[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 475
113
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...akulhat_ki_az_usa_es_japan_kozott.663659.html

Korábban már volt hír hogy a Japánok is oroszok felé fordulnak. Akkor most hirtelen a németek is és a japánok is Putyinnal akarnak majd jóba lenni.
Megjegyezem jelen idő szerint Japánnak ez az USA kívüli egyetlen opciója ! Eu Kína felé is orientálódhat !
Kezdem elhinni, hogy Trump tényleg Putyin embere. Ilyen hatékonyan egy kb. 70 éves eddig jól működő szövetségi rendszert máskülönben nem verne szét senki.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy esetleges katonai konfliktus esetén Indiára és Ausztráliára jutna a feladat, hogy blokád alá vegye a Kínát ellátó déli tengeri szállítási útvonalakat. Peking stratégiai bombázókat telepített a vitatott Spratley-szigetekre, ahonnan azok képesek elérni a Malakkai Szorost. Indiának szánt gesztusként az amerikai haditengerészet Csendes-óceáni parancsnokságát átnevezték Indo-Csendes-óceáni Parancsnoksággá.
Ma kezdődik a világ biztonságpolitikai szempontból talán leforróbb térségében - Guam szigete közelében - egy nagyszabású hadgyakorlat. A 16 éves múltra visszatekintő, évente megrendezésre kerülő ’Malabar’ hadgyakorlat az Indiai-óceánon jelenleg trilaterális, a 3 állandó résztvevő az Egyesült Államok, India és Japán. Az Egyesült Államok számos, jelenleg Guam szigetén állomásozó B1 típusú, nagy hatótávolságú bombázóit szerelte föl az elmúlt időszakban olyan nagy precizitású rakétákkal, amelyek akár 300 kilométeres távolságból is ki tudnak lőni egy hadihajót.
Washington természetesen nem akarja hagyni, hogy Kína túlzottan nagy hatást gyakoroljon India geopolitikai lépéseire, ezért mára az ország Izrael után a második legnagyobb kedvezményzettje lett az amerikai segélypolitikának. Egy hete pedig Indiának szánt gesztusként az amerikai haditengerészet csendes-óceáni parancsnokságát átnevezték Indo-Csendes-óceáni Parancsnoksággá. Fontos kiemelni, hogy Narendra Modi négy éve tartó miniszterelnöksége alatt a kétoldalú katonai szövetség erősödött, és ma már az indiai katonai bázisok nyitva vannak amerikai harci gépek és hadihajók előtt műszaki javítások és feltöltés céljára.
Ma óriási hadgyakorlat kezdődik a világ legforróbb térségében

Miközben Irán újraindította atomprogramját, a nukleáris megállapodást felmondó Egyesült Államok fontolgatja, hogy katonai erő bevetésével billenti ki a holtpontról a Közel-Kelet egyik legkellemetlenebb konfliktusát, a jemeni polgárháborút. A republikánus körökben otthonosan mozgó Wall Street Journal szerint Mike Pompeo külügyminiszter azzal bízta meg a kormányzat jemeni ügyekhez értő illetékeseit, mondjanak véleményt arról a kérésről, melyet Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek intézett Washingtonhoz, és amiben amerikai katonai támogatást kérnek egy bizonyos kikötőváros, Hudajda (vagy Hodeida) elfoglalásához.
Washingtonban egy új háborút fontolgatnak
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke május végén kihirdette, hogy eljött az idő, hogy az EU és Oroszország megbékéljenek egymással.
Előbb egy holland lapnak adott interjúban beszélt arról, hogy véget kell vetni a hidegháborús hangulatnak, Oroszországgal tárgyalni és egyeztetni kell, és a barátjának
nevezte Vlagyimir Putyin orosz elnököt.
Két nappal később egy brüsszeli elemzőintézet rendezvényén pedig - ahol a téma egyébként az EU reformja volt - már arról beszélt, hogy elég abból, hogy mindenért Oroszországot hibáztatják, normalizálni kell a kapcsolatokat. Hozzátette ugyan, hogy az EU továbbra sem fogadja el a Krím megszállását, és a beavatkozást a kelet-ukrajnai háborúba, de ennyire békülékeny hangot az oroszokkal EU-s intézmény vezetője nem ütött meg több mint négy éve.
Főleg ahhoz képest volt feltűnő Juncker két nyilatkozata, hogy alig két hónappal korábban az EU-s vezetők brüsszeli csúcsán még az egyik fő téma Oroszország elítélése volt, Szergej Szkripal és a lánya elleni gyilkossági kísérlet miatt. (Szkripal korábban orosz kémelhárító volt, aki titkokat adott ki az amerikaiaknak, ezért Oroszországban lecsukták, majd egy fogolycsere nyomán Nagy-Britanniába menekülhetett, ahol állampolgárságot kapott. Idén egy különleges vegyi anyaggal megmérgezték a lakása kilincsét, amitől ő és a lánya is súlyosan megbetegedett. A brit kormány az orosz titkosszolgálatokat vádolja, és világszerte közel 150 orosz diplomatát utasítottak ki válaszul a britek és szövetségesei.)
Március végén még úgy tűnt, hogy újabb EU-s szankciókat is kivethetnek Oroszországra.
A legfontosabb oka a fordulatnak az amerikai - európai viszony drámai romlása. A viszonyt Trump két döntése rontotta el ennyire idén tavasszal. Az első az Iránnal 2015-ben kötött atomalku felmondása volt, amely nagyon érzékenyen érinti EU-s nagyvállalatok érdekeit. Hiába kérte nagyon határozottan Theresa May brit miniszterelnök, Emmanuel Macron francia elnök és Angela Merkel német kancellár is Donald Trumpot, hogy ne szálljon ki az alkuból, az amerikai elnök nem hallgatott rájuk. Válaszul a három európai kormány az oroszokkal kezdett egyeztetni arról, hogy a maguk részéről hogyan tarthatnák fenn az alkut Iránnal.
Nem sokkal később pedig a Trump-kormány élesítette az acélra és az alumíniumra kivetett büntetővámokat, holott az EU ez ellen is nagyon határozottan tiltakozott. Korábban sikerült elérni, hogy május végéig az EU-s cégek ideiglenes felmentést kapjanak a vám megfizetése alól, de a türelmi idő lejárt, és az USA kormánya érvényesítette az intézkedést velük szemben is, hiába tiltakozott a francia, a német, a brit és több másik kormány is.
És egyre inkább aggasztja a németeket, a franciákat, az osztrákokat és az olaszokat, hogy az amerikai kormány szankciókat készül kivetni az Északi Áramlat 2 gázvezetékben részt vevő energetikai cégeikre.
Az európaiak úgy tűnik, hogy nem akarnak egyszerre kereskedelmi háborút vívni az USA-val és Oroszországgal is. Márpedig az USA-val egy új, büntetővámokkal megvívandó kereskedelmi háború bontakozik ki, amit tovább rontanak a politikai ellentétek is. Úgy tűnik, hogy az európaiak azzal készülnek Trump ellen, hogy békejobbot nyújtanak Putyinnak.
Európa hirtelen békülékeny lett Putyinnal



 
B

b4l4g3

Guest
Ki gondolta volna pár hónapja...
Német sajtó: orosz segítség kell az EU függetlenségi harcához
Az Egyesült Államokkal zajló sokoldalú vita közepette egyre több európai ország ismeri fel, hogy az EU függetlenségi harcához szükség lesz Oroszország segítségére.
Európának egyesítenie kell erőit Oroszországgal és Kínával, hogy sikeresen vehesse fel a harcot az amerikai nyomásgyakorlással – írja a Süddeutsche Zeitung publicistája. Rupert Sternath szerint Németország együtt kell működjön más országokkal a 2015-ös iráni atomalku fenntartásával kapcsolatban, és érvényesíteni kell az egyezmény feltételeit, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok kihátrál belőle.
Sternath úgy gondolja, Washington Európa-politikája nem fog változni a közeljövőben, és amennyiben az európaiak fejet hajtanak az amerikai külpolitikai akarat előtt, ez a hozzáállás csak még rosszabbra fordul.
“Minden ország, ami aláírta a megállapodást Iránnal – beleértve Oroszországot és Kínát – össze kell fogjon, és ha megteszik, más országok is – India, ázsiai és dél-amerikai országk – csatlakozni fognak” – írta, hozzátéve, hogy ezzel az Oroszország elleni szankciók eltörlését is javasolja.
A német újságíró szerint az európai népek közti béke fenntartásának kulcsa, hogy meg kell őrizni az érdekegyensúlyt Oroszországgal. Ha ez az egyensúly helyreáll,
az Egyesült Államok arra kényszerül majd, hogy felülvizsgálja az Európai Unió számára hátrányos intézkedéseket.
Donald Trump amerikai elnök május 8-án jelentette be, hogy az Egyesült Államok nem teljesíti az Iránnal 2015-ben kötött atomenergetikai egyezmény feltételeit, és újra életbe léptet korábbi szankciókat, emellett újabbakat hoz olyan országokkal szemben, melyek üzletelnek az iszlám köztársasággal. Washington lépését az európai országok részéről heves kritika fogadta, az EU ellenlépéseket helyezett kilátásba.


http://www.hidfo.ru/2018/06/nemet-sajto-orosz-segitseg-kell-az-eu-fuggetlensegi-harcahoz/
 
B

b4l4g3

Guest

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 475
113
egyik hozzászólás:
"Ever get the feeling that evolution has slipped into reverse gear?" :D
Igen, kapott hideget - meleget. Mondjuk ez azért tényleg SZÁNALMAS hogy kormányszóvivő lehet egy ennyire ostoba valaki az USA-ban.
Nekem az a hozzászólás tetszett nagyon, ahol arra kérte valaki State Departmentet, hogy mielőtt találkozik majd a Japánokkal, abban a fél évben próbálják meg felhozni töriből és magyarázzák el neki Perl Harbor jelentőségét ha az erős USA-Japán kapcsolatokról akar majd ott is véleményt nyilvánítani. Igaz hogy nehéz menet lesz mert csak 6 hónap van ezt a nőt felhozni a hetedikes töri szintre, de azért csak meg kéne próbálni :p.

Nevetséges.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ki gondolta volna pár hónapja...
Német sajtó: orosz segítség kell az EU függetlenségi harcához
Az Egyesült Államokkal zajló sokoldalú vita közepette egyre több európai ország ismeri fel, hogy az EU függetlenségi harcához szükség lesz Oroszország segítségére.
Európának egyesítenie kell erőit Oroszországgal és Kínával, hogy sikeresen vehesse fel a harcot az amerikai nyomásgyakorlással – írja a Süddeutsche Zeitung publicistája. Rupert Sternath szerint Németország együtt kell működjön más országokkal a 2015-ös iráni atomalku fenntartásával kapcsolatban, és érvényesíteni kell az egyezmény feltételeit, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok kihátrál belőle.
Sternath úgy gondolja, Washington Európa-politikája nem fog változni a közeljövőben, és amennyiben az európaiak fejet hajtanak az amerikai külpolitikai akarat előtt, ez a hozzáállás csak még rosszabbra fordul.
“Minden ország, ami aláírta a megállapodást Iránnal – beleértve Oroszországot és Kínát – össze kell fogjon, és ha megteszik, más országok is – India, ázsiai és dél-amerikai országk – csatlakozni fognak” – írta, hozzátéve, hogy ezzel az Oroszország elleni szankciók eltörlését is javasolja.
A német újságíró szerint az európai népek közti béke fenntartásának kulcsa, hogy meg kell őrizni az érdekegyensúlyt Oroszországgal. Ha ez az egyensúly helyreáll,
az Egyesült Államok arra kényszerül majd, hogy felülvizsgálja az Európai Unió számára hátrányos intézkedéseket.
Donald Trump amerikai elnök május 8-án jelentette be, hogy az Egyesült Államok nem teljesíti az Iránnal 2015-ben kötött atomenergetikai egyezmény feltételeit, és újra életbe léptet korábbi szankciókat, emellett újabbakat hoz olyan országokkal szemben, melyek üzletelnek az iszlám köztársasággal. Washington lépését az európai országok részéről heves kritika fogadta, az EU ellenlépéseket helyezett kilátásba.


http://www.hidfo.ru/2018/06/nemet-sajto-orosz-segitseg-kell-az-eu-fuggetlensegi-harcahoz/

Arra leszek kiváncsi, hogy ha az EU és az USA között tényleg teljesen megromlik a viszony és az oroszokkal meg jó lesz, akkor az eddigi amcsiimádók mit fognak ehhez szólni?
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Arra leszek kiváncsi, hogy ha az EU és az USA között tényleg teljesen megromlik a viszony és az oroszokkal meg jó lesz, akkor az eddigi amcsiimádók mit fognak ehhez szólni?
Én meg azon csodálkoztam,hogy Bécsben Putin-t szimpatizánsok fogadták,nem pedig tüntetők.
Jajj,pedig mikor Orbán fogadta először az ukrán krízis után,volt Ő minden csak akasztott ember nem.
Az egész EU parlament egy gyáva bagázs,innentől fogva nyugatról ne kritizáljon minket senki.
Na akkor fogok felröhögni,ha Orbánnak sikerül összehoznia egy randit Trumppal.
Az ellenzék itthon lemegy hídba. :D
Tényleg.Ellenzék.Most Brüsszelnek nem hívják fel a figyelmét,mekkora veszély a ruszkikkal jóban lenni?
Semmi tüntetés? :rolleyes:
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Sőt.
Most mi lesz a lengyelekkel,meg a románokkal?
Lengyelország történelmi tapasztalata az, hogy ahányszor a németek és az oroszok összeborulnak, Lengyelország valahogy megszűnik.
Nekik tényleg az USA az egyetlen (bár nem túl megbízható) esély.
A románok meg mindig jók voltak köpönyegforgatásban, csak kisütnek valamit megint.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 470
4 317
113
http://kitekinto.hu/2018/05/28/euro...sztalyt-telepitene-lengyelorszagba-a-kormany/
http://kitekinto.hu/2018/05/29/euro...zorszagot-aggasztja-a-nato-keleti-aktivitasa/
http://kitekinto.hu/2018/06/06/euro...dasokkal-uj-parancsnoksagokkal-szamol-a-nato/
Európa egén újra gyülekeznek a sötét felhők...vagy legalábbis valakik nagyon ebbe az irányba mozgatják az eseményeket.
Minden esetre kis hazánk szempontjából az alábbi hozzáállást kellene felvennünk...
"Bízz Istenben, de tartsd szárazon a puskaport."
Oliver Cromwell
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 436
8 000
113
Trump bizalmi emberei új politikai garnitúrát akarnak látni Nyugat-Európában. A keményvonalas, fiatal osztrák kancellár a jelek szerint elnyerte Washington tetszését. A Fehér Ház és a Pentagon fel van háborodva azon, hogy Berlin csupán GDP-jének 1,3 százalékát költi jövőre védelmi kiadásokra.
Több, mint 85 évvel azután, hogy Washingtonban aláírták a Smoot-Hawley Vámtörvényt, amely világszerte elmélyítette a gazdasági depressziót, Trump és csapata újra a protekcionizmushoz fordul. Ez utóbbi természetesen hozzájárul annak a transzatlanti rendszernek a felbomlásához, amelyet éppen Washington hozott létre a második világháború végén azzal a céllal, hogy megelőzze a múlt századi világégések megismétlődését. A Fehér Ház különösen Berlin geopolitikai helyzetét ássa alá a globális kereskedelmi rendszer felrúgásával, hiszen 1950 óta az képezte a modern Németország új identitását és nyugati beágyazottságát.

Anne Applebaum, a Washington Post újságírója szerint mindezek a jelzések arra utalnak, hogy Trump és köre meg akar szabadulni Merkel kormányától. A német és az amerikai baloldal mindenesetre tajtékzik: Schultz, az SPD volt elnöke, Wagenknecht, a Linke frakcióvezetője és Shaheen demokrata szenátor egyhangúan követelik a
nagykövet azonnali kiutasítását, illetve visszahívását. A CDU egyelőre mélyen hallgat, a német külügyminisztérium hivatalos magyarázatot vár Washingtonból.
De mi lehet az oka Trump hirtelen jött kampányának? Nos, a Fehér Ház és a Pentagon fel van háborodva azon, hogy Berlin csupán GDP-jének 1,3 százalékát költi jövőre védelmi kiadásokra. A kiadási előrejelzés szerint Németország nem fogja elérni a belátható időtávon belül a NATO által elvárt 2 százalékos arányt, sőt 2020-tól még GDP-arányosan csökkenteni is fogja katonai költségvetését.
Másrészt érdemes emlékeztetni arra, hogy az amerikai politika általában, a republikánusok pedig különösképpen soha nem álltak távol a nagy üzleti lobbicsoportoktól. Felmerül a gyanú, hogy Trump EU-ellenes megosztó politikájával - példának okáért a Brexit nyílt támogatásával – valójában az óriási amerikai cégek érdekeit képviseli.
Trump meg akarja dönteni Merkel kormányát?
Ránk nézve ez oriási gazdasági kockázatot jelent.
A nato tervezett mozgósítási gyakorlata a vicc kategóriát képviseli. Jelenleg Dandár szinteken ( létszámilag hadtest) vajon most hány európai ország tudna mozgósítani?
Attól tartók hogy legfeljebb Lengyelország, ( több dandár) meg talán egy két európai ország. Azok meg max dandár szinteken. Merjünk NAGYOT ÁLMODNI. Pistaaa igyál még egy felest
Jelenleg a világban nem egy háború alapjait fektetik le.
Lásd Jemen,Irán
És itt európában. Az oroszok elleni agreszió legfeljebb a nagyot beszélésben meg egy két "szankiciónálásban" ki fog merülni. Cél nem sugárfertőzőtig felégetni a bolygót. Hanem a "maradék" nyersanyagok,erőforrások felosztása. Usa,Kína,Orosz ország mindnek az európai nagy cégekre fája foga. Csak ki ki másképp szipojózná ki a bödönt.
Ha sikerülne ez a terv, teljes felosztása lenne az eu nak. csak itt gazdasági lesz. Akkor ezzel a megszerzett javakkal ki lehet húzni az űr gyarmatósításáig. (naprendszer) Mert 50-100 év múlva vagy kimeritsük vagy felégetjük a földet vagy elkezdünk kifelé száligózni az űrbe.
Sajnos készülhetünk ismét egy háborús (asszimetrikus hadviselésre) a következő évtizedre. Itt az eu ban. És a vicc az egészben ez a háború ugyan olyan mocskosul könnyen befolyásolható lesz mint a szír helyzet. Mindenki mindenki ellen papíron. Sokkal könnyebb préda lenne mint Irán.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun and gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 475
113
Lengyelország történelmi tapasztalata az, hogy ahányszor a németek és az oroszok összeborulnak, Lengyelország valahogy megszűnik.
Nekik tényleg az USA az egyetlen (bár nem túl megbízható) esély.
A románok meg mindig jók voltak köpönyegforgatásban, csak kisütnek valamit megint.
Ha a lengyeleknek lenne eszük, átlátnák hogy nem 1939-et írunk! Pont ők tudnának a leginkább profitálni abból hogy összekötik szó szerint és átvitt értelemben is az orosz nyersanyagokat és a német technikát. Ahhoz sem kell atomfizikusnak lenni, hogy azt átlássa valaki, ha egy regionális meg egy katonai szuperhatalom közt fekszik, és a világ túloldalán lévő szuperhatalomra tolja be az összes zsetonját, akkor arra rá fog baszni MEGINT, pont úgy ahogy a nem is annyira távol lévő akkori szuperhatalom előddel, a Brit birodalommal is rábaszott. Mentek védeni az angol légteret, utána meg elcsencselték őket egy négyzetrácsos lapon egy sötét dolgozószobában.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 363
55 990
113
Én meg azon csodálkoztam,hogy Bécsben Putin-t szimpatizánsok fogadták,nem pedig tüntetők.
Jajj,pedig mikor Orbán fogadta először az ukrán krízis után,volt Ő minden csak akasztott ember nem.
Az egész EU parlament egy gyáva bagázs,innentől fogva nyugatról ne kritizáljon minket senki.
Na akkor fogok felröhögni,ha Orbánnak sikerül összehoznia egy randit Trumppal.
Az ellenzék itthon lemegy hídba. :D
Tényleg.Ellenzék.Most Brüsszelnek nem hívják fel a figyelmét,mekkora veszély a ruszkikkal jóban lenni?
Semmi tüntetés? :rolleyes:


Színház az egész világ.....:D:D:D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ha a lengyeleknek lenne eszük, átlátnák hogy nem 1939-et írunk! Pont ők tudnának a leginkább profitálni abból hogy összekötik szó szerint és átvitt értelemben is az orosz nyersanyagokat és a német technikát. Ahhoz sem kell atomfizikusnak lenni, hogy azt átlássa valaki, ha egy regionális meg egy katonai szuperhatalom közt fekszik, és a világ túloldalán lévő szuperhatalomra tolja be az összes zsetonját, akkor arra rá fog baszni MEGINT, pont úgy ahogy a nem is annyira távol lévő akkori szuperhatalom előddel, a Brit birodalommal is rábaszott. Mentek védeni az angol légteret, utána meg elcsencselték őket egy négyzetrácsos lapon egy sötét dolgozószobában.
Igen a világon 3 nagyhatalom van! Ezek az egymással szembeni kard csörtetés közepette feldarabolják a 4. leggyengébb erőt.
Trionon év fordulója nemrég volt. Akkor is azt történt hogy a nagyhatalmak feldarabolták kedvük szerint a leggyengébbet.
100 éve a Monarchia ma az Eu! Az osztozkodás jelenben gazdasági és politikai úton zajlik még !

Lengyelek és Románok egyértelműen USA érdek terület lett ! USA ezen két államot tudta legolcsóbban megszerezni, és ezen két állam nem akarta meghallgatni másik kettő ajánlatát.

Mi helyzetünk más, mert most senki mellett nem tettük le a voksot ! Mindegyik hatalom irányába tettünk gesztusokat! Eu-n belül úgy alakult, hogy az új politikai irányzat vezető erejévé váltunk Orbán ma fogalom! Jobboldali erők a kontinensek magukat az Orbáni politikához való viszonyuk mikéntjében határozzák meg! Lásd Szlovén vagy Olasz választás. Jelenleg az Kurcz Orbánabb akar lenni Orbánnál! Migráció nem, Oroszok igen, Kisebb Brüsszel Kurc is erről beszél de még erőteljesebben!
http://mandiner.hu/cikk/20180607_os...esebb_de_hatekonyabb_eu_kell_a_tagorszagoknak
http://mandiner.hu/cikk/20180606_becsben_jart_putyin


Magyar külügy újabb érdekes lépése!
http://mandiner.hu/cikk/20180607_sz...kinai_kereskedelmi_megallapodasra_van_szukseg


Ami lényeges Európa felosztása tény ! Viszont nem minden melyik ország hova kerül és milyen feltételekkel ! Magyar külügy és kormány jelen esetben megteremti a lehetőség arra, hogy az ország végül 3 nagy közül akármelyik érdek övezetébe kerülünk, az korrekt feltételek mellett történik majd. Aki képes következetes reál politikát folytatni annak a legjobb a tárgyalási feltételei !
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 436
8 000
113
Igen a világon 3 nagyhatalom van! Ezek az egymással szembeni kard csörtetés közepette feldarabolják a 4. leggyengébb erőt.
Trionon év fordulója nemrég volt. Akkor is azt történt hogy a nagyhatalmak feldarabolták kedvük szerint a leggyengébbet.
100 éve a Monarchia ma az Eu! Az osztozkodás jelenben gazdasági és politikai úton zajlik még !

Lengyelek és Románok egyértelműen USA érdek terület lett ! USA ezen két államot tudta legolcsóbban megszerezni, és ezen két állam nem akarta meghallgatni másik kettő ajánlatát.

Mi helyzetünk más, mert most senki mellett nem tettük le a voksot ! Mindegyik hatalom irányába tettünk gesztusokat! Eu-n belül úgy alakult, hogy az új politikai irányzat vezető erejévé váltunk Orbán ma fogalom! Jobboldali erők a kontinensek magukat az Orbáni politikához való viszonyuk mikéntjében határozzák meg! Lásd Szlovén vagy Olasz választás. Jelenleg az Kurcz Orbánabb akar lenni Orbánnál! Migráció nem, Oroszok igen, Kisebb Brüsszel Kurc is erről beszél de még erőteljesebben!
http://mandiner.hu/cikk/20180607_os...esebb_de_hatekonyabb_eu_kell_a_tagorszagoknak
http://mandiner.hu/cikk/20180606_becsben_jart_putyin


Magyar külügy újabb érdekes lépése!
http://mandiner.hu/cikk/20180607_sz...kinai_kereskedelmi_megallapodasra_van_szukseg


Ami lényeges Európa felosztása tény ! Viszont nem minden melyik ország hova kerül és milyen feltételekkel ! Magyar külügy és kormány jelen esetben megteremti a lehetőség arra, hogy az ország végül 3 nagy közül akármelyik érdek övezetébe kerülünk, az korrekt feltételek mellett történik majd. Aki képes következetes reál politikát folytatni annak a legjobb a tárgyalási feltételei !
Usa szerencsénkre gazdaságilag távol van. Magyarország számára legfontosabb az export. Bármi nemű kilengés pl a németeknél jókóra minusz lenne. Viszont az usa gazdasági helyzet potolható. Kínát könyebb elérni és kedvező alkú poziciókat a kereskedelem terrén kialkudni. Egyedül már csak az ukránok állnak közöttünk. Remélem nem sokáig fog álni az a maffia csőd állam.
Románia.Ha keletről beindulnak a folyamatok és a nép kicsit jobban el kezdi hallatni a hangját hogy a sok fegyverbeszerzés mellett az ál felkopik,akkor elképzelhető hogy ismét köpönyeg váltásra kerülne a sor.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Usa szerencsénkre gazdaságilag távol van. Magyarország számára legfontosabb az export. Bármi nemű kilengés pl a németeknél jókóra minusz lenne. Viszont az usa gazdasági helyzet potolható. Kínát könyebb elérni és kedvező alkú poziciókat a kereskedelem terrén kialkudni. Egyedül már csak az ukránok állnak közöttünk. Remélem nem sokáig fog álni az a maffia csőd állam.
Románia.Ha keletről beindulnak a folyamatok és a nép kicsit jobban el kezdi hallatni a hangját hogy a sok fegyverbeszerzés mellett az ál felkopik,akkor elképzelhető hogy ismét köpönyeg váltásra kerülne a sor.
Nem fog mert ott az USA bázis ! USA új támaszpontokat nyit de nem szereti bezárni azokat. Románoknál USA irányítja a korrupció ellenes ügynökséget pont. Ezzel a politikusokat sakkban tartva pont!
 
Status
Not open for further replies.