[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Annyira sokat jelent ott az EU, hogy az átlag koreai az hiszi Európáról, hogy az egy ország és muszlim.
:(

Ez egy kicsit sarkított volt, de az tény, hogy nem nagyon tudják megkülönböztetni Európa országait. Kivéve persze azon koreaiakat, akik már jártak Európában, vagy érdekli őket a téma, de nem ők alkotják a többséget. Na mondjuk a japánok sem tudnak sokkal többet. Feltételezem, hogy a kínaiak többsége sem. (Kb annyit tudnak Európáról mint az USA átlagpolgárai, csak az a különbség, hogy a koreaiak, japánok és kínaiak ősei nem Európából érkeztek pár száz éve és tőlük még távolabb van Európa).

Nyilván a vezető politikusoknál azért más a helyzet, de Litvániát ők sem feltétlenül tudnák hova tenni. Az pedig, hogy az EU megszűnése esetén Észak-Korea lerakétázná Dél-Koreát, a szóban forgó litván EU bürokrata súlyos szellemi problémára utaló agyszüleménye.

Tegyük a szívünkre a kezünket! Az átlag magyar tudja hol van Mianmar, Bhután, Nepál, vagy Laosz és mi a fővárosa? Még tán Szingapúrt sem tudná elhelyezni a térképen. Vélhetően hasonló a helyzet az átlag litván esetében is.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
https://mno.hu/kulfold/john-mccain-putyin-nagyobb-fenyegetes-mint-az-iszlam-allam-2400964
"Nagyobb fenyegetést jelent a világ biztonságára Vlagyimir Putyin orosz elnök, mint az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet – jelentette ki hétfőn Sydney-ben John McCain republikánus párti amerikai szenátor.
Az ausztráliai látogatáson tartózkodó politikus a helyi közszolgálati ABC tévécsatornának nyilatkozva kifejtette: míg az Iszlám Állam borzasztó tetteket követ el, addig Oroszország megpróbálta megváltoztatni a 2016-os amerikai elnökválasztás eredményét.
McCain aggodalommal szólt arról, „ami a muzulmán hittel történik”, de ennél fontosabbnak nevezte az orosz beavatkozási kísérletet az amerikai belpolitikába.
„Az oroszok azonban megkísérelték magát a demokrácia alapját lerombolni, vagyis megváltoztatni az amerikai elnökválasztás eredményét. Nem láttam bizonyítékokat arra, hogy ez sikerült volna, de megpróbálták, és most is próbálkoznak” – fejtette ki az arizonai szenátor."

Semmilyen bizonyíték sincs arra, hogy tényleg beavatkoztak volna az elnökválasztásba az oroszok, de ha mégis beavatkoztak volna az miért baj?????
Vagy csak a demokrácia nagy barátjának szabad ilyet csinálni, vele nem csinálhatják???

Kivételesen 444,de jó cikk érdemes elolvasni :

https://444.hu/2017/01/17/amerika-szaz-eve-hekkel-szet-valasztasokat-vilagszerte
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ez egy kicsit sarkított volt, de az tény, hogy nem nagyon tudják megkülönböztetni Európa országait. Kivéve persze azon koreaiakat, akik már jártak Európában, vagy érdekli őket a téma, de nem ők alkotják a többséget. Na mondjuk a japánok sem tudnak sokkal többet. Feltételezem, hogy a kínaiak többsége sem. (Kb annyit tudnak Európáról mint az USA átlagpolgárai, csak az a különbség, hogy a koreaiak, japánok és kínaiak ősei nem Európából érkeztek pár száz éve és tőlük még távolabb van Európa).

Nyilván a vezető politikusoknál azért más a helyzet, de Litvániát ők sem feltétlenül tudnák hova tenni. Az pedig, hogy az EU megszűnése esetén Észak-Korea lerakétázná Dél-Koreát, a szóban forgó litván EU bürokrata súlyos szellemi problémára utaló agyszüleménye.

Tegyük a szívünkre a kezünket! Az átlag magyar tudja hol van Mianmar, Bhután, Nepál, vagy Laosz és mi a fővárosa? Még tán Szingapúrt sem tudná elhelyezni a térképen. Vélhetően hasonló a helyzet az átlag litván esetében is.
Szerintem a koreaiak es a kinaiak nem olyan tudatlanok. Meg Eszak-koreai utileirasokban is lehet olvasni, hogy a magyar turistahoz magyarul tudo idegenvezetot rendeltek ki, nem egy ilyet olvastam. Es Delkorea meg sokkal katolikusabb mint AKARMELYIK europai allam. Biztos vagyok benne, hogy meg tudjak kulonboztetni Roma-t Romaniatol. :)
Kina meg megint sokkal jobban kepben van szerintem az europai orszagokat illetoen mint mi Butan meg Mianmar helyzetet illetoen, hiszen ok masoljak(-tak) Europat, nem mi delkeletazsiat. Olvastam valahol, hogy pl. a gulyaskommunizmust mint "magyar ut" maig tanitjak a kinai partfoiskolan :) De amugy a tobbivel egyetertek, csak kiegeszitesnek szantam.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez egy kicsit sarkított volt,
Szerintem a koreaiak

Nem, nem sarkított, és nem, nem szerintem. Kint van egy magyar egyetemista lány. Elég durva dolgokat ír az átlag koreairól.

"Nem tagadom, egy bizonyos dologban, amit kiválasztanak maguknak, roppant jók tudnak lenni. Ám, általánosságban beszélve - mert tisztelet a kivételnek -sajnálatos módon ez nem mondható el róluk. Az egyetemisták tájékozottsága egyenlő egy otthon élő 13-14 éves gyermekével, csak sokkal kevesebb érdeklődés kapcsolódik hozzá. Lehetséges, hogy fejben számolva képesek osztani-szorozni 10 jegyű számokkal, de ezt kivéve nem nagyon értenek semmihez sem. Általános tévhit, hogy Európa egy ország, ahol mindenki angolul beszél és muszlim. Mindössze ennyit tudnak az egészről - s ez most nem vicc, nem egy, nem kettő diákkal beszéltem erről. "

Jó olvasgatást: http://manamislife.blogspot.hu/2015/11/elet-koreaban-i-hazugsagok.html
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Nem, nem sarkított, és nem, nem szerintem. Kint van egy magyar egyetemista lány. Elég durva dolgokat ír az átlag koreairól.

"Nem tagadom, egy bizonyos dologban, amit kiválasztanak maguknak, roppant jók tudnak lenni. Ám, általánosságban beszélve - mert tisztelet a kivételnek -sajnálatos módon ez nem mondható el róluk. Az egyetemisták tájékozottsága egyenlő egy otthon élő 13-14 éves gyermekével, csak sokkal kevesebb érdeklődés kapcsolódik hozzá. Lehetséges, hogy fejben számolva képesek osztani-szorozni 10 jegyű számokkal, de ezt kivéve nem nagyon értenek semmihez sem. Általános tévhit, hogy Európa egy ország, ahol mindenki angolul beszél és muszlim. Mindössze ennyit tudnak az egészről - s ez most nem vicc, nem egy, nem kettő diákkal beszéltem erről. "

Jó olvasgatást: http://manamislife.blogspot.hu/2015/11/elet-koreaban-i-hazugsagok.html
Megneztem a blogot... ott kezdodik, hogy zenel amikor elinditod. Ez durvan 80-as evek europai mercevel, de lehet, hogy koreabol csinalja es akkor vegul is ez ot igazolja. De az nagyon nem tetszik, hogy 'hazugsag' -okrol ir. Miert nem lehet azt irni, hogy "tevhit"? Raadasul sok olyan, amikrol meg nem is hallottam, szoval olyanokat cafol amit szokszor nem is gondol senki, vagy nem a tobbseg. Vagy peldaul, hogy nem szedik ossze a szemetet, csak o tunteti el az osszeset. Hat... akkor amig o nem erkezett meg az egesz egyetem tobb tiz meter magas szemetbe volt eltemetve? Nem lehet, hogy inkabb arrol van szo, hogy szerintuk az a takaritok dolga es azok el is vegzik a munkajukat? (mar amit a blogger meghagy nekik :D ) nem akarok kotekedni, es biztos hogy messze nem tokeletesek, az is biztos, hogy amit mi innen latunk az felszines, de valszeg sok koreai is csalodhat amikor megerkezik Europaba.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Regebben meselte az egyik koreaiul tanulo ismerosom, hogy ok a legnacibb nemzet a tavol-keleten. Pislogtam nagyokat, de vegul is logikus, mert mashogy talan nem tudtak volna megmaradni azon a helyen.
Egyreszt like, masreszt amikor 98%-uk katolikus (delkorea, es komolyan is veszik, nem mint Europaban) akkor mit mondasz a japanokra, akiknek meg a vallasuk is sajat. Volt az ismerosod Japanban is?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Megneztem a blogot... ott kezdodik, hogy zenel amikor elinditod. Ez durvan 80-as evek europai mercevel, de lehet, hogy koreabol csinalja es akkor vegul is ez ot igazolja. De az nagyon nem tetszik, hogy 'hazugsag' -okrol ir. Miert nem lehet azt irni, hogy "tevhit"? Raadasul sok olyan, amikrol meg nem is hallottam, szoval olyanokat cafol amit szokszor nem is gondol senki, vagy nem a tobbseg. Vagy peldaul, hogy nem szedik ossze a szemetet, csak o tunteti el az osszeset. Hat... akkor amig o nem erkezett meg az egesz egyetem tobb tiz meter magas szemetbe volt eltemetve? Nem lehet, hogy inkabb arrol van szo, hogy szerintuk az a takaritok dolga es azok el is vegzik a munkajukat? (mar amit a blogger meghagy nekik :D ) nem akarok kotekedni, es biztos hogy messze nem tokeletesek, az is biztos, hogy amit mi innen latunk az felszines, de valszeg sok koreai is csalodhat amikor megerkezik Europaba.

Én sok írását olvastam már korábban. Csalódott a koreaiakban és ez nagyon érződik az írásain.
Nem csak egy blog alapján kell kialakítania az embernek a véleményét. Jó pár Koreában élt/élő, vagy hozamosabb időre ott járt ember írásait olvastam. Azt azért természetesen nem gondolják, hogy Európa muszlim lenne. Még Franciaországot, Angliát, vagy Németországot tudják hova tenni. De a kisebb európai országokról nagyon keveset tudnak.
Magyarország iránt is az 1980-as évek végén volt érdeklődés. Az olimpia miatt kicsit elkezdtek érdeklődni a világ többi része iránt, valamint a Neoton Familia írt egy dalt Koreáról és kiadott ott egy lemezt viszonylag sikeresen. (Észak-Koreával pedig a '80-as évekig viszonylag jó volt Magyarország kapcsolata). Azután 2009-ben részben Magyarországon forgatták az Iris című (amúgy szerintem jó) sorozatot. Egy-egy kevésbé neves énekes egy-egy klipjét. Ettől megugrott az ide látogató koreaiak száma és az érdeklődés hazánk iránt, de ez a megugrás is a koreaiak meglehetősen kis hányadát jelenti. Majd szintén részben nálunk leforgatták az Iris II-t (2012), a Doctor Stranger-t (2014), a Man to Man-t (2016) és két csodálatos, tényleg országimázst megszégyenítő Davichi klipet. Nemrég itt járt a GFriend nevű együttes egyik tagja utifilmet forgatni. Van olyan koreai színésznő (Han Szujon, 8 évig itt élt), aki folyékonyan beszél magyarul, ezt egy koreai sorozatban elő is adta és 2014-ben 4 részes dokumentumfilmet forgatott. Ezek miatt az utóbbi években Koreában megnőtt az érdeklődés Magyarország iránt és az ide irányuló koreai turizmus. Van magyar tanszék koreai egyetemen. Lehetne még sorolni. Mindkét Koreában vannak, akik beszélnek magyarul és persze Magyaroroszágon is olyanok, akik beszélnek koreaiul, csak nagyon kevesen. A társadalom elhanyagolható része. Észak-Koreában van magyar kórház. Működik, de persze nem magyarok működtetik. Szarivonban található és Rákosi Mátyás nevét viseli.
De mindez nem azt jelenti, hogy az átlag koreai tudná hova tenni Magyarországot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 907
113
Regebben meselte az egyik koreaiul tanulo ismerosom, hogy ok a legnacibb nemzet a tavol-keleten. Pislogtam nagyokat, de vegul is logikus, mert mashogy talan nem tudtak volna megmaradni azon a helyen.
Ott mindenki védi a sajátját, főleg mert körbe utál mindenki mindenkit (mondjuk ez nincs másképp Európában sem), és a lakosságok létszáma is megengedi ezt. Egy ismerősöm most volt Japánban, rákérdeztek, hogy miért nem tud senki angolul, az volt a válasz, hogy ha beengednek tömegével egy idegennyelvet az hozza magával a kultúrájukat is, ők meg védik a sajátjukat. Ebben mondjuk igazuk van. És így ahogy írom ezeket jut eszembe, hogy pár éve tartott egy előadást a Toyota két fejese, elég magas szinten lehettek, mert a Toyota Romania igazgatúját hozták magukkal és egész nap csak futott utánuk. Na de lényeg, hogy azok sem tudtak angolul pedig a világ legnagyobb autógyárában a központban vezetőségi pozíciót töltöttek be, és ha kérdezni akartunk akkor vagy angolból vagy románból fordított a helyi emberke nekik japánra.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Egyreszt like, masreszt amikor 98%-uk katolikus (delkorea, es komolyan is veszik, nem mint Europaban) akkor mit mondasz a japanokra, akiknek meg a vallasuk is sajat. Volt az ismerosod Japanban is?

Azért nem 98 % keresztény, hanem csak 28 % (és közel ugyanennyi buddhista). A 28-ból is 20 % protestáns és csak 8 % katolikus. De tény, hogy Dél-Koreában van az egyik legnagyobb ázsiai keresztény közösség.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Azért nem 98 % keresztény, hanem csak 28 % (és közel ugyanennyi buddhista). A 28-ból is 20 % protestáns és csak 8 % katolikus. De tény, hogy Dél-Koreában van az egyik legnagyobb ázsiai keresztény közösség.
Ma mar keso van, de holnap keresek valami megbizhato forrast, hogy akkor most mennyi. Megmondom oszinten mar nem emlekszem, hogy hol olvastam.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://index.hu/kulfold/2017/05/29/nemet_kulugyminiszter_buntars_aki_nem_lep_fel_donald_trump_ellen/
"Donald Trump amerikai elnök politikája gyengíti a Nyugatot, ezért fel kell lépni ellene - jelentette ki Sigmar Gabriel német külügyminiszter hétfőn Berlinben német hírportálok szerint.
A külügyminisztérium tájékoztatására hivatkozó jelentések alapján a szociáldemokrata (SPD) politikus a menekültügyről nemzetközi szervezetek vezetőivel folytatott megbeszélésén azt mondta, hogy bűntárssá válik, aki nem lép fel Donald Trump politikájával szemben...
...Az új washingtoni vezetés "rövidlátó politikája ellentétes az Európai Unió érdekeivel", mert felerősíti a menekültek Európa felé irányuló áramlatát, aki a klímavédelmi politika akadályozásával felgyorsítja a globális éghajlatváltozást, egyre több fegyvert értékesít válságövezetekben és felszítja a vallások között konfliktusokat - jelentette ki a német diplomácia vezetője..."
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 486
113
http://index.hu/kulfold/2017/05/29/nemet_kulugyminiszter_buntars_aki_nem_lep_fel_donald_trump_ellen/
"Donald Trump amerikai elnök politikája gyengíti a Nyugatot, ezért fel kell lépni ellene - jelentette ki Sigmar Gabriel német külügyminiszter hétfőn Berlinben német hírportálok szerint.
A külügyminisztérium tájékoztatására hivatkozó jelentések alapján a szociáldemokrata (SPD) politikus a menekültügyről nemzetközi szervezetek vezetőivel folytatott megbeszélésén azt mondta, hogy bűntárssá válik, aki nem lép fel Donald Trump politikájával szemben...
...Az új washingtoni vezetés "rövidlátó politikája ellentétes az Európai Unió érdekeivel", mert felerősíti a menekültek Európa felé irányuló áramlatát, aki a klímavédelmi politika akadályozásával felgyorsítja a globális éghajlatváltozást, egyre több fegyvert értékesít válságövezetekben és felszítja a vallások között konfliktusokat - jelentette ki a német diplomácia vezetője..."

Na ezért még lesz neki szőnyeg széle...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/05/30/ot-orosz-diplomatat-utasitottak-ki-moldovabol/
"Kiutasítottak öt orosz diplomatát Moldovából – jelentette be hétfőn Anna Samson, a chisinaui külügy- és európai integrációs minisztérium szóvivője.
Samson nem nevezte meg a persona non gratának (nemkívánatos személynek) nyilvánított öt személyt, csak annyit közölt, hogy Oroszország moldovai nagykövetségén dolgoztak.
Farit Muhametsin chisinaui orosz nagykövet szerint vizsgálják a kiutasítással kapcsolatban született dokumentumot, egyelőre nem kívánta kommentálni a történteket.
Márciusban a helyi hatóságok jegyzékben értesítették az orosz nagykövetséget arról, hogy az orosz hírszerzés ügynökei állítólag moldovai tisztségviselőket tartóztattak fel, kérdeztek ki, és kezeltek megalázó módon a két állam közös határán. A chisinaui orosz nagykövettel közölték azt is, hogy felkérték a moldovai tisztségviselőket, tartózkodjanak hivatalos oroszországi látogatásoktól az ügy rendezéséig.
Igor Dodon oroszbarát moldovai elnök élesen bírálta a chisinaui Európa-párti kormány döntését.
“Mélyen fel vagyok háborodva a moldovai diplomácia barátságtalan lépésén, a leghatározottabb módon elítélem azt. A kormánynak ez a felháborító döntése az államfőnek az Oroszországgal fennálló kapcsolatok helyreállítására irányuló tevékenysége ellen irányul. Úgy vélem, minden bizonnyal Nyugatról, de az is lehet, hogy a tengerentúlról származó megrendelésére történt mindez, azoktól, akik aggódnak a moldovai és az orosz államfők között folytatott konstruktív és hatékony párbeszéd miatt” – hangoztatta Dodon..."


Moldova most egy fontos "frontvonal". Egyértelműen a hangulat oroszbarát, ugyanakkor még egy ideig regnálhat a "nyugatbarát"-nak mondott kormány. Sok múlik a jelenlegi Moldovai kormányon, ugyanis pl Transznyisztrát közösen gyakorlatilag kereskedelmi blokád alá vették Ukrajnával, és Moldovai határőrökkel közösen felügyelik Ukrajna és Transznyisztra határát. Ha Moldovában tarthatatlanná válik a jelenleg még regnáló kormány uralma, akkor akár kétségbeesett / olyan lépéseket is megléphetnek, amiket eddig nem- mert később már nem lehet rá módjuk (a kormánynak, vagy esetleg azoknak a köröknek, akik mögöttük állnak) És akkor a jelenlegi Ukrán-Moldáv együttműködésnek is lőttek, mint ahogyan Transznyisztra orosztalanítási tervének is. Többek közt. Ugyanakkor nem egészen egyértelmű, ha a Moldovai oroszbarát hangulat és oroszbarát elnök ellenére, Moldova és Ukrajna együtt esetlegesen drasztikus lépésre felszabadításra/megszállásra szánná el magát, akkor vajon milyen csapatok próbálnának betörni Transznyisztrába. Mert "nyugatbarát" szemmel a Moldovai csapatok nem lesznek megbízhatóak. Ugyanakkor naivitás lenne azt gondolni, hogy a Transznyisztrai védelmi erők, és az ott állomásozó orosz csapatok békésen üldögélnének közben. Vélhetően ezért is próbálják a lényegében kereskedelmi blokáddal kvázi kiéheztetni Transznyisztrát- mert ez így közvetlenül nyílt konfrontációt ugyan nem okoz, de a helyiekben - Ukrajnai vezetés így gondolhatja- az oroszok ellen hangolhatja a helyieket. És igazából ez kizárt. Csakhogy Ukrajna (is) Odessza miatt egyre kétségbeesettebb, Mert ha Odessza megindul, akkor egy Transznyisztrából kiinduló baráti orosz ajkú segítség, -minimum az ottani orosz egységek jóindulatú félrenézésével a fegyverraktárak őrzését illetően - védhetetlenné tenné az Odesszai Ukrán erők pozícióit.

De nem csak ezért szükséges hogy a Moldovai "nyugatbarát" kormány barátságtalan maradjon ameddig csak lehet Oroszországgal szemben. Mert eközben a napokban Észtország is kiutasított orosz diplomatákat- ott pedig a gyakorlatilag teljesen orosz kb 60 ezres Narvából. A cél az lehet , hogy amíg csak tudják, az egyértelműen oroszbarát társadalmú országokat (még akkor is ha ezek kicsik) a "nyugatbarát" kormányuk kézben tartsa. Mert ha az egyik "elesik" akkor (is) elindulhat bármikor a dominó. Addig is próbálják elsősorban Oroszország neheztelését kialakítani ezekkel az országokkal szemben.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113

Mondjuk azt kifejthetné bővebben, hogy mit ért azalatt, hogy nem fizetnek be. Hova? Minden tagállam a GDP-nek 2% köteles (elvileg) a hadseregére fordítani. Pont. Nincs közös kassza. Mert ha az utóbbira gondol akkor szóljon neki már valaki, hogy elnök úr egy picit pontosabban fogalmazzon. Ha meg az előbbire, akkor azt meg gyorsan felejtse el mert úgy marhaság ahogy van.
 
Status
Not open for further replies.