedig jobb nem cáfolni Kedves Dragonovics elvtárs. Jobb a technológia... na ne rôhôgtess:D Kuznyecov ugye:D.... de menjunk kicsit messzebb. 30 éve az olajból élôskôdik az orosz oligarcha réteg, de annyira sem voltak képesek, hogy a honi ipar megfelelô minôségú kitermelési eszkôzôket gyártson... olvasd el elôszôr a kônyvet, szerintem fogalmad sincs az egészrôl. Majd ha felismerted Goldsteinben Sorost és a Nagy Testvérben Orbitot, meg Putyin, jelezz bátran.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ahhoz hogy az európaiak befogadják Oroszországot először is politikailag és kulturálisan is európaiakká kell válniuk.
Törökország és Irán is hatalmas ország komoly lehetőségekkel, itt vannak a határoknál mégse akarja őket senki mert eltérnek az európai normáktól. Úgy ahogy Oroszország is.

Akkor nincs más hátra: életre-halálra. Merthogy ők olyanná válni, mint Európa, nem akarnak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Bárki is támad elôször, az elôny a támadó oldalán lesz úgy 200-300 km mélységig. Addig a másik oldal is mozgósít, és jön a kijózanító ellentámadás, és kiegyeznek egy status quo-ban az atom villa as okay eljerülendô. Ezért a NATO részérôl nagyon max Kalinyigrád nyerhetô reálisan, az oroszok meg nem jutnának tovább a volt NDK-nál. Kérdés, hogy ennyiért megéri-e az egész?

A volt NDK-ig? Mármint NDK is inkluzíve? Hogyne, abszolút!